Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Napačno sem si izbral za ženo

Napačno sem si izbral za ženo

Najprej nekatere moške to pritegne da so finančno odvisne od njega. Kasneje jih začne motitit ta ista lastnost. Takle msmo 🙂

Najprej nekatere moške to pritegne da so finančno odvisne od njega. Kasneje jih začne motitit ta ista lastnost. Takle msmo 🙂
[/quote]

Nič ni narobe, če je moški tisti, ki prinese domov več denarja. To je načeloma naloga moškega in mu tudi daje dober občutek, da skrbi za svoje. Narobe pa je, če žena ne prinese popolnoma nič. Moškega to na dolgi rok prične motiti, ker je veza v tem primeru izkoriščevalske narave.

Nič ni narobe, če je moški tisti, ki prinese domov več denarja. To je načeloma naloga moškega in mu tudi daje dober občutek, da skrbi za svoje. Narobe pa je, če žena ne prinese popolnoma nič. Moškega to na dolgi rok prične motiti, ker je veza v tem primeru izkoriščevalske narave.
[/quote]

Se strinjam s tabo. Ne predstavljam si sebe da ne bi nič delala in nič prinesla domov, niti €. Čudno mi je to pa saj takšni tipi vejo kakšno imajo doma in čez x let pogruntajo kak jih izkorišča. Res zanimiva no, kmalu jim kapne.

nova
Uredništvo priporoča

Zanimivo kje se sploh najdete takšni skupaj. Odgovarjam tudi tistim izobraženim moškim ki vedno dobijo takšne glupače. Ker se isto privlači me malo čudi da bi nekdo tako pameten ravno takšno dobil in šele kasneje opazil kaj ima. Malo mimo ane? Zdaj al se mate vi res za neke oh in sploh izobražene in ste vseeno tam tam. Ali pa samo pretiravate kak so te ženske glupe. Če so res take glupe, kak ste pa do zdaj fural komunikacijo? Ne mi spet rečt da ste se sami finančno ujela in ona kot barbika itak in te je ta lepota priregnila. Čudi me da eni tok padajo na te manekenke z umetnimi trepalnicami, umetni nohti itd. Da ne bo pomote sem tudi sama suha. Vseeno se uredim, brez pudra in nekih umetnin. Malo nakita, lepa urejena obkeka in je to to. Takšni glupi tipi ki mislijo da bojo osvojil tako kot sem jaz z naj avtom, mišicami in nekimi firmami se motijo. Takoj vidim da nismo za skupa in mi ni jasno kak vidite čez čas šele. Koga farbate.

041/647-645

Marija Mojca

https://youtu.be/eVh-hDjquJo

Treba razmišljat z zgornjo glavo 🙂 To je res grdo kar pišeš o materi tvojega otroka. Bodi moški in ji stanovanje kupi, če ga sama nima, in se dogovori za plačevanje preživnine. Za otroka je treba poskrbeti.

Če bi premogel kanček inteligence bi to ugotovil že zelo hitro, ne pa šele zdaj. Kreten.

Najdi rešitev za otroka, da ne bo nasrkal s ako mamo. tudi sama imam sosede blizu, kjer se mati dobesedno ne ukvarja z otroci, obeseda je z izgledom, vse za zunanji videz, zaprta v hiši, nikamor ne gre in vse kar počne je opravljanje. Mož se mi zdi dokaj ok, vendar žal je copata pred ženo, otroci pa jih najbolj dobijo po nosu.

pri njau dveh z možem je bilo isto – le da je bilo meni vse onemogočeno in sem morala sprejeti, da ne morem narediti ničesar, kar sem si želela narediti. Zagrenjenost pa ni nekaj, kar si želim. Če bi lahko in bi bila v začetku zakona finančno samostojnna, bi šla tudi sama proč, ampak žaltemu n ibil otako ,sedaj sem se pa naučila sprejeti, da je moje življenje kakršno je. Če imaš možnost, greš proč, poskrbi pa za otroka, da bo bil s teboj.

Yori, rada bi te prosila za nasvet, če smem ali če se čutiš pri volji za odgovor. Če ne pa ne, je tudi ok.

Pišeš, da ti je bilo onemogočeno in si sprejela, da ne moreš nič narediti, kar si si želela narediti.

Sem se spravila v podobno omako in se počasi marinirala in pocala, a mi je kristalno jasno, da sem se vanjo spravila sama. Nekako sem se želela prilagajati v dobro družine, se nekje po poti odpovedala svoji biti, ker si s partnerjem nisva bila kompatibilna. Kar ga je motilo in čemur se je posmehoval ali prepovedal, sem pobrisala ali zaobšla. A to je bila povsem moja odločitev, izbira, zdaj se tega zavedam in se ne počutim nikakršna žrtev ničesar. Težava je v tem, ker čeprav so mi na kognitivnem nivoju zadeve kristalno jasne, telo ne sodeluje z umom. Pred korono in tisto prvo leto korone in pol je še šlo, živela sva nekako eden mimo drugega, medtem sem uspela predelati zamere in nesmiselna pričakovanja, a ko vlagam energijo v to, da se počasi približujeva drug drugemu, da bi se spet začela spoznavati kot kolega, morda celo kot prijatelja in ne zgolj cimra, nenehno nekaj zbolevam. Prav sama sebi grem na živce s tem. Ne gre samo za trud iz moje strani, počasi se je tudi partner začel odzivati, na nek način tudi sodelovati, prihajati naproti. Imava oba interes, da se spoznava, kjer sva, oba se počasi počasi približujeva iz svoje smeri. A je možno, da sem izstopila iz preživetvene struge in se soočam s padcem adrenalina in se bom počasi navadila na to, da sem tudi doma lahko varna?  Sama s sabo sem si zdaj ok, spomnila sem se, kaj sem rada počela prej, spet začela delati stvari, ki sem jih rada počela, na primer spet šivam, postavljam se zase in pričakovala bi, da me bo to okrepilo, ne pa da bom zbolela za vsako malenkost? Od kod ti črpaš moč, da ne zboliš? Tudi jaz ne želim postati zagrenjena, še imam voljo in iskre v očeh, rada bi bila boljši človek. Imaš zame kakšen dober nasvet?

Odgovor na objavo uporabnika
gliha vkup štriha, 12.10.2020 ob 09:14

Tudi ti ne moreš biti nek cvet inteligence, če si greš izbrati eno, ki jo je sama fasada, v glavi pa prazna slama.

JP.

Drek zavit v zlat papir 😉

 

Odgovor na objavo uporabnika
provokacija se vidi od daleč, 12.10.2020 ob 09:21

Če bi bil ti tako izobražen, kot pišeš, bi vsaj malo obvladal slovenščino.
Pravilno je Z moje strani in ne IZ moje strani.
To je pisala ženska, za klike, not even a nice try.
Boring and poorly written.

provokacija je iz tvoje strani ocitno

Ko se budale ne znate ob nic druzga spotaknit kot neko slovnicno sranje ne deli se idiota sj vsi znamo pisat CE hocemo

al se bols pocutis k si saj kle bl “pametn”

budalo -a je dos jasno napisan slovnicno da razumes 🙂

V vesolju, kjer bivaš je vse popolno in dovršeno. Ne smeti ti biti žal. Lej imaš otroke, ki so dobili super gene. Vse je tko, kot mora bit. Ja in pejta narazen. Nov list v življenju..

Odgovor na objavo uporabnika
za yori, 01.11.2021 ob 12:38

Yori, rada bi te prosila za nasvet, če smem ali če se čutiš pri volji za odgovor. Če ne pa ne, je tudi ok.

Pišeš, da ti je bilo onemogočeno in si sprejela, da ne moreš nič narediti, kar si si želela narediti.

Sem se spravila v podobno omako in se počasi marinirala in pocala, a mi je kristalno jasno, da sem se vanjo spravila sama. Nekako sem se želela prilagajati v dobro družine, se nekje po poti odpovedala svoji biti, ker si s partnerjem nisva bila kompatibilna. Kar ga je motilo in čemur se je posmehoval ali prepovedal, sem pobrisala ali zaobšla. A to je bila povsem moja odločitev, izbira, zdaj se tega zavedam in se ne počutim nikakršna žrtev ničesar. Težava je v tem, ker čeprav so mi na kognitivnem nivoju zadeve kristalno jasne, telo ne sodeluje z umom. Pred korono in tisto prvo leto korone in pol je še šlo, živela sva nekako eden mimo drugega, medtem sem uspela predelati zamere in nesmiselna pričakovanja, a ko vlagam energijo v to, da se počasi približujeva drug drugemu, da bi se spet začela spoznavati kot kolega, morda celo kot prijatelja in ne zgolj cimra, nenehno nekaj zbolevam. Prav sama sebi grem na živce s tem. Ne gre samo za trud iz moje strani, počasi se je tudi partner začel odzivati, na nek način tudi sodelovati, prihajati naproti. Imava oba interes, da se spoznava, kjer sva, oba se počasi počasi približujeva iz svoje smeri. A je možno, da sem izstopila iz preživetvene struge in se soočam s padcem adrenalina in se bom počasi navadila na to, da sem tudi doma lahko varna?  Sama s sabo sem si zdaj ok, spomnila sem se, kaj sem rada počela prej, spet začela delati stvari, ki sem jih rada počela, na primer spet šivam, postavljam se zase in pričakovala bi, da me bo to okrepilo, ne pa da bom zbolela za vsako malenkost? Od kod ti črpaš moč, da ne zboliš? Tudi jaz ne želim postati zagrenjena, še imam voljo in iskre v očeh, rada bi bila boljši človek. Imaš zame kakšen dober nasvet?

NAfilaj se z vitamini.

Drugac pa je znano.

Ko gres npr na dopust,se sprostis in zbolis.

Ko si v stresu nekak gre, ko se sprostis pa zbiolis.

Tocno ne vem kako zacne telo v sproscenem stanju delat .

Vsaka izkusnja nekaj stane. Drugic pusti, da te zenska izbere za partnerja.

Treba je meje postavti in ni vse v cvetju v zakonu. Prvo bi mogel rečmo eno 2 leti skupaj zivet, da bi videl če je kompatibilna se trudi (tudi če nekaj ne dela, da se nauči), če si videl da nima motivacije, bi se v miru pogovoril in rekel da to tako ne bo šlo dolgoročno, da pričakuješ, da malo več postori po hiši in podobno, če si opazil da večina ti narediš. Potem, ko vidiš da skupaj vredu sodelujeta potem bi se poročil (prstan si more zasluzti zato se je treba dokazat). V današnjem času poznam ogromno ljudi, ki po par mescih imajo ze otroka ali poroka. Le v redkih primerih (5%) se zgodi, da res vse štima od začetka in potem lahko gre vse hitro, ker štima.

Glede druzbenih omrezij, pa ze podobno kot sem zgoraj napisal treba je postavti meje. Nihče se ne prepira rad ali ko opaziš, da določene stvari ne štimajo postaviš meje in tega se drziš. Če se ona ne drzi potem nima do tebe respekta, in s tem je veze konec. Mislim pa da s pogovora lahko razbereš če ima respekt do tebe ali ne. Določene (ne vse) zenske rabijo stalno pozornost (moških) in druzbena omrezja ji to ponujajo in če tam objavla razgaljene slike in podobne stvari potem je potrebno to rečt, da to ne podpiraš in ji daš ultimat. Alternativna moznost je da imata skupen profil na druzbenem omrezju.

Jaz bi se na tvojem mestu se posvetoval pri odvetniko, kakšne moznosti imaš. Potem pa bi se poskusil z zeno v miru pogovorit (če gre) o zadevah, da pričakuješ da bo ona uredila zadeve po hiši. Če je otrok v šoli, da gre delat. O druzbenih omrezij, kaj pač dela in te moti. Glede tega da je obsedena z izgledom pa je vprašanje, če se prfektno uredi ko je v druzbi tebe (si ti na prvem mestu) ali ko gre sama kam (kdo drugi na prvem mestu). Će se zate uredi je to super, če ti je to všeč v drugem primeru pa ni in je potrebno postavti meje.

“Preveč sva si različna, jaz izobražen, deloven in poln ambicij. ” To smo ponavadi vsi moški. Moški in zenske smo si različni in to pri zanimanju, delavnosti, motivaciji, zenske so bolj socijalno naravnane. Poanta je da vsak sprejme drugega tudi z manjšimi napakami.

Mislim da imaš predsem problem postavti meje v zvezi, iz katerega razloga ze (strah, nespoštovanje, kaj bo ona si mislila). Ti si glava druzine in zeno moraš usmerjat, če je zgubljena malo v zivljenju. Mislim, da te je strah se z njo izkreno pomenti, v čem so tezave in jih poskušat skupaj rešti. Problemi se rešujejo na miren način in z izkrenostjo. Če pa to ne funkcionira (ne moreta rešiti problemov) potem pa sta preveč različna in se po mirni poti ločita, medtem ko otroka skupaj zgajata, ker je pomembno za razvoj  otroka (če se da ustrezno z zeno zmenit po ločitvi).

 

Odgovor na objavo uporabnika
Barbara celjska, 01.11.2021 ob 14:14

Vsaka izkusnja nekaj stane. Drugic pusti, da te zenska izbere za partnerja.

Odličen nasvet. Se 100% strinjam.

Poznam primer iz druzine. Imam obcutek kot, da je opisan ravno ta primer.

    Baba, drugace ji ne morem reci misli da je top, na videz je pa debela, kr neki, povrhu tega pa pocasna, dela eno zadevo tri dni, nespodobna vzgajat, vse kar zna je povedano iz interneta, lahko bi bila vse tok obvlada. Rezulat je pa polomija. Na rezultatih se vidi spodobnost. Samo eno lapanje, joj joj joj,…. Po vrhu pa zatezena, arogantna, zoprna, mi kr slabo rata k jo opisujem…. Da ne govorim kaj pocne… samo na facebooku in to je to…. Omejitev ima pa nenormalno too much. Kje jo je soridnik sam pobral,…. groza.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Napaka je bila, 12.10.2020 ob 09:44

Da si jo poročil. Jaz imam otroke s tremi in hvala ***** nisem šel pred oltar. Zdaj sem v vezi 5 mesecev, ta bi tud otroka, če že ni noseca, vmes sem jo že varal in jo bom pustil v kratkem ker imam nagledano eno ko kr sanjam o njej. Naveličaš se po par mescih. Kak si skup v bajti je konec lepega.

Hvala kurcu, da te pametne zgresimo.

Težko je izbrati partnerja za celo življenje.

Odgovor na objavo uporabnika
šit hepens, 02.11.2021 ob 13:44

Težko je izbrati partnerja za celo življenje.

ja pri 20 se uziva ne pa poroča in dela otroke.tudi malo 30 30 letom človeke šele dozori in pri 35 čist drugače gleda na zivljenje.

Poglej, poglej, besedna zveza “slep od ljubezni” najbrž le ni tako za lase privlečena, kaj?

Da bi razumeli bisto pa moramo najprej k predhodniku ljubezni, stanju zaljubljenosti. Kot verjetno (še ne) veš, se ne zaljubimo v osebo pač pa iluzijo, ki si jo naši možgani ustvarijo o njej. Tako se tudi ti nisi zaljubil v to žensko, temveč v idealizirano podobo o njej, nastalo v tvoji glavi. Ta utvara traja običajno do konca faze zaljubljenosti, značilna pa je predvsem za zveze, ki se niso razvile iz dolgoletnih prijateljstev. Med drugim je eden glavnih razlogov za idealizacijo ravno odsev našega ega ter naših obrambnih mehanizmov. Tisto, česar si mi želimo, že mora biti nekaj posebnega, ni res? S tovrstnim obrambnim mehanizmom, ki se izrazi kot idolatrija, upravičujemo sami pred seboj in drugimi svojo izbiro. Tudi kupec denimo BMWja zlepa ne bo kasneje iskal informacij o Audiju, kaj šele o Mercedesu, saj je takoj ob nakupu avta že prepričan, da je dobil najboljšega za svoj denar in se nima več smisla ozirati drugam. V raznoraznih raziskavah pa so ugotovili tudi, da moški precej pogosteje idealizirajo ženske kot obratno. Poglejmo si recimo znana literarna dela. Trojanska vojna je bila zakuhana zaradi žensk, najprej so od ubogega Parisa boginje izsilile usodno odločitev, nato mu je bila podana nagrada, žena kralja Menelaja, Helena po imenu, s katero se je pobegnil v Trojo… Kaj vse so bili pripravljeni storiti fedaiji, v delu Slovenca Bartola z naslovom Alamut, da bi nekoč prišli v “raj” med device… In še bi se našlo…

 Za konec pa še misel znanega britanca:

“Love is blind and marriage is the institution for the blind.”

Takšne žene se vsak prej ali slej naveliča… za otroka poskrbi, kaj pa bo z njo, pa ni tvoja skrb. Služb je dovolj, sicer mizernih in mizerno plačanih, jih pa je dovolj

in zakaaaaj si se sploh poročil, če si videl da nisi zaljubljen???  Adijo pamet, bolje da ostaneš sam, ker nisi M od moškega!

 

Jaz ne vem na kere šole ste hodil vsi pametnajkoviči, ki se tle gor šopirite kako na visokem znanju je vaša slovenščina. Jaz sem star 45. od mojega šolanja na Bežigrajki je minilo 26 let, nikoli to ni bilo moje področje, leta sem živel v tujini, sem programer. Vidiš zdaj point. Sem univerzitetno izobražen, v lajfu mi gre dobro, sporazumevam se več kot odlično z celim svetom, zato ti meni ne tumbahj o pravilni rabi slovenščine, sploh pa ne na enem forumu. Full ste jadni!!!!

 

New Report

Close