Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne uporabljam poročnega darila

Ne uporabljam poročnega darila

Moja mama je od svoje mame dobila za poročno darilo srebrn pribor. Takrat se je pač to podarjalo. Uporabljen je bil 0 krat. Cena za 43letno shranjevanje v omari v ogrevanem stanovanju v Ljubljani, je zagotvo že nekajkrat presegla njegovo vrednost.
Ko / če se bom morala ukvarjati s tem problemom, ga bom dala pretopit / prodala kot lomljeno srebro, če bo to le mogoče.
Pribor je masiven, štorast, rustikalen, enostavno grozno grd. Ne bi dala take reči v usta, raje jem s prsti. Pa sem imela rada to babico, ampak mi je kaj drugega lepši spomin nanjo. Pri darilih, ki so v polju osebnega estetskega okusa ali mode je treba biti previden. Poleg tega je morda trapasto podarjati predmete, ki bodo trajnejši od sklenjenega zakona. 🙂
Jaz bi se kot dajalka slabo počutila, če bi tako sfalila z darilom in bi bila v bodoče bolj pozorna na želje obdarovanca. Ne pa, da si užaljen, ker obdarovancu tvoje darilo ni všeč… Ta pa je egocentrična.

Ne ga hecat, a res kdo podarja srebrni pribor?
Jaz tudi ne bi bila vesela takega darila. meni so navadne vilice in žlice čisto ok.
Se pa ne bi nič ozirala na taščino gnjavljenje. Bi to prepustila možu, saj je njen sin in naj se z njim pregovarja o takem darilu.
Samo res? Srebrn pribor? Komu še pade to na pamet?

Se strinjam z yo.
Povabi taščo skuhaj fajn testenine ali rižoto +malo boljšo solato (da ne bo samo ena ledenka, ampak še kakšni oreščki, sir). Za sladico kakšen košček peciva+kava.
Vse fajn postreži s srebrnim priborom in je.

Jaz imam svojega partnerja rada in za njegovo mamo naredim vse. Jaz bi na tvojem mestu pohvalila kako dobra kuharica je in bi jo prosila, če me lahko nauči kuhat kakšne njene jedi. Na mizi bi bil njen pribor. Ne rabiš veliko, da nekoga osrečiš, s tem pa tudi sebe. Tašče so dragocene. Spoštuj jo, ker se vse vrne. Tudi dobro in to duplo!

Kaj če bi se tvoj mož, sinek tvoje ljube tašče in skuhal kosilo, kot ga je mamica naučila in pogrnil mizo, kot ga je prav tako ona naučila in zglancal tisto srebrnino, da bi tašči, župca bolj teknila? To ti pa ni prišlo na misel, a?[/quote]

Točno tako, naj mož pokaže, kaj so ga doma naučili. 😉


Ma kaj pa vem …


Ma kaj pa vem …[/quote]
Tetika, čemu dvom?


Ma kaj pa vem …[/quote]
Tetika, čemu dvom?[/quote]
Ker je tale tašča en buldožer, ki ga prav nič ne zanima, kdo je ta njena snahica kot človek. Jaz sicer mislim, da se nima smisla zapletati v vojne že pri makaronih in žlici, ne bi pa šla tako daleč, kot si šla ti. Hvaležna ji bodi, pohvali jo, spoštuj jo, dragocena je, vse dobro se ti bo vrnilo … Se bo vraga. Pri normalnih ljudeh za lep odnos dobiš hvaležnost in še več lepega odnosa. Pri buldožerju dobiš samo to, da jemlje tvoj spoštljivi odnos kot priznanje, da je ona taglavna, in še bolj hodi po tebi. Lep odnos, ja, to bi ji jaz za zdaj tudi svetovala, ne pa tudi nabijanje slabe vesti zaradi tega, kar čuti.
Vaš link

brez veze…..

srebrn pribor… ja, če bi ti dala to darilo tvoja mati, bi se hvalili….ker je od tašče je…….pa saj je rez brez veze to sploh komentirati.

Ok. glej na ta srebrni pribor tako: čez 30 let ga boš predala tvojemu sinu ali hčerki kot dediščino, ki bo takrat nekaj sentimentalno ali denarno vredna……


Tetika, čemu dvom?[/quote]
Ker je tale tašča en buldožer, ki ga prav nič ne zanima, kdo je ta njena snahica kot človek. Jaz sicer mislim, da se nima smisla zapletati v vojne že pri makaronih in žlici, ne bi pa šla tako daleč, kot si šla ti. Hvaležna ji bodi, pohvali jo, spoštuj jo, dragocena je, vse dobro se ti bo vrnilo … Se bo vraga. Pri normalnih ljudeh za lep odnos dobiš hvaležnost in še več lepega odnosa. Pri buldožerju dobiš samo to, da jemlje tvoj spoštljivi odnos kot priznanje, da je ona taglavna, in še bolj hodi po tebi. Lep odnos, ja, to bi ji jaz za zdaj tudi svetovala, ne pa tudi nabijanje slabe vesti zaradi tega, kar čuti.
Vaš link[/quote]

Tudi to je res. Ampak s takimi ljudmi je treba znat. Manipulirajo, zato jih je treba znat nazaj zmanipulirat na tak način, da je za njihovo in naše dobro. Tašča pride v paketu. In vsekakor na pridejo prav, ko rabiš varstvo otrok. Zato so dragocene!


Ker je tale tašča en buldožer, ki ga prav nič ne zanima, kdo je ta njena snahica kot človek. Jaz sicer mislim, da se nima smisla zapletati v vojne že pri makaronih in žlici, ne bi pa šla tako daleč, kot si šla ti. Hvaležna ji bodi, pohvali jo, spoštuj jo, dragocena je, vse dobro se ti bo vrnilo … Se bo vraga. Pri normalnih ljudeh za lep odnos dobiš hvaležnost in še več lepega odnosa. Pri buldožerju dobiš samo to, da jemlje tvoj spoštljivi odnos kot priznanje, da je ona taglavna, in še bolj hodi po tebi. Lep odnos, ja, to bi ji jaz za zdaj tudi svetovala, ne pa tudi nabijanje slabe vesti zaradi tega, kar čuti.
Vaš link[/quote]

Tudi to je res. Ampak s takimi ljudmi je treba znat. Manipulirajo, zato jih je treba znat nazaj zmanipulirat na tak način, da je za njihovo in naše dobro. Tašča pride v paketu. In vsekakor na pridejo prav, ko rabiš varstvo otrok. Zato so dragocene![/quote]
Si prepričana? Tvoja mama ni pomembna, ne bomo je poslušali, ni važno, kaj je naročila, ker babica itak ve vse boljše, mama te slabo hrani, ja kaj ti je pa spet dala za jest, ja ti bogi revček, sej ni čudno, da si bolan, pridi k babici, da ti da nekaj dobrega za papat, ne pa tako kot doma. Ker babica te ima pa rada, veš!

Tudi to je res. Ampak s takimi ljudmi je treba znat. Manipulirajo, zato jih je treba znat nazaj zmanipulirat na tak način, da je za njihovo in naše dobro. Tašča pride v paketu. In vsekakor na pridejo prav, ko rabiš varstvo otrok. Zato so dragocene![/quote]
Si prepričana? Tvoja mama ni pomembna, ne bomo je poslušali, ni važno, kaj je naročila, ker babica itak ve vse boljše, mama te slabo hrani, ja kaj ti je pa spet dala za jest, ja ti bogi revček, sej ni čudno, da si bolan, pridi k babici, da ti da nekaj dobrega za papat, ne pa tako kot doma. Ker babica te ima pa rada, veš![/quote]

:)))). Imaš kakšno boljšo rešitev za varstvo?


Si prepričana? Tvoja mama ni pomembna, ne bomo je poslušali, ni važno, kaj je naročila, ker babica itak ve vse boljše, mama te slabo hrani, ja kaj ti je pa spet dala za jest, ja ti bogi revček, sej ni čudno, da si bolan, pridi k babici, da ti da nekaj dobrega za papat, ne pa tako kot doma. Ker babica te ima pa rada, veš![/quote]

:)))). Imaš kakšno boljšo rešitev za varstvo?[/quote]
No, jaz sem si lahko privoščila, da sem par let delala doma in otrok razen v vrtec nisem dajala nikomur, tako da ne bom preveč pametovala.

Kot nekdo, ki se požvižga na vihanje nosu in mi je to celo smešno, če nekomu gre nekaj v nos kar jaz počnem, ti svetujem, da narediš isto- se požvižgaš.
Nikoli namreč ne moreš vsem ustreči in vedno se bo našel nekdo, ki bo imel pripombe čez to ali ono. Tašča gor ali dol, lahko se na trepalnice postavlja, ti delaj in živi po svoji vesti, kot je tebi prav.


Si prepričana? Tvoja mama ni pomembna, ne bomo je poslušali, ni važno, kaj je naročila, ker babica itak ve vse boljše, mama te slabo hrani, ja kaj ti je pa spet dala za jest, ja ti bogi revček, sej ni čudno, da si bolan, pridi k babici, da ti da nekaj dobrega za papat, ne pa tako kot doma. Ker babica te ima pa rada, veš![/quote]

:)))). Imaš kakšno boljšo rešitev za varstvo?[/quote]

Kot da smo vsi koristili mame in tašče za varstvo oz. se brez tega ne da.

:)))). Imaš kakšno boljšo rešitev za varstvo?[/quote]

Kot da smo vsi koristili mame in tašče za varstvo oz. se brez tega ne da.[/quote]
Ja saj…kako se pa da??? Brez stroškov, mislim. Razsvetli me.

obnova v enem stavku za tiste, ki se jim ne da brati blablablajev:

Tašča je darovala srebrni pribor, ki ga ne uporabljata, ona pa užaljena.

Kot da smo vsi koristili mame in tašče za varstvo oz. se brez tega ne da.[/quote]
Ja saj…kako se pa da??? Brez stroškov, mislim. Razsvetli me.[/quote]

Nisem nikjer pisala, da se da brez stroškov. Niti nisem pomislila na to, pač nimam navade folka izkoriščat in se zraven še “hvaležno” delat.

Ja ubogi revež.Umrl bo od gladu.Si bo pa še sam vrgel kaj v piskr.Lonce premetavat ni danes nobena posebna umetnost, to še vedno lahko delaš.Na internetu imaš itak polno receptov.Danes je bolje za žensko, da ima dobro izobrazbo in dobro službo.
Kakšna kuharska kariera? Jaz je nikoli nisem imela.Skuham , ne kompliciram in ne delam iz tega fame.Moji pojedo vse .Se pravi, da je dovolj dobro.
Tale tvoja tašča malo izsiljuje.Najprej je izsilila srebrn pribor, zdaj pa hoče še izsiliti , da kuhaš, kar bo njej povšeči, da bo lahko jedla s priborom.
Meni tak odnos ni všeč.Naj se raje ukvarja s svojim možem, mlade pa pusti na miru.[/quote]

no sej, dandanasnji se dobi recepte in celo video posnetke kuhanja in te zenske ne bi koklja brcnila v rit, ce bi sprejela darilo, je se na zacetku kuharske kariere, vse smo enkrat zacele, samo ta iz principa ne bo skuhala kaj drugega, da slucajno tasca ne zmaga. Po moje bolj tu tici zajec. Ko bo tip zacel spet k mami hodit jest bo pa spet zamera in jokanje na forumu. Saj ne rabi dobit zvezdic za najboljso restavracijo, skuhat eno nedeljso kosilo bi bilo pa vseeno fajn.[/quote]
Tega pa se je za bat, ja. Da bo bošček, ki si ne zna skuhat, hodil jest k mamici. Tak ni za zakon, takemu se da duda v usta in se ga z vozičkom dostavi domov, kjer ga bo mamica pitala do konca svojih dni.

Moraš se zavedati, da še kako drži pregovor “Ljubezen gre skozi želodec”. In če je mož navajen
dobre kuhinje svoje mame, se boš morala malo potrudit.

Poznam par, ki je pred nekaj meseci šel narazen, kljub 3. majhnim otrokom, ker žena ni nič toplega skuhala.
Kadar je prišel domov je bila sama mrzla hrana, nikoli kuhane večerje.

Se je naveličal in šel.


Ja saj…kako se pa da??? Brez stroškov, mislim. Razsvetli me.[/quote]

Nisem nikjer pisala, da se da brez stroškov. Niti nisem pomislila na to, pač nimam navade folka izkoriščat in se zraven še “hvaležno” delat.[/quote]
Ah seveda. Kako sem lahko pozabila. Ti si oh in sploh najbolj pametna in karakterna.

Ubogi nesposobni revček.
Najprej na mamini zizi, potem pa nesposoben revček na ženino zizo. Ker sam ne sposoben nič si skuhat.
Zakaj pa ne bi on ženi kaj skuhal? Zakaj mora samo ona njemu? Aja, ker ga je njegova mama navadila, da je razvajeno mamino dete, ki mu morajo ženske kuhat, drugače pa v jok in nazaj k mamki.

še prej pa naštepal 3 otroke, kot da ni vedel kaj jih čaka 🙂

to pa je odgovorno od odrasle osebe res …..


Pametnega in dobrega moža imaš. Tašče ne boš mogla zadovoljit. Nisi po njenem okusu, zato se ne trudi in čim manj se z njo ukvarjaj. Pomembna sta vidva 🙂

Nisem nikjer pisala, da se da brez stroškov. Niti nisem pomislila na to, pač nimam navade folka izkoriščat in se zraven še “hvaležno” delat.[/quote]
Ah seveda. Kako sem lahko pozabila. Ti si oh in sploh najbolj pametna in karakterna.[/quote]

Glede na to, kaj vse tu preberem, sem še kar, ja.

New Report

Close