Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NASA MALA KLINIKA

NASA MALA KLINIKA

ne Assya, tole si narobe razumela, ne delam se nič norca.
Moje navajanje H&M je bilo vezano ne toliko na pisanje na forumu kot na govorjenje hčerke, ki mi je rekla, da so že VSE sošolke bile tam in zakaj še mi ne gremo itn itn. In smo šli in odkrili zame pričakovano, zanjo pa sedaj odkrito -pač eno trgovino. Pri haburgerju – mi pač jih ne jemo, a smo šli že pri hčerinih treh letih tja, da otrok pač ve kaj sploh to je in tudi zna naročit hrano, ko je recimo povabljena na RD.
A razumeš? Hotela sem le povedati, da nisem proti vsem tem stvarem, le niso preveč v našem življenju, jih pa načrtno ohranjamo v malih količinah, ker seveda hočem, da so otroci pač otroci tega okolja…….
Lep pozdrav!

Oprosti, če sem se narobe izrazila in te s tem užalila. Nisem mislila da se popolnost meri z našo malo kliniko a ste se na začetku oglašale samo mame, katerih otroci ne gledajo TV, ki hodijo spat ob spodobnih urah, ki ne delajo nič narobe…skratka kot je bilo že napisano “jih zavijate v vato”.

Mogoče smo zato mame, ki dovolijo gledanje naše male klinike čutile to kot napad na nas. Ali da smo slabe mame. Pa malo preberite začetne odgovore.

Sploh pa kaj me briga. Gledamo še Popotno torbo, pa to z Davorjem Božičem na trgu, pa risanke ob sobotah in nedeljah in še tistega, ki nabira zdravilne rožice, če ga slučajno ulovimo, ker ne vemo kdaj je, drugega pa ne. Zanimiva oddaja pa je tudi hiša eksperimentov za malo starejše otroke, sem zadnjič zasledila. Pri nas je TV včaših vžgan tudi če ga nihče ne gleda.

Zdaj pa lahko spet kritiziraš draga JALA

evo enako je pri nas- vsenastete stvari gleda tudi nas petletnik- ta nova oddaja Hisa eksperimentov je krasna, pa tudi risanke ob sobotah in nedeljah predvsem tiste o medvedku in francku so lusne, zaradi tega, ce pa poleg luskanih in poucnih oddaj pustim malemu gledat tudi NMK se ne pocutim nic slabsa mami-tudi jaz sem dobila obcutek ob prebiranju nekaterih postov, da smo me , ki to pustimo malo slabse od ostalih- ampak povem vam, otroci, ce jih vzgajamo pravilno se bodo slej kot prej sami zaceli odlocati kaj jim je ljubse- pa ce bomo mi dovolili ali pa se postavili na glavo…

Naša najmlajša ima zri leta in NMK prav z veseljem gleda prav tako ostali, mislim da ni prav nič takega da otroci ne bi smeli videti in slišati, saj potem bi jim morali tudi v vrtec in šolo prepovedati hoditi, ker tam tudi včasih grdo govorijo……………………….

Pri nas jo gledamo vsi štirje – tati, mami, 7 in 4 letni pupi. Če smo doma in če sta punci v pižamah z umitimi zobki.
Dogodke ter take in drugačne izraze izkoristimo za pogovor. Pogovarjamo se o pripetljajih, njihovem ravnanju in izražanju.

Veliko hujšega kot je na televiziji slišita med vrstniki. K sreči sta dovolj bistri, da tega ne ponavljata. Tudi doma jima sem in tja na ušesa pride kakšna ne ravno najbolj primerna, ki uide iz mojih ali moževih ust… priznam, se kesam, pa kljub temu ne morem iz svoje kože. Če mi pade na tla skleda polna že narejene solate, bom zagotovo rahlo zabentila sama nase 🙂

Koliko jim omenjene situacije in izrazi škodijo? Odvisno od preostale vzgoje in srčne kulture vsakega posameznika. Otroci si kletvice in podobne negativne izraze zapomnijo večinoma iz kljubovalnosti in kontriranja staršem :))
.. sama sem kletvic slišala že na miljone, svinjarije videla toliko, da je motiva za vsakodnevne nočne more dovolj, pa kljub vsemu živim eno krasno življenje, ki ga ne bi zamenjala z nikomer. Vse je del odraščanja. Otroci odkrivajo stvari in dogodke z nami ali brez…

Potegnem črto in že me več ni 🙂
Lepo se imejte, jaz odhajam sončku naproti,
Z.

Draga Silvy,
mogoče imam genialnega otroka, pa se tega niti ne zavedam?!!!
Ona dobro ve kateri dan so na sporedu Lolek in Bolek, kdaj je Najšibkejši člen in njena “teta adijo”, kdaj je njen dragi Veso,…
Ko vse seštejem, TV gleda par ur na teden, kar se mi zdi pod povprečjem. V računalnik še ne bulji, videa ne gleda, tudi pravljice iz knjigic in ostale zgodbice iz mamine in atijeve glave dobi, ne skrbi.
Lp

Od nas nihče ne gleda, mali (6) pa sploh ni ljubitelj TV, razen če je na Tv kakšna morska oddaja, takrat ves zamaknjen bulji in gleda ta morska bitja ali pa ladje in ribiče. Tudi v šoli s tem nima probleme, ker mu je vseeno kaj se pogovarjajo sošolci o TV.

Je pa kar malo odvisen od računalniške igrice FIFA (nogomet) za kar je kriv ata in zdaj je padla kocka: igrice samo še v soboto. Zdaj pa vsak dan že ves teden sprašuje kdaj bo že sobota. Mi imamo pač glede tega problem.

New Report

Close