Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ne morem več odpreti srca

Ne morem več odpreti srca

Narazen sem šla dokončno januarja, oz.  takrat sem  popolnama prekinila stike z bivšim. Nekaj “na pol” je bilo pretežko, mene je prav ubijalo. Nedefinirane pijačke, stiki po razhodu, smsi, ni šlo. Dejanj pa nikjer. Zelo, zelo sem trpela. Dobro, da se mi je sočasno odvijal en uspešen projekt v mojem življenju, ki me je okupiral. Mislila sem, da bom poleti prav zaživela. Pa ni čisto tako, kot sem si zamislila. Srca nisem mogla pretentati. Videla sem ga sedaj poleti, mislim da ima novo dekle. Jaz pa sem taka kot imam dan. Včasih je izjemno težko, dolgo dnevi, ljudje po dopustih.. mi misli uidejo, kje spi, s katero je.. potem se moram.opomniti, da nima veze kje je. Mene ni imel zadosti rad, vlekel me je za nos. Jaz imam še danes problem, on je pa ok, čeprav je zasral! Bes, praznina in žalost se mi mešajo.

Če si ljubil, je resnično težko. Če je to bolj cimerski odnos, pa zamahneš z roko in živiš dalje kot da nič ni bilo. But that’s not me.  Je tako?

Bo bolje. Je še prezgodaj, sploh če si ga imela res rada. Nekatere rane se hitreje zacelijo, druge bolijo vedno, a treba je iti naprej, zaradi sebe. Sebe moraš imeti najraje, le tako te bodo imeli tudi drugi. Življenje teče neusmiljeno naprej, tudi če je tvoje srce v koščkih in časa dobiti nazaj ne moreš nikoli več. Zato živi, uživaj, odpri se novim priložnostim. Nikoli ne veš kaj te čaka za ovinkom. Ne se pa zapirati in ujčkati svojo žalost. Si zaslužiš ljubezen.

To ni bila ljubezen. Točno si definiraj kaj zate pomeni ljubezen. Če žaluješ za takšnim tipom, imaš težave s samopodobo. Take tipe se mora prebolet 123, oz jih prestopiti kot kupček dreka in nadaljevat pot naprej. Ne pa da stopiš vanj in ti smrdi pod nos kamorkoli greš.

ja, babja klasika: ona nikoli nič kriva, svetnica, angel in večna žrtev moške svinje. Smrk, smrk, smrk …

Babe ste večni otroci; nikoli se ne naučite sprejeti odgovornosti.

Odgovor na objavo uporabnika
Stiska v prsih, 26.07.2024 ob 18:01

Narazen sem šla dokončno januarja, oz.  takrat sem  popolnama prekinila stike z bivšim. Nekaj “na pol” je bilo pretežko, mene je prav ubijalo. Nedefinirane pijačke, stiki po razhodu, smsi, ni šlo. Dejanj pa nikjer. Zelo, zelo sem trpela. Dobro, da se mi je sočasno odvijal en uspešen projekt v mojem življenju, ki me je okupiral. Mislila sem, da bom poleti prav zaživela. Pa ni čisto tako, kot sem si zamislila. Srca nisem mogla pretentati. Videla sem ga sedaj poleti, mislim da ima novo dekle. Jaz pa sem taka kot imam dan. Včasih je izjemno težko, dolgo dnevi, ljudje po dopustih.. mi misli uidejo, kje spi, s katero je.. potem se moram.opomniti, da nima veze kje je. Mene ni imel zadosti rad, vlekel me je za nos. Jaz imam še danes problem, on je pa ok, čeprav je zasral! Bes, praznina in žalost se mi mešajo.

Če si ljubil, je resnično težko. Če je to bolj cimerski odnos, pa zamahneš z roko in živiš dalje kot da nič ni bilo. But that’s not me.  Je tako?

Morda pa poskusiš odpreti srce najprej za druge stvari, druge ljudi? Ne za partnersko ljubezen? Za hobi, ki ga obožuješ, za kvalitetne pogovore, za dobro knjigo, za spoznavanja ljudi pri nečem novem, česar se lotevaš … ? Da se poskušaš pri tem čim bolj sprostiti, dopuščati k sebi veselje, navdušenje, biti predana? Tako bodo novi občutki izpodrinili sedanje in boš lažje zaupala vnaprej.

Ja ja taki ki ste zagrenjeni in razočarani od prej zlo hitro postanete sami izvor hudega zla, doživeto.

Odgovor na objavo uporabnika
Huanna, 26.07.2024 ob 18:21

Morda pa poskusiš odpreti srce najprej za druge stvari, druge ljudi? Ne za partnersko ljubezen? Za hobi, ki ga obožuješ, za kvalitetne pogovore, za dobro knjigo, za spoznavanja ljudi pri nečem novem, česar se lotevaš … ? Da se poskušaš pri tem čim bolj sprostiti, dopuščati k sebi veselje, navdušenje, biti predana? Tako bodo novi občutki izpodrinili sedanje in boš lažje zaupala vnaprej.

Strinjam se s Huanno. Dober nasvet.

Sej ne vem, če si lahko res zapreš srce, če uleti taprav, je takoj spet vse kot prej, v hipu pozabiš vse srcozlome, lahko se kvečjemu izoliraš od ljudi in ogibaš vseh stikov z nasprotnim spolom, živiš v askezi kot menih, iščeš čim bolj hrapav štof za kuto, to pa prej ali slej rata vsaj dolgčas, narjeni smo, da imamo mi nekoga radi in da ima nas nekdo rad.

Na smrtni postelji je vsem žal samo to, da niso doživeli več ljubezni, noben ne jamra, da bo pustil neporabljen keš na TRRju.

Zelo te razumem. In boli kot bi srce rezal. Ampak vidva sta imela nezdravi  odnos, nekaj za silo. Res je kar si sama ugotovila, da te ni imel dovolj rad. To je ključno za ljubezen in odnos. Če te ima nekdo rad, bo zate vse naredil. Če se nekdo igra odnos povuci povleči, je pa to tako. Verjamem da boli, po pol leta še vedno.  Pa še kakšne pol leta bo, ampak zmeraj manj. Potem boš prebolela. In nekdo boš spoznala nekoga, ki ti bo dal jasno vedeti da si zanj najboljša in najlepša. On takrat boš rekla, kako je ljubezen enostavna. Res je, ko se dva prava najdeta, je ljubezen enostavna. In to ni fikcija, ampak  obstaja .

Odgovor na objavo uporabnika
Xvb, 26.07.2024 ob 20:43

Zelo te razumem. In boli kot bi srce rezal. Ampak vidva sta imela nezdravi  odnos, nekaj za silo. Res je kar si sama ugotovila, da te ni imel dovolj rad. To je ključno za ljubezen in odnos. Če te ima nekdo rad, bo zate vse naredil. Če se nekdo igra odnos povuci povleči, je pa to tako. Verjamem da boli, po pol leta še vedno.  Pa še kakšne pol leta bo, ampak zmeraj manj. Potem boš prebolela. In nekdo boš spoznala nekoga, ki ti bo dal jasno vedeti da si zanj najboljša in najlepša. On takrat boš rekla, kako je ljubezen enostavna. Res je, ko se dva prava najdeta, je ljubezen enostavna. In to ni fikcija, ampak  obstaja .

Točno to. Prava ljubezen steče gladko, brez težav, brez izogibanja in mučenja. Vse ostalo je toksično in je prav, da čim prej pustiš za sabo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Sam povem, 26.07.2024 ob 18:14

To ni bila ljubezen. Točno si definiraj kaj zate pomeni ljubezen. Če žaluješ za takšnim tipom, imaš težave s samopodobo. Take tipe se mora prebolet 123, oz jih prestopiti kot kupček dreka in nadaljevat pot naprej. Ne pa da stopiš vanj in ti smrdi pod nos kamorkoli greš.

🙌

Časi se spreminjajo in ljudje ž njimi. Spremembo lahko mimogrede zaznaš, lahko z razmislekom poiščeš v kakšnih interesnih aktivnostih, sploh pa najprej poišči vodilno misel svojega življenja, da ti bo vodilna nit v labirintu dogajanja.

Tudi jaz sem šla letos narazen, po zelo grdi izkušnji. Vse se je hitro odvilo, zapustil me je, ker me je moral na nek način. Pa še vedno nisem prebolela. Za drugega vem, da še nekaj časa ne bom odprla srca. Kaj čmo. Enega dne pa vem, da bo lažje.

Koliko jih poznate, ki se imajo iskreno radi? Jaz zelo zelo malo.

V današnjih časih cveti ego in želja, da se vse dobi na hitro.

Jaz v življenju še nisem izkusila prave ljubezni, pa sem v zakonu 25 let. Sem mislila, fa je to to in da drugače ne more biti. Ko sem spoznala, da je to en velik fail, sem se zlomila. Soznavam različne moške, pa lahko mirno rečem, da mi do sedaj pravi moški  še ni prišel nasproti, sami neki slabiči in šibki modeli, ki potrebujejo rešiteljico.

Sprijaznila sem se, da meni ljubezen ni namenjena. Se pa sprašujem, kaj je z menoj narobe?

Naj dodam, da so to dobro situirani in privlačni moški, a se niso razvili in samoizpopolnili, da bi bili pravi moški. Videz in materialne dobrine so varka.

Odgovor na objavo uporabnika
Zvezda632, 26.07.2024 ob 22:08

Koliko jih poznate, ki se imajo iskreno radi? Jaz zelo zelo malo.

V današnjih časih cveti ego in želja, da se vse dobi na hitro.

Jaz v življenju še nisem izkusila prave ljubezni, pa sem v zakonu 25 let. Sem mislila, fa je to to in da drugače ne more biti. Ko sem spoznala, da je to en velik fail, sem se zlomila. Soznavam različne moške, pa lahko mirno rečem, da mi do sedaj pravi moški  še ni prišel nasproti, sami neki slabiči in šibki modeli, ki potrebujejo rešiteljico.

Sprijaznila sem se, da meni ljubezen ni namenjena. Se pa sprašujem, kaj je z menoj narobe?

Trava ni nič bolj zelena za ograjo..

To ni res. Bolečina je odvisna od tega, kdaj in kako se razhod zgodi. Najbolj bolijo ravno toksični odnosi. Najbolj boli, ko je odhod grd, še najbolj pa boli, ko te nekdo zapusti brez obrazložitve. Takrat boli dvojno. Prvič izguba človeka in drugič to da ni partner niti povedal , zakaj odhaja. Samo na ignor te da. To boli  kot vrag, ker ne veš razloga in premlevaš.  Kadar pa se konča odnos, ki je prišel do konca, ali je bil mučen, ko te nekdo energetsko hoče zadušiti, takrat pa čutiš olajšanje. Jaz ko sem končala z enim fantom, sem čutila le olajšanje.svobodo.  Pa sva bila skupaj skoraj 2 leti. Ko sem se pa zapletla v nek čustveni odnos z nekom, ki mi sploh drugače ni ustrezal, pa sva prekinila stike na tak čuden način, brez da bi se pogovorila, pa sem doživljala podobno kot avtorica. Ogromno bolečine, počutiš se zavržen, nezaželjen, toliko enih negativnih čustev potegne za seboj. Ampak čas celi rane.

Odgovor na objavo uporabnika
Xvb, 26.07.2024 ob 23:19

To ni res. Bolečina je odvisna od tega, kdaj in kako se razhod zgodi. Najbolj bolijo ravno toksični odnosi. Najbolj boli, ko je odhod grd, še najbolj pa boli, ko te nekdo zapusti brez obrazložitve. Takrat boli dvojno. Prvič izguba človeka in drugič to da ni partner niti povedal , zakaj odhaja. Samo na ignor te da. To boli  kot vrag, ker ne veš razloga in premlevaš.  Kadar pa se konča odnos, ki je prišel do konca, ali je bil mučen, ko te nekdo energetsko hoče zadušiti, takrat pa čutiš olajšanje. Jaz ko sem končala z enim fantom, sem čutila le olajšanje.svobodo.  Pa sva bila skupaj skoraj 2 leti. Ko sem se pa zapletla v nek čustveni odnos z nekom, ki mi sploh drugače ni ustrezal, pa sva prekinila stike na tak čuden način, brez da bi se pogovorila, pa sem doživljala podobno kot avtorica. Ogromno bolečine, počutiš se zavržen, nezaželjen, toliko enih negativnih čustev potegne za seboj. Ampak čas celi rane.


@Sam
povem

Ni citiralo

premalo časa je od razhoda.

Ko bo srce zaceljeno, sploh ne boš razmišljala o tem ali odpreti ali ne. Prišel bo nov, pravi in spet boš ljubila.

Ćas zaceli vse rane

Je težko… prebolevanje traja leto in pol… ti samo ostani prijazna… ne ga sovrazit… zeli mu vse dobro.

Ne bo ti enostovano… sanjala ga bos. Zavohala njegov parfum, slisala njegov glas… cutila njegove poglede… nakladajo tisti ki pravija da ga od=bi … ce si ga imela rada bo tezko… a piši mu ne… ne prosjaci. Ne predlagaj.
Vzemi si cas zase, odpri srce zase. Zaceli ozdravi! Sonce dela cudeze <3 pij limonade, takoj jeseni hodi v savne… poskusaj se smejati… jej temno cokolado… kokakolo brez cukra… telovadi… druzi se z otroci. Ce imas sestro/brata se povezite. Obnovi odnos s prijatelj iz otrostva…cas celi rane… odpuscanje krepi zdravje

Sam povem

Ti opisuješ odnos brez čustev (ekonomski ali ko se ljubezen izpoje).  Pozabila pa si na ranjeno srce. Tam pa razum odpove, ker ona dobro ve, da ni bil pravi zanjo, ve da ta odnos ni peljal nikamor ,če  da jo ni imel rad, ampak srce jo pa boli, ker jo je prizadel in srčno ranil. Najprej mora pozdraviti srce, nato se bo odprla za novo ljubezen.

Današnji svet ni narejen za pristno ljubezen.

Vse stremi k temu, da se nekaj ali nekoga dobi čim hitreje in da se potem to tudi čim hitreje zavrže.

Dandanes se partnerja v dobi aplikacij za zmenke nenavadno hitro “naveličata” drug drugega in ne mine veliko časa, ko oba po nekem obdobju spet pristaneta na njih.

Osebe, ki odidejo iz prijateljskega ali ljubezenskega odnosa brez pojasnila (ghosting), nikakor niso zrele, pač pa so toksične, otročje, strahopetne, manipulativne in zahrbtne hkrati. Tem se bo zagotovo vse vrnilo v naslednjem odnosu, ko bo pa njih nekdo izigral.

Moj nasvet. Ne žalujte za takimi ljudmi. Niso vredni vašega žalovanja in ne skrbite. To bodo slej ko prej ugotovili tudi njihovi bodoči partnerji. Take osebe niso zmožne nikakršnega odnosa, saj očitno ne premorejo niti normalne osnovne komunikacije. Vsak kolikorttoliko normalen človek, ki želi končati razmerje, bo svojemu partnerju pojasnil zakaj ga želi končati, pa četudi zelo na kratko, lisice se bodo pa temu skušale izogniti in za takšnimi res ni potrebno jokati, ker vam zagotovo niso prikrili samo razloga njihovega odhoda, pač pa še veliko drugih stvari, ko ste še bili v zvezi. Lagali so vas cel čas in kdor laže, vam pač ni zmožen pogledati v obraz in odraslo pojasniti stvari.

če po sexu, ko vama pride nista vsaj 5 minut v objemu, tako imenovani žlički.., je to navadna jeba, blef.

Jap, zveza ni bla cimrska iz moje strani, močno me je privlačil, sumim celo da gre za karmični odnos. Oni na drugi strani so pa potrebovali eno za k hiši in ker so leta taprava. Iz moje strani je bila res ljubezen, ne finance ne tašča, nič me ni brigalo ne motilo. On pa je na koncu še priznal, da me ni cenil. Naključno sem ugotovila, da je vzdihoval za drugo. Samozavest mi je zbil na poden. Ko sem ga pustila pa smsi pogrešam te, a naslednji dan je šel na izlet, ki je meni kljub, a me no vzel zraven npr. Po temu sem videla, da me nima zares rad. Pristanek na realnoh tleh je bil res boleč, kje v njegovem srcu vbistvu sem. Zato se tako dolgo pobiram.

Kaj mi pomaga vso premoženje, ki bi ga bila deležna, če me v srcu nima.

Odgovor na objavo uporabnika
Stiska v prsih, 27.07.2024 ob 11:32

Jap, zveza ni bla cimrska iz moje strani, močno me je privlačil, sumim celo da gre za karmični odnos. Oni na drugi strani so pa potrebovali eno za k hiši in ker so leta taprava. Iz moje strani je bila res ljubezen, ne finance ne tašča, nič me ni brigalo ne motilo. On pa je na koncu še priznal, da me ni cenil. Naključno sem ugotovila, da je vzdihoval za drugo. Samozavest mi je zbil na poden. Ko sem ga pustila pa smsi pogrešam te, a naslednji dan je šel na izlet, ki je meni kljub, a me no vzel zraven npr. Po temu sem videla, da me nima zares rad. Pristanek na realnoh tleh je bil res boleč, kje v njegovem srcu vbistvu sem. Zato se tako dolgo pobiram.

Kaj mi pomaga vso premoženje, ki bi ga bila deležna, če me v srcu nima.

Moja zgodba je zelo podobna tvoji. Tudi meni je samozavest strmo padla. Počutim se kot najbolj nezanimiva in neprivlačna ženska na svetu. To je strup za ženstveno energijo. Ob njem sem delovala starikovo, ko sva bila zaradi službenega potovanja ločena 3 tedne, se je stanje popravilo. Namesto,  da bi cvetela, sem venela. Nikoli dovolj dobra zanj, vse so bile boljše …

New Report

Close