Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne vem če jo še lahko ljubim

Ne vem če jo še lahko ljubim

Punca s katero sva se ravno dobro skupaj vselila, je po nekajmesečnih težavah z zdravjem, končno dobila diagnozo. Multipla skleroza! Ravno sva se lepo ustalila in začela razmišljati o zanositvi. Oba je bolezen ujela nepripravljena, čeprav ima enako bolezen tudi puncina teta. Za bolezen je tudi do 50% večja možnost, če jo ima nekdo v družini. Zdravnica ji je svetovala, da v tej fazi bolezni ni priporočljivo, da zanosi. Mene pa ni strah samo tega, da bi ona zanosila pač pa tudi, da bi isto bolezen dobil otrok.

Ker si želim svoje družine, razmišljam, da bi jo zapustil. Spremeniti bi verjetno moral tudi svoj življenjski stil. Sem športnik in popotnik, ne prestavljam si, da bi bil zaradi punce privezan na dom, to ni življenje zame. Ne bi pa rad izpadel vase zagledani egoist. Hudo mi je zanjo ampak ne vem, če zmorem tako spremeniti svoje življenje zaradi ženske, za katero vem da bo njeno zdravstveno stanje slabšalo, da najina prihodnost ne bo rožnata. Zame je to velika žrtev.

V vsakem primeru bom jaz ta grdi. Če ostanem zaradi sočutja in občutka dolžnosti z njo, se bo ona tega zavedala, če grem pa bo izpadlo kot da sem jo pustil na cedilu, ko so se pojavili problemi.

 

Če tako razmišljaš, je že nimaš zares rad in je za oba bolje, da gresta vsak svojo pot.

Ni vama lahko, nobenemu od vaju, pa vendar je punca v veliko težji situaciji. Si se že poskušal pogovoriti z njo? Ne delaj naglih potez. Čeprav je prav, da sebe postaviš na prvo mesto, bodi sila uvideven tudi do nje.

Odgovor na objavo uporabnika
George413, 15.12.2021 ob 21:21

Punca s katero sva se ravno dobro skupaj vselila, je po nekajmesečnih težavah z zdravjem, končno dobila diagnozo. Multipla skleroza! Ravno sva se lepo ustalila in začela razmišljati o zanositvi. Oba je bolezen ujela nepripravljena, čeprav ima enako bolezen tudi puncina teta. Za bolezen je tudi do 50% večja možnost, če jo ima nekdo v družini. Zdravnica ji je svetovala, da v tej fazi bolezni ni priporočljivo, da zanosi. Mene pa ni strah samo tega, da bi ona zanosila pač pa tudi, da bi isto bolezen dobil otrok.

Ker si želim svoje družine, razmišljam, da bi jo zapustil. Spremeniti bi verjetno moral tudi svoj življenjski stil. Sem športnik in popotnik, ne prestavljam si, da bi bil zaradi punce privezan na dom, to ni življenje zame. Ne bi pa rad izpadel vase zagledani egoist. Hudo mi je zanjo ampak ne vem, če zmorem tako spremeniti svoje življenje zaradi ženske, za katero vem da bo njeno zdravstveno stanje slabšalo, da najina prihodnost ne bo rožnata. Zame je to velika žrtev.

V vsakem primeru bom jaz ta grdi. Če ostanem zaradi sočutja in občutka dolžnosti z njo, se bo ona tega zavedala, če grem pa bo izpadlo kot da sem jo pustil na cedilu, ko so se pojavili problemi.

 

😥

Zelo neprijetna situacija, verjetno te pa tk ona ne bo mogla-želela “držat”..

Takih situacij je ogromno-zaradi bolezni, nesreč in poškodb. Tu se za mnoge ljubezen neha.. žal.

Trenutno je šok. Skupaj predelajta to beprijetmo novico.

Pozanimaj se o drugih s to diagnozo, ki so imeli boljši potek.

Če si punca zelo, zelo želi otroka, te misli ne opustila. Preverjajta  pri drugih, saj nekaj kar te zelo veseli, ti lahko da neizmerno moč, lahko ustavi bolezen, lahko jo upočasni. Iščita svetle primere.

Naj vaju vodi srce, ki naj odloči za da ali ne.

 

 

Da te ni sram…

Sam ti morm povedat da karmahitr

pride,zelo hitro

Lahko drug teden se zbudis pa nebos mogu ustat s postelje

Tok je bolezni na tem svetu….

🙂

Moti me, da nikjer ne berem niti stavka o ljubezni. Če je ni, ne vem, zakaj sta rinila z otrokom? Da na svet spravita še eno revše, ki bo žrtev potakanja od enega do drugega starša? MS je težka stvar, ki terja celega človeka. V ljubezni ne želiš človeka kar zavrčti. Tudi moje življenje ni potica, skrbim za bolnega moža, pa mi na kraj pameti ne pade, da bi ga pa pustila, ker je težko. Verjetno nisi niti zrel za tako vezo. Če se pa vendarle odločiš, potem se pogovorita o vsem, ker prej kot slej bo vajino življenje en sam kompromis. Tudi v tem, koliko sebe si želiš ohraniti takrat, ko ti več ne bo mogla slediti, ker vedeti morata oba, da zakonec ni samo negovalec. Za to bo imela nekoga drugega.

 

Ne poslušaj teh papkov tle gor, eno je pisati tu gor, drugo je reala. Bodi egoist in realist, ter jo zapusti. Ljudje smo pač izjemno egoistična bitja. Ti si boš že našel novo in zdravo, s katero si bosta ustvarila družino. Ona pa bo tudi že. Resnica je pač kruta.

Pa, da ne bi šel delat otrok z njo, to je zločin, ker bosta rodila bolne otroke.

Močnejši prevladamo. Žal je tako.

 

Tudi jaz sem že v letih, ko mi je realnost neke situacije več kot jasna.

Ne obsojam nikogar, vsak se odloča zase in za svoje življenje.

Odgovor na objavo uporabnika
narcissist, 15.12.2021 ob 22:37

 

Ne poslušaj teh papkov tle gor, eno je pisati tu gor, drugo je reala. Bodi egoist in realist, ter jo zapusti. Ljudje smo pač izjemno egoistična bitja. Ti si boš že našel novo in zdravo, s katero si bosta ustvarila družino. Ona pa bo tudi že. Resnica je pač kruta.

Pa, da ne bi šel delat otrok z njo, to je zločin, ker bosta rodila bolne otroke.

Močnejši prevladamo. Žal je tako.

 

Humanost v vsej svoji lepoti. Bog me obvaruj takih ljudi

    MS ni dedna! Kot prvo, da se ve. Moja sorodnica jo ima ze 20+ let, odrasle otroke, tudi vnuke. Poleg tega zaposlena na oddelku kjer obravnavajo te bolnike. In ob podpori zdravil zivi normalno. Vsekakor pa, hitro jo pusti, ker si je ne zasluzis. Se bojis, da je ne bos vec ljubil? Ze zdaj je ne.

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 15.12.2021 ob 22:47

Humanost v vsej svoji lepoti. Bog me obvaruj takih ljudi

 

Daj nea seri. Ko bi tvoj tip zbolel za MS bi hitro popihala, pa bi našla čisto en tretji razlog sigurno…

Drugače pa, najbolj sebično je to, da gre bolan človek delat otroke…

 

Odgovor na objavo uporabnika
narcissist, 15.12.2021 ob 22:56

 

Daj nea seri. Ko bi tvoj tip zbolel za MS bi hitro popihala, pa bi našla čisto en tretji razlog sigurno…

Drugače pa, najbolj sebično je to, da gre bolan človek delat otroke…

 

Nikoli pri tej pameti. Nismo vsi brezsrčni kot ti.

Zdaj Magnifica cenim še bolj, ker on niti za sekundo ni nehal ljubiti Barbare, kljub MS in vsem težavam, ki jih ta prinese.

Tudi jaz skrbim za neozdravljivo bolnega moža in male otroke, pa mi tudi za trenutek ni žal da je tako. Pa sva oba v 30 ih. Težko je soditi, sama nisem nikoli pomislila da bi ga zapustila, res pa sva že imela družino. Sva pa ugotovila, da oba res šele sedaj ceniva drobne stvari in vsak dan, ki nam je dan.

si odreagiral kot tipični moški.

nič novega. več kot polovica moških zapusti svoje partnerke, če ona ali če njun otrok zboli za hudo neozdravljivo boleznijo, medtem, ko večina žensk ostane.

Prav imaš. Nekateri se trudijo maksimalno pa še zmeraj najebejo pri partnerju, kateri je bolan. Če imaš možnost poberi cote pa gas.

ce nekdo skupaj pride zaradi interesa ali da je od doma pobegnil, takšni ljudje ne bodo skupaj ostali ko pride bolezen.   Tam kje sta pa se spoznala iz ljubezni, tam pa je možnost da bo ljubezen trajala večno.

Ti si jo v svoji glavi že zapustil. Tukaj iščeš samo še trigger, da rečeš:”prav sem se odločil!”.

Oba si zaslužita boljše – ti eno s katero boš imel zdrave otroke, ne boš vezan na njeno bolezen, lahko potoval in užival 100 na uro – in z vsem tem ni prav nič narobe, niti ne rabiš imeti slabe vesti.

Ona pa nekoga, ki jo bo iskreno ljubil v slabem in dobrem.

Se strinjam, da je zelo težka situacija. Ampak nekaj mi ni jasno – praviš da si športnik in popotnik, da ne bi rad bil zaradi punce privezan na dom…ja kaj hudiča pa boš ti z otrokom? Ravno otrok te priveže na dom. Razen, če si planiral, da boš neodgovoren oziroma ” sproščen” fotr, ki bo v prvi vrsti skrbel za svoje hobije in hodil okrog kadar se mu ljubi, za otroka bo pa tačas že punca skrbela. Seveda lahko tudi z otrokom hodiš na kakšne izlete ampak na teden turne smuke, potapljanja ali s čimerkoli podobnim se že ukvarjaš pa prav gotovo ne. Prav tako so precej okrnjena potovanja, ti ne moraš it z otrokom na yolo s spalno vrečo po Pirenejih, veš kaj mislim. Že navadni izleti postanejo močno okrnjeni za nekoga, ki je športnik in je vajen nekega svojega tempa. Z malim otrokom niti na Triglav ne moreš oziroma bi bilo neodgovorno in nevarno ga nosit tja gor. Zato pri odločanju poglej tudi na ta vidik, a si otroke res želiš oziroma a si za njih? Mogoče ti bo pomagalo pri odločitvi.

 

Če bi jaz imel MS, bi zahteval ločitev. Imam svoj ponos in dostojanstvo in bi me misel, da se nekdo žrtvuje za mene zelo bolela. Če bi imel punco, bi si zagotovi želel, da je srečna in si ustvari srečno družinsko življenje z drugim. Trpel bi če bi bila punca vedno ob meni, ko bi lahko bistveno bolj uživala življenje.

Bravo 👏👏👏 res je tako. Mogoče bi se malo pozanimal tudi kako je imeti otroka. Pa ne mislim nič slabega. Vso srečo

    Predlagam , da takoj odideš, tako bo najbolje zanjo, ona že ne potrebuje v življenju,  se bo bolje znašla sama.

Takoj jo zapusti.

https://www.bukla.si/knjigarna/sport-in-zdravje/zdravo-zivljenje-in-alternativna-medicina/skrivnosti-aboridzinskega-zdravljenja.html

 

Sebi in njej nabavi za poslovitev tole knjigo. Notri je opisano, kako je nekdo zbolel in se ozdravil. Ozadje multiple skleroze je nočem čutiti.

 

Dobro preberi knjigo.

Zapusti jo ja. To da si žrtev se čuti in ona bo, če ostaneš zaradi tebe še bolj zbolela. Reci si: hočem čutiti in izgini.

New Report

Close