Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne prenesem več dnevne svetlobe!

Ne prenesem več dnevne svetlobe!


A si ti zaostala ali kaj? Psihiater ji je predpisal antipsihotik, ki ne deluje več, kot sama pravi. In tumaste monklje ji boste pomagale, ne da bi ji rekle naj se obvezno obrne nazaj na psihiatra?

A se sploh zavedaš kako resna so stanja, kjer so predpisani antipsihotiki?

jaz sem tudi nočni ptič. Že od zgonjih najstniških let hodim spat tudi ob 2h ali treh zjutraj. Imam družino, živimo zase, ampak še danes sem najrajši pozno v noč pokonci. Meni to ni depresija, pač pa ne vem zakaj sem tudi jaz čez noč bolj aktiven ipd, kot pa čez dan.

Avtorca, ko nisem še imel družine in je bilo eno obdobje, ko leto dni nisem bil v službi, sem prav užival, da sem lahko do 4h ali pa tudi do 5h zjutraj bil pokonci. Nekako imam noč rajši kot pa dan. Zdaj, ko pa imam družino in službo, pa je situacija zelo drugačna .. med tednom hodim spat ob 10h zvečer zadnje, čez vikend pa sem do 3h pokonci .. žena je velikokrat jezna, da grem tako pozno spat, ampak pač ne razume moje situacije, da najbolj uživam, ko je tema. 🙂


Očitno ona ne uživa, če pravi, da ji je predpisan antipsihotik, ki je izredno resno zdravilo, pomagal le dva meseca, potem pa več ne. A sploh katero od vas, ki pride na forum zna brat?

Dej ne uzigi se …
A znas ti brat…jz ji celo nekak svetujem naj gre..in ne seri stari ..

Menim, da preveč stresa in tesnobe, ki ni pravilno odstranjena in predelana, povzročata nekako strah pred življenjem. Zato, mogoče marsikdo čez dan težko deluje oziroma raje dan prespi samo, da bi se ognil *življenju*. To je nekako tako …. kot noj, ki tišči glavo v pesek.
A s tem težava ni rešena.
Antipsihotike predpisujejo tudi pri nemiru, tesnobi, živčnosti … oziroma, ko antidepresivi ne zaležejo.
Antipsihotiki tudi izboljšuje miselni tok, tako da ta postane bolj urejen in logičen. In marsikateremu pacientu to zelo pomaga pri pretirani zaskrbljenosti in podobno.

Ja, prehranska dopolnila tudi uživam in sicer B complex, magnezij + D vitamin (Jamieson), lugolovo razstopino in selen.
Res pa je, da se najbolj spočijem in zdravim, ko sem sama. Ko je cela družina od doma in zvečer, ko gredo vsi spat.
[/quote]
No tole se meni zdi bistveno. V bistvu rabis samoto, pocitek, tudi druzina ti kljub dobrim odnosom lahko jemlje energijo. V samoti se zdravis kot pravis. Morda zato zazivis ponoci, ker imas takrat tako potreben mir in cas zase? Morda le rabis cas za okrevanje in zase in po tem hrepenis. S tem se mi ne zdi nic narobe. Vse dobro!

Ja, prehranska dopolnila tudi uživam in sicer B complex, magnezij + D vitamin (Jamieson), lugolovo razstopino in selen.
Res pa je, da se najbolj spočijem in zdravim, ko sem sama. Ko je cela družina od doma in zvečer, ko gredo vsi spat.
[/quote]
No tole se meni zdi bistveno. V bistvu rabis samoto, pocitek, tudi druzina ti kljub dobrim odnosom lahko jemlje energijo. V samoti se zdravis kot pravis. Morda zato zazivis ponoci, ker imas takrat tako potreben mir in cas zase? Morda le rabis cas za okrevanje in zase in po tem hrepenis. S tem se mi ne zdi nic narobe. Vse dobro!

New Report

Close