Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek največka kozlarija je živet v bloku

največka kozlarija je živet v bloku

Na vasi v hiši je ogromno dela, v bloku skoraj nič!

Katerega dela že? Aja, travico je treba pokosit, pa sneg pozimi odkidat. Ostalo pa kot imaš urejeno. Jup, vsakih nekaj let je potrebno kaj prepleskat, kar lahko storiš sam ali pokličeš mojstra. V bloku seveda ne, zato pa večina njih izgleda zanemarjenih in ofucanih.

Če nimaš poleg bajte še kmetije, potem ni tega dela čisto nič več kot v mestu v hiši.

Živela sem v različnih blokih, v različnih krajih, 2x tudi v hišah. Tudi zdaj živim v hiši in upam, ter želim, da mi je nikoli ne bo potrebno menjati zopet za blokovsko stanovanje.

Blokarji so ponavadi ljudje, ki spadajo v nižji sloj prebivalstva, razen par procentov ljudi, ki si lahko privošči in biva v zelo velikih stanovanjih in na elitnih lokacijah.

Odvisno od let, stila življenja. Moj sin ima prazno bajto, dokončano, takoj vseljivo, v urbanem okolju 10 km iz centa prestolnice, pa stoji prazna.
Je samski, malo čez 20 in obožuje lajf v bloku v prestolnici in pravi, da gre trenutno raje v vsako luknjo v Lj, kot v bajto, ker je s tem v centru dogajanja in ker ve, da je z bajto tudi nekaj dela, ki z življenjem v bloku odpade.
Bomo videli, kaj bo čez par let.

No, jaz ne bi živela v bloku.

Torej, okusi so različni.

…ja, hiša, pod pogojem, da si sam, ter da je proračun blizu trem jurjem in več, sicer pa šparanje za vzdrževanje ipd. posledično odrekanje ostalega (dopusti itd.)… !?

Pri 20ih si je že sezidal bajto?

Pri 20ih si je že sezidal bajto?[/quote]

Prav gotovo si je ni sam, pač pa mamica in očka. Pač, tipičen mamin sinko.

Jugosi pač ne poznajo kulturnega obnašanja in higiene.

Katerega dela že? Aja, travico je treba pokosit, pa sneg pozimi odkidat. Ostalo pa kot imaš urejeno. Jup, vsakih nekaj let je potrebno kaj prepleskat, kar lahko storiš sam ali pokličeš mojstra. V bloku seveda ne, zato pa večina njih izgleda zanemarjenih in ofucanih.[/quote]

kaj pa listje pograbit 🙂 ? Okoli hiše pomesti? Pajčevine zunaj hiše pobrati? Potko urejati ipd? Pa dimnik pucat, pa s pečjo se ukvarjat, pa greznica..najbrž še (marsi) kaj :-).

Živela sem v bloku, v hiši in v Aziji. Mater, ljudje pa res niste nikoli zadovoljni! Še najboljše bi bilo, da bi živel kar vsak sam na svojem planetu. Potem bi nekaterim šle še zvezde naokoli na k..rac. K.T.J.K.

Ta je močna.
Jaz bi rad živel na Marsu in bil bi Marsovec.

Kar sanjaj. Ko boš stara, te bo ujela bolezen in tisto duplex stanovanje bo prava nočna mora. Razen če si ne namontiraš lifta v stanovanje ;)[/quote]

Ko bom stara in toliko nemobilna, da ne bom zmogla v 3. nadstropje po stopnicah na vrh, bom šla v dom za ostarele, stanovanje prepustila pa mobilnim. Zadovolj(e)na?[/quote]

Dej nehej lapat, boš videla ko boš tam, hahah se boš oklepala hiše, ker jo boš lahko samo šenkala, dom ja dom za ostarele, res gre vsak zeloooo rad vanj :))))))).

Ko boš taka, da ne boš mogla živeti tudi ob pomoči oskrbovanca na domu, potem ti sleduje dom za nepokretne in vse tiste vonjave in ja ležanje v lastnem dreku, potem je meni vseeno kje ležim….

Iz bloka smo se preselili po 9 letih in se iz hiše ne vrnemo več. pa je lahko blok v mestu ali na vasi. Niti pod razno. Previsoki stroški, da o dejstvu, da nimaš besede pri ničemer ne izgubljam besed. O ne hvala lepa za zapor. Hiša je zakon, vsaj za nas.

Kakšne mesečne stroške pa imate v hiši, če smem vprašati in kakšne ste plačevali prej v bloku? Običajno so namreč stroški v bloku nižji kot v hiši, razen če ta ni zgrajena kot energetsko varčna.

Spodaj navedeno je citirano iz Slovenskih novic, tako da sploh ni več dileme…

Ljudje, ki živijo na podeželju, so bolj srečni kot meščani, kaže nedavna raziskava, opravljena v Kanadi, v kateri je sodelovalo kar 400.000 ljudi. V mestih so višje plače, boljša izobrazba ter nižja stopnja brezposelnosti. A to nima prav nič opraviti s srečo in zadovoljstvom, kažejo izsledki raziskave, saj so tisti, ki živijo na podeželju in manjših mestih, kar osemkrat bolj srečni kot tisti iz urbanih središč.

»Življenje je precej manj veselo in srečno v urbanih središčih,« so zapisali avtorji študije z univerze McGill v Montrealu in ekonomske fakultete v Vancouvru, ki so sodelujoče prosili, naj z ocenami od 1 do 10 ocenijo, kako zadovoljni so s svojim življenjem. Vzrokov za to je več: manj ljudi, manj časa, ki ga porabijo za prevoz, manj drago bivanje, občutek pripadnosti skupnosti, v kateri živijo. Raziskava jasno kaže na pomembnost močnih skupnosti in vse večjo socialno izolacijo v mestih.
Prebivalci velikih mest nimajo rednih stikov z družino ali prijatelji, socialna izključenost pa lahko, so pokazale raziskave, dobesedno spremeni možgane, jih prepoji s kemikalijo, ki sproža strah in agresijo. Poleg tega meščani kakih 30 odstotkov svojega dohodka namenijo za stroške bivanja, kar je velik stresor. Psihologi pravijo še, da se ljudje v mestih počutijo manj varne, pa čeprav na podzavestni ravni. Na splošno so meščani, zlasti prebivalci velikih mest, manj zaupljivi in manj povezani drug z drugim kljub višjim plačam in boljši izobrazbi.

Je težko, prenašat, če ljudje okoli tebe počnejo nekaj kar tebi ni dano, a ne?
[/quote]

A tebi kuhanje ni dano? Revež ti :-))))

Tako butaste izjave pa še ne.
Imam dve

hiši (obe oddajam))) pa sem vseeno raje v bloku.
Nobenega dela, sama uživancija 🙂
[/quote]

Jaz imam pa 5 stanovanj in vsa oddajam. Živim v hiši, zdaj, ko se začenja lepo vreme, hja, vi bi ubijali za to, kar imam jaz 😛

kaj pa listje pograbit 🙂 ? Okoli hiše pomesti? Pajčevine zunaj hiše pobrati? Potko urejati ipd? Pa dimnik pucat, pa s pečjo se ukvarjat, pa greznica..najbrž še (marsi) kaj :-).
[/quote]

Ti v bloku moraš pa za vsa ta dela, ki si jih naštela, odpreti denarnico. A so do zdaj mislila, da ti drugi zastonj delajo?

Živela v bloku in v hiši. Oboje ima prednosti in slabosti.

Imamo 2 stanovanji, eno je staromeščansko in nikoli ne slišim nobenega, občutek imam da sem nekje v svojem, krasnem svetu. Dugo stanovanje je v stavbi s 30 stanovanji in je resnično nočna mora. Na srečo ga oddajamo, živela v njem pa nikoli ne bi. Res, raje prodam in grem živet nekam na vas.

New Report

Close