Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Napaka na zemljevidu

Napaka na zemljevidu

V rubriki drzave sveta so pod srednji vzhod na slikici poleg drzav, ki sem spadajo, se Pakistan, Afganistan, Tadzikistan, Kirgizija…, za katere so podatki v veji Azija. Tam pa jih ni na mapi.
Pa se nekaj me bega. Ponavadi je za middle east uporabljen izraz bliznji vzhod. Zakaj je tu prevedeno dobesedno (srednji vzhod)? Ali je oboje prav?

lp
MaRe

Oboje je prav. Za Američane je to srednji vzhod.

Ja za americane je to Middle East, za slovence pa Bliznji Vzhod, torej je slovensko pravilno edino srednje!

Mene pa bolj zanima, zakaj je med drzavami Jugoslavija namesto Srbija in Crna Gora?

Sicer ta napaka ne zmanjsuje uporabnosti foruma, tako da niti ni tako grozno, a vendarle…. Verjetno to ni pretezko spremeniti, ali pac?

LP

Matic

Hecno je tudi, da pod t.i. Srednjim vzhodom ni Izraela. Če že obstaja ta kategorija, bi ga človek vsekakor pričakoval tam. Saj ne, da je usodno, samo pripomba!

Ok popravljeno

Izrael, Tadžikistan, Kirgzistan, Uzbekistan, Turkmenistan, Afganistan, Pakistan, sedaj spadajo pod kategorijo Srednji Vzhod.

Jugoslavija je sedaj Srbija in Črna gora (obnovljeni so bili tudi podatki o veleposlaništvih)

Če bo kdo v prihodnje našel še kakšne napake (ali pa bi rad kaj dopolnil), naj se ne obotavlja in jih objavi na forumu: o travel.over.net

LP
Luka

New Report

Close