Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Ne se cepit!

Ne se cepit!

Samo vi ste malo zavili s teme. Jaz nimam nič proti cepljenju, vendar se že sedaj delajo razlike, ki niso logične. Pravijo cepite se, da ne bo potrebno zapirati jeseni države. To nima nič s cepljenjem. Vsi katere jaz poznam so po cepljenju opustili nošenje maske na delovnem mestu. Jaz jo edini še nosim, ki nisem še cepljen.

Nekdo, ki je cepljen prosto potuje, kljub temu, da ni imun pred okužbo in lahko enako okuži nekoga kot necepljen, kateri mora delati test. Jeseni ne bo nič bolje, saj okuženih bo veliko že zaradi prostih potovanj. Edino v bolnišnicah bo mogoče manj bolnikov, vendar pa država bo še vedno zaprta, če bo vsak dan preko 1000 okoženih. Cepivo pri tem nima nič. Zato, bi moralo veljati za vse enako – cepljeni in necepljeni bi morali opraviti test po vrnitvi iz potovanja. Okužba ne dela razlik.

 

Odgovor na objavo uporabnika
kamal878, 22.06.2021 ob 23:57

Samo vi ste malo zavili s teme. Jaz nimam nič proti cepljenju, vendar se že sedaj delajo razlike, ki niso logične. Pravijo cepite se, da ne bo potrebno zapirati jeseni države. To nima nič s cepljenjem. Vsi katere jaz poznam so po cepljenju opustili nošenje maske na delovnem mestu. Jaz jo edini še nosim, ki nisem še cepljen.

Nekdo, ki je cepljen prosto potuje, kljub temu, da ni imun pred okužbo in lahko enako okuži nekoga kot necepljen, kateri mora delati test. Jeseni ne bo nič bolje, saj okuženih bo veliko že zaradi prostih potovanj. Edino v bolnišnicah bo mogoče manj bolnikov, vendar pa država bo še vedno zaprta, če bo vsak dan preko 1000 okoženih. Cepivo pri tem nima nič. Zato, bi moralo veljati za vse enako – cepljeni in necepljeni bi morali opraviti test po vrnitvi iz potovanja. Okužba ne dela razlik.

 

Se strinjam. Cepijo naj se tisti, ki želijo in ki se počutijo ogrožene, kar pa ne sme pomeniti opustitve ostalih preventivnih ukrepov (nošenje maske, socialno distanciranje ipd), ker drugače bo jeseni katastrofa. Zdaj razmere v GB dokazujejo, da je skoraj polovica okuženih z delta sevom cepljenih, kar pomeni, da veselo trosijo viruse naokoli zaradi lažnega občutka varnosti.

Odgovor na objavo uporabnika
zaratustra, 22.06.2021 ob 21:39

Jah, no. Moja sodelavka po treh dneh kovida v umetni komi dva tedna zaradi izredno hude pljučnice, ravno včeraj so jo zbudili, čist je hin po besedah svojcev, so lahko par besed z njo govorili. Nobenih kroničnih bolezni, zdrava do tega kovida, 47 let. Bogve kdaj se bo vrnila delat. Čez par mesecev najbrž. In takih je po kovidu zagotovo veliko več kot po cepljenju.

Žal mi je za tvojo sodelavko in mogoče bo to malo nekorektno vprašanje. Ampak ali je prekomerne telesne teže? Zanima me, ker navadno tako huda oblika bolezni doleti mlajše od 60 let, če imajo prekomerno telesno težo. Slednja je namreč največji dejavnik tveganja.

nova
Uredništvo priporoča

Res je, ds lahko zbolimo in prenašamo okužbo  tudi cepljeni (sicer precej redkeje) vendar je ena velika razlika – cepljen ne zboli za težjim potekom bolezni – torej ne polni bolnišnic in ne obremenjuje zdravstvenega sistema – ukrepe smo imeli predvsem zato, da smo ohranili delujoč zdravstveni sistem, ne zato ker bi želeli obvarovati pred blagim potekom okužbe.Zato tudi želijo precepljenost – če cepljeni slučajno okuži cepljenega bo ta v najslabšem primeru imel blage simptome ali bo asimptomatski – torej z njim nenbo težav. Smo v fazi, ko je cepiva dovolj za vse in ima vsak možnost in brezplačno dostopnost do te rešitve – zakaj bi se sedaj morali cepljeni žrtvovati in biti solidarni do necepljenih, ki lahko težje zbolijo – cepivo imajo na voljo – če pa se za cepljenje niso odločili pa je to posledica njihove odločitve in s tem tudi njihova odgovornost za morebitne posledice. Solidarnost je bila nujna pozimi, ko cepiva še ni bilo oz. ni bilo dostopno vsem – takrat smo res morali paziti na vse in biti solidarne. Sedaj pa ne vidim razloga zakaj bi se jaz žrtvoval za nekoga, ki je imel dostop do vstopnice za blag potek infekcije in ob tudi v bolj sproščeno življenje pa jo je zavrnil – zavrnil jo je on in sedaj naj živi s posledicami te odločitve – nisem pa jaz odgovoren za njega (je sam za sebe) – pozimi je bilo drugače, ko možnosti zaščitne ni bilo oz ni bila dostopna vsem – takrat sta bili solidarnost in družbena odgovornost ključni.

Mene pa zanima, koliko ljudi bi se slo cepit, ce bi kljub cepljenju se morali testirati, ce bi zeleli preiti mejo. Po mojem bore malo.

In ko preberes, da bo drzava cepljene nagrajevala s kartami za koncerte … ma, res lahko recem samo se WTF 😖.

Pozabljaš, da cepivo in prebolevnost niti pribljižno ne drži 6-8 mesecev kot je sedaj določeno za termine cepljen. Njim tudi ni pomembno kdaj se cepiti in koliko časa boš zaščiten zato tudi ne bo dosti bolje dolgoročno. To kar govoriš da bolnice ne bodo polne nima pomena, ker ljudje se bodo še vedno testirali in klicali zdravnike, kar bo obremenilo zdravstveni sistem in bo zapiranje.

Plus otroci se verjetno ne bodo cepili, se pravi imaš takoj še eno veliko maso ljudi s virusom. Sledi zapiranje šol itd. To, da imaš na voljo cepiva je bolj tako tako. Zakaj niso pri nas cepiva iz vzhoda (kitajska in ruska), saj tudi pri teh so koristi večje kot pa tveganja pa jih kar ni kar spet ni logično. lp

To ni res, cepljeni so šele prenašalci, to je mafija namerno naredila in v cepiva potunkala spike proteine….če za nekoga veste da je cepljen, je boljše pred njim nositi masko, ali pa kar dve maski!

tooooo v petek vsi na proteste, naj se ve da je vlada gnila fašistična ničvredna, samo kradejo, ker vedo da ti tipi ne bodo nikoli več vladali v Sloveniji-NIKOLI VEČ!

https://www.facebook.com/adoanan35/videos/1520245294812875

Odgovor na objavo uporabnika
MAVRICAAAAA, 23.06.2021 ob 11:43

To ni res, cepljeni so šele prenašalci, to je mafija namerno naredila in v cepiva potunkala spike proteine….če za nekoga veste da je cepljen, je boljše pred njim nositi masko, ali pa kar dve maski!

tooooo v petek vsi na proteste, naj se ve da je vlada gnila fašistična ničvredna, samo kradejo, ker vedo da ti tipi ne bodo nikoli več vladali v Sloveniji-NIKOLI VEČ!

https://www.facebook.com/adoanan35/videos/1520245294812875

Hočeš rečt, da zdaj nosiš masko? Že več kot pol milijona Slovencev je cepljenih z vsaj eno dozo. To skor ne moreš več, da vsak dan vsaj enga ne srečaš. Al se boš kar v bunker zaprla do konca življenja? 😀 Vidiš, kako se vse vrača.

Odgovor na objavo uporabnika
ne morem verjet, 24.06.2021 ob 01:45

Hočeš rečt, da zdaj nosiš masko? Že več kot pol milijona Slovencev je cepljenih z vsaj eno dozo. To skor ne moreš več, da vsak dan vsaj enga ne srečaš. Al se boš kar v bunker zaprla do konca življenja? 😀 Vidiš, kako se vse vrača.

Ti povem iz prve roke,sama sem prepričana ,da sem sem se okužila od cepljene osebe,sicer nisem z nikomer v stiku.Seveda zagotovo res ne morem vedet,si pa že povedali na raznih tujih poročilih,da se lahko okuzis od cepljene osebe.In M,če to res virus,virus mutira v bolj močno različico,če preveč ljudi cepljenih,to ti lahko vsak virolog pove in na to opozarjajo svetovni virologi.Seveda,če govorimo o virusih.

Brez novih virusov, ni biznisa.

 

Odgovor na objavo uporabnika
en podoben a brez agresije, 22.06.2021 ob 23:21

Kot nekdanji bolnik z zelo tezko pljucnico po gripi se sprasujem, koliko teh pacientov je “hin”, v tako slabem stanju po bolezni  zaradi preagresivnega zdravljenja (umetna koma, ventilator) in ne ravno zaradi bolezni.

 

To potrjuje ena romunska zdravnica splošne medicine, ki je vsem svojim bolnikom “s kovidom” po standardni diagnostiki ugotovila atipično pljučnico.  Vse je zdravila v domači oskrbi in nihče ji ni umrl.

Odgovor na objavo uporabnika
Še ena izkušnja, 22.06.2021 ob 13:25

40-letna, popolnoma zdrava in fit sorodnica po cepljenju s Pfizerjem 4 dni ni bila pokretna (ni mogla premikati rok niti nog). Na božjo srečo je zadeva izzvenela. Ampak kaj če ne bi?

Končno nekdo, ki razmišlja… koliko jih je hin ravno zaradi preagresivnega zdravljenja… Zaradi te panike in histerije, ki se ustvarja okoli ene navadne viroze

Odgovor na objavo uporabnika
Bi-Ke, 23.06.2021 ob 00:20

Res je, ds lahko zbolimo in prenašamo okužbo  tudi cepljeni (sicer precej redkeje) vendar je ena velika razlika – cepljen ne zboli za težjim potekom bolezni – torej ne polni bolnišnic in ne obremenjuje zdravstvenega sistema – ukrepe smo imeli predvsem zato, da smo ohranili delujoč zdravstveni sistem, ne zato ker bi želeli obvarovati pred blagim potekom okužbe.Zato tudi želijo precepljenost – če cepljeni slučajno okuži cepljenega bo ta v najslabšem primeru imel blage simptome ali bo asimptomatski – torej z njim nenbo težav. Smo v fazi, ko je cepiva dovolj za vse in ima vsak možnost in brezplačno dostopnost do te rešitve – zakaj bi se sedaj morali cepljeni žrtvovati in biti solidarni do necepljenih, ki lahko težje zbolijo – cepivo imajo na voljo – če pa se za cepljenje niso odločili pa je to posledica njihove odločitve in s tem tudi njihova odgovornost za morebitne posledice. Solidarnost je bila nujna pozimi, ko cepiva še ni bilo oz. ni bilo dostopno vsem – takrat smo res morali paziti na vse in biti solidarne. Sedaj pa ne vidim razloga zakaj bi se jaz žrtvoval za nekoga, ki je imel dostop do vstopnice za blag potek infekcije in ob tudi v bolj sproščeno življenje pa jo je zavrnil – zavrnil jo je on in sedaj naj živi s posledicami te odločitve – nisem pa jaz odgovoren za njega (je sam za sebe) – pozimi je bilo drugače, ko možnosti zaščitne ni bilo oz ni bila dostopna vsem – takrat sta bili solidarnost in družbena odgovornost ključni.

Tudi brez cepljenja je blag potek bolezni… to da po cepljenju blag je pa mit… bomo videli v jeseni… na tretji, poživitveni odmerek ste že naročeni?

Saj cepiva ne delujejo! Saj vidimo v Izraelu, kao ful precepljena država, pa spet uvajajo maske in ostale neumnosti. Pa vir teh novic ni nek zarotiški kanal, ampak lepo glavne novice, tako rtv, kot tudi nora tv.

Odgovor na objavo uporabnika
Łukasz Pedalski245, 28.06.2021 ob 21:49

Saj cepiva ne delujejo! Saj vidimo v Izraelu, kao ful precepljena država, pa spet uvajajo maske in ostale neumnosti. Pa vir teh novic ni nek zarotiški kanal, ampak lepo glavne novice, tako rtv, kot tudi nora tv.

Odvisno kaj pomeni, da delujejo. Mogoče pa ravno naraščanje okužb pomeni, da cepiva delujejo.

 

Če ne bi bilo cepiva, sploh ne bi bilo korona fašizma.

New Report

Close