Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Napačno sem si izbral za ženo

Napačno sem si izbral za ženo

Točno tako kot polovica tukaj prisotnih ločenk, ki so se ločile, ko ni bilo več metuljčkov.

Ko gledam novodobne mamice, ki kofetkajo in vmes tapkajo po svojih telefonih, razumem v čem je težava. Po foooo kal bi marsikatero, vsaj tiste, ki so svoj poporodni trebuh znale ponovno spraviti v red. Žal pa nobene od njih ne bi imel doma za dlje kot par ur. Delam v gostinjstvu in jih vsakodnevno vidim in tudi poslušam, če bi bile tiho bi morda bilo še zanimivo, pa žal niso. Ena bolj neumna kot druga. Ni nič kaj presenetljivo, da so prej ali slej samohranilke.

Ne meči vseh samohranilk v isti koš. To o tebi pove več kot si misliš. Neko označevanje je nesmiselno, kar avtor navaja se dogaja in na žalost je tega vedno več. Tako z ženske kakor moške strani.
Odvisno je seveda tudi od tega kdo je na drugi strani takšnih zgodb. Lahko gre za koga, ki ga to resnično žre, lahko za koga, ki mu je mar le zunanji videz, lahko za koga, ki ga še drugje svira … možnosti je toliko kot je možnih kombinacij ljudi.
Pa lep pozdrav, od mamice, ki je več kot 4 leta bila samohranilka 🤗

nova
Uredništvo priporoča

Te razumem, ker sem ugotovila enako pred 15 leti. Svetujem ti, da čimprej oddideš.
Jaz imam danes mbicioznega, pridnega, delovnega moža, ki ga je enostavno spoštovati, občudovati in ljubiti.


Neumne praviš, da so? Kako neumen si šele ti, natakar, ki še svojega poklica ne zna prav zapisati. GostinJstvo ja, ha ha ha


Neumne praviš, da so? Kako neumen si šele ti, natakar, ki še svojega poklica ne zna prav zapisati. GostinJstvo ja, ha ha ha
[/quote]
Očitno te je zadel, če se obreguješ ob nekaj kot je njegov pravopis 🙂

napadalno vedno odgovarjajo MONe, ki se same identificirajo z opisom. Takih pa ne manjka 🙂

Ti je pa fejst na žulj stopu :))
[/quote]

Zgleda te je tam nekaj zaskelelo.

En kup ločenk, ki so se ločile zaradi pomanjkanja metuljčkov, zdaj napada avtorja 🙂

Pri meni je bilo enako kot pri avtorju. Jaz sem se že pred časom ločil in ničesar ne obžalujem. Moja bivša žena je bila točno kot opisana ženska. Najhujši so bili vikendi in dopusti, takrat vidiš s kom sploh si. Moja je bila sposobna ure in ure ležati in brskati po spletu namesto, da bi skupaj kaj počeli, kaj aktivnega. Najbolj zanimivo je pa, da se ona ima za aktivno žensko. No ima se tudi za izredno pametno, vsaj imela se je. Sem ji pa hvaležen za otroka, ki hvala bogu ni niti malo njej podoben.

Veliko parov ima tak odnos, je pa pri tem vedno treba premisliti ali je ločitev res najboljša rešitev. Za moške je to definitivno lažje, oni gredo in se podijo za novimi kiklami. Kaj pa žena? Kaj bo ona? Težko je biti samohranilka, res težko. Tudi moškim ne zaupam več tako kot prej. Sama sem ločena in že tri leta samska čeprav me stalno obletavajo moški, takšni in drugačni. Za potešitev se zmeraj najde ampak kaj več pa enostavno ne gre, mi noben ni prav všeč. Avtorju svetujem, pogovorita se in dobro premisli če si tega res želiš zase in za mati tvojega otroka, ki ji boš na nake način s tem življenje uničil.

ja ti boga reva si pa očitno en avtomat, ki ga moški prižge, ko ga noter porine in ugasne, ko ga ven potegne. Vmes ni pa nič.

Vsak dobi to kar si zasluži. Hotel si cuker bejbo, zdaj jo imaš. Zraven tebe je točno taka oseba, kot si jo izbral. Če ti sedaj ne zadošča več, si samo dvolicen egoist. Imaš dovolj možnosti, da za svojo ženo poskrbiš, da ne bo samo neka neambiciozna lena mrha. Če bi rad več kot si izbral, potem v to osebo več vlagaj in boš več dobil. Dvignit roke se ti samo zdi najlažje. Naslednjih 20 + let boš še kako povezan z njo in ta naveza bo bistveno slabša od tega kar je sedaj.

Mislim, da če vmes ne bi bili otroci jih bi 3/4 šlo narazen. Prav tako še je tukaj določeno premoženje in zato je toliko varanja kot je. ( določeni vararo tudi, če jim je doma vse top). Ti partnerja še le spoznaš ko se med poliže. Takrat vidiš, kje si…

No jaz pa sem samska, ker sem prevec neodvisna in se moski kar ustrasijo. Vse pocnem sama. Delo okrog hise, dobra sluzba, skrb za otroka, planiranje dejavnosti, dopustov, smucarija itd. Moski si pa zelite samo plasticnih lutk, da se lahko z njimi ponašate pred prijatelji.

Velikokrat videno. Ločitev je na mestu. Lahko je zgodbica izmišljena za click bait, ampak tega je v reali precej. Moja bivša je bila taka lepotica, da so mi jo vsi zavidali, ko pa je odprla usta je bilo mene sram občasno. Ampak sex je bil pa top. Vesel sem, da nisem imel otrok z njo, to bi bila čista jeba.

Zdaj pa, eni predlagajo da moraš vlagati v tako žensko. Jaz sem poskusil vse in fakt je – NE GRE. Tako kot iz drolje ne moreš narediti wife material, ne moreš iz sex bombe naredit doktorja znanosti. Na dolgi rok ostanejo skupaj pari, z veliko podobnostmi, tako v izobrazbi kot v dojemanju sveta. Če ne prej, se začne razkol pri vzgoji otroka. Izobražen tip/ženska bi ga peljal/a v muzej ali gledališče, drugi/a pa v šoping center ali posadila pred ipada.

Pa kje ste vi izobrazarji, ki bi otroke vozili v muzej in gledališče. Jebemti, sam imam doktorat, pa poznam ogromno doktorjev znanosti in jaz otrokom privoščim normalno otroštvo in pa to da ne izstopajo. Otroci jejo sladoled, se umažejo, jokajo, gredo v meka, imajo krožke in šport ki je zelo pomemben dokler ne odrastejo in se zasedijo pred tv kot njihovi starši in to je to.

Madona ste i čudni tej monovski izobraženi moški. Kaj je fora, a ste izobraženi samo do nivoja magisterija ali ste mogoče kaki družboslovci?

shujšej!

shujšej!
[/quote]
In kje piše, da je debela? Omg. Kakšen neumen komentar.

Avtorica, vsa čast za neodvisnost in sposobnost. Take ste najboljše. In res je, zadnje čase tudi sama opažam, da si jih izbirajo zaradi videza lutke, da se imajo s kom hvaliti okoli. Nič novega na Zahodu bi se reklo. A vsak je svoje usode krojač. Želim ti, da si najdeš (če iščeš) takega, ki te bo znal ceniti in ti bo bil kos v sposobnosti

Iz butca pa Tut ne moža… Tut moški ste perle svoje vrste… Bi se dalo jamrat zelo.. toliko kot se trudiš to dobiš.

jebiga

Jaz sem imel enako situacijo, razen to, da imava otroka. Moja bivša je tudi kar lepa in ko sva bila sama sva se dobro razumela. Me je pa vedno bilo sram jo vzeti s seboj na kakšna službena potovanja. To je okolje, v katerem se ona ne znajde. Njene tematike pogovora so nažalost zelo omejene in na nivoju pubertetnice. Na dolgi rok to ne gre. In ne, ne moraš tukaj karkoli spremeniti, je takšna kakršna je in to se ne spremeni. Sem se tudi ločil in sedaj imam bolj intelektualno partnerko, ki se lahko vklopi v katerokoli družbo.

Tole sta pač morala doživet in preživet, da lahko sedaj cenita lastnosti sedanjih partnerk, namesto da pri njima pogrešata in sanjata o tisti nad-lepoti.

Sicer se pa tale tema že počas bere tako, kot da se lepota in inteligenčnost/razgledanost/sposobnost vključevanja v družbo ipd izključujejo, tako da samo za opomnik: to seveda sploh ne velja.

Moja bivša je tudi nerazgledana in se ne zna vključiti v pogovor. Njena zanimanja so na ravni pubertetnice in prav zaradi tega me je bilo dostikrat sram, če sem jo vzel s seboj na kakšne sprejeme ali večerje s poslovnimi partnerji. Tega se naveličas in bolje je, da se ločiš in najdeš nekoga, ki je intelektualno na sprejemljivi ravni. Razumem težavo in tega se res ne da spemeniti.

Da je par po nekaj letih še zmeraj srečen, je prava redkost. En drugega se naveličaš in počasi ti gre partner na živce. Če ne bi bilo finančnih obveznosti, bi se razšlo še bistveno več parov. Večina jih ima skupne kredite za nepremičnine in druge obveznosti, zato vstrajajo. Tisti, ki pa niso finančno odvisni od partnerja, predvsem v zakonih, kjer en bistveno več zasluži kot drugi partner so bolj nagnjeni k ločitvi. Če recimo en zakonec zasluži toliko, da brez kakršnih koli težav živi naprej sam, v svoji nepremičnini in si ob tem lahko privošči vse kar si je lahko tudi v zakonu, bo prej nagnjen k ločitvi, ko se bo drugega naveličal.

V primeru avtorja vse tako kaže, da ona ni ravno tista, ki prispeva k finančni stabilnosti njune družine. Zakaj bi on potem trpel in prenašal takšno partnerko? Ne pravim, da je ona kriva, da je takšna kakršna je, samo on nima nobenega razloga, da bi z njo vstrajal in bil nesrečen. Žensk, ki mu bodo odgovarjale pa tudi ne manjka. Vsekakor mu svetujem, da se loči in si poišče drugo, kajti neglede na izobrazbo, dohodek, status itd. je čas tisto, česar nima nihče dovolj. Škoda je časa! In ko se ti žena enkrat resnično zameri, je ne boš nikoli več vzljubil…..tako da….

New Report

Close