Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne plužijo in prelagajo odgovornost

Ne plužijo in prelagajo odgovornost

Občinska cesta ni splužena in vse je zamrznjeno, danes nisem mogel v službo in še dva ne. Klical sem na občino in so me naslovili na cestno podjetje ki opravlja z njihovimi cestami. Rekli so mi naj kličem občino, da imajo oni to čez po razporedu kje se prvo pluzi kje nazadnje. Kličem spet občino, pove spet isto. Kličem nazaj na cestno in mi rečejo, da v soboto, prej ne, tacajt pa naj kak sosed s traktorjem služi če je sila. Meni je šef zagrozil, da bom zgubil službo če jutri ne pridem, ker je drug skladiščnik na bolniški. Ni javnega prevoza ni nič. Na koncu bom zgubil siht in nebo dnarja za odplačevat kredita in bomo na ulici. Kam se lahko takoj obrnem da do jutri služijo? Hvala

Res so nesramni. Še enkrat jih pokliči, takoj povej, da pogovor snemaš in da boš dal posnetek v medije. Pogovor res posnami.

Sem klical in je rekla “mi nimamo vozil za pluženje gospod”. Sem povedal, da je cesta njihova “ceste so plužijo po kategorijskem načrtu”. Sem povedal, da ne morem v službo in da mi grozi odpoved. “Pokličite cestno sluzbo, ne nas, ali si narocte helikopter” in vrgla dol. Sem jo posnel.

Na cestni je rekel “imamo pluge na cestah in ko bo pa bo, do sobote bomo že če ne bo novega snega” in se smejal.

Naj grejo u ku rac vsi skup.

zjutraj avtocesta nesplužena, hitrost omejena na 80, lahko verjameš?
V YU, smo imeli 10x več snega in vse spluženo v nulo!!!
Zdaj pa se hebejo, ker jim ne plačajo in ne bodo plužli, tudi po mestih in okolicah nič spluženo, te pa naj kdo reče: “Nič nas ne sme presenetiti.” 🙁

Zgleda, da veliko cestarjev dela od doma

Z verigami ne bi šlo?
Probejte nekaj razmislit ti in ta dva, ki nista mogla v službo danes. Je te neplužene ceste veliko?
Vse, kar boš komuniciral, posnemi in zapiši. Napiši vsem pristojnim danes takoj mejl, da jih boš tožil, če izgubiš službo. Čim več dokumentov moraš imet.
Ali pa poskusi danes nekako prit do kraja službe in prespi tam v hotelu. Račun shrani.

Ko se bodo videli v medijih se bo mogoče rešilo. Naslednjič jim ne bo več težko plužit. Upam da imam prav. Srečno jutri!

cestarji delajo od doma ali preko zooma, ne bit nestrpni..

Bog ga je dal, Nog ga bo vzel.

Na občini so ti prav povedal, v soboto ne bo več snega, saj bo odjuga in dež. :)))

Zdej mi pa povej, kakšni revčki ste vsi, ki zaradi 15-30 cm snega ne morete nikamor. To je tako majhna količina snega, da lahko z avtom voziš po celem snegu brez vsakih težav.

Pred 30-leti, nam tud pol metra in več delalo nobenih težav. Z verigam je šlo brez problemov po celem snegu. Če misliš, da boš imel težave, je treba pač uro al dve prej ustat, ane?

Zaselek treh hiš v hribih in do glavne ceste je 900m, ki pa tudi še ni splužena sem lih govoril s kolegom ko je z doline. Z verigami ne bi šlo niti do pol poti, malo nižje gre cesta v skoraj pokončen U in s traktorjem ne prideš tam čez v tej zmrznjeni plundri, ne da bi z avtom. Otrokom je luksuz, se sankajo po asfaltu in – 2 zunaj. Saj če ne bo splužena in posoljeno do zjutraj jih dam direkt v cajteng.

Ne pretiravaj! V YU še avtocest ni bilo, razen tistih par odsekov LJ.-Razdro, Ljubljana niti obroča še ni imela.
V YU po stari cesti sem vozil po celem snegu, sam kolesnice so bile. Plužili so, ko je nehalo snežiti. Stranske ceste v Lj sploh niso plužili niso, je odjuga prej sneg pobrala. Javne pločnike, je moral vsak lastnik stavbe ali zemljišča vzdolž pločnika skidati javni pločnik po odloku, drugače je hudo kazen fasal.

Mene zanima iz katerih rovt pa si, da je toliko snega, da ga verige ne premagajo?! Če se sklicuješ na neko žnjo kategorijo občinske ceste, bi lahko bil vsaj toliko pameten, da bi imel doma verige. Še posebej, če veš, da je od tega odvisna tvoja služba! Seveda pa je pri nas postala manira, da se za vse išče odgovornost in prelaga na druge. Bog daj deža, ka bom lahko leža…

E, vidiš, tole sem hotel napisat. Tudi sam živim v takih rovtah in točno vem, da če hočem biti v službi ob 07:30, moram vstat ob 05:00, s SVOJIM traktorjem splužit toliko, da pridem skoz, in je. Popoldne pa plužijo v nulo. Ne morem pa jaz na nekem brdu bit prioriteta proti glavnim občinskim cestam. Je pa definitivno lažje šimfat z ritjo ob radiatorju.

6. odstavek 137. člena ZDR-1. Odsotnost zaradi višje sile.

Po splošnih načelih civilnega prava pomeni višja sila dogodek, ki ga ni bilo mogoče pričakovati in se mu tudi ne izogniti ali ga odvrniti. Pravni standard višje sile je v obligacijskih razmerjih opredeljen z naslednjimi elementi:
• prisotnost zunanjega vzroka,
• nepričakovanost dogodka,
• neizogibnost in neodvrnljivost dogodka.

Torej, da je dogodek zunanji, nepričakovan in nepreprečljiv.

Delodajalca obvesti o odsotnosti pisno. Na njegov e-naslov pošlji skenirano, podpisano obvestilo, ki ga potem pošlji še po priporočeni pošti (ko lahko prideš do pošte) https://www.informiran.si/survey.aspx?catid=1000449&docid=2178

Zaselek treh hiš v hribih in do glavne ceste je 900m, ki pa tudi še ni splužena sem lih govoril s kolegom ko je z doline. Z verigami ne bi šlo niti do pol poti, malo nižje gre cesta v skoraj pokončen U in s traktorjem ne prideš tam čez v tej zmrznjeni plundri, ne da bi z avtom. Otrokom je luksuz, se sankajo po asfaltu in – 2 zunaj. Saj če ne bo splužena in posoljeno do zjutraj jih dam direkt v cajteng.
[/quote]
In pa peš v hrib Potem pa taxi (pa shranite račun) kot je rekla že ena zgoraj
Ker službo v teh časih je pametno obdrzat

Zaselek treh hiš v hribih in do glavne ceste je 900m, ki pa tudi še ni splužena sem lih govoril s kolegom ko je z doline. Z verigami ne bi šlo niti do pol poti, malo nižje gre cesta v skoraj pokončen U in s traktorjem ne prideš tam čez v tej zmrznjeni plundri, ne da bi z avtom. Otrokom je luksuz, se sankajo po asfaltu in – 2 zunaj. Saj če ne bo splužena in posoljeno do zjutraj jih dam direkt v cajteng.
[/quote]

In teh 900 metrov ne zmoreš narediti peš? Tudi sama sem bila iz hribov. Ko se je napovedal sneg, sem vedela, da moram pustiti avto v dolini in potem peš 4 km navzgor in zjutraj spet peš navzdol – torej kar precej več kot tvojih 900 metrov. Znajti se je pač treba, ne pa samo čakati na druge. In ko si peš enkrat v dolini, boš menda tudi lažje dobil koga za prevoz ali na štop.


Pri nas je bilo ob 5h zjutraj v vukojebini, edina hiša par 100 m spluženo!
E, vidiš, tole sem hotel napisat. Tudi sam živim v takih rovtah in točno vem, da če hočem biti v službi ob 07:30, moram vstat ob 05:00, s SVOJIM traktorjem splužit toliko, da pridem skoz, in je. Popoldne pa plužijo v nulo. Ne morem pa jaz na nekem brdu bit prioriteta proti glavnim občinskim cestam. Je pa definitivno lažje šimfat z ritjo ob radiatorju.
[/quote]
Ob 5h zjutraj je bilo pri nas v “nekih rovtah “, na nekem hribu, spluženo do hiše.
Ne more bit občina občina, če ni sposobna zagotoviti svojim občanom osnov.
In to, da je zjutraj vse spluženo, je osnova. Naj pa najamejo še druge izvajalce, če nimajo dovolj plugov.


Ob 5h zjutraj je bilo pri nas v “nekih rovtah “, na nekem hribu, spluženo do hiše.
Ne more bit občina občina, če ni sposobna zagotoviti svojim občanom osnov.
In to, da je zjutraj vse spluženo, je osnova. Naj pa najamejo še druge izvajalce, če nimajo dovolj plugov.
[/quote]

…pluži kar kmet z največje kmetije, najbrž ima pogodbo z občino, je tako odkar pomnim. Samo na žalost ga ata ni naučil obračat plug, nameče kamor pride, tudi pred vhod in gleda ko tele če mu hočeš kaj dopovedat…

Jutri bo odjuga bumbar, ce ne znas vozit v zimskuh razmerah pa klici nekoga ki zna

O kaki visji sili ti ce je bilo snezenje napivedano, pa nismo sred avgusta in da je vrglo sneg, baba glupa, december je , zima in takrat je sneg, in 25 cm snega ni visji sila

berem to in se čudim. Ko se običajno vozim po cestah, pa to so sami terenci, 4×4, suvi, vsega boga, samo navadnih avtov ni več. že vsak jeben suzuki in folc je 4×4.
in potem se ob par cm snega najde budalo, ki tu nabija, da ne more v službo, ker ni spluženo, pa da bo zato zgubu službo, pa ne bo mogu kredita plačat, pa bo cela familija pa mali otroci, vsi končali pod mostom.
pa je bi te se mehkužci, lenuhi, nesposobneži in še kar je tega.

Sneg ni višja sila. To da je cesta neplužena in neprevozna 2 dni, pa je nepredvidljiv dogodek, na katerega nima vpliva.

O kaki visji sili ti ce je bilo snezenje napivedano, pa nismo sred avgusta in da je vrglo sneg, baba glupa, december je , zima in takrat je sneg, in 25 cm snega ni visji sila
[/quote]

Sneg ni višja sila. To da je cesta neplužena in neprevozna 2 dni, pa je nepredvidljiv dogodek, na katerega nima vpliva.

Kaj bi bilo z nami, če bi nam snežni metež nasipal toliko snega kot ga je v Krasnojarsku – bi spali doma do junija?

https://www.youtube.com/watch?v=53PpY5QP5ns

Danrs zjutraj ob 7h cesta od Trzica do Skofje Loke spluzena in posipana. Na tej relaciji vec obcin in povsod so svoje delo opravili brez pripomb! Hvala vsem, ki ste svoje delo opravili. Se pa pridrizujem tistim, ki se sprasujetjo, kje ste bili tisti, ki samo jamrate, 30 in vec let nazaj, ko je bilo cez noc skoraj meter novega snega, stare kripe s ketnami, pa so še stare mame do sihta prisle!? Pac se je treba prilagodit, malo prej vstat, previdno vozit in to je to. Ocitno ste tok razvajeni, da ko ni vse kot ste navajeni, je ze cela drama!

New Report

Close