Narejeno v Jugoslaviji
Imate še kak predmet, tam izdelan?
Nekateri so še v uporabi:
Ukrajinske sile so objavile posnetek iz Odese, na katerem s pomočjo protiletalskih topov jugoslovanske izdelave Zastava M55 poskušajo sestreliti ruske drone geran oz. šahid. Najverjetneje gre za protiletalsko orožje, ki ga je Ukrajini dostavila Slovenija. Kot smo že pred časom poročali, je pošiljko sestavljalo 200 mobilnih protiletalskih topov jugoslovanske izdelave.
Mam en jugo TV iz leta nekje 1975. Tiste TVje iz 2002 sem že vse na deponijo zvozil in pošenkal, tega pa še hranim, ker že ima skoraj muzejsko vrednost. Imam tudi neke dinarske kovance, tudi ene srebrnike s Titom gor, pa neke kovinske značke, cela kolekcija. Pa še kakšno orodje bi se našlo, ki je še v uporabi. Jugoslovanski cigli še tud opravljajo svojo nalogo.
Pa če se malo pošalim, večina, ki ste tu gor, ste “narejeni” v Jugoslaviji veliko stvari sem imela doma iz YU, in skoraj vse je imelo neko kvaliteto in dolgi rok trajanja. Ura, radio, čevlji, iskra telefon, tv itd.
Najbolj se mi je v spomin vtisnil tudi yugec. Ta je bil res trpežen za vsako vremensko nepriliko, čeprav so vsi pljuvali po njem, da je slabe kvalitete in ni rezervnih delov. Ali Yugo Florida, stabilen močan avto za vozit.
Te samovžigne elektronike se pa danes ne bi niti dotaknila.
Itak245, 01.05.2024 ob 12:05
Barvni televizor Gorenje iz leta 1979. Še vedno deluje. TV programa seveda ne moreš več gledati, ker ni več analognega signala, lahko pa kasete iz videorekorderja. Ja, že takrat je imel vhod za kabel za videorekorder, čeprav takrat v jugi skoraj nihče ni vedel, kaj je to.
Kako je to mogoče, če pa je že leta 81 kar ogromno Slovencev posedovalo videorekorder? V dokumentarni oddaji lepo pokažejo, kako je video postal popularen.