Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne ločujem bioloških smeti dokler mi ne dajo zastonj vrečk

Ne ločujem bioloških smeti dokler mi ne dajo zastonj vrečk

Da so razlike med občinami še nisi slišala?
Ko se je v Ljubljani začelo ločeno zbiranje odpadkov sem tudi jaz striktno pazila, da v bio odpadkih ni končala nobena vrečka. Odpadke sem iz vrečke stresala v rjav zabojnik, vrečko pa med embalažo. Po kakem mesecu vestnega ločevanja me je na zabojniku pričakalo obvestilce, da je treba bio odpadke odlagati v vrečkah. Sem jim pisala mail, da si bio vrečk pač ne morem privoščiti, saj sem bila takrat brez službe in naj mi povejo alternativo. Odgovor je bil tak, kot ga navajajo že zgoraj – odlagajte bio odpadke v tankih vrečkah za sadje, ali v papirnatih vrečkah od kruha.[/quote]
Ne, nisem vedela, da se pravilniki o odlaganju smeti med občinami tako zelo konkretno razlikujejo. V bistvu sem celo mislila, da zbiranje odpadkov urejajo predpisi na višjih ravneh kot so občinske.
Me pa zanima, če gredo bio odpadki, zbrani v teh plastičnih vrečkah, res v kompostiranje. Ker v tem primeru si ne znam razložiti zahteve po plastičnih vrečkah, saj to predstavlja nepotrebno dodatno delo v primeru kompostiranja.[/quote]

Ja, saj tud jaz ne razumem, zakaj ne bi smel stresat odpadkov kar direkt v kanto, samo povem, kako so mi stvar obrazložiti na Snagi. Izjema so večji odpadki, recimo obrezane veje, pokošena trava.

Med občinami pa so razlike kar precejšnje, največ pri ločevanju embalaže. V Ljubljani gre tetrapak od mleka med embalažo, ponekod med karton. Barca tu gor pogosto omenja, da pri njih se odpadki ločujejo na mokre in suhe odpadke.

sam pozabil napisat in, če piše, da se meče brez vrečk te smeti, službeno bi verjam, da to naredil, prišel bi pred tvoja, (seveda, če bi vedel kdo si) vrata v komunalni uniformi med delavnim časom, to naredil, ti bi bil penast, ko bi to videl, bi me napadel, jst se bi samo branil, za tepst tud nism neki levak, torej prišla bi policija, jst bi, doživel napad na delavnem mestu, tožil tebe in podjetje, pa bi še odškodnina padla, hehe, moj izgovor na sodišču bi bil, da sem samo odnesel dokaz za tabo domov, da si nepravilno odvrgel smeti, [/quote

Samo mimogrede: ne bi šlo: s tole tožbo žal ne bi uspeli. Nasprotno: kaznovani bi lahko bili vi, z odpovedjo delovnega razmerja (brez odpravnine in nadomestila na zavodu za zaposlovanje) in morda celo z denarno odškodnino. Napada namreč ne bi doživeli na delovnem mestu (nošenje smeti stranki na dom ali pred stanovanje med delovnim časom in v službeni uniformi ni v opisu vaših del in nalog, pač pa bi se to lahko smatralo za hujšo kršitev obveznosti iz delovnega razmerja, posledično bi lahko bili toženi tudi za denarno odškodnino, če bi se napadeni ali pa delodajalec za to odločil).

Spet veš več kot komunalci.
Aja – kdaj mi prideš smeri pred vrata strest?[/quote]

Če bi delal v komunali, sam pozabil napisat in, če piše, da se meče brez vrečk te smeti, službeno bi verjam, da to naredil, prišel bi pred tvoja, (seveda, če bi vedel kdo si) vrata v komunalni uniformi med delavnim časom, to naredil, ti bi bil penast, ko bi to videl, bi me napadel, jst se bi samo branil, za tepst tud nism neki levak, torej prišla bi policija, jst bi, doživel napad na delavnem mestu, tožil tebe in podjetje, pa bi še odškodnina padla, hehe, moj izgovor na sodišču bi bil, da sem samo odnesel dokaz za tabo domov, da si nepravilno odvrgel smeti, privat se mi ne bi dalo spodjebavat z nekom zaradi mojega ali tvojega metanja smeti v kontejnerje.
Enkrat sem avto parkiral na mestu, ko kamion, ki pobira smeti ni mogel mimo v popoldanskih, (v centru Lj., osebni so komot mimo vozili) urah, sploh nisem vedel, da tud popoldan pobirajo smeti in so mi komunalci namazali vse kljuke z mastjo na avtomobilu, sprava sem bil besen, pol sem jih pa razumel. To sem napisal zato, da veš, da te znajo, če hočejo dobro cepit.
Videl sem pa tudi ljudi, ki prebirajo in sortirajo te smeti, jebejo ježa za to plačo in, če že, jim vsaj v okviru svojih možnosti rade volje omogočim čim manj sranja za ta denar, ki ga dobijo.[/quote]

Uau, kakšen brihten scenarij, hehe.

Jaz kompostiram že vsaj 25 let. ;)[/quote]

Pri nas je v veljavi sistem represije in kaznovanja. V tujini na primer tisti, ki kompostirajo, dobijo popust pri plačilu komunalnih storitev, se pravi, so nagrajeni za to. Pri nas pa, plačuj, dokler ne pljuvaš kri, nato pa še malo.[/quote]

Odvisno od obcine; tudi pri nas placamo manj tisti, ki kompostiramo, saj imamo samo dva zabojnika (suhi in mokri odpadki, ne pa zabojnika za bioloske) in temu primerno placamo manj.

Lahko pa se preseliš v Koper, tam dobiš zastonj vrečke (1 paket – 30 kos na mesec) …

[/quote]

Ehh, Bonica, jst mislm, da ti živiš preveč po pe-es-u(zakonih), kot v enem laboratoriju, jst bi imel sodelavce, ki bi pričali za mene, vem jst, to, kaj je delovno mesto in tukej ti dam prav, ni zime, samo valjda se mamo pravico branit.
No, in sodelavci bi rekli, da je ta model rekel tako, ajde prnes za mano smeti, če se upaš in jih daj pred moja vrata in jst bi hvala bogu, to naredil, izkliceval se bi na to, da je nepravilno odložil smeti in me klevetal z nepismenim smetarjem, nazival z bosancem, šiptarjem, ciganom, kitajcem, čefurjem, marsevcem, čeprav sem mu dopovedoval, da sem slovenec itd, osebno užalil in še kup stvari zravn, seveda bi sodelavci to potrdili v smislu, da nas je vse žalil kot ekipo in, da smo doživeli res velik psihološki stres in ,da več nismo mogli bit skoncentrirani na delo, sej na sodiščih itak vsi lažejo, heeh, posebej en znan politik znane stranke v sloveniji, hehe.
Zdej pa, če pa res piše v njihovi delavni pogodbi, koliko metrov od smeti se lahko delavec oddalji, bi pa znal bit problem, to pa priznam.

Sorči gospod Popay, bi rekli na sodišču, kot državljan RS nimate pravice jemati pravico v svoje roke. 🙂

Pri nas je v veljavi sistem represije in kaznovanja. V tujini na primer tisti, ki kompostirajo, dobijo popust pri plačilu komunalnih storitev, se pravi, so nagrajeni za to. Pri nas pa, plačuj, dokler ne pljuvaš kri, nato pa še malo.[/quote]

Odvisno od obcine; tudi pri nas placamo manj tisti, ki kompostiramo, saj imamo samo dva zabojnika (suhi in mokri odpadki, ne pa zabojnika za bioloske) in temu primerno placamo manj.[/quote]

Koliko manj v primerjavi z drugimi občinami? Ali morda govoriš znotraj same občine, da imate torej v bistvu vsi tri zabojnike, tisti, ki imajo samo dva, pa plačujejo manj?

Ja, 14 dni šparaj kosti in vso svinjarijo v kantici v kuhni pod mizo. Če ti začne smrdet pa nesi sosedu v kanto!
Mislim, oprostite. Kdor se s tem za(je)bava doma – adijo pamet. Pobirajo pa to na 14 dni?? Poleti, ko je zunaj 30 stopinj??
Bruh! RES! Kako se pa meni to grauža!! Fak, nočem niti mislit![/quote]

Od kje ti ta ideja??? Odnašaš sproti iz kuhinjske kantice v tavelik smetnjak, glede na napolnjenost in smrad (poleti pogosteje – vsak dan, pozimi lahko redkeje). Sicer pa biološke odpadke pri nas v Lj odvažajo vsak teden.

Ti moraš biti pa strašno prijazna oseba…

Odvisno od obcine; tudi pri nas placamo manj tisti, ki kompostiramo, saj imamo samo dva zabojnika (suhi in mokri odpadki, ne pa zabojnika za bioloske) in temu primerno placamo manj.[/quote]

Ja, tisti, ki imamo dva zabojnika, placujemo manj kot tisti, ki imajo tri zabojnike. In tisti, ki imajo manjse zabojnike,placujejo za najem manj kot tisti, ki imajo najete vecje (enako pri nakupu zabojnika).

Koliko manj v primerjavi z drugimi občinami? Ali morda govoriš znotraj same občine, da imate torej v bistvu vsi tri zabojnike, tisti, ki imajo samo dva, pa plačujejo manj?[/quote]

Sploh ni res.
Lj Snaga pravi – raje v ne-bio vrečki, kot brez vrečke. V tem primeru priporočajo tanke vrečke od sadja, zelenjave.[/quote]
Kako nenavadno. Pri nas (Primorska) na kontejnerju izrecno piše brez kakršnih koli nerazgradljivih vrečk. Te biološke smeti naj bi šle direktno v kompostiranje. Naj bi.[/quote]
Eno figo gre v kompostiranje. Komunalci naše ločene smeti vse pomešajo – videla na lastne oči, kako so smeti iz različnih kontejnerjev zmetali vse v en kamion.

Men je najboljš, ko pasje dreke v najhujšem nalivu, ko jih že če par ur nikjer ne bi bilo, pridno pakiram v pvc vrečke.

Kupuj razgradljive. Niso nič dražje v mr.petu od navadnih.

Tole ločevanje je naštimano predvsem tako, da komunala s smetmi lažje služi. Briga njih za ekologijo.
Dokler bodo vsaki piškoti zaviti v tri, štiri embalaze, dokler se ne bo dalo kupovati recimo šamponov tako, da si jih natočiš, dokler bodo embalaže večje od kolicine vsebine (da več zgleda), dokler otroci dobijo v šoli zaradi haccapa vsak kos kruha posebej zapakiran v celofan…….. torej dokler zadeve ne bodo porihtane na višjih inštancah kot je posamezno gospodinjstvo, je vse skupaj nategovanje folka in služenje na naši neumnosti. Sem prva v vrsti za ekologijo, ampak to počnem na svoj nacin s pametnimi nakupi in pazljivo reciklažo.
Da bi pa kompost iz komunala pripeljala na svoj vrt, je pa isto, kot da bi drek jedla.
Hvala lepa za tako skrb za planet, ki je v resnici skrb za svojo rit komunalcev.

Kupuj razgradljive. Niso nič dražje v mr.petu od navadnih.[/quote]

A da bi še dodatne vrečke kupovala? Ja, to bi bilo pa zelo ekološko 🙂

sploh ni res, plačaš jih s položnico za komunalo..isto kot v piranu..ti samo misliš, da so zastonj, ker jih lahko prvzameš s kuponom, ki je na položnici, ampak to se vse plača..

Ja, 14 dni šparaj kosti in vso svinjarijo v kantici v kuhni pod mizo. Če ti začne smrdet pa nesi sosedu v kanto!
Mislim, oprostite. Kdor se s tem za(je)bava doma – adijo pamet. Pobirajo pa to na 14 dni?? Poleti, ko je zunaj 30 stopinj??
Bruh! RES! Kako se pa meni to grauža!! Fak, nočem niti mislit![/quote]

Kosti niso bioloski odpadek.[/quote]

Ni po vseh občinah enako, tako da pri nas so.


Kako nenavadno. Pri nas (Primorska) na kontejnerju izrecno piše brez kakršnih koli nerazgradljivih vrečk. Te biološke smeti naj bi šle direktno v kompostiranje. Naj bi.[/quote]
Eno figo gre v kompostiranje. Komunalci naše ločene smeti vse pomešajo – videla na lastne oči, kako so smeti iz različnih kontejnerjev zmetali vse v en kamion.[/quote]

Ne izmišljuj si takih stvari. Snaga ne zasluži s smetmi. Je pa res, da so kamioni za pogledati enaki, toda vsak kamion ima svoje stvari – za papir, za embalažo, za steklo, za mešane odpadke. Ne vržeš jih v isti kamion, ampak v enake kamione. Sicer pa je ponavadi tako, da take stvari rečejo taki, ki se jim ne da sortirati. Tako da potem pripovedujejo take pravljice.

Lp od nekoga iz Snage

New Report

Close