Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne povrnejo mi denarja za Šrilanko

Ne povrnejo mi denarja za Šrilanko

Sem brala, da agencije vračajo vplačane aranžmaje z dobropisi. Saj jih razumem, sesulo se jim je poslovanje za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ljudje pa seveda nezadovoljni, kar tudi razumem.


kaj ti pomaga zakonodaja, če pa nimaš za tožbo, kaj ti pomaga zakonodaja, če pa je firma propadla, kaj ti pomaga zakonodaja, ko niso več likvidni. Najprej dobiš tožbo , z papirjem si lahko r.. obrišeš, potem upaš in plačaš še izvršitelja, ki pa nima kaj vzet. halo zakonodaja???? zakonodaja velja samo toliko časa, dokler velja pravo, in dokler se pravo upošteva. IZ tega sledi: najprej popušiš denar od vplačila agenciji, potem ko dobiš tožbo, še denar od sodišča in na koncu še denar od izvršitelja. Na koncu si lahko kupiš samo še burek.
[/quote]

Jep, tako to gre pri nas!

Stvar osebnega sloga pisanja. V principu pa drži. In sicer bi jaz napisala, da naj mi izplačajo skladno z zakonodajo in z roki izplačila in citirala zakonodajo. Sicer pa bilo smiselno vložiti izvršbo, dokler je še kje kaj vzeti. Če z mano niso imeli usmiljenja, vseeno jim je bilo, če je potovanje nevarno za življenje in zdravje, le zakaj naj imam usmiljenje in potrpljenje z njimi jaz?
[/quote]

By the way. Izvršbe ne delajo. Sodišča delajo samo nujne zadeve. Izvršbe to niso. Vse izvršbe po 16.3.2020 ne bodo upoštevane. Tudi te danes, ne bodo šle skozi.

Turistična agencija Palma tudi nam noče odpovedati potovanja.Tudi mi nočemo…..čakamo kaj se bo zvodilo. Nekega bona nočemo, ki ga ponujajo namesto denarja, ker v naslednjem letu ne nameravamo iti na nobeno potovanje oz.izlet saj imamo druge plane….
Ker naj bi šli tja z busom in nazaj z letalom jih bomo danes prosili za program izleta….pa da vidimo kaj si bodo sedaj zmislili….in to naj bi šli čez dva tedna, ko itak ne moremo ampak še vedno ne rečejo, da izleta ne bo, da odpade….Smo pa ze kontaktirali Evropski potrošniški center sam čakamo še odgovor…


kaj ti pomaga zakonodaja, če pa nimaš za tožbo, kaj ti pomaga zakonodaja, če pa je firma propadla, kaj ti pomaga zakonodaja, ko niso več likvidni. Najprej dobiš tožbo , z papirjem si lahko r.. obrišeš, potem upaš in plačaš še izvršitelja, ki pa nima kaj vzet. halo zakonodaja???? zakonodaja velja samo toliko časa, dokler velja pravo, in dokler se pravo upošteva. IZ tega sledi: najprej popušiš denar od vplačila agenciji, potem ko dobiš tožbo, še denar od sodišča in na koncu še denar od izvršitelja. Na koncu si lahko kupiš samo še burek.
[/quote]

Pa še tega ne moreš pojest zaradi čira na želodcu. Koliko živcev ti gre nikjer ne piše…

Pa še tega ne moreš pojest zaradi čira na želodcu. Koliko živcev ti gre nikjer ne piše…
[/quote]
SE strinjam, zato govorim, tisti hip ko vplačaš, denar takoj odpiši. Če greš prav, če se kaj zalomi pa tudi prav. Ni ga več, kot potres ali poplava. Ta hip imaš, naslednji hip lahko potuješ, ali pa tudi ne. Pa ni nobenega čira. Jaz sem ga po vplačilu takoj odpisala, k sreči se je izteklo, če se pa ne bi, bi bilo pa glih tako prav. Jaz rečem, je že bog tako hotel, bog ga vedi zakaj. Pa ni nobenega čira. Včasih pravijo kakor pride, tako gre.


SE strinjam, zato govorim, tisti hip ko vplačaš, denar takoj odpiši. Če greš prav, če se kaj zalomi pa tudi prav. Ni ga več, kot potres ali poplava. Ta hip imaš, naslednji hip lahko potuješ, ali pa tudi ne. Pa ni nobenega čira. Jaz sem ga po vplačilu takoj odpisala, k sreči se je izteklo, če se pa ne bi, bi bilo pa glih tako prav. Jaz rečem, je že bog tako hotel, bog ga vedi zakaj. Pa ni nobenega čira. Včasih pravijo kakor pride, tako gre.
[/quote]

Ma kakšen bog. Če storitev plačaš, mora bit storitev opravljena. Riziko odpovedi je v pogodbi določen. Ampak ne, da pustiš da popušiš celoten znesek. V nasprotnem primeru dovoliš da nekdo v verigi storitev pobaše tvoj denar v svoj žep! Ne mislim podpirat kraje. Bog je na strani aktivnih, ne pa pasivnih!

Mislim, da je čas, da se v teh časih sesuje vse kar diši po pogoltnosti.

Delo od doma je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (oziroma kakor ste se dogovorili v podjetju-čakanje 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).
V tem primeru ste izgubila placilo malice cca. 120 eurou (ali malo vec odvisno od podjetja). Prevoz tudi ne dobite (ampak prevoz ne more šteti kot prihodek, kajti dejansko ste v izgubi. Ker redko koga poznam, ki bi delavcu placal prevoz 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, po zakonu je minimalno 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})-so seveda izjeme, ki jim tudi od placila prevoza ostane.

Sam to ni vazno. Tudi to ni važno ali je imela denar za placilo indonezije (in kako je zbrala-prišparala ali kredit in tako dalje).
Vazno je, da sprašuje za nasvet kako ravnati zdaj (ker ni slovenca, ki ne bi imel taksne ali drugacne stiske v tem casu glede na dano situacijo). Iz napisanega lahko tudi sklepamo, da ne zivi sama-kar pomeni da ne vem kasna je trenutna situacija partnerja.

Tako da je skrajno debilsko od posameznikov, da so pisali svoja neprimerna mnenja (ampak kaj moremo ce pa vecina ljudi ne zna brati, sklepati, povezovati in jih zgolj vodi samo ljubosumje in nevoscljivost)


Ja, vračajo denar, če so agencije odpovedale aranžma.
Tu je pa razlika.
Ni ji agencija odpovedala, ampak je ona sama enostransko odpovedala, in to v času, ko ni bilo nobenega primera koronavirusa ne pri nas in ne na sirilanki.

Tako da zanjo veljajo pogoji odpovedi kot pej. Če bi počakala še malo, bi ji agencija odpovedala, pa bi lažje dobila denar nazaj.

New Report

Close