Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakup ali najem stanovanja

Nakup ali najem stanovanja

Kolikšno dobo odplačevanja pa imaš? Me zanima informativno.

Če imaš možnost, hvala, kar precej koristnih informacij. Jaz sem tudi bolj iz vašega konca, ampak ne bom v MB, bolj ven iz MB.

Daj najprej cifre na kup (magari info izračune), pa boš vsaj del dileme imela rešen.

30 let

Kolikšno dobo odplačevanja pa imaš? Me zanima informativno.[/quote]

Tole tvoje enosobno stanovanje na podeželju je bilo pa drago.
Sama sem ga dobila na Taboru za 30.000. Sicer v starejšem bloku vendar obnovljeno.

Mene zanima zakaj vas kar nekaj meni, da če imaš kredit in si brez službe, da si v slabšem položaju kot če bi bil v najemu brez službe.

Se pravi:
– kredit – ostaneš brez službe – ne moreš plačat
– najem – ostaneš brez službe – ne moreš plačat

Se pravi, da če ostaneš brez službe si v obeh primerih v dreku AMPAK pri kreditu bo enkrat stanovanje tvoje, pri najemu pa ne bo.

Ker se lahko z najemodajalcem zmeniš, da ti zniža najemnino. Ker lahko poiščeš drugo stanovanje. Ker lahko poiščeš začasno rešitev. Ker si lahko urediš tako, da ne rabiš plačevati ali biti dolžan. Če imaš še dooolg kredit za stanovanje, dolgovi rastejo, stanovanja ne moreš prodati tako hitro ali pa ga lahko pod ceno, ne pozabi še na vse obresti, ki si jih plačal banki in si zato itak v minusu, pa še in še.

Tvoje drži ob predpostavki, da dobiš novo službo. Če je ne, ali če je ne dlje časa, potem si pa res v dreku.

Pa še v premislek – 70.000 EUR kredita na 30 let odplačaš dejansko 100.000.

New Report

Close