Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek naravovarstveni tehnik

naravovarstveni tehnik

za naprej maš vsaj eno opcijo – UNG, smer okolje[/quote]

UNG je krajše za Univerza v Novi Gorici

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Dober večer. Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje na BIC-u, smer naravovarstveni tehnik. Sem pred vpisom na srednjo šolo in me skrbi. Bi mi kdo lahko povedal kakšna je ta šola, kako poteka pouk in kakšne so sploh možnosti zaposlitve. Točk za vpis na srednje šole in gimnazije imam dovolj, a ker me sam poklic zelo zanima bi se morda odločil za njega. Prosim za vsa mnenja, vtise.
Hvala lepa za v naprej!

Vtipkaj v gugl zaposlimo naravovarstveni tehnik pa boš dobil svoj odgovor.

Moja je v 1. letniku. Se je smiselno prepisati na katero drugo šolo?

Kot sem rekla se VSAKO leto spreminja ucini sistem pri srednjesolskem naravovarstvu. Ce se nisi rabla ucit cist nic vsa 4 leta potem vec kot ocitno niste imeli latinscine (mislim da ni takega naravnega talenta da si bi 1x prebral pa vse obvaladal) in tudi precej dijakov se je izpisalo iz tega programa zato ker jim je bilo pretesko in so sli na DRUGE 4 LETNE SOLE.

Strinjam se z osebo (ocitno je delodajalec) da si nima kaj dosti za spocet z naravovarstvenikom ker zaradi ucnega sistema res nismo primerno izobrazeni. Zmotilo me je to da mece vse naravovarstvenike v en kos glede nedelavnosti. Pri nas bi marsikdo naredo marsikaj samo da dobi ure pri nekem delodajalcu pa da gre. Lahko bi nam dali priloznost in vzeli tudi na kak teren ne pa samo papire unicevat v pisarno… mimogrede v pogodbi ne pise da MORE delodajalec placat dijaka za opravljanje dela pri njih ampak da ga LAHKO denarno nagradi zato ne vem zakaj je tak problem nekoga vzet pa mu omogocit tiste butaste ure…

Sama sem končala srednjo šolo v Naklu, smer naravovarstvenik.
Odpriporočam. če vas veseli karkoli drugega pojdite in se prepišite, saj s to šolo v Sloveniji zaenkrat še ni prihodnosti. Sliši se fino in fajn a na koncu nimaš neke točno dolečene izobrazbe, a vsega po malo, tega pa nikjer ne potrebujejo. učili smo se biotkso raznovrstnost pa analizo vode in tal ter obnovljive vire energije pa vse ogrožene rastlinske ter živalske vrste a to ti na koncu nikjer ne pride prav ker imaš premalo prakse in znanja o tem, samo neke “švoh” osnove. če pa vas zanima narava in boste šli tudi na faks naprej pa z ne preveč učenja lahko dobiš čez glavo točk za naprejšni vpis v faks. Izbire ni veliko a če v zadnjem letniku opraviš peti predmet je izbire nekoliko več.

New Report

Close