Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NALEPKA OTROK V AVTU

NALEPKA OTROK V AVTU

Ko ze omenjate nalepke za invalide in otroke…

V tujini imas pred trgovinami npr. 1 parkirno mesto za invalide in 1 za nosecnice in matere z majhnimi otroki, ravno tako blagajne v trgovinah ipd., verjetno ze vedo zakaj. V Sloveniji tega ni in cr bi bilo, veliko ljudi verjetno tega ne bi spostovalo, kot ne spostujejo invalidov in se namesto tega razburjajo.
Tako tudi nalepka ima svoj smisel, zato jih tudi tiskajo in prodajajo (oz. podarjajo). Mislim, da je hudirjevo malo mladih mamic, ki se z njimi vazijo in sporocajo, da imajo najlepsega otroka pod soncem. Tudi jaz jo imam, sicer majhno, ker mi naceloma nikarsna nalepka ni vsec, ampak opozarjam druge voznike, da je morda otrok v avtu, ker vozim bolj pocasi, ali pa ne prehitim takrat, ko mi nekdo zadaj blenda in ga tako brez besed prosim, naj se ne prilepi 2cm od mojega avta.

Nalepko mam samo in izkljucno zaradi brezvestnih, nekultiviranih, preobjestnih in potencialno zelo nevarnih voznikov.

Upam, da sem odgovorila na tvoje vprasanje.

taka je pač psihologija povprečnega človeka. Jaz imam v enem avtu nalepko (veliko), na drugem pa ne. In razlika je velika. V avtu z nalepko se mi nihče ne prilepi tik za rit oz. če se, se hitro malo odmakne (verjetno, ko mu nalepka pade v oči). V drugem avtu pa doživljam vse sorte.

In meni je vseeno, zakaj nalepka deluje, če deluje. In dokler deluje, jo bom imela. Če se spomnijo še kaj pametnejšega, bom pa nabavila še tisto.

Sicer pa jaz drugače vozim, če vozim sama ali če je hči v avtu. Če sem sama, pogledam enkrat, če je hči, rajši 2 ali 3-krat. Če sama zavijam v križišču levo, zavijem ob najmanjši (varni) priložnosti. Če je z mano hči, počakam, da je res 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} varno. Enako pri prehitevanju.

Nimam pojma, ker je ne bi nikoli, res nikoli dala na avto. BRrrr

**************************************************** Počasi umira, kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan enake poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barve oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

Se strinjam.

**************************************************** Počasi umira, kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan enake poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barve oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

Jaz jo nimam, mogoče jo bom kdaj imela. Razdaljo držim pri vseh in ravno tako se trudim, da lepo parkiram.

Doživljam pa marsikaj. Tako norce, ki mi vozijo tik za ritjo, kot kulturne voznike. Roko na srce tisti, ki me zaparkirajo, da ne morem v avto vidijo, da je v avtu otroški avtosedež. Če tega ne vidijo verjetno tudi nalepke ne vidijo. In enako so nesramni že samo zato, ker jaz ne morem normalno v avto…z otrokom ali brez.

Skratka z nalepko ali brez so nekateri ljudje kulturni, drugi niso.

Kar pa ne razumem je kaj vas brigajo nalepke na tujih avtih. Oziroma kako si dovolite obsojat nekoga zato, ker pač smatra, da je nalepka pomembna. Bi mi to katera razložila?

Če se vam zdi brezveze je pač ne boste imele. Dejte se malo več ukvarjat s svojo družino in malo manj obsojat druge.

Jaz vem za nalepke: OTROK V AVTU IN IDIOT ZA VOLANOM Z IMENOM IN PRIIMKOM TER TELEFONSKO ŠTEVILKO ŠOFERJA.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Ta nalepka mi je prav bedna, sploh v primeru, ko vidim očeta in mamo spredaj neprivezana, otroke zadaj ravno tako, po možnosti se vsaj eden drenja še med sprednja sedeža, starša pa lepo ležerno kadita vsak svoj cigaret in telefonirata, morda se celo po GSM pogovarjata med seboj. Projektil, nevaren za vse udeležence v prometu z nalepko otrok v avtu.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Upam da je šala. :-O

**************************************************** Počasi umira, kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan enake poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barve oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

No v takšnih primerih pa po končanem mučnem delu in spravljanju otroka v avto, predno speljem opravim še domačo nalogo. S svojo lepo novo petko na čeveljcu mu pritisnem lepo luknjico v njegov pregrešno dragi pleh.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Obosjam tezo, da naj bi se prometne pravila upoštevala zgolj zaradi ene nalepke. Torej, naj bi bili tisti z nalepko posebej zaščiteni oz. naj bi drugi vozniki tistim z nalepko namenjali še posebno pozornost oz. naj bi jim na parkingu puščali prosti dve parkirni mesti.

No v takšnih primerih pa po končanem mučnem delu in spravljanju otroka v avto, predno speljem opravim še domačo nalogo. S svojo lepo novo petko na čeveljcu mu pritisnem lepo luknjico v njegov pregrešno dragi pleh.[/quote]

Ti si res en beden človek, da je že kar težko verjeti! Kako si dovoliš uničevati tujo lastnino? Ker te je nekdo zaparkiral preblizu teme, ti pa ne moreš iti komot v avto? Si pomislila kdaj, da je tisti zraven tebe parkiral tako, ker je nekdo drug grdo parkiral? In tisti, ki si mu pustila “spominček” ni ničesar kriv?

Upam, da te bo enkrat lastnik videl med početjem in ti bo tako prisolil, da ti bo še en teden zvenelo v glavi.

je pa smešno tole, da se nekatere drugače vozite, kadar imate v avtu otroke in kadar jih nimate. aja, če v avtu ni otroka, je pa vseeno. mogoče je pa v avtu mamica od otroka, a to je pa kej bolje… al pa takrat ko v vašem avtu ni otroka naletite na avto, kjer otrok je. in mogoce celo nima nalepke gor… kakšne buče 🙁

a dej do, prosim te :)))

jaz sem se dolgo spraševala, čemu vse te grde, navadne, reklamne nalepke ala hipp, frutek, ciciban ipd. “krasijo” avtomobile…ok, sem pogruntala, da mogoče to pomaga pri parkiranem avtomobilu ob cesti, mimo katerega peljem in lahko pričakujem, da bo otrok na brzino odprl vrata na cesto…iz izkušenj pač 🙂 druga pozitivna stran takšne nalepke mi po 10. letih vožnje otroka v avtomobilu ni padlo na pamet

sama imam nekaj podobnega v smislu l”ittle devil in car”, pa “born to be wild”, ker mi je to frajersko in ker tudi sama rada preberem kakšno zanimivo sporočilo sosednjih avtomobilov v križišču, nič drugega 🙂

Mi jo imamo kupili smo jo pa tukaj:

http://www.majcke.net/index.php?page=shop.browse&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=1

tle ste pa mal zašli iz teme se vam ne zdi?

ampak če glih sprašujete zakaj?

V primeru nesreče se avtomobil z nalepko “otrok v avtu” obravnava prednosto. To je primarni razlog, lahko se pa tud drugi naučite kulture pa res mal stran od avta parkirate če vidte nalepko otrok v avtu, ker je res problem lupinco not spravt če je avto preblizu, ker se je že zgodilo da nisem mogel lupince v avto dat in kaj zdaj naj lupinco na cesto postavm avto ven spravim…., no srečo sem imel da je bila ena prijazna gospa da mi je prijela otroka, da sem lahko avto najprej vn spravu, nato pa naprej..

Meni so pa te nalepke simpatične. Ker nimam otroka, imam kar nalepko s svojim imenom …no slike pa nimam 😀

Še moje skromno mnenje. Vsi vemo čemu so namenjene nalepke otrok v avtu. Nekateri vozniki se na njih požvižgajo, drugi postanejo bolj previdni,….

Sam imam na avtu nalepko Mia v avtu in ne zato,da bi poudaril, da imam čudovito hčerko po imenu Mia, temveč ker se določen procent voznikov na to odzove in postanejo bolj previdni. Tudi če le 1 od 100 voznikov, ki vidijo nalepko zato vozi bolj previdno, je to zadosten razlog, da jo imam na avtu.

Po izkušnjah iz ceste, pa na nalepke otrok v avtu reagira vsaj 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} voznikov, kar je super. Pred časom so imeli anketo med mladimi vozniki (potencialno zelo nevarni) in več kot polovica jih je zatrdilo, da vozi bolj previdno ko opazi to nalepko.

Nalepke z sliko ali imenom otroka pa so še bolj učinkovite saj določen procent voznikov opazi takšno nalepko (nekaj posebnega) in nanjo prej reagira kot na klasično nalepko otrok v avtu.

V glavnem vse z namenom, da naredimo vse za varnost naših otrok in da se ne bi kdaj tepli po glavi (če bi imel nalepko se to mogoče ne bi zgodilo)….

Z NALEPKO (OTROK V AVTU) PAČ UPAŠ DA SE BODO TISTI KI SO KUPLI VOZNIŠKO IZOGIBALI TVOJEGA AVTA IN DA SE BODO SLI UBIT KAM DRUGAM…..RES PA JE DA JE NALEPKA SKORAJ NEPOTREBNA KR TAKE NEKULTURNE VOZNIKE KO JIH MAMO V SLO TO NE ZANIMA….NEMISLIM DA SO VSI NEKULTURNI JE PA VECINA TAKIH…..MISLIM PA DA JE POTREBNO DAT NALEPKO SPREDAJ IN ZADAJ NA AVTO SAJ JE DANES DOSTI TAKIH KI VOZIJO PO NASPROTNEM VOZNEM PASU….

GLAVNO BISTVO STOPNJE DEBILNOSTI PATETIČNIH KRETENOV S PAMŽI NA AVTU JE V TEM, DA MISLIJO, DA SO PAMŽI VREDNI VEČ OD OSTALIH ŽIVIH BITIJ. TO NAMREČ NIKAKOR NI RES. CELO ŠE VEČJA ŠKODA JE, ČE UMRE ODRASEL ČLOVEK, KI VSAJ VE, ZA KAJ SE V ŽIVLJENJU GRE. ALI ŽIVAL. LJUDJE, KI MISLIJO, DA IMAJO KAKRŠNEKOLI VEČJE PRAVICE V PROMETU ZARADI PAMŽA, NISO VREDNI ŽIVETI. RAVNO TAKO NE TISTI, KI TE IDIOTSKE NALEPKE CELO UPOŠTEVAJO?!!!!! SAMA SE SAMO, PONAVLJAM, SAMO DO AVTOV S TEMI NALEPKAMI VEDEM GRDO IN BOLJ NEVARNO. PA PLJUVAM NA NJIH, KO JIH VIDIM PARKIRANE. IN POL SE REŽIM KO PATETIČNE NAPUMPANE KRAVICE BEBAVO BULIJO IZ SVOJIH ŽIVINSKIH VAGONOV, HEEE

Žalostno je, kam primitivnega človeka pripelje miselno gonilo kapitalizma, katerega namen je samo prodati čim več ničvrednih izdelkov. Zato v državah, v katerih prevladuje kapitalistični način mišljenja, ljudem operejo možgane s pedocentrizmom, pretirano v otroka usmerjeno obnašanje. To je v naši državi preseglo že vse meje, kar se najbolj absurdno kaže v ljudeh, ki sploh ne razumejo, kako fašistična je ideja, da je smrt predstavnikov določenega starostnega obdobja slabša stvar kot smrt predstavnikov drugih starostnih obdobij. Vsak človek je dragocen individum in zanj samega je njegova smrt v prometu tragični konec njegovega bitja. Vsi udeleženci prometa bi morali vedno skrbeti za varnost vseh ostalih. Ljudje, ki tej nalepki pripisujejo kakršen koli pomen, so slabi vozniki in slabe osebe. Ljudje, ki so se že reproducirali, nimajo nikakršne prednosti pred nikomer drugim. Če ne moreš spraviti lupine v avto, imaš prevelik avto ali pa ničvredno stvar v rokah!

No zdej pa vsi ki ste tole prebral, ko zagledate nalepko vozte bolj previdno in tolerirajte počasnejšo vožnjo takega avtomobila. Na parkplacu pa tud dajte kak cm več prostora. Sploh apeliram na tiste, ki se čudite kako nimate pojma kaj bi lahko nalepka pomagala oz. sporočala… Groza…

Glede nalepke v avtu, hvala bogu da so se jo spomnl, ker kokrat se mi zgodi da ko peljem nečake nekam, pa nimam nalepke na avtu, ker jih pelem cca. 1krat na mesec nekam, se ko vozs v naselju po omejitvah al pa izven naselja, ti se nekdo z bmw-jem, audi-jem, prlima na 5 cm in so vsi neki frajerji z avti na lising, in jst kot voznik moram pazt da ne stopm naglo na bremzo, ker tvegam da se zabije vame in bog ne dj poškoduje koga, ker potem me noben zakon ne ustav da tega idiota od zadi ne zadavm, in morm pazt da se mi kdo od uspredi nenadno ne pojav, pol pa nimas izhoda, če pa ne bi mel otrok v avtu bi tismu k se mi prlima na 5 cm, bi prtisnu na bremzo kokr močno lahko.

višje gor je ena napisala da je nalepka zato, da lepše parkirajo ljudje in je nekdo komentiral da je samo za invalinde poseben prostor…no lahka rečem da ni res v mariboru v europarku serm zasledila da je posebni zelo širok parkirni prostor za družine (na tleh ni narisan invalidski voziček ampak otroški) da imajo veliko prostora da lahko odprejo vrata in vse lepo popakirajo v avto.

meni se zdijo te nalepke simpatične…to je tako kot se nekomu zdi bebavo avto limati s športnimi nalepkami, če nimajo športnega avta ali pa tudi če ga imajo da to še bolj poudarjajo. tako so enim te nalepke simpatične drugim pa spet ne.

Končno sem odkrila kje v Sloveniji imajo nalepke otrok v avtu z imenom malčka in podobico:
http://www.youtube.com/watch?v=TMzfYQL488M

Simpl za naročit in kvalitetne do 5 let so na mybaby.si, od kolegice zvedela…jst sem hello kitty za našo vzela, ko pa pride bratec bomo menjali in dodali eno tako fletno bratec & sestrica

New Report

Close