Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek NE GOVORITE, DA NI PROSTIH DELOVNIH MEST SO, LE POISKATI JIH JE TREBA IN ZAČETI DELATI!

NE GOVORITE, DA NI PROSTIH DELOVNIH MEST SO, LE POISKATI JIH JE TREBA IN ZAČETI DELATI!

Jaz mislim, da si ti tista oseba iz ene druge teme, ki hodi lačna spat ter da si bila v času pisanja tega umotvora že pošteno lačna.

Lej avtorica – NISEM TAKO BOGATA, DA BI LAHKO DELALA KOT PROSTOVOLJKA.

NISEM TAKO BOGATA, DA BI LAHKO DELALA ZA MINIMALCA (to je vse, kar so mi ponudili). Na 3 izmene, še manj kot minimalec je izhodišče a zaradi nočnih pride potem mininamec.

Na Zavodu za socialno aktivacijo so rekli, da več kot 80 centov ne smejo dati na uro (5-7 ur na dan, vsak dan 11 mesecev), ker bi potem več dobili kot tisti na minimalcu. 80 centov, ne smejo dati več kot 80 centov (da se udeležimo socialne aktivacije, kjer se ničesar novega ne bi naučila, ker že sedaj več znam).
Pa sem videla kakšne ljudje so tam, taki, ki imajo neko napako in so zato nezaposljivi. Skratka čudni.

Jaz se kr strinjam s tem. Sm tud sama mnenja, da tist, ki res hoče delat, bo službo dobil, kdor noče oz tist katermu ni sila, je pač ne bo. Ne vem, a vsi izobraženi mislijo, da bodo že takoj na začetku imel “bogovske” plače? Ja, v določenih podjetih je možn, v večini pa ne, si je treba izkušnje nabrat, te pa lahk začneš pridobivat tud na nižjih del.mestih z nižjo plačo in spotoma napreduješ. Jih poznam kr neki takih. Npr je imela končano VI.stopnjo, se je zaposlila kot navadna prodajalka, po kakšnem letu dni, ko se je odprlo novo del.mesto, je šla na del.mesto poslovodkinje.
Poznam eno, isto VI.stopnja izobrazbe, zaposlila se je v eni od bank na del.mestu z zahtevano V.stopnjo, se je odprlo čez čas novo del.mesto vodje oddelka in zdaj je tam. V tem času, ko je delala na nižjem del.mestu je dobila tud izkušnje, dodatnega znanja.
Sploh pa ta primer, tud to se dogaja: Osebno poznam tipa s končano poklicno šolo, se je zaposlil v enem skladišču kot skladiščnik, po par letih so v istem podjetju rabil prodajalca, dal prošnjo in bil prodajalec. Spet po določenem času, ker je bil pridn, velik se je v podjetju naučil, je napredoval v namestnika poslovodje, vse to s končano sam IV.stopnjo izobrazbe.
[/quote]

Kje bi tvoja mami sedaj lahko iskala in dobila delo, ker za atka bi bilo vseeno lažje?
Bi ti bilo fajn jo gledat, kako se na stara leta muči, ko jo za mesec dni vzamejo, je zopet na cesti, jo vzamejo zopet drugje za polovični delavnik in čez tri mesece zopet na cesto in tako v nedogled… Ali pa kar honorarno, po podjemni, brez, da ti tečejo leta, si zavarovan itd.

Že s tridesetletniki in manj je tako, kaj šele z onimi čez 40.
Ne vem no, čecnimaš pravih izkušenj, ne govorit na počez, samo, da se oglasiš.
Moja sorodnica je lani ostala na cesti, firma v stečaj, do sedaj delala že v dveh firmah, v zadnji podaljševali iz meseca v mesec, nasledni mesec zopet na cesti.
Delala za minimalca, brez pritožb, v hudem mrazu in smradu dan za dnem.
Kaj naprej, se bo videlo.
Takih je še in še, mladih in ljudi, ki rabijo še pet let do penzjona.
[/quote]

Ok, ti si vrjetn starejša, pa si najprej pomislila na njih, jaz sm mlajša in sm najprej pomislila na mlade. In ja, o mladih sm pisala, ne o starejših in vrjamem, da je tud avtorica mislila na mlade, ker njim se, pač enim, ne splača delat za minimalca in raj živijo od pomoči. Če si pa starejši, pa vrjamem, da je še tolk težje prit do službe. Je tud moja teta ca 8 let pred penzijo ostala brez, ker je šla firma v stečaj, ampak je imela srečo in v kratkem času dobila drugo.

Kdo si sploh želi v službo za piškavega jurja.

Če bi meni moja firma propadla, bi se naučil polagati ploščice ali pa šraufati avtomobile.

Danes vsak obrtnik potegne vsaj 3.000 eur mesečno, pa naj si bo zidar, malar…več, kot verjetno kdo s faksom in “normalno” službo.

Ok, minimalc je ca 800€ bruto. Kolk je pa soc.pomoč?
[/quote]

Ja ven dobiš pa 500. Če si pa na socialki pa dobiš 200 eur pa 180 otroških dokladov pa gratis vrtec in si hitro na 500 eur ne da bi zjutraj vstal, poyem pa še mal fuša pa si zmagal..

Kje bi tvoja mami sedaj lahko iskala in dobila delo, ker za atka bi bilo vseeno lažje?
Bi ti bilo fajn jo gledat, kako se na stara leta muči, ko jo za mesec dni vzamejo, je zopet na cesti, jo vzamejo zopet drugje za polovični delavnik in čez tri mesece zopet na cesto in tako v nedogled… Ali pa kar honorarno, po podjemni, brez, da ti tečejo leta, si zavarovan itd.

Že s tridesetletniki in manj je tako, kaj šele z onimi čez 40.
Ne vem no, čecnimaš pravih izkušenj, ne govorit na počez, samo, da se oglasiš.
Moja sorodnica je lani ostala na cesti, firma v stečaj, do sedaj delala že v dveh firmah, v zadnji podaljševali iz meseca v mesec, nasledni mesec zopet na cesti.
Delala za minimalca, brez pritožb, v hudem mrazu in smradu dan za dnem.
Kaj naprej, se bo videlo.
Takih je še in še, mladih in ljudi, ki rabijo še pet let do penzjona.
[/quote]

Ok, ti si vrjetn starejša, pa si najprej pomislila na njih, jaz sm mlajša in sm najprej pomislila na mlade. In ja, o mladih sm pisala, ne o starejših in vrjamem, da je tud avtorica mislila na mlade, ker njim se, pač enim, ne splača delat za minimalca in raj živijo od pomoči. Če si pa starejši, pa vrjamem, da je še tolk težje prit do službe. Je tud moja teta ca 8 let pred penzijo ostala brez, ker je šla firma v stečaj, ampak je imela srečo in v kratkem času dobila drugo.
[/quote]

Kaj ti tu bereš?
Še par dni nazaj so pisali o tem, kako mladi diplomanti kelnarijo, strežejo, prodajajo, čistijo, pospravljajo, dokler se da dobiti ali kupiti štud.status. Potem borza dela.
Naj se 30 letni diplomant gre preusmerjat zacšoferja avtobusa, mizarja, malarja itn?
Ko bi se za to lahko odločil že pri 15tih in …?

In?
Nekdo, ki se želi in rad uči, želi iti študirat, ker ima željo in tudi sposobnosti.
Čemu ne bi imela država izobražene ljudi in njihove sposobnosti tudi s pridom uporabljala naslednjih 40 in več let?
Enako tiste, ki so bolj ročnih spretnosti in jim šola ne leži, zakaj jim te možnosti ne damo in koneckoncev tudi napredovanja v stroki, če ga želijo?

Niti za mlade, niti za stare ni poskrbljeno!
Doklervbodo študentski servisi vlekli milijone, študentje in dijaki pa brez dneva pokojnine, čeprav davek plačujejo, je to le filanje manjšin na račun večine.
Mladi naj imajo možnost takojšnje zaposlitve, tudi kot pripravniki, vejenci itn., četudi za skrajšani del.čas. Kot je to urejeno v tujini.

Vsi starejši pač nočemo pomivati posode do svoje penzije, ker so nas pred leti izigrali in nas iz stroke izrinili. Naše znsnje in izkušnje so pač neprecenljive in ne bomo dovolili, da se bodo butasti politiki norca delali iz nas, ker nočemo in ne gremo v staro šaro!
Našim mladim hočemo dati in predati naše izkušnje in znanje in ne dovolimo, da so nas razdvojili, da bodo oblastniki lažje vodili svojo pritlehno hinavsko in izkoriščevalsko politiko!
Pika. Amen!

soc pomoč plus dodatek za prostovoljno delo je 387 e. Subvencija za stanovanje 200e. skupaj skoraj 600. na črno zaslužim še cca 850. In si sama razporejam čas, kdaj bom delala, pač, narejeno mora biti. Služba za 500e? nisem glupa!

No, jaz, 58 let, sem jih vprašala, če mi plačajo šolanje za C ali E kat. Ker sem tip, ki se volana ne ustraši, do penzije je pa še daleč.
Pogled in reakcija za tem…
Pa mi do sedaj še ničesar niso omogočili, nulo.
S tem, da diplomo, strokovca, izkušnje, znanje imam, kot tudi samoinciativo, samostojnost, timsko naravnanost, pripadnost, zanesljivost.
Mogoče je pa to napaka?

Jaz na to porečem, da je to kar nekaj, pa saj bi še kaj rekel pa ne bom. Drugače pa koliko časa je bil tvoj mož brez dela, da je naredil vse to vmes, ko je iskal delo, saj si rekla, da je dokaj hitro dobil zaposlitev :

1. poklicno kvalifikacijo za maserja
2. poklicno kvalifikacijo za varnostnika
3. izpit za šoferja avtobusa

Potem me tudi zanima koliko je stalo vse to izobraževanje in kdo mu je plačal vse to?

Pa še kaj bi te vprašal, pa se mi ne da !

Veš kaj ti napišem, delo je dobiti težko in se je potrebno zelo potrudit, da ga dobiš.

p.s. ponavadi stvari napišem konstruktivno, ne pa kar neki “larifari” za brezveze in si prizadevam, da sem tudi v delovnem okolju relevantven in konstruktiven

3.000 eurov gotovo ne dobi za NIČ dela, tako kot v tvoji “normalni” službi.

Socialna pa je odvisna od članov v družini. Pa saj je znano, da je boljše 4 članski družini na socialni kot 4 članski z enim zaposlenim. In takih družin je največ. En sam je pa sigurno na boljšem če vleče socialno in zmes kaki fus naredi. Plača bi morala biti sestavljena tako, da se da z njo normalno preživet, to je vsa umetnost vse druge kalkulacije se brezpredmetne.
[/quote]

No ja, tuki sm misla bolj na samsko osebo. Ok, če zravn še fuša, se mu itak splača, v nasprotnem pa ne, ker soc.je za samsko osebo ca 200€.
Sej poznam tud jaz par tipov, ok, eni res tud soc.prejemajo, eni pa ne, ker tud na zavodu niso prijavljeni zato jim ne pripada, pa vseen se sploh ne trudjo, da bi iskal službo, ker jim ni sila, denarja pa imajo.
[/quote]

ti poznaš pa velik tipov!

En velik podpis pod tole.
[/quote]
Podpis k temu! Premnogi direktorji si kupijo cevlje (da o obleki ne govorimo) v vrednosti delavske place. Delavec pa mora s tem istim zneskom zonglirati pri placevanju stroskov stanovanja, hrane, sole, otroskih tecajev..pa nismo niti prisli do najcenejsih cevljev in oblacil,ki si jih lahko enkrat letno privosci. No respect s strani delodajalcev in ekstremno nic empatije. Vse to ”trpljenje” stevilnih,da bi si direktor in par izbrancev lahko prisluzili se mastno letno nagrado na racun ”optimizacije stroskov”. Klinc jih gleda res.
[/quote]

Se strinjam tudi jaz in dokler bodo ljudje z odprtimi rokami v smislu samo da je sluzba sprejeli delo za 600 eur..(tudi oz. Ogromno teh z visoko izobrazbo) bo tako.
Pa to so tudi firme, ki se jim cedita med in mleko ljudje pa skacejo po trepalnicah da bodo nahranili in oblekli otroka.
Dokler je povprasevanje po delu za 600 eur, po tudi ponudba, zakaj bi dala firma vec.
In absolutno ni prava miselnost, glavno da je sluzba..pod 1000 eur se ne bi smeli kaj pogovarjat, da se tile lastniki in direktorcki malo prizemljijo.


Služb s poklicno izobrazbo in to dobro plačanih je kolikor hočeš samo takih delavcev ni ker vsi drvijo v gimnazije in potem na fakultete, poklicne šole pa zapirajo oddelke zaradi premajhnega vpisa sicer se zadnje 2-3 leta nekaj izboljšuje je pa še vedno premalo poklicnih profilov, za te tvoje ostale službe kar pomeni čičanje v pisarni in drkanje računalnika pa res ni povpraševanja.
[/quote]

Evo me, se javljam, pridna, sposobna, nekonfliktna, zanesljiva. Kam se naj oglasim?
[/quote]
Sigurno ne na Monu, bo treba dvignit rit in poiskat zaposlitev, pisanje neumnosti na portalu se redko plačuje torej veš kako potekajo zadeve okoli iskanja zaposlitve.

Kaj porečem?

Da pojdi TI delat za 600 evrov, vključno z nadmestilom za vožnjo, ki ga porabiš za vožnjo in nadomestilom za malico (ki ga, logično, porabiš za malico).

Torej pojdi delat za 500 ali celo 460 evrov neto. Pa tudi živi s tem denarjem, če misliš, da se to da…

v socializmu marsikdo ni dobil toliko v markah, pa je preživel…

Sej ljudje sploh vec delat nocejo za minimalca. Mercator ne dobi prodajalk, tovarne ne morejo dobit proizvodnih delavcev itd. Da se petek in svetek zajebavas v sluzbi za 600 eur, ne hvala.

3.000 eurov gotovo ne dobi za NIČ dela, tako kot v tvoji “normalni” službi.
[/quote]

Kje sem napisal, da obrtniki ne delajo nič – seveda delajo. Ampak tudi služijo, normalen med 2.000 in 10.000 eur na mesec.

Zdaj pa naj mi nekdo pri zdravi pameti pove, zakaj se ne izuči za kakšno od obrtniških del, namesto da gre delat v proizvodnjo?

Ok, minimalc je ca 800€ bruto. Kolk je pa soc.pomoč?
[/quote]

Ja ven dobiš pa 500. Če si pa na socialki pa dobiš 200 eur pa 180 otroških dokladov pa gratis vrtec in si hitro na 500 eur ne da bi zjutraj vstal, poyem pa še mal fuša pa si zmagal..
[/quote]

Sej pravim, komur je SILA, bo delal tud za minimalca, ostali pač ne.
In ja, ne dobijo VSI brezposelni teh pomoči, eni sam soc.pomoč, eni pa še te ne.
Npr ena moja soseda je brezposelna že 4 leta, pa ne dobi NIČ, nobena pomoč ji ne pripada, nič, ker živi v lastniškem stanovanju, mož dobi plačo, pa čeprav minimalca, otroc so tud že velki.
V primeru kot ga ti opisuješ, mi je pa nekak razumljiv, da eni nočejo delat za minimalca, čeprav mi ni jasn kako dobi vn sam 500€ kot praviš, ker poznam tud folk, ki ima končano sam OŠ, delajo v proizvodnji (res, da jim v pogodbi piše OSNOVNA plača ca 570€), pa vn dobijo, seveda z malico, prevozom (mestni promet) med 800-900€.


Podpis k temu! Premnogi direktorji si kupijo cevlje (da o obleki ne govorimo) v vrednosti delavske place. Delavec pa mora s tem istim zneskom zonglirati pri placevanju stroskov stanovanja, hrane, sole, otroskih tecajev..pa nismo niti prisli do najcenejsih cevljev in oblacil,ki si jih lahko enkrat letno privosci. No respect s strani delodajalcev in ekstremno nic empatije. Vse to ”trpljenje” stevilnih,da bi si direktor in par izbrancev lahko prisluzili se mastno letno nagrado na racun ”optimizacije stroskov”. Klinc jih gleda res.
[/quote]

Se strinjam tudi jaz in dokler bodo ljudje z odprtimi rokami v smislu samo da je sluzba sprejeli delo za 600 eur..(tudi oz. Ogromno teh z visoko izobrazbo) bo tako.
Pa to so tudi firme, ki se jim cedita med in mleko ljudje pa skacejo po trepalnicah da bodo nahranili in oblekli otroka.
Dokler je povprasevanje po delu za 600 eur, po tudi ponudba, zakaj bi dala firma vec.
In absolutno ni prava miselnost, glavno da je sluzba..pod 1000 eur se ne bi smeli kaj pogovarjat, da se tile lastniki in direktorcki malo prizemljijo.
[/quote]
firme, ki se jim cedita med in mleko ljudje pa skacejo po trepalnicah da bodo nahranili in oblekli otroka. NO RESPECT za takšne delodajalce. Predlagam, da vzamejo potem pa začnejo z bolniškimi in prijavljanjem mobingov. Kolikor oni spoštujejo človeka..toliko dostojanstva v vedenju si le-ta lahko privošči. Teach them a lesson!!

Evo me, se javljam, pridna, sposobna, nekonfliktna, zanesljiva. Kam se naj oglasim?
[/quote]
Sigurno ne na Monu, bo treba dvignit rit in poiskat zaposlitev, pisanje neumnosti na portalu se redko plačuje torej veš kako potekajo zadeve okoli iskanja zaposlitve.
[/quote]

Se strinjam, že aktivno iskanje za minimalca do sedaj ni obrodilo sadov.
Do sedaj so delodajalci želeli delavca, brez, da ga zaposlijo, tudi razna društva invalidov. Razpišejo za delo za tri mesece, te vzamejo na probo teden dni, brez pogodbe, nato želijo, da delaš honorarno ali kot uvajanje, torej težko fizično in tudi psihično delo brez zaposlitve za zapolnitev lukenj, ki jih tako pokrpajo.
Še vedno je potreb po delavcih manj, kot je delavcev, ki zaposlitev želijo.
Kako s tem preživeti, ker nimaš nobenega drugega denarnega priliva, je pa drugo poglavje realnosti zadnjega desetletja, no, že dlje.
Take it or leave it.

v socializmu marsikdo ni dobil toliko v markah, pa je preživel…
[/quote]

Bo držalo, ampak smo kljub temu lahko čisto normalno živeli, hodili na dopuste, zidali hiše …
Tako da tvoja primerjava ni ravno poštena. Ne moreš samo valute primerjati, ampak kupno moč.

Dela koliko hoces. Me prav zanima kje delas ds si tako glasna. Ocitno ima tvoj veliko denarja,da si je placal vse te poklice.
Na stajerskem zal ni veliko izbire med sluzbami. Sem se solala in diplomirala. Pa sem delala v prouzvodnji. Potem zanosila in po porodniski sem na zavodu. Zdaj cca pol leta.
Rada bi delala. Grem na razgovor pa sem 3x odlocno povedala,da bi delala tudi nedelje (ceprav si po zakonu opravicen d 3 leta starosti otroka). Povem tudi,da bi delala za srednjo in osnovno solo. Kje pa…. nikjer me potem niso vzeli.
Zal… iscem nekaj samo da najdem. Se ponizujem z svojo izobrazbo.
Vzeli bi te preko podjemne pogodbe al si odperes s.p. al pa studentsko delo

Ljudje tako spijo, kot si posteljejo. Nekdo ki je brezposeln 10 let, si je sam kriv. Če bi bili ljudje iskreni do sebe, bi vsaj priznali da službo iščejo, zato da jo ne najdejo.

Ljudje, včeraj so iskali upravljalca giljotine. Valda se najde za vsakogar nekaj.

3.000 eurov gotovo ne dobi za NIČ dela, tako kot v tvoji “normalni” službi.
[/quote]

Kje sem napisal, da obrtniki ne delajo nič – seveda delajo. Ampak tudi služijo, normalen med 2.000 in 10.000 eur na mesec.

Zdaj pa naj mi nekdo pri zdravi pameti pove, zakaj se ne izuči za kakšno od obrtniških del, namesto da gre delat v proizvodnjo?
[/quote]

nekaterim gre bolje šola, za obrtniška dela pa tudi ni prav vsak nadarjen.

New Report

Close