Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naš pes je lajal na konja, lastnica konja pa je posledično padla

Naš pes je lajal na konja, lastnica konja pa je posledično padla

Nisi. Tako kot bi moral biti pes naučen, da se na konje ne laja (Ja, to JE možno naučiti vsakega psa. Kdor se izgovarja na nek prirojen strah ali traume, naklada.), bi moral biti tudi konj naučen, da ne reagira na lajajoče pse. Tako da kakor pogledaš – ali sta krivi obe (ti in jahačica) ali pa nihče. Nikakor pa nisi kriva ne izključno ti ne izključno jahačica.

Meni je to precej nenavadno, da bi pes lajal na konja – česa takšnega še nisem nikjer videla. Včasih kdo jaha konja skozi Tivoli (npr. policija), pa se psi (katerih v parku ni malo) sploh ne ozirajo na “prišleka”. Lahko bi še navedla več primerov, a se mi ne ljubi tipkat.
Tema je izmišljena.

(Meni se zdi normalno, da se pes boji konja, če ga ni še nikoli videl – in ko je psa strah, pač laja).

Drugače pa ti tam gor, kakšen mora biti tvoj lajf, če ti je bistvo prežanje na kakršno koli temo, v kateri lahko udrihaš čez pse in njihove lastnike? Prav čakaš, da bo kje kaka krvava novica ali da se odpre taka tema.

Čisto lahko, da zato, ker so dotični psi obiskovali pasjo šolo, kjer se dela tudi na socializaciji do drugih živali (ko sem jaz s psi obiskovala pasjo šolo, smo pse navajali tudi na konje) ali pa, da je večina psov, ki so vajeni sprehodov po Tivoliju, konjev že navajeni, ker so oboji tam vsakodnevno.

Nihče ni napadel nikogar. Pes je ravnal kot pes, konj pa kot konj. In tako kot moramo tudi iz lastne varnosti vzgajati pse, da se na nevarnost ne odzovejo z napadom, tako moraš zdresirati tudi konja, da ne podivja ob vsakem nenadnem zvoku. No, dotični konj se je odzval kot premalo ujahan konj.[/quote]
Ne seri.
Kako da ni napadel? Če se je pes zaganjal in lajal na konja, je to napad. Če bi se lastnici pes iztrgal iz rok, bi pes skočil na konja.

Ne izgovarjaj se. Takega psa takoj ubit. Takoj.[/quote]

Ne izgovarjaj se. Takega konja takoj ubit. Takoj.


Jasno da je v tem primeru odgovornost na strani lastnika psa… Toliko ga pa že mora pazit, da se ne zakadi v konja. Bogi kuža sicer, saj sam niti ni vedel, kaj ga čaka.

Da pa ne bi kdaj padel s konja, pa tud sama ne vem za nikogar, pa so med njimi državni prvaki v preskakovanju ovir, ko jahajo že od malega. Konjeništvo je fajn šport, jasno pa je, da obstaja kar veliko tveganje, po mojem mnenju je to kar šport bolj pogumnih in odločnih, no ne vem 🙂 Uživam v tem, tako da ne vem, da bi res rabil nek pogum, sam vem, da je ene strah. No, enkrat sem gledala posnetke nesreč na youtube… namenoma. Takrat pa 🙂 mi je blo kar mal čudno it, samo ko si na konju, pozabiš 🙂

Sicer pa, če ne znaš jahat in nimaš izpitov, tako ne smeš na cesto. Jahačici bi naj obvladali, če sta bili tam, sam gre se za njun odnos.

Ja luba marija, ka si pa ti kriva, če ima ona nesocializiranega konja? A ko bo v bližini prometna, pa bo slišal konj pok bo tudi znoru? Z nevarnim avtom, ki ne naredi tehničnega se tudi ne vozimo. A se ti ne zdi?

Pes ni napadel konja,lajal je…to je pa veeelika razlika….bil je na povodcu in ob lastnici….

Saj nisi namerno svojega psa hujskala v konje, cesta je od vseh in psi lajajo!
Kriva je samo jahačica, ker nima vzgojenega konja in ker ni fizično obstala v sedlu, zakaj pa se je konj pomiril, ko se je babnce znebil? Pa še afnasta je povrhu! Od kod tvoja krivda, mi ni jasno. Verjetno ji je blo nerodno, pa te je nadrla. Saj sama tvega take dogodke s tem hobijem.

Pes je po naravi plenilec, konj pa plen.

Nihče ni napadel nikogar. Pes je ravnal kot pes, konj pa kot konj. In tako kot moramo tudi iz lastne varnosti vzgajati pse, da se na nevarnost ne odzovejo z napadom, tako moraš zdresirati tudi konja, da ne podivja ob vsakem nenadnem zvoku. No, dotični konj se je odzval kot premalo ujahan konj.[/quote]
Ne seri.
Kako da ni napadel? Če se je pes zaganjal in lajal na konja, je to napad. Če bi se lastnici pes iztrgal iz rok, bi pes skočil na konja.
Ne izgovarjaj se. Takega psa takoj ubit. Takoj.[/quote]
Tvoja?
http://www.24ur.com/novice/slovenija/cloveska-krutost-v-smetnjaku-na-ptuju-nasli-se-komaj-zivo-psicko.html

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ti pa preveč filme gledaš, kaj?

Psa evtanazirat lastnico psa pa ovadit, ker v urbanem okolju hodi z nevzgojenim psom okoli.

Če je jahalka pametna, bo lastnico psa tožila.
Zagotovljen uspeh.


Lastnica psa je priznala da pes ne prenese konjev. Torej je agresiven do konjev. Jih napada. Zakaj potem s takim psom hodi v območje kjer hodijo konji. Agresiven pes nima kaj delati v urbanem okolju.
Lastnica psa je vedela kakšnega psa ima. Torej je zavestno s svojim psom tvegala srečanje s konjem.
Krivda IZKLJUČNO na strani lastnice psa. Pika. Konj ni bil agresiven do psa, ampak je bil pes agresiven do konja
Upam da jo bo jahalka tožila.

Lastnisca psa je povedala da njen pes ne prenese konjev. Če to ve, pomeni, da se je to že zgodilo.
Jahalka lahko lastnico psa komot toži. Jaz bi jo.

Ti bi tožila in tožbo izgubila :)))
Vsi psi lajajo, vedno so in vedno bodo. V čem je problem?? Če pa ti ne znaš jahati, je pa tvoj problem.
Eni ste pa res ubrisani do kraja :-)))

Zakaj že? Konj mora biti vajen psov, tako kot ljudi, in tudi psov, ki lajajo. Verjetno se je prestrašil iz istega razloga kot pes, ker so se srečali nepričakovano na nepreglednem ovinku in nihče ni imel časa reagirati.
Imamo konje in mladi žrebički res znajo reagirat na pse … Samo žrebičkov se pač ne jaha. Imamo seveda tudi pse, ampak naši so konj vajeni, medtem ko se morajo sosedovi navaditi vsakega novega konja posebej in ja, včasih potem tudi lajajo nanje. Iz strahu, ker je konj, tudi žrebiček, za psa ogromna žival.
Če bi imela konja, ki bi me vrgel zaradi vsakega naključnega lajajočega psa, ga ne bi upala jahati, iskreno povedano. Toliko pa že mora biti umirjen v sebi, da ga to ne zmede tako zelo.[/quote]
Ma daj ne seri! A konj mora bit navajen psov? Zakaj pa bi moral biti konj navajen napada psa? A pol moramo biti tudi ljudje nnavajeni napada psa?
Matr, vas pesjanarje nesramne je treba reda naučit. In to orenk.
Logično da je ljudem prekipelo in so začeli pse zastrupljat.[/quote]

Kakšnega napada? A je pes konja ugriznil v rit? Do lajanja ima pa vso pravico. Tudi na luno laja, pa ta zato ne pade z neba!!!

eh, a bi se čudila, če bi kakšna mon-a koga od lastnika psa tožila, da zaradi lajanja luna manj sveti na njeno dvorišče? Jaz popolnoma nič.

Ti bi tožila in tožbo izgubila :)))
Vsi psi lajajo, vedno so in vedno bodo. V čem je problem?? Če pa ti ne znaš jahati, je pa tvoj problem.
Eni ste pa res ubrisani do kraja :-)))[/quote]
Ampak jaz poznam še nekoga ki je bolj ubrisan. To si ti.
Lastnica psa se je zagovorila in po nesreči priznala, da njen pes NE PRENESE konjev. Kapišaš? Ne prenese jih, torej jih hoče napast.
In razlika je ali pes laja iz dolgčasa v luno ali pa laja agresivno, ker hoče napasti plen.
V tem primeru je pes hotel konja napast in konj se je napadalnega psa prestrašil in jahalko stresel s svojega hrbta dol. Takega psa, ki se zaganja in laja v plen, se ustraši vsak, ne samo konj.
Nima pes med sprehodom po ulici kaj lajat in se zaganjat v mimoidoče. Če ta jahalka ne bo tožila pesjanarce, je neumna.
Upam da bo pesjanarca svojo objestnost dobro plačala. Prav bi bilo tako.
Vsem vam ostalim pesjanarjem, ki zagovarjate svojo sopesjanarko, pa dajem na znanje, da se priipravlja DAVEK na vas nadležne pesjanarje. Pravilno in pošteno. Čimprej.

Ti bi tožila in tožbo izgubila :)))
Vsi psi lajajo, vedno so in vedno bodo. V čem je problem?? Če pa ti ne znaš jahati, je pa tvoj problem.
Eni ste pa res ubrisani do kraja :-)))[/quote]
Ampak jaz poznam še nekoga ki je bolj ubrisan. To si ti.
Lastnica psa se je zagovorila in po nesreči priznala, da njen pes NE PRENESE konjev. Kapišaš? Ne prenese jih, torej jih hoče napast.
In razlika je ali pes laja iz dolgčasa v luno ali pa laja agresivno, ker hoče napasti plen.
V tem primeru je pes hotel konja napast in konj se je napadalnega psa prestrašil in jahalko stresel s svojega hrbta dol. Takega psa, ki se zaganja in laja v plen, se ustraši vsak, ne samo konj.
Nima pes med sprehodom po ulici kaj lajat in se zaganjat v mimoidoče. Če ta jahalka ne bo tožila pesjanarce, je neumna.
Upam da bo pesjanarca svojo objestnost dobro plačala. Prav bi bilo tako.
Vsem vam ostalim pesjanarjem, ki zagovarjate svojo sopesjanarko, pa dajem na znanje, da se priipravlja DAVEK na vas nadležne pesjanarje. Pravilno in pošteno. Čimprej.[/quote]

Tebi pa vedenje psov ni najbolj jasno, kajne?
Čisto tako, če bi bil pes dejansko tako ubrisan, da bi šel napast konja, definitivno ne bi lajal :p
In drugo, bi bilo zanimivo vedet, če je jahačica imela izpolnjene vse pogoje, da je jahala ob cesti.
Bi se znalo ob morebitni tožbi marsikaj drugače obrnit, kot si nekateri tukaj tako zelo želite.

Aja, kar se tiče lastnice psa;
Edino napako vidim v tem, da je psa držala na kratko, verjetno na napetem povodcu. Glede na napisano sklepam, da se pes boji konjev, ne pa kot nekateri tulite, da je do konjev agresiven.
Ob morebitnem srečanju v bodoče, naj lastnica takoj preusmeri pozornost psa in naj se čimbolj, kolikor se pač da, izogne srečanju.


Ampak jaz poznam še nekoga ki je bolj ubrisan. To si ti.
Lastnica psa se je zagovorila in po nesreči priznala, da njen pes NE PRENESE konjev. Kapišaš? Ne prenese jih, torej jih hoče napast.
In razlika je ali pes laja iz dolgčasa v luno ali pa laja agresivno, ker hoče napasti plen.
V tem primeru je pes hotel konja napast in konj se je napadalnega psa prestrašil in jahalko stresel s svojega hrbta dol. Takega psa, ki se zaganja in laja v plen, se ustraši vsak, ne samo konj.
Nima pes med sprehodom po ulici kaj lajat in se zaganjat v mimoidoče. Če ta jahalka ne bo tožila pesjanarce, je neumna.
Upam da bo pesjanarca svojo objestnost dobro plačala. Prav bi bilo tako.
Vsem vam ostalim pesjanarjem, ki zagovarjate svojo sopesjanarko, pa dajem na znanje, da se priipravlja DAVEK na vas nadležne pesjanarje. Pravilno in pošteno. Čimprej.[/quote]

Tebi pa vedenje psov ni najbolj jasno, kajne?
Čisto tako, če bi bil pes dejansko tako ubrisan, da bi šel napast konja, definitivno ne bi lajal :p
In drugo, bi bilo zanimivo vedet, če je jahačica imela izpolnjene vse pogoje, da je jahala ob cesti.
Bi se znalo ob morebitni tožbi marsikaj drugače obrnit, kot si nekateri tukaj tako zelo želite.[/quote]

Greš stavit?
Smo imeli identičen primer v naši soseski.
Lastnik psa je plačal visoko odškodnino.
Stvar je popolnoma logična. Ve se kdo je povzročil nesrečo. Zmeraj plača povzročitel ne pa žrtev.

Ja, veš da res 🙂
Še enkrat – je šlo za napad? Je pes dejansko ogrozil konja? Je bila jahačica primerno usposobljena za jahanje ob cesti?


Ej butara neumna!
Na vsa tvoja blesava vprašanja se da odgovoriti zelo enostavno:JA!
Pejd stavt če upaš!

New Report

Close