Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne razumem tega zapravljanja za božično-novoletne okraske

Ne razumem tega zapravljanja za božično-novoletne okraske

Pfffffff. Kaj je tistih par okraskov proti goram nepotrebne triikratne embalaže v katero je zapakirano praktično vse….
[/quote]

Vedno se bo našel en tak kot ti. Da mi pride ven s tako izjavo. Da opravičuješ nakup npr. plastičnih okraskov s tem, da ja pa saj je vse v trikratni embalaži. A nismo že prerasli tega?


Pač ne moreš vse razumet. Čeprav bi lahko razumela vsaj to, da ne živijo vsi tako kot ti in da nikjer ne piše, da je pa tvoje početje edino tapravo in nič drugega.
Če smo že pri novoletnih okraskih: jaz jih zbiram že odkar imam svoje gospodinjstvo, torej več kot 30 let, vsako leto sem nekaj malega dokupila – ne poceni plastike za enkratno uporabo ampak kakšne lepe steklene okraske, se je tega nabralo za eno ogromno škatlo in zdaj že nekaj let nisem kupila ničesar. Imam tudi par različnih lučk in smrečica je vsako leto krasna, enkrat vsa zlata, drugič srebrna, pa kombinacija zlata-srebrna, srebrna-bela, zlata-rdeča … Če bi imela hišo z vrtom, bi prav gotovo okrasila še kaj več, tudi kakšne lučke na vrt, ker imam s tem pač veselje.
Jaslic pa nimam, pa si ne zastavljam recimo vprašanj, zakaj pa eni neke hlevčke in ovce pod smrečico postavljajo … čeprav tega tudi najbolj ne razumem.

Vedno se bo našel en tak kot ti. Da mi pride ven s tako izjavo. Da opravičuješ nakup npr. plastičnih okraskov s tem, da ja pa saj je vse v trikratni embalaži. A nismo že prerasli tega?
[/quote]

Naj najprej prerastejo kapitalisti ki bi ssam kasiral za čimmanj ali nič dela, pa državni organi ki sam za svojo rit delajo!

A vsako leto kupujete novo? Mi ne. Če je treba, kaj dokupimo.

Ja pa v kaj vse se vtikate no, dajte malo umirit konje no.

In ne, ne kupujem vsako leto novo samo da kupujem, ampak lučke z aliexpresa so v glavnem pocrkale, zato sem kupila nove tukaj ki so tudi made in china, ampak se mi zdijo vseeno kvalitetnejše, najbrž grejo čez kake eu teste, tako da računam da bodo par let zdržale. Dekorja se pa pač po par letih naveličam barvne kombinacije in pač zamenjam. V bistvu niti ne po par letih, par let traja da sploh skompletiram prevleke za povštre in dekice z dekorjem DDDD

Taki ki se pritožujete čez praznični kič ponavadi tudi ne marate cvetja po balkonih pa domačih živali, vse kar ni gola betonasta kocka vam je kič, vse kar naredi življenje lepše in prijetnejše vam je kič. Sprašujem se zakaj se vam zdi sploh vredno živeti.

Jaz okrasim šipe oken s papirnatimi snežinkami, ki jih sama iztrižem.
V dnevni sobi ne maram prave smrečice, umetne pa še manj.

Še najbolj pa gredo meni na jetra te pocukrane reklame, kako so vsi zbrani za bogato obloženo mizo, vsi smejoči, babica reže pečenko, dedi zetu nataka vino, otroci odvijajo darilE…..in ena jokava muska…… me kar zmrazi! In to bo zdaj vsak dan, vsakih 20 minut po TV.

Jaz tega prazničnega kiča ne maram, niti dolgo trajajočih okrašenih mest in trgovin. Neka zmerna okrasitev mi je všeč.
Na mojih balkonih je ogromno cvetja, kockaste hiše so mi obupne, hladne, brezosebne. Rada imam take klasične, domače z lepim vrtom in veliko cvetja. Tudi živali imam rada. Imeli smo 3 pse.
Vidiš, za vse zgoraj našteto je vredno živeti. Kaj misliš?

Kako pa ti?? Imaš cvetje na balkonu, imaš rada živali, koliko živali imaš doma?
Nekaj mi pravi, da ne boš odgovorila;).


Hmmm…a ostala potrošnja te pa ne moti? Saj prekomerno zapravljamo na vseh podrocjih, od fasunge ( si zmisljujemo kaj bomo – prepolni vozički), oblačil (omare ‘nabite’ s cotami, a vseeno jamramo, da nimamo kaj obleci) …

Tako je v cajtu kapitalizma, trosenje na polno …

Okraskov ze lep cas nisem kupila, tudi ogledovala jih nisem, ker imamo popolno okrasitev smrekice ze vrsto let – brez luck, …
Splosno o nakupovanju je pa tako, da imam višek dobrin, a v mejah, tako kar se tice oblacil (nobenih rezerv, nosi se vse), kot hrane (mečem ne stran, a prazne shrambe nimam) …

P.s.: cakaj, da zacno še božično muziko navijati vsak trenutek dneva, eno in isto ‘drajsanje’ iz dneva v dan, a, priznam, Last christmas Georga Michaela je meni še vedno ljub, se ga ne navelicam, pa ne pa ne … Do onemoglosti ga lahko poslušam 😉


Hmmm…a ostala potrošnja te pa ne moti? Saj prekomerno zapravljamo na vseh podrocjih, od fasunge ( si zmisljujemo kaj bomo – prepolni vozički), oblačil (omare ‘nabite’ s cotami, a vseeno jamramo, da nimamo kaj obleci) …

Tako je v cajtu kapitalizma, trosenje na polno …

Okraskov ze lep cas nisem kupila, tudi ogledovala jih nisem, ker imamo popolno okrasitev smrekice ze vrsto let – brez luck, …
Splosno o nakupovanju je pa tako, da imam višek dobrin, a v mejah, tako kar se tice oblacil (nobenih rezerv, nosi se vse), kot hrane (mečem ne stran, a prazne shrambe nimam) …

P.s.: cakaj, da zacno še božično muziko navijati vsak trenutek dneva, eno in isto ‘drajsanje’ iz dneva v dan, a, priznam, Last christmas Georga Michaela je meni še vedno ljub, se ga ne navelicam, pa ne pa ne … Do onemoglosti ga lahko poslušam 😉
[/quote]

Ja, me moti tudi ostala potrošnja. Novih oblek letos nisem kupila. Lani poleti sem prečesala vso zimsko in poletno garderobno omaro in sem naštela ene 5 vreč za zabojnike z oblačili. In od takrat si nisem kupila niti ene obleke. Ker je ne rabim. Nosim eno in isto in se obrača vsak teden.
Tako kot za zajtrke, kosila, večerje … Obračaš vsak teden iste jedi.
Ja, imam tudi jaz fasungo in polno shrambo, hladilnik, skrinjo. Ampak vem, da mi bo to zdržalo vsaj 1,5 meseca, nekatere stvari 2 meseca ali več. Ko grem v trgovino, si ne izmišljujem in poleg vsega je 9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stvari predelane hrane, ki je ne maram. Kupim sestavine in spečem doma piškote, …

Ja, me moti tudi ostala potrošnja. Novih oblek letos nisem kupila. Lani poleti sem prečesala vso zimsko in poletno garderobno omaro in sem naštela ene 5 vreč za zabojnike z oblačili. In od takrat si nisem kupila niti ene obleke. Ker je ne rabim. Nosim eno in isto in se obrača vsak teden.
Tako kot za zajtrke, kosila, večerje … Obračaš vsak teden iste jedi.
Ja, imam tudi jaz fasungo in polno shrambo, hladilnik, skrinjo. Ampak vem, da mi bo to zdržalo vsaj 1,5 meseca, nekatere stvari 2 meseca ali več. Ko grem v trgovino, si ne izmišljujem in poleg vsega je 9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stvari predelane hrane, ki je ne maram. Kupim sestavine in spečem doma piškote, …
[/quote]

99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}*

Jaz tega prazničnega kiča ne maram, niti dolgo trajajočih okrašenih mest in trgovin. Neka zmerna okrasitev mi je všeč.
Na mojih balkonih je ogromno cvetja, kockaste hiše so mi obupne, hladne, brezosebne. Rada imam take klasične, domače z lepim vrtom in veliko cvetja. Tudi živali imam rada. Imeli smo 3 pse.
Vidiš, za vse zgoraj našteto je vredno živeti. Kaj misliš?

Kako pa ti?? Imaš cvetje na balkonu, imaš rada živali, koliko živali imaš doma?
Nekaj mi pravi, da ne boš odgovorila;).
[/quote]
Evo me. Cvetje imam vsepovsod, ne samo na balkonu, več kot enega psa istočasno si ne morem privoščit, bi pa z veseljem imela vsaj dva, torej imam najbrž živali rada, naveličana pa sem nad tem vihanjem nosu nad ‘kičem’, nekako sfejkano hohštaplersko novodobno mi deluje. Par let nazaj so tule ravno na tem forumu neki taki pametnjakoviči še klasično umetnost proglasili za kič. Te še kaj zanima?

New Report

Close