Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne, ni najlažje kar oditi (Obvezno nedeljsko branje)

Ne, ni najlažje kar oditi (Obvezno nedeljsko branje)

Meni se zdi tole, kar pišeš, grozno, grozno, grozno!

Da do lastnih otrok nimaš zaupanja, da bodo poskrbeli zate?!
In da tvoji lastni otroci nimajo v tebe zaupanja, da boš poskrbela za njih?!

Grozno, grozno, pa kake sprevržene odnose imate!


Ne boš verjel, res je! In koliko bi po tvojem moral mojster plačati? 1500 evrov, 2000 evrov, 3000 evrov… do neskončnosti. Ker je 500 evrov za mojstra 1000 evrov – kukr brutto! Bo šlo! A ležat doma, pa nič imet, to je smisel življenja![/quote]

Plačano bi moral imeti vsaj 1000, če ne več!
Ker dela po 10-12 ur na dan, dela petke, svetke, vikende in praznike. Za 500€?! Sramota!

Kar si sadila, to zdaj žanješ!
Ni ti kriva mlada generacija, če ti svojih lastnih otrok nisi vzgojila in še več: nimaš nobenega odnosa z njimi, kaj šele, da bi imeli pristne odnose, kakor je za starše in otroke normalno!

Za starše in otroke naj bi bilo normalno, da se razumejo? Lepo bi bilo, ja, če bi se res razumeli. Tako pa mladi komaj čakajo, da starši “krepnejo”, potem se pa tepejo za zapuščino. Pa ja bereš, kakšne pišejo tu gor?
Tudi mi smo se lepo razumeli, dokler niso dobili, kar so hoteli. Sedaj nimajo nobene koristi več od mene, zato se že sedaj kregajo, kdo bo skrbel zame, če do česa pride – hvalabogu, me še zdravje služi.
Denar, ki so si ga razdelili, so že zafrčkali.

Vsak starejši naj da otrokom pisat že sedaj, potem pa naj pove, kakšni so odnosi med njimi. Vzgojila sem jih dobro, nisem pa vedela, da je v mladih – v današnjih časih toliko pohlepa. Vsi pišejo – STARŠI NAM MORAJO POMAGAT! S čim pa? S 400€ penzije? Nekateri še sami težko preživimo.

Ja, še to! Snahe in zet so si z denarjem najprej kupili nove avte, cunje,… moji otroci so ostali bolj skromni, samo kaj, ko je partnerjeva beseda sedaj na prvem mestu.

Vem, da so za mladano sedaj zelo težki časi, ampak starši nismo nič krivi – se vam ne zdi? Z možem sva hišo gradila tako, da sva vsak kvader naredila sama. Les sva morala pri kmetih še kako težko odplačevati z garanjem. Hiša je bila narejena, ko sva že bila oba čisto izmozgana. Nisva si je mogla “poceni kupiti”, kot nekateri.
Res me boli, ko slišim mladino, kako lepo smo mi živeli, oni pa krepajo. Vsaj starše bi morali bolj spoštovati!


Dokler bodo razni pravniki in mešalci megle imeli neprimerljivo višje plače od tistih, ki si s praktičnim delom zaslužijo težko prigaran denar in dokler bo mafijska oblast, ki je sestavljena iz raznih akademikov, z nabijanjem davkov kradla tistim, ki si z delom prislužijo za preživetje, tako dolgo ne bo interesa za tehnične in poklicne šole.

To grdi snahe in zeti, ti.

Pa še vaše otroke so čisto pohujšali, sicer so bili tako v redu.

Meni se zdi tole, kar pišeš, grozno, grozno, grozno!

Da do lastnih otrok nimaš zaupanja, da bodo poskrbeli zate?!
In da tvoji lastni otroci nimajo v tebe zaupanja, da boš poskrbela za njih?!

Grozno, grozno, pa kake sprevržene odnose imate![/quote]

Seveda jim zaupam, da bodo poskrbeli zame, ker si bodo obetali premoženje, če pa bi bilo danes vse dano pa bi morda nekoč oni določili kaj potrebujem in kaj ne. In če bi ugotovili da mi obisk frizerja ni potreben, kavica je škodljiva za zdravje, obleka še nima lukenj, čeprav je zelo stara, čevljev še ne potrebujem, ker so podplati celi, časopis naj ne kupim, ker branje škodi očem………
Otroci pa me toliko poznajo, da vedo, da ne bom zafrčkala premoženja.

Torej mladinci, zaupajte staršem, da vam bodo po smrti zapustili vse kar imajo in šli na drugi svet z zašitimi žepi. Vi se lahko zanesete, starši pa se na vas ne moremo, ker ste egoisti in tega ni bilo še nikoli toliko kot danes, ko bi radi samo dobili, dobili…..
Koliko tistih, ki so že na tem pa poskrbi za starše? Morda malo več kot je nujno?


Dokler bodo razni pravniki in mešalci megle imeli neprimerljivo višje plače od tistih, ki si s praktičnim delom zaslužijo težko prigaran denar in dokler bo mafijska oblast, ki je sestavljena iz raznih akademikov, z nabijanjem davkov kradla tistim, ki si z delom prislužijo za preživetje, tako dolgo ne bo interesa za tehnične in poklicne šole.[/quote]

Pravniki in mešalci megle NIMAJO VEČ ZAPOSLITVE. Se ne morejo več zaposliti. In kar je še tega kadra. Torej je opcija samo ali ne dobiš NIČ denarja, ker ne boš dobil službe ali pa postaneš dobre delavec, ki bo na začetku slabše služil, vendar pa se bo uvedel v posel in postal dober strokovnjak, ki ga bodo iskali in s tem zaslužil bistveno več.

Če ne moreš preživeti in ni videti, da se bo kaj izboljšalo pač moraš nekaj narediti v smeri, da si zagotoviš preživetje. Tukaj ne gre za filozofiranje ampak za vprašanje kaj boš dal v usta, da ne boš lačen. Čas bo pokazal kaj pomenijo te ekonomske migracije za Slovenijo na dolgi rok.
Slovenija kot miniaturna država z zelo potratnim birokratskim in javno upravnim sistemom je pač predraga v tej obliki kot jo pznamo in obstajata le dve možnosti, da vse skupaj kolabira ali pa se ta potratni sistem spremeni. Recimo število občin, ki je banalno previsoko in število raznih občinskih služb, način organiziranja…obup za laike kaj šel za nekoga, ki se spozna na te reči.
Do sprememb bo moralo priti, če nam je všeč ali ne.

Meni se zdi tole, kar pišeš, grozno, grozno, grozno!

Da do lastnih otrok nimaš zaupanja, da bodo poskrbeli zate?!
In da tvoji lastni otroci nimajo v tebe zaupanja, da boš poskrbela za njih?!

Grozno, grozno, pa kake sprevržene odnose imate![/quote]

Strinjam se!

Čudni odnosi…

Starše spoštovati? Kaj pa spoštovati otroke?
Glej, v odnosih si falila in kar si sejala, to žanješ. Morda je tvoj namen bil najboljši, morda drugače nisi znala, ampak močno sumim, da zaradi granje hiše nisi imela ne časa ne posluha za otroke in sedaj se ti to vrača!

Jaz se z mojimi starši razumem in si pomagamo, jaz njim in oni meni. Ne boš verjela, tudi tašči pomagam in ona pomaga nam.
Moj stric je bogataš in ima 3 otroke, ki so stari 30-40 let in so kot družina zelo povezani, čeprav so vsi trije otroci že poročeni in imajo družine. Je pa stic takoj, ko so pokazali željo po osamosvojitvi, razdelil delo in naloge in prepisal, kar se je dalo prepisati. Vsi delajo, vsi ustvarjajo in so resnično bogataši za naše razmere.

Taki odnosi so normalni! To, kar imaš ti, je zgrešena investicija, ti pa premisli ali v hišo ali v otroke…

Meni se zdi tole, kar pišeš, grozno, grozno, grozno!

Da do lastnih otrok nimaš zaupanja, da bodo poskrbeli zate?!
In da tvoji lastni otroci nimajo v tebe zaupanja, da boš poskrbela za njih?!

Grozno, grozno, pa kake sprevržene odnose imate![/quote]

Seveda jim zaupam, da bodo poskrbeli zame, ker si bodo obetali premoženje, če pa bi bilo danes vse dano pa bi morda nekoč oni določili kaj potrebujem in kaj ne. In če bi ugotovili da mi obisk frizerja ni potreben, kavica je škodljiva za zdravje, obleka še nima lukenj, čeprav je zelo stara, čevljev še ne potrebujem, ker so podplati celi, časopis naj ne kupim, ker branje škodi očem………
Otroci pa me toliko poznajo, da vedo, da ne bom zafrčkala premoženja.

Torej mladinci, zaupajte staršem, da vam bodo po smrti zapustili vse kar imajo in šli na drugi svet z zašitimi žepi. Vi se lahko zanesete, starši pa se na vas ne moremo, ker ste egoisti in tega ni bilo še nikoli toliko kot danes, ko bi radi samo dobili, dobili…..
Koliko tistih, ki so že na tem pa poskrbi za starše? Morda malo več kot je nujno?[/quote]

To zaupanje je pogojeno in ti ga pogojuješ zase in za otroke.
Grozno!
Raje nimam ne staršev, ne dedovanja, kakor da bi imela tak odnos z njimi!

saj sveta ne boste spremenili. Mladina bo vedno bolj požrešna, da bo jemala starčkom, ki bodo nazadnje na beraški palici – sami in osamljeni (teh je že ogromno, ker so otroci pozabili nanje in so jim v breme), starejši pa, ko bodo videli, kakšni postajajo otroci, se bodo z obema rokama oklepali stvari, ki so si jih z trdim delom skozi življenje prislužili.
Kakor obrnete, bo nos spredaj, rit pa zadaj.
Nisem ne v mladih letih, ne starejših, ampak z grozo gledam ta prepad med starši in otroci. Ko bo tale mlajša generacija imela odrasle otroke – jim ti otroci ne bodo rekli ne mama, ne oče – ampak jih bodo pustili na kupu gnoja.
Kakor delaš ti s starši, tako bodo tvoji otroci delali s tabo – vzorec se ponavlja, vzgled pa vleče. Uboga današnja mladina, ko bo prišla v starejša leta!

Pod tole se pa podpišem…..bravo !!!

…kakšen prepad,v okolici mene ga ni…Starši,ki imajo vsa leta dobre odnose z otroki,dobijo vso hvaležnost nazaj…
Tisti,ki so jim bili pa otroci od nekdaj odveč,se pa za njih noben otrok ne zmeni.Kar so sejali,to žanjejo…

…kakšen prepad,v okolici mene ga ni…Starši,ki imajo vsa leta dobre odnose z otroki,dobijo vso hvaležnost nazaj…
Tisti,ki so jim bili pa otroci od nekdaj odveč,se pa za njih noben otrok ne zmeni.Kar so sejali,to žanjejo…[/quote]

Hahaha, upaj, ja. Počakaj, da tvojega sinčka prime v roke kakšna prava mrha ali pa tvojo hčerkico kakšen materialističen tip, pa boš drugače piskala. Tako kot ti, govorijo vsi starši dokler so otroci majhni oz. dokler so starši sposobni poskrbeti zase. Ko pa pride do betežnosti, pa jih bore malo od vseh tistih “imeli smo dobre odnose s svojimi starši” v resnici poskrbi za svoje starše. Časa zmanjka, nimajo ga, nimajo sredstev, moči…. in stari pristanejo zapuščeni v domovih. Večina tistih starih, ki “so imeli dobre odnose z otroki” niti ne prizna, da se globoko v sebi čutijo zapuščene, pač pa ponavljajo svojo mantro, da ne želijo biti v breme in da je edino pravilno, da so šli v dom. Znotraj jih pa gloda, brez skrbi. Globoko v sebi vedo, da so bili dobri, dokler so bili koristni. Ti se pa kar tolaži.

…kakšen prepad,v okolici mene ga ni…Starši,ki imajo vsa leta dobre odnose z otroki,dobijo vso hvaležnost nazaj…
Tisti,ki so jim bili pa otroci od nekdaj odveč,se pa za njih noben otrok ne zmeni.Kar so sejali,to žanjejo…[/quote]

Hahaha, upaj, ja. Počakaj, da tvojega sinčka prime v roke kakšna prava mrha ali pa tvojo hčerkico kakšen materialističen tip, pa boš drugače piskala. Tako kot ti, govorijo vsi starši dokler so otroci majhni oz. dokler so starši sposobni poskrbeti zase. Ko pa pride do betežnosti, pa jih bore malo od vseh tistih “imeli smo dobre odnose s svojimi starši” v resnici poskrbi za svoje starše. Časa zmanjka, nimajo ga, nimajo sredstev, moči…. in stari pristanejo zapuščeni v domovih. Večina tistih starih, ki “so imeli dobre odnose z otroki” niti ne prizna, da se globoko v sebi čutijo zapuščene, pač pa ponavljajo svojo mantro, da ne želijo biti v breme in da je edino pravilno, da so šli v dom. Znotraj jih pa gloda, brez skrbi. Globoko v sebi vedo, da so bili dobri, dokler so bili koristni. Ti se pa kar tolaži.[/quote]

Zakaj pa starši ne bi šli v dom? A to zdaj pomeni, da se otroci ne brigajo za njih?

Mislim, jaz imam z mojo mamo super odnos, tudi s taščo se razumem in mi se med seboj o teh stvareh pogovarjamo in mislim, da je vsem jasno, da če 1x ne bosta mogli skrbeti zase, bosta šli v dom. Tudi jaz tako razmišljam, da ko ne bom mogla skrbeti zase, bom šla v dom.
Ali pa po tvoje pomeni, da če mi sin in snaha ne bosta brisala usrane riti, da ne skrbita za mene?

Kar zadeva pa zete in snahe, otroci si izberejo sebi primerne in primerne temu, kakor si jih vzgojil. Nekdo, ki goji vrednote, si ne bo izbral nekega jebivetra.

A vi razumete o kakšnem gospodarju je avtor pisal? Dejte si še enkrat prebrat, pa bo mogoče lažje…

lp

Glej, tvoj primer japonologija je lahko hobi študij, ne pa pričakovat, da se boš s tem preživljal.
Naši mladi so razvajeni, vsi bi nekaj samo za svojo dušo, samo kar jih zanima…Nič narobe, samo so študiji, ki bi jih bilo potrebno ukiniti. Tistih par kadrov, ki jih potrebujemo pa izšolati v tujini.
Jebemtiš, v življenju se je treba potrudit, marsikdaj delat kar pride, ne samo razvajat svojih riti, pa malo bolj je treba mislit na bodočnost. Vprašanje, kako zaposljivi sploh ste. Tudi tujina ne mara vsakega šrota in marsikateri je šele tam doživel streznitev.

Današnja mladina tudi študira v nedogled, znanje je katastrofalno, mi pa vse to plačujemo.
Jaz osebno bi uvedla šolnine. Vsakdo, ki je nekoristno pokuril naš denar, ga naj vrne, iz tega pa naj se krije šolanje tistih, ki so pripravljeni študirati. Naj se jim dajo prave štipendije.

V našem podjetju se je izmenjalo kar nekaj študentov in razen par svetlih izjem lahko zatrdim, da jih je bilo precej popolnoma neodgovornih, neresnih, lenih ali pa enostavno nesposobnih. Takih ne marajo nikjer. Morda lahko v tujini čistijo sekrete ali pomivajo posodo, samo to tudi ni to, ali ne? npr.tiste najboljše so pri nas zaposlili.

To je tolažba vas luzerjev, ki se tolažite, da ste nekaj, ekr imate trenutno v Sloveniji službo.

V resnici imaš mlade Slovence že po celem svetu. Ja, tudi družboslovce.

Koliko šolnine si pa ti plačevala za svoj študij?

Vas je res toliko mladih odraščalo v tako sprevrženih družinah, da ste popolnoma brez nekih moralnih načel, egoisti, sebične riti, kot se izkazujete tu? Kaj so vam delali vaši starši? Boste tako vzgajali naprej?

Si ne predstavljam, da bi od svojih staršev terjala karkoli. Tudi moji otroci tega ne delajo. Si pomagamo en drugemu in en drugemu želimo samo najboljše.
Nisem vedela, da imate eni mladi v sebi toliko pokvarjenosti, zame je to nepredstavljivo.

Moramo biti taki, tako družbo ste vi stari ustvarili. Kjer je potrebna hoja čez trupla, da kaj dosežeš.

Za to si glasovala 1990. Pozabila?

Koliko šolnine si pa ti plačevala za svoj študij?[/quote]

Jaz sem doštudirala, univ.dipl.ing., nisem faliranec. To je bistvo!
Govorim o falirancih, ki so nas ogromno stali, pa nikoli nič naredili iz sebe.

Bolj razumljivo, tisti, ki ne doštudira, naj povrne vse stroške študija. Denar naj gre v sklad, iz katerega se financirata študij in štipendije odgovornih študentov, na pa vsakega zmazeta.
Ali pa za penzije….jaz sicer ne vem, če jo bom kdaj videla, ampak zato te pravice ne odrekam našim staršem.

To, da nisi faliranka, je tvoje mnenje. Znaš hitro postati faliranka, ko bodo neoliberalizmu naklonjeni slovenski delodajalci ugotovili, da bi Romun delal za pol tvoje plače.

Moramo biti taki, tako družbo ste vi stari ustvarili. Kjer je potrebna hoja čez trupla, da kaj dosežeš.

Za to si glasovala 1990. Pozabila?[/quote]

Motiš se, ti si izrodek in produkt tvojih staršev. Moralne vrednote in človekov značaj nimajo veze z volitvami.
Butast izgovor za pokvarjeno človeško dušo.

New Report

Close