Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Našla sem test nosečnosti

Našla sem test nosečnosti

V predalu moje 16- letnice sem našla test nosečnosti, no ne test, prazno škatlico testa. Sploh nisem vedela, da je spolno aktivna ali da ima fanta. Od malega sva dogovorjeni da bova o vsem odkrito govorili tudi o manj prijetnih stvareh in vedno se lahko zanese name in vse bova rešili. Zato sem nad najdbo še bolj zaskrbljena in žalostna.

Je za današnjih časih normalo, da so 16 letnik spolno aktivni. Vsi maldi okoli nas, tudi starejši od naše, nimajo fantov ali punc. Zabavajo se čisto drugače kot včasih. Za veze in spolnost previjo, da je precenjeno. Koliko najstniki doma povedo o sebi in koliko mislite, da jih sploh poznate?

Hčerka je trenutno na potovanju z očetom. Pet tednov je ne bom videla. Ne morem si izbiti iz glave, kaj če je na potovanju noseča, kaj se ji plete po glavi, kaj če je naredila splav, kaj če…. Ne upam jo niti poklicati, še manj zaupati njenemu očetu. Groza me je situacije, ki bi hčerko zaznamovala za celo življenje.

 

Pokliči jo in jo vprašaj. Ne vohljaj. Ampak se z njo vsak dan pogovarjaj o vsem. Če ne boš njen varen pristan, se ti ne bo odprla. Ni treba biti njena prijateljica, ampak vseeno mora vedeti, da ji kriješ hrbet, če bo kdaj zafrknila v življenju. Naj pa vseeno nosi odgovornost in ne odstopaj od tega.

Ni lahko. Je pa najboljše in največ kar lahko naredimo… Na koncu se vsak odloča zase, kljub našemu trudu in prizadevanjem.

Pusti jo. Ni tvoja stvar, to njeno.

Jaz delala teste nosečnosti že 5 let prej ka moji mislili da še nedolžna in da tako dolžno biti. Tudi abort bil. Pusti jo.

Iz katerega stoletja pa si ti padla? Oprosti, ampak ne morem lepše vprašat. Pri 16 spolno aktivni so mladi že od nekdaj. A misliš, da do poroke čakajo? In kako naivna moraš biti, da verjameš, da ti najstnica vse pove? A se ne spomniš svojih najstniških let? Si komaj čakala, da mami poveš, kako si se dala dol s fantom? Ma daj no daj. Tudi če so starši razumevajoči, odprti za pogovor in te teme niso tabu v družini, je najstnikom o tem neprijetno govoriti z njimi. Sprijazni se, nisi njena frendica, ampak mama. Skrivnosti in norosti si bo delila s prijateljicami, ne s tabo. Kar je tudi normalno. A ti bi njej razlagala, kako sta s partnerjem spolno aktivna, kakšno zaščito uporabljata itd.? Ne. Če imata glede tega dogovor, da se lahko o vsem pogovorita, se je morda tudi hotela prepričati, kakšna je situacija in bi v primeru, da bi se znašla v stiski (nezaželjena nosečnost) obrnila nate. V nasprotnem primeru pa ti morda ni hotela delati sivih las brez potrebe, kaj in s kom počne, pa je ocenila, da ni tvoja stvar. Skuliraj se. Vsak starš se boji situacije, v kateri si, a me je zelo zmotilo to, da te bolj moti njen molk glede posteljnih aktivnosti kot to, da je morda noseča. Si bolj užaljena zaradi spoznanja, da te ima za mamo in ne za frendico.

Ajde recmo da je res…

Pravite da zdej smo moderni… si mladina lahko vzame vec svobode… saj pa smo v 21 stoletju… evropi zahodu itd…

Samo kaj pol jokas? To je produkt tega. Dovolis da kuša druzbo sistem kjafirski nacin zivljenja, da so pomesani na spol pol pa jokas… ja kaj si pa mislila da bo?

Sicer pa mi ni jasno… a ne veste kaj vam otroci pocnejo? Kje se potikajo? Nevem sola obveznosti… potem pa ne domov? Lahko lutajo? Kokr sm reku dovolite jim da kusajo…

Isto tam kao tista ljubica… lej pise ti… Bog je rekel kaj bo. Ampak zgleda da moras na lastni koži izskusit.

Zakaj pristajas na manj od zakona? Zakaj ne vrednotis po tem kar pise? Zakaj ne isces po tem?

Isto softicka… enkrat se zivi… to mi je praaaaav najbolj beden moto… uno rajs dej samar kokr pa da to reces… zivi se vsak dan. To so prav neki mototi črvov tlačanskih.

Ne vem kaj bi se meni dogajalo v glavi na tvojem mestu, vem pa da bi počakala na njeno vrnitev in se potem definitivno z njo pogovorila o varni spolnosti.

Prvič. Noben normalen najstnik ne pove čisto vsega svojim staršem.

Drugič. Tvoja hči ima pravico, da o svoji intimi govori ali pa tudi ne. Njena zasebnost je njena stvar. Se te ne tiče.

Tretjič. Nehaj brskati po hčerinih stvareh.

Četrtič. Če ti hceri ne zaupaš, zakaj bi ona zaupala tebi?

Petič. Omenjaš odkrit pogovor. Kako zelo odkrito si se z njo pogovorila o spolnosti, varni spolnosti, kontracepciji, spolno prenosljivih boleznih, nosečnosti in medsebojnih odnosih?

Ženska, pokliči, vprešaj jo

Če se ti moment na fonu ne zazdi primeren počakaj, pejta na 4 oči!

Komentarji raznega folka tukaj pa upam, da te ne ganejo, k eni so reeeees ubogi-  na umu in duši.

Dobro uštimaj, predvsem pa z mirno glavo.

Odgovor na objavo uporabnika
Kr neki172, 01.08.2023 ob 01:41

Ženska, pokliči, vprešaj jo

Če se ti moment na fonu ne zazdi primeren počakaj, pejta na 4 oči!

Komentarji raznega folka tukaj pa upam, da te ne ganejo, k eni so reeeees ubogi-  na umu in duši.

Dobro uštimaj, predvsem pa z mirno glavo.

Ja res ste ubogi. Tko ko vas berem… pa mal raumislim o tem… to predelam… ej jadno da jadnije nemoze da bude.

Nerazumno.

Prav nizji tip cloveka. Pa ne da zalim al pa sebe vzdigujem…

Cist napacna smer, mentaliteta u kurcu… ka ta stro fa!

Se spominjam pisem deklic iz Pila, ko so teti Justi pisarile, ce so nosece, ker so se na wc skoljko za fantom usedle 😄

Mogoce panicaris za brezveze, ce je resno, se ti bo ze sama izpovedala.

Da mene mati takole pokliče in napade z vprašanji, ne dobi od mene nobenega drugega odgovora kot to, da je to moja stvar. In od tega dneva naprej se ne pogovarjam več z njo o takih temah. Uštimaj…. kaj ima ona za uštimat?

hvala bogu, da si ga našla. torej tvoja 16 letnica ni na dopustu v Paklenici, kjer bi na wc rodila, ker ni vedela, da je noseča. Punca se zaveda, da lahko zanosi in je preverila. Ko pride domov, se čisto normalno pogovori z njo o seksu, kontracepciji, o tem, kaj bi naredila, če bi zanosila in tako dalje. To so čisto življenjske stvari in punca bo še 30 let plodna, torej ne škodi, če se lahko čimbolj sproščeno o tem pogovarja.

Moja mama je takole enkrat v moji sobi našla test nosečnosti (resda sem bila malo več kot 16, pa vendar). Kao da je iskala tableto proti glavobolu, če imam kakšno. V bistvu mi je pa brskala in še danes tega ne morem pozabiti, pa sem že fajn preko 40. Seveda je bila potem panika in vprašanja in drama, ni da ni. Ful sem se počutila napadeno, brez zasebnosti.

Skratka, ne sprašuj in NE BRSKAJ po hčerini sobi. Če ti ima kaj za povedati ti bo že, če imata OK odnos. Če ga pa nimata si pa itak še vse zamudila in nima smisla zdaj nekaj popravljati.

Brez skrbi danes je normalno da se 13 letniki dol dajejo. 

Ti živiš v jami pa si danes prvič na internetu. Če je kuker tuk normalna najstnica, ma precej že prevoženih. Pač je fukala in preverla če je slučajn noseča – no očitno in to je to. Kompliciraš 300 na uro, kot vsaka zmešana baba. Hčerka je dovolj stara da se odloč, če bo na kurcu sedela al pa ne.

Pri 16-ih pa je še ne!

Počakaj, da pride domov, ta trenutek ne moreš nič, samo kakšno bedarijolahko s tem povzročiš. Navsezadnje niti ne veš, če je test njen, Ko pride pa zahtevaj pojasnila.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9377, 01.08.2023 ob 20:28

Počakaj, da pride domov, ta trenutek ne moreš nič, samo kakšno bedarijolahko s tem povzročiš. Navsezadnje niti ne veš, če je test njen, Ko pride pa zahtevaj pojasnila.

Kaj ima pa ona za zahtevat pojasnila? Ji je hčerka dolžna razlagat, da seksa?

Odgovor na objavo uporabnika
x692, 31.07.2023 ob 22:42

V predalu moje 16- letnice sem našla test nosečnosti, no ne test, prazno škatlico testa. Sploh nisem vedela, da je spolno aktivna ali da ima fanta. Od malega sva dogovorjeni da bova o vsem odkrito govorili tudi o manj prijetnih stvareh in vedno se lahko zanese name in vse bova rešili. Zato sem nad najdbo še bolj zaskrbljena in žalostna.

Je za današnjih časih normalo, da so 16 letnik spolno aktivni. Vsi maldi okoli nas, tudi starejši od naše, nimajo fantov ali punc. Zabavajo se čisto drugače kot včasih. Za veze in spolnost previjo, da je precenjeno. Koliko najstniki doma povedo o sebi in koliko mislite, da jih sploh poznate?

Hčerka je trenutno na potovanju z očetom. Pet tednov je ne bom videla. Ne morem si izbiti iz glave, kaj če je na potovanju noseča, kaj se ji plete po glavi, kaj če je naredila splav, kaj če…. Ne upam jo niti poklicati, še manj zaupati njenemu očetu. Groza me je situacije, ki bi hčerko zaznamovala za celo življenje.

 

Poskrbi da bo šla k ginekologu po tablete

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno482, 01.08.2023 ob 01:44

Ja res ste ubogi. Tko ko vas berem… pa mal raumislim o tem… to predelam… ej jadno da jadnije nemoze da bude.

Nerazumno.

Prav nizji tip cloveka. Pa ne da zalim al pa sebe vzdigujem…

Cist napacna smer, mentaliteta u kurcu… ka ta stro fa!

če bi ti vedel, kolk “tavaših” – pravih, po knjigi in kar imaš še teh  izrazov , je pravih malih pack.

Doma glumijo pridno zarutano pupiko, k sam knjigo bere, v resnici pa… dej dej, boš sam videl ko/če prideš do potomke.

Sama si kriva, da se je skurbala, zakaj si pa ločenka. Namesto da bi pazila na hčer si verjetno ordinirala na veliko. 16 letna noseča hčer….dej nehi, že prej bi ti jo morali vzeti baba neodgovorna.

New Report

Close