Najdi forum

Naslovnica Forum Arhiv Delovno pravo in zaposlitev Nasvet glede porodniške

Nasvet glede porodniške

Pozdravljeni. Z dekletom julija pricakujeva otroka in isceva opcije za najvisjo porodnisko, ki jo lahko “iztrziva”. Situacija je taka:
Punca je delala v gostinstvu preko studentskega servisa do septembra 2020 in kar veliko sluzila (2018,2019,2020). 10.9. je oprla sp in dokler se lokali niso zaprli delala preko le tega. Ker je sp bil odprt 10 dni prepozno ji pomoc oz temeljni dohodek ne pripada in tako je bila pripomorana zapreti sp. Sedaj je brezposelna .
Jaz sem sp-jevec s kar dobrimi prilivi oz placo.
Kakorkoli … ker je ona brezposelna ji pripada starsevski dodatek ki letos znasa 402 € na mesec.
No zanima me ali je kakrsnakoli opcija da dobi starsevsko nadomestilo oz porodnisko ceprav v zadnjih 3 letih ni bila zaposlena vec kot 12 oz 6 oz 3 mesece…
Zasledil sem moznost da grem jaz na porodnisko vendar potemtakem ne smem delati kar mi predstavlja problem. Nekdo mi je omenil tudi opcijo da bi punco jaz zaposlil 1 oz 2 meseca pred porodom in bi ji tako pripadala polna porodniska. Je to res? Kaksni bi bili potem moji stroski v casu trajanja njene porodniske?
Za vsak nasvet bova izredno hvalezna…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close