Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naporen enomesečnik

Naporen enomesečnik

Te razumem 🙂
Imam skoraj identično stara otroka – 28 mesecev in 9 tednov. Ta velika mi je od prvega meseca dalje prespala vse noči v kosu, ta mala se prebuja za hranjenje cca. 2x nočno. Ob 7ih zjutraj je pa seveda ta velika vsa naspidirana in pričakuje, da bom vstala in se ukvarjala z njo (kar seveda storim, kaj pa naj, heh).
Ta mala prav tako zaspi ok. 22ih in čez dan ne spi kaj dosti. Še v vozičku mi ponavadi spi le v eno smer, ko se vračava, pa že zvedavo gleda.
Naša se je pri spanju precej umirila, ko sem iz prehrane popolnoma črtala kravje mleko (jo polno dojim) – prej je imela tudi kar izrazite krče in napenjanje. Prav tako jo umiri tudi “spalna vreča”(http://www.puckababy.com/ – kupila v Pikapolonici), ki jo zelo omeji pri gibanju – veliko hitreje se v njej umiri in zaspi . Ali pa vsaj umiri 🙂
Zdaj smo ji namestili tudi vrtiljak nad posteljo (za čez dan) – pa se tudi s tem za nekaj časa zamoti.
Pa sleepy wrap imam, in mi je tudi dve uri že prespala notri, jaz sem pa nekaj malega postorila po hiši.
Priporočam ti tudi knjigo “Najsrečnejsi dojenček daleč naokoli” – nekaj takega. Čisto na novo izšla, dobiš kakšno pametno in novo idejo, kako pomiriti otroka. Jaz sem jo dobila v naši knjižnici. Tu sem tudi dobila idejo o tesnem povijanju otrok, ki naši dejansko pomaga.

Pa srečno 🙂
(Ps. prosti čas zase?? Ja, le kaj bi to bilo???)

Ideja o tesnem povijanju otrok? Kaj pa je sedaj to? Menda je cele ne poviješ, tako kot so to delali včasih in menda še delajo v Rusiji? Zato da se jim upočasni krvni obtok? Upam res, da kdo ni spet privlekel na dan te nore ideje, ki ima za posledico divje pijančevanje in ostale psihične probleme v odrasli dobi?
Še vedno pa ne vemo, kje ima avtorica moža.

Ja, če človeka res dobro na tesno zvežeš, da komaj še diha in mu kri komaj še kroži po telesu, potem se res umiri. Čudno, da nam tega nasveta niso dali že v Šoli za starše, ko je tako uporaben. Tam so pa samo nakladali o nekem crkljanju, pa stiku z otrokom, pa pogovarjanju, pa uspavanju, pa takih zamudnih in neučinkovitih zadevah.

Ma, dobro ženske, ne pretiravajte! Ideja o povijanju otrok je že stara, prav tako kot kakšni slingi in podobne fore. Otroka ne poviješ tako, da mu zastaja kri, nooo!!! Gre pač zato, da je otrok bil v maternici precej omejen v gibanju in mu je takšna omejenost gibanja precej dobro poznana in se večina dejansko prej umiri. Obstajajo filmčki kako otroka zaviješ, npr. novorojenčka v tetra plenico. Skratka – to ni ravno neka neumnost in nekaterim res pomaga, da se hitreje umirijo, čeprav ste nekatere silno pametne! Pismo no, a v šoli za starše pa so vam rekli, da otrok naj ne bi imel preveliko posteljico, pa da jo je treba založit, da se otrok v njej ne počuti izgubljenega? A to je pa od kje?!?
Joj no, a logike ne znate uporabljat?!? Sicer pa – šola za starše ja,…marsikaj je uporabno, je pa tudi kakšna bedarija tam – nam je npr. pediatrinja zatrjevala, da otrok prve tri dni po rojstvu NI LAČEN. Ja, madona, no…najbrž ji je kateri to povedal, a ne?!? Pa ne vem, kaj potem nekateri toliko tulijo? Eh ja…če ima zdravo donošen otrok sposobnost preživetja tri dni brez vsega (ker mama npr. toliko časa še nima mleka), ni ravno isto, kot pa da ni lačen!… eh, brezveze…

Oprosti, ampak to, da založiš posteljico, ali pa to, da dojenčka na tesno poviješ, je pa zame ogromna razlika.

Gre pa za isti foro – otrok je navajen utesnjenosti iz maternice, a ne?!?
Ma, saj ne vem, a ti sploh razumeš za kakšno povijanje gre?

En link na hitro:
http://pediatrics.about.com/od/weeklyquestion/a/0607_swaddling.htm

kje imam moža? dela do 17 ure in ne, ne zasluži veliko tako da si pomoči ne morem privoščit.

jaz vem o čem govoriš- naš je bil sicer OK do goste hrane, potem pa tako kot ti pišeš.
kot prvo sem dala starejšega v vrtec in dopodan spala z malim, skoraj vsak dan. to mi je bila zmaga.
potem sem dala na stran 50€ mesečno, da mi je ena gospa 2x mesčno spucala stanovanje. ostalo sem delala jaz. sedaj ko sem že v službi je vse to toliko bolj vredno. mail ne spi, z možem se ponoči menjava, včasih sva oba kot zombi. sem in tja ga dava za čez noč k babici, se ga na srečo ne brani.ko dežura mož, jaz spim v drugi sobi, da me ne moti večnjo javjkanje in premetavanje po posteljici.
star je že 1,5 let, pa še nič bolje s spancem- mislim je ne več, ampak duda, čaj vsaj 4-5x na noč!!!! dan za dnem…. BO BOLJE, bo že prespal celo noč. kaj mi pa preostane? to je edino, s čimer se lahko tolažim. aja, pa res si kupi na bolhi ali moj album kakšen sling ali kenguruja za potem. to se je pri meni tudi ok obneslo, čeprav je bil težek, pa ga dolgo ne moreš nosit- do kakšne ure recimo.

New Report

Close