Nakup novega TV-ja
Najpomembnejša je kakovost zvočnikov. Tukaj se bo najbolj poznala kakovost. Pri cenenih televizorjih bo vse hreščalo, pri dražjih bo zvok bolj spodoben.
Slika je že pri večini (znotraj istega cenovnega razreda) podobna, pa še panele izdeluje le peščica tovarn po svetu. Glede operacijskega sistema je pa tudi vseeno, saj lahko kupiš neumen TV (ne smart TV) in vanj zariješ nek androidni ključek, lahko tudi Amazonov FireTV, pa imaš tam appe.
Moj nasvet:
– Philips, če ti je všeč ambilight funkcija. Glej serijo 7 in več.
– Samsung, če so ti všeč močne, kontrastne barve. In dober operacijski sistem (največ podpore za appe).
– Nek čipšit, če imaš že hifi sistem in zvočnike, da jih povežeš.
Najprej se je potrebno odločiti za TEHNOLOGIJO. Samsung na področju OLED hudo zaostaja zato še vedno ponuja le LED televizorje (čeprav jih tržno preimenuje v bolj fancy QLED – Quantum LED).
OLED podobno kot pred leti plazma zmore bolje prikazati črnino in boljše kontraste, je pa seveda bolj občutljiva za Burn-in effect. Posledično so za igre – konzole primernejši LED televizorji.
Ko veš, katero tehnologijo bi (glede na namen uporabe), je potrebno zmeriti še razdaljo do TV-ja, njegovo postavitev, da se določi še diagonala..
Predvsem pa se določi CENO do katere ste še pripravljeni nakupovati.
Hitra ocena kvalitetnega ranga televizorja je ponavadi število HDMI priključkov. Vse kar ponuja 3 ali manj so televizorji nižjega kvalitetnega ranga.
Kvalitetni imajo vsaj 4.
Potem so pa različne taktike: ali se lovi točno določene modele, čaka na razprodaje ali pa se ima večji nabor in pač kupi trenutno najugodnejše.
Pa kakšen test televizorjev se splača prebrati, da se ujame morda kakšno stvar, ki vam bolj ali manj ustreza.
Paradoks je tudi, da je lahko izvrstna televizija, gledano tehnološko.. ima pa totalno zmeden UI – User Interface / Uporabniški vmesnik.
Če ste na TVju vse namestili, brez, da bi pogledali navodila, je očitno UI dober oz. takšen, na katerega ste navajeni