Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nategunski mesarji

nategunski mesarji

V taki temi pa takoj vidiš, katere monklje so najbolj “brihtne”, te so najbolj aktivne.😁

Drugače pa ja, nekateri kmetje so že začeli redit prašiče in govedo s pomočjo dietetika, nutricionista, fitnes trenerja za prašičerjejo in govedorejo, osebnega trenerja za te skupine živali, tako da bodo šnicli in krače za vsako monkljo toćno po meri, do grama natančno.

Za crknit smešno :)))

Pri kokoših imajo pa sicer zaenkrat še težave v komunikaciji med kokošmi in strokovnim kadrom, ampak tudi tam obljubjajo ureditev zadev, do takrat bo pa pri velikosti in debelosti bederc žal prihajlo še vedno do razlik.

Ja poglej, meni bi lahko odrezal še tak kos mesa, če ga nisem zahtevala, ga ne bom vzela, če bi ga, bi bila tudi jaz moron-ka. Tu pač ne gre za nateg, saj ima oči v glavi in vidi, kaj mu odreže – razen če je tak gospodinjec, ki meso pozna samo na krožniku. Bo pa žena drugič vedela, da je nesposoben in ga ne bo več pošiljala v šoping.
[/quote]

Daj ne sili se s tem pokroviteljstvom in cinizmom, ki v tem primeru vsekakor ni na mestu.

Če nekdo, ki sicer ni navajen kuhanja, ne ve, katero meso se da v juho in zaradi tega mesarja prosi za dober kos mesa za v juho in mu le-ta poturi najdražje, kar ima, ni kupec čisto nič kriv, še manj pa butast. Tu gre za zaupanje stranke, ki pričakuje, da ji bo prodajalec svetoval oziroma prodal ustrezno meso za juho, that’s it.

Da se ne boš kdaj razpištolila, ko te bo nategnil kakšen prodajalec, avtomehanik, vulkanizer, referent na kakšnem obskurnem šalterju….. Vsak lahko nekoč pade mino, veš ;-))))

Kako bi se ti počutila, če bi te kot kupca netegnil prodajalec? Recimo pri nakupu

Goveji zrezki se režejo na 2 cm. Kaj ti ni jasno????
Tule gor pieše cele litanije a v trgovini pa ne moreš stegnit kaj želiš?

Daj ne sili se s tem pokroviteljstvom in cinizmom, ki v tem primeru vsekakor ni na mestu.

Če nekdo, ki sicer ni navajen kuhanja, ne ve, katero meso se da v juho in zaradi tega mesarja prosi za dober kos mesa za v juho in mu le-ta poturi najdražje, kar ima, ni kupec čisto nič kriv, še manj pa butast. Tu gre za zaupanje stranke, ki pričakuje, da ji bo prodajalec svetoval oziroma prodal ustrezno meso za juho, that’s it.

Da se ne boš kdaj razpištolila, ko te bo nategnil kakšen prodajalec, avtomehanik, vulkanizer, referent na kakšnem obskurnem šalterju….. Vsak lahko nekoč pade mino, veš ;-))))

Kako bi se ti počutila, če bi te kot kupca netegnil prodajalec? Recimo pri nakupu
[/quote]

Kakšno pokroviteljstvo neki? Madonca, ali imate jezike v ustih ali jih nimate? Pa kdo vam je kriv, če na licu mesta požrete dol, potem se pa po nekem forumu razpištolite u nulo? Na tvojo smolo me avtomehanik in vuklanizer ne bosta nikoli nategnila (razen, če bom šla menjati gume na podplatih), po šalterjih (za razliko od nekaterih tule gor) letam točno enkrat na 10 let – ko menjam osebno, prodajalci me bodo težko, ker imajo vse cene napisane, jaz imam pa tudi oči v glavi.Na raznih bolhah pa tudi ne kupujem.

Torej, še kakšna ideja?

Goveji zrezki se režejo na 2 cm. Kaj ti ni jasno????
Tule gor pieše cele litanije a v trgovini pa ne moreš stegnit kaj želiš?
[/quote]
In kaj bi bilo narobe, če bi bili odrezani na 2,3 cm?

Kakšno pokroviteljstvo neki? Madonca, ali imate jezike v ustih ali jih nimate? Pa kdo vam je kriv, če na licu mesta požrete dol, potem se pa po nekem forumu razpištolite u nulo? Na tvojo smolo me avtomehanik in vuklanizer ne bosta nikoli nategnila (razen, če bom šla menjati gume na podplatih), po šalterjih (za razliko od nekaterih tule gor) letam točno enkrat na 10 let – ko menjam osebno, prodajalci me bodo težko, ker imajo vse cene napisane, jaz imam pa tudi oči v glavi.Na raznih bolhah pa tudi ne kupujem.

Torej, še kakšna ideja?
[/quote]

Pa a ti sploh veš, zakaj si ne “upajo” na mestu samem? ker v tej presneti državi, če si upaš to reči tudi za mesarju, te takoj vsi za teboj v vrsti okarakterizirajo za preseratorja in zajebanta. Da si zmišljuješ…… In si marsikatera ne upa, ker ve, da jo bo “aroganten” mesar povozil s sarkazmom v stilu” kaj pa ti imaš pojma o mesu, baba”:…..
Ker ta mesar misli, da je on tisti, ki ti bo odredil, kaj in kako boš praznil tisto vitrino, ker ti tako ali tako pojma nimaš…. :D. Pa ni ravno tako. imaš vso pravico, če malo poznaš meso,kupit kaj drugega, kot ti hoče on “prodat”.

Moj sicer žal že pokojni sorodnik je bil mesar – še iz časov stare šole, me je veliko naučil. in mi gre tako na živce, ko se slučajno kdaj zgodi, da pa le pri mesarju v kakšnem trgovskem centru kaj želim kupit, pa si misli, aha čenska, tej bom pa lzalhka podturil…. – in ga poprosim, če mi napirmer en določen kos od spodaj obrne, da vidim , še spodaj, pa že zavija z očmi: “joj, gospa, saj so vsi isti, no”… Dej bodi tiho, pa mi obrni tisti kos mesa, če te lepo prosim. in ja, zlaga jih tako, da je spodaj skrito oksidirano, na vrh pa še sveže ( ker je čez noč bilo v vitrini, ali pa še kak dan več – oksidiranost, posivelost je znak za to)…. In me prav briga, če se pizdijo v vrsti za menoj – jaz takega kosa mesa pač ne vzamem. Kot prav tako se mu ne bom pustil nategnit, da me bo prepričeval, da so najboljše meso za juho rebra :D. Ker predobro vem, da je najboljši kos za župo od črnega krajca, njegov “vršiček” – “tafelspitze”. in ko mu rečem, da mi da kos od črnega krajca dela kravce, me gleda pa ko “lolek”. jah, sorry Miki, poznam staro mesarsko šolo in vem, kaj je najboljši kos mesa za župco…..Če ti ne veš, se pa nauči 😀

New Report

Close