Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne razumem kje so vsi ti reveži, lačni upokojenci in otroci?

Ne razumem kje so vsi ti reveži, lačni upokojenci in otroci?

Moja mama ima, ne vem natancno, enih dobrih 300 eur pokojnine, meni se trga srce, ko mi pove, ona pa rece, da spara se za nas otroke kaj. Mene boli srce in imam knedl v grlu ob tem. Jo zalagam, nakupim oblacil, ko grem k njen speze, pralni prasek in moj moz je tudi ze rekel, da ce bi kaj bilo bo prisla pa k nam. Samo ona ne jamra, ona ne bo nikomur rekla kako malo ima.

Vedno se najdejo tisti, ki so na robu. Sistem je potrebno prevetriti, in to tako, da bodo spet malo bolj polne, da bo jasno, da jo aktivni državljani tudi polnimo. In bodo temu primerne tudi storitve. In ne da se zabrisujejo meje, kot da nihče nič ne prispeva.
Polno je govora o ubogih upokojencih, in upokojenec še vedno bolje živi, kot aktivni zaposleni. Tudi kar se tiče razmerja same pokojnine do deleža osebnega aktivnega dohodka. Absurd je tudi, da bo nekdo ob višji izobrazbi, delovni dobi bo pa tudi dobil na koncu izračunane pokojnine manj, kot sedaj tisti na minimalni plači ali slabše kot tisti, ki imajo sedaj nizko pokojnino. Četrt stoletja furamo gnil sistem, ki je potonil v tolikem času.

poznaš koga, ki je RES delal in ima samo 400€ pokojnine?[/quote]
Vprašaj malo, koliko znašajo invalidske pokojnine, ki jih dobivajo ljudje, ki so se poškodovali na delovnem mestu – gradbinci, krovci, mizarji, rudarji…[/quote]

Naj vpraša tekstilne delavke, koliko penzije imajo za 40 let dela in dela ponoči.
Naj vpraša, koliko bomo dobili mi čez deset let, ko bomo šli pri 65 v penzjon. 300- 400.
Je že izračunano.

primer vsake slovenske družine, kjer morajo starši poleg plače delati še vse popoldneve in vikende da lahko privoščijo otrokom vse mogoče ekskurzije ki si jih bogata ministrstva in učitlejice namislijo

so sicer dokaj spodobno oblečeni, a da niso finančno prikrajšani so prikrajšani za stike z družino..in tako leta in leta ne vidijo partnerjev otrok..tudi to je revščina

Zelo dober komentar.
Mene zanima le, koliko CSDjev ve, koliko starejših, tudi mlajših živi osamljeno, brez pomoči ali obiskov svojcev?
Bi bilo dobro kakšen raziskovalni članek ali diplomsko delo na to temo napisati.
Da se tem ljudem lahko sploh pomaga, ker ljudje v resnični stiski se ne izpostavljajo.[/quote]
Gospe, ki smo jo s prijatelji obiskovali in oskrbovali do njene smrti, že niso imeli v evidenci pomoči potrebnih.
Avto ji je zdrobil stopalo, tako da hoja na daljše razdalje ni prišla v poštev, brez angažmaja drugih ljudi (svojcev ni imela) bi lahko umrla čisto neopaženo…
Invalidska penzija je zadostovala za položnice, za hrano ji je proti sredini meseca že zmanjkalo, kje so potem še oblačila, obutev, doplačila pri zdravnikih, kak priboljšek, ali celo počitnice…
Lep primer sta tudi mladi Kitajki, o katerih smo lahko brali v medijih … sta edini?

Naši novodobni oblastniki so prav neverjetni, hvalijo se z 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gospodarsko rastjo, po drugi strani pa priznajo, da je premalo dodane vrednosti, oziroma da 60-70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih dela za minimalca. Sami so se ujeli v laži. Izjava ministrice za delo Anje Kopač Mrak. Postavljam naslednje vprašanje zakaj eventualna gospodarska rast ne konča v žepih najbolj zaslužnih? Seveda, mislim na delavce zasebnega sektorja. Vedno konča pri najmanj zaslužnih pijavkah javnega sektorja. Prišel bo dan, ko ne bo imel kdo delati, oziroma ne bo dovolj davkoplačevalcev.Komu boste tedaj jemali, oziroma kako boste zadovoljili svoje glomazne apetite?

Kaj, to pa je tako hudo? Ojej, sem zaposlena na delovnem mestu, v pogostem kontaktu z ljudmi, bunda stara najmanj 4 leta, in je bolj nizkocenovna, ampak še vedno (meni) lepa…..Pa čevlje tudi bolj ene in iste nosim, pač, so še celi. In če bi že kupila nove, bi bile spet zelo podobne tem in bi spet izgledalo, kot da iste nosim….[/quote]

Si pač tak tip, škrta do same sebe.

Je malo drugače, če nekaj nosiš, ker si ne želiš kupiti novega, nekaj pa, če kljub temu, da je ponošeno/premajhno ne moreš kupiti, ane? Ne delaj primerjave z otroci.

Sploh pa, mogoče tudi ti deluješ kot razcapanka, le da se tega ne zavedaš in kaj potem?[/quote]

Tole je pa tudi mene hudo, hudo zbodlo. Moja mama, na primer, nosi vrsto let ista oblačila. Pa ni razcapanka! Da je škrta praviš? No ja, mogoče. Ti pa povem, da prav zaradi “škrtosti do sebe” – kot ti tole imenuješ, lahko kljub skromni penziji VEDNO daruje preko položnic, ki jih dobiva v poštni nabiralnik – Rdečemu križu, Karitasu, ZPM in Unicefu. In verjemi, te humanitarne organizacije dobijo največ sredstev ravno od takih ljudi, ki sami skromno živijo.


Vprašaj malo, koliko znašajo invalidske pokojnine, ki jih dobivajo ljudje, ki so se poškodovali na delovnem mestu – gradbinci, krovci, mizarji, rudarji…[/quote]

Naj vpraša tekstilne delavke, koliko penzije imajo za 40 let dela in dela ponoči.
Naj vpraša, koliko bomo dobili mi čez deset let, ko bomo šli pri 65 v penzjon. 300- 400.
Je že izračunano.[/quote]

Kako priročno, zakaj potem ljudje študirajo v nedogled, zaradi boljše penzije? Ker se zdi, da je sistem stagniral na določeni točki, ki je celo boljša za tiste, ki so nekoč urajmali stari sistem, tudi z manj dohodka. Če bo sistem takšen, bomo na koncu vsi izenačeni in se bo izenačilo z vsem ali celo znižalo, kar sem omenila malo višje. Je potem čisto vseeno, kako ti danes svet stoji, tudi pri plačah? Zato ne trobezlajte, če se ve, da nekoč penzjona sploh ne bo. So to vedeli že več kot 10 let nazaj, ker prazna malha pač ne stoji po konc. Kljub redni plačilni disciplini.
In ne moreš pričakovati, če ima nekdo plačo v nedogled kot minimalno, da ima potem penzije ob cca 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skoraj isto, tisti z več pa ravno isto ali manj, če bo še delal xy let, kot predvidevano. Sistem je zrušen že davno.

Si pač tak tip, škrta do same sebe.

Je malo drugače, če nekaj nosiš, ker si ne želiš kupiti novega, nekaj pa, če kljub temu, da je ponošeno/premajhno ne moreš kupiti, ane? Ne delaj primerjave z otroci.

Sploh pa, mogoče tudi ti deluješ kot razcapanka, le da se tega ne zavedaš in kaj potem?[/quote]

Tole je pa tudi mene hudo, hudo zbodlo. Moja mama, na primer, nosi vrsto let ista oblačila. Pa ni razcapanka! Da je škrta praviš? No ja, mogoče. Ti pa povem, da prav zaradi “škrtosti do sebe” – kot ti tole imenuješ, lahko kljub skromni penziji VEDNO daruje preko položnic, ki jih dobiva v poštni nabiralnik – Rdečemu križu, Karitasu, ZPM in Unicefu. In verjemi, te humanitarne organizacije dobijo največ sredstev ravno od takih ljudi, ki sami skromno živijo.[/quote]

Zakaj te zbode? Mene ne. Bundo nosim tudi že tretjo sezono in jo bom še kar nekaj sezon, glede na izkušnje, plačala sem jo 40€, no name, je pa kvalitetna. Imam dva brezrokavnika že vsaj 10 let, 3 plašče tudi že kako desetletje, 2 jesenska plaščka že ulala let… Pač, ko kupim, kupim kvalitetno, imam več stvari za nosit in menjam, pa seveda nekaj bolj klasičnega, da ni letos modni hit, naslednje leto pa modni dizaster. To, da si vsako leto ne kupim komplet nove gardeobe me sploh ne gane, pa naj si kdo misli, da sem škrta ali ne.

poznaš koga, ki je RES delal in ima samo 400€ pokojnine?[/quote]
Vprašaj malo, koliko znašajo invalidske pokojnine, ki jih dobivajo ljudje, ki so se poškodovali na delovnem mestu – gradbinci, krovci, mizarji, rudarji…[/quote]

še enkrat:
poznaš koga, ki je RES delal in ima samo 400€ pokojnine?

Boš videl-a realno stanje na stara leta, ko bo penzija 400 eurov. Takrat poročaj.[/quote]

poznaš koga, ki je RES delal in ima samo 400€ pokojnine?[/quote]
Moja starša imata, mami 379 € in oče 419 € pokojnine. Oba RES delala.

15 ali 20 let?

poznaš koga, ki je RES delal in ima samo 400€ pokojnine?[/quote]
Moja starša imata, mami 379 € in oče 419 € pokojnine. Oba RES delala.[/quote]

Koliko je bilo pa plače na mesec, če se pri penziji odvzamejo odstotki? Toliko po sistemu morda ne boš dobila niti ti, z višjo plačo sedaj. Ali pa sploh ne bo penzije, v kar vas prepričujejo stebri ter kar pomeni, da bo treba akt Ustave spremeniti, ker ne bo več namena ne ene ne druge države, ki je po tem zagotovljena.

Bili smo na tem, da ni bilo za v lonec.V trgovini sem tuhtala, naj kupim čebulo ali ne. Čarala iz moke in mleka čuda stvari, samo da smo jedli. Kave in čaja recimo nismo imeli lep čas. Shirani nismo bili, smo rastli kot buhtli od moke in kvasa.
Nihče ni vedel. Moja mama je vedela, a je kriza, ne pa tudi kolikšna kriza je. Moževi niso vedeli. Od prijateljev in znancev se distanciraš. Ne namenoma ali načrtno, enostavno ne iščeš stika z njimi. Ven ne hodiš. Evo, bilo je že tako daleč, da nisem hodila niti na sprehod, ker sprehod je pomenil nucanje superg, za nove pa ni bilo denarja.

Skratka ni lepo in ni lahko. Najhuje je, ko um zablokira. Namesto, da bi postal krativen in iskal nove poti, se vrtiš samo v začaranem krogu položnic, zaostankov položnicin kaj boš skuhal, drugega nič ne vidiš, ne obstaja. Grozno.

ti pizda s poln o ritjo

Boš videl-a realno stanje na stara leta, ko bo penzija 400 eurov. Takrat poročaj.[/quote]

poznaš koga, ki je RES delal in ima samo 400€ pokojnine?[/quote]

Moj sosed, ima starostni pogoj presežen, leta zaposlitve presežena, ni imel sploh ne najnižje plače, plačeval si je prispevke za cirka 1200 neto. Penzija manj kot 500 evrov. Okej, ni 400. Hočem rečt … ne računat na penzijo.

Bili smo na tem, da ni bilo za v lonec.V trgovini sem tuhtala, naj kupim čebulo ali ne. Čarala iz moke in mleka čuda stvari, samo da smo jedli. Kave in čaja recimo nismo imeli lep čas. Shirani nismo bili, smo rastli kot buhtli od moke in kvasa.
Nihče ni vedel. Moja mama je vedela, a je kriza, ne pa tudi kolikšna kriza je. Moževi niso vedeli. Od prijateljev in znancev se distanciraš. Ne namenoma ali načrtno, enostavno ne iščeš stika z njimi. Ven ne hodiš. Evo, bilo je že tako daleč, da nisem hodila niti na sprehod, ker sprehod je pomenil nucanje superg, za nove pa ni bilo denarja.

Skratka ni lepo in ni lahko. Najhuje je, ko um zablokira. Namesto, da bi postal krativen in iskal nove poti, se vrtiš samo v začaranem krogu položnic, zaostankov položnicin kaj boš skuhal, drugega nič ne vidiš, ne obstaja. Grozno.[/quote]

Vredu, tudi čebule ne rabiš povsod, in sprehod ne nudi nucanje superg, razen v ekstremnih športih. Čaj in kava nista za preživetje, ker obstaja voda. Iz moke, kvas je že luksuz, so tudi žganci.

Ko gre zadnja leta za primerjanje držav, se obstaja na točkah, da so državljani zmožni slediti državi, vendar ne, ko gre za stroške, tiste ostnovne, pri čemer osebni dohodki ne rastejo in so tudi plače “zamrznjene”, saj neto še ni razbremenjen. Primerjava z drugimi mora biti tudi pri plačah, če še kdo ni dojel v zadnjih nekaj letih. Banke lahko rešuje tisti, ki je to zakuhal. Ne več mi.

Kaj, to pa je tako hudo? Ojej, sem zaposlena na delovnem mestu, v pogostem kontaktu z ljudmi, bunda stara najmanj 4 leta, in je bolj nizkocenovna, ampak še vedno (meni) lepa…..Pa čevlje tudi bolj ene in iste nosim, pač, so še celi. In če bi že kupila nove, bi bile spet zelo podobne tem in bi spet izgledalo, kot da iste nosim….[/quote]

Malo večji otroci bundo v treh letih zdelajo do konca … sploh če imajo res samo eno. Oni ne gredo samo tik tik tik iz avta do službe in iz avta do stanovanja, ampak v tej bundi skačejo, se sankajo, igrajo, lovijo, skratka, tej bundi ni prizanešeno. Tudi prekratkih rokavov in hlač nimajo iz inata ali zato, ker bi bilo to trendovsko …

Gospa v našem bloku ima 250 evrov, od tega da za najemnino in položnice za garsonjero okrog 200 evrov. Kosilo dobi brezplačno v šoli (hvala bogu, da se je lahko tako dogovorila). Med počitnicami ji kuhajo dobre sosede, vsakič ena. Oblačila ji dam jaz od moje mame, ker nosita isto cifro, kaj gre pa iskat tudi na RK. Kakšni sosedi kdaj kaj pomaga pri ta hujšem delu, pa ji stisnejo kak evro. V trgovino gre samo po kruh in kavo.

Kaj, to pa je tako hudo? Ojej, sem zaposlena na delovnem mestu, v pogostem kontaktu z ljudmi, bunda stara najmanj 4 leta, in je bolj nizkocenovna, ampak še vedno (meni) lepa…..Pa čevlje tudi bolj ene in iste nosim, pač, so še celi. In če bi že kupila nove, bi bile spet zelo podobne tem in bi spet izgledalo, kot da iste nosim….[/quote]

Malo večji otroci bundo v treh letih zdelajo do konca … sploh če imajo res samo eno. Oni ne gredo samo tik tik tik iz avta do službe in iz avta do stanovanja, ampak v tej bundi skačejo, se sankajo, igrajo, lovijo, skratka, tej bundi ni prizanešeno. Tudi prekratkih rokavov in hlač nimajo iz inata ali zato, ker bi bilo to trendovsko …

Gospa v našem bloku ima 250 evrov, od tega da za najemnino in položnice za garsonjero okrog 200 evrov. Kosilo dobi brezplačno v šoli (hvala bogu, da se je lahko tako dogovorila). Med počitnicami ji kuhajo dobre sosede, vsakič ena. Oblačila ji dam jaz od moje mame, ker nosita isto cifro, kaj gre pa iskat tudi na RK. Kakšni sosedi kdaj kaj pomaga pri ta hujšem delu, pa ji stisnejo kak evro. V trgovino gre samo po kruh in kavo.[/quote]

In tak gnil sistem je torej funkcionalen, kjer boste še vse drobtine države sistema podurhali?

Bili smo na tem, da ni bilo za v lonec.V trgovini sem tuhtala, naj kupim čebulo ali ne. Čarala iz moke in mleka čuda stvari, samo da smo jedli. Kave in čaja recimo nismo imeli lep čas. Shirani nismo bili, smo rastli kot buhtli od moke in kvasa.
Nihče ni vedel. Moja mama je vedela, a je kriza, ne pa tudi kolikšna kriza je. Moževi niso vedeli. Od prijateljev in znancev se distanciraš. Ne namenoma ali načrtno, enostavno ne iščeš stika z njimi. Ven ne hodiš. Evo, bilo je že tako daleč, da nisem hodila niti na sprehod, ker sprehod je pomenil nucanje superg, za nove pa ni bilo denarja.

Skratka ni lepo in ni lahko. Najhuje je, ko um zablokira. Namesto, da bi postal krativen in iskal nove poti, se vrtiš samo v začaranem krogu položnic, zaostankov položnicin kaj boš skuhal, drugega nič ne vidiš, ne obstaja. Grozno.[/quote]

Vredu, tudi čebule ne rabiš povsod, in sprehod ne nudi nucanje superg, razen v ekstremnih športih. Čaj in kava nista za preživetje, ker obstaja voda. Iz moke, kvas je že luksuz, so tudi žganci.[/quote]

Ne, res čebule ne rabiš povsod, a včasih popravi okus na vsak kolikor toliko spodobnega. In resnično, pomisli, na kakem dnu si, da nimaš za čebulo!
Kava in čaj nista nujna za preživetje, ampak kako bedno moraš živeti, da nimaš za 10 dag kofeta ali škatlico čaja, ki je manj kot €!
Superg pa še nikoli nisem imela takih, da se ne bi znucale. Pa sem jih imela od najcenejših s tržnice, do hudih modelov za po 200€.

Ne pametuj preveč. Poskusi prehraniti družino s 100€ na mesec, pa ne en mesec, nekaj let!

Tole je pa tudi mene hudo, hudo zbodlo. Moja mama, na primer, nosi vrsto let ista oblačila. Pa ni razcapanka! Da je škrta praviš? No ja, mogoče. Ti pa povem, da prav zaradi “škrtosti do sebe” – kot ti tole imenuješ, lahko kljub skromni penziji VEDNO daruje preko položnic, ki jih dobiva v poštni nabiralnik – Rdečemu križu, Karitasu, ZPM in Unicefu. In verjemi, te humanitarne organizacije dobijo največ sredstev ravno od takih ljudi, ki sami skromno živijo.[/quote]

Zakaj te zbode? Mene ne. Bundo nosim tudi že tretjo sezono in jo bom še kar nekaj sezon, glede na izkušnje, plačala sem jo 40€, no name, je pa kvalitetna. Imam dva brezrokavnika že vsaj 10 let, 3 plašče tudi že kako desetletje, 2 jesenska plaščka že ulala let… Pač, ko kupim, kupim kvalitetno, imam več stvari za nosit in menjam, pa seveda nekaj bolj klasičnega, da ni letos modni hit, naslednje leto pa modni dizaster. To, da si vsako leto ne kupim komplet nove gardeobe me sploh ne gane, pa naj si kdo misli, da sem škrta ali ne.[/quote]

Kako me ne bi zbodlo? Ko se pa posmehujejo takim, ki šparajo da lahko darujejo ubogim, otroci pa kao da so pa ubogi, če nosijo 3 leta isto bundo.


35 in 38 let.

Bili smo na tem, da ni bilo za v lonec.V trgovini sem tuhtala, naj kupim čebulo ali ne. Čarala iz moke in mleka čuda stvari, samo da smo jedli. Kave in čaja recimo nismo imeli lep čas. Shirani nismo bili, smo rastli kot buhtli od moke in kvasa.
Nihče ni vedel. Moja mama je vedela, a je kriza, ne pa tudi kolikšna kriza je. Moževi niso vedeli. Od prijateljev in znancev se distanciraš. Ne namenoma ali načrtno, enostavno ne iščeš stika z njimi. Ven ne hodiš. Evo, bilo je že tako daleč, da nisem hodila niti na sprehod, ker sprehod je pomenil nucanje superg, za nove pa ni bilo denarja.

Skratka ni lepo in ni lahko. Najhuje je, ko um zablokira. Namesto, da bi postal krativen in iskal nove poti, se vrtiš samo v začaranem krogu položnic, zaostankov položnicin kaj boš skuhal, drugega nič ne vidiš, ne obstaja. Grozno.[/quote]

Vredu, tudi čebule ne rabiš povsod, in sprehod ne nudi nucanje superg, razen v ekstremnih športih. Čaj in kava nista za preživetje, ker obstaja voda. Iz moke, kvas je že luksuz, so tudi žganci.

Ko gre zadnja leta za primerjanje držav, se obstaja na točkah, da so državljani zmožni slediti državi, vendar ne, ko gre za stroške, tiste ostnovne, pri čemer osebni dohodki ne rastejo in so tudi plače “zamrznjene”, saj neto še ni razbremenjen. Primerjava z drugimi mora biti tudi pri plačah, če še kdo ni dojel v zadnjih nekaj letih. Banke lahko rešuje tisti, ki je to zakuhal. Ne več mi.[/quote]

Problem je razmerje med stroški in plačo! To je izvor revščine v državi. Če bi bili stroški taki, kot v nekaterih islamskih državah (zastonj stanovanje, celo nafto imajo zastonj), potem minimalna plača sploh ne bi bila problem. Problem je v tem, da z minimalno plačo pokriješ le nujne stroške – položnice, včasih, ko je stanovanje v najemu, pa celo zmanjka.

Stroški mesečni so ogromni, minimalna plača/pokojnina pa je manjša od stroškov. Tak sistem ne more funkcionirati. Pokojnina ali minimalna plača je npr. 450 € (realnost za delavce), stroškov pa je 200 € (elektrika, voda, ogrevanje), potem je tu še davek na hišo, ki so jo zgradili (300 €) ali celo več ali manj, odvisno. Hrana stane več kot 200 € na mesec, če hočeš biti res sit. Za vse ostalo zmanjka denarja.

In kaj naj sedaj naredijo starejši in delavci z minimalno plačo? Kdor je veliko varčeval nekaj ima, kaj pa tisti, ki niso? Kaj pa mlajši, ki delajo za minimalca in nimajo bogatih staršev?

Potem pa govorijo, da je bil fevdalizem zanič. Ti, ki nam sedaj vladajo so še slabši od fevdalcev. Najtežje je samskim. Če sta dva je že lažje. Najtežje je samskim, ker oni ne morejo sploh preživeti, ker je sistem tako narejen, da ne moreš preživeti sam z minimalno plačo. Taki ljudje za državo enostavno ne obstajajo. Taki naj kar izpuhtijo, a ne? Take naj vzame noč, a ne?

Stroški so enostavno preveliki, da se sistem ne bi sesul v tej državi, minimalna plača pa premajhna. Peščica bogatašev ne bo nič prispevala v državno blagajno ali zelo malo, ker zakone piše sama zase.

Vredu, tudi čebule ne rabiš povsod, in sprehod ne nudi nucanje superg, razen v ekstremnih športih. Čaj in kava nista za preživetje, ker obstaja voda. Iz moke, kvas je že luksuz, so tudi žganci.

Ko gre zadnja leta za primerjanje držav, se obstaja na točkah, da so državljani zmožni slediti državi, vendar ne, ko gre za stroške, tiste ostnovne, pri čemer osebni dohodki ne rastejo in so tudi plače “zamrznjene”, saj neto še ni razbremenjen. Primerjava z drugimi mora biti tudi pri plačah, če še kdo ni dojel v zadnjih nekaj letih. Banke lahko rešuje tisti, ki je to zakuhal. Ne več mi.[/quote]

Problem je razmerje med stroški in plačo! To je izvor revščine v državi. Če bi bili stroški taki, kot v nekaterih islamskih državah (zastonj stanovanje, celo nafto imajo zastonj), potem minimalna plača sploh ne bi bila problem. Problem je v tem, da z minimalno plačo pokriješ le nujne stroške – položnice, včasih, ko je stanovanje v najemu, pa celo zmanjka.

Stroški mesečni so ogromni, minimalna plača/pokojnina pa je manjša od stroškov. Tak sistem ne more funkcionirati. Pokojnina ali minimalna plača je npr. 450 € (realnost za delavce), stroškov pa je 200 € (elektrika, voda, ogrevanje), potem je tu še davek na hišo, ki so jo zgradili (300 €) ali celo več ali manj, odvisno. Hrana stane več kot 200 € na mesec, če hočeš biti res sit. Za vse ostalo zmanjka denarja.

In kaj naj sedaj naredijo starejši in delavci z minimalno plačo? Kdor je veliko varčeval nekaj ima, kaj pa tisti, ki niso? Kaj pa mlajši, ki delajo za minimalca in nimajo bogatih staršev?

Potem pa govorijo, da je bil fevdalizem zanič. Ti, ki nam sedaj vladajo so še slabši od fevdalcev. Najtežje je samskim. Če sta dva je že lažje. Najtežje je samskim, ker oni ne morejo sploh preživeti, ker je sistem tako narejen, da ne moreš preživeti sam z minimalno plačo. Taki ljudje za državo enostavno ne obstajajo. Taki naj kar izpuhtijo, a ne? Take naj vzame noč, a ne?

Stroški so enostavno preveliki, da se sistem ne bi sesul v tej državi, minimalna plača pa premajhna. Peščica bogatašev ne bo nič prispevala v državno blagajno ali zelo malo, ker zakone piše sama zase.[/quote]

Ma, razvajena deca!

Dete, če ti je hiša res taka velika želja, izvoli, delaj, zasluži, sezidaj!

Pa pismo rosno, vi bi vse nekaj na gotovo!

Da greš revež od doma brez vsega? Bogi.
Zakaj pa ta čas, ko si zastonj živel tujem stanovanju, nisi nekaj privarčeval? Lahko bi šparal 500€ na mesec, to je obrok kredita, se pravi 6 jurjev na leto! Pa ne bi šel brez vsega od doma…

Banda razvajena!

ja bogi revež no, ker si ne moreš sam zaslužit svojo štalco za svojo kravco.

New Report

Close