Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Nečloveško ravnanje na travmatološki kliniki

Nečloveško ravnanje na travmatološki kliniki

Moja žena je bila zaradi težke poškodbe v nesreči nekaj časa hospitalizirana na travmatološki kliniki v Ljubljani. Bila je popolnoma odvisna od pomoči drugih, v plenicah, ni mogla sama pit in se tudi ne premikat. Človek bi pričakoval, da se osebje težjim pacientom še bolj posveti, predvsem pa, da je prijazno in pripravljeno pomagati nemočnim in jim dati osnovno človeško dostojanstvo. Žal je naša izkušnja popolnoma drugačna. Ne samo, da ji niso menjali plenic, tudi po večkratnih klicih, da je bila v blatu dve uri, tudi, če sem na obisku prosil, da se zamenja plenica. Medicinski brat (ki je še posebej izstopal po neprijaznosti in aroganci) si je dovolil tudi zelo grobo ravnanje, osorne besede in zelo nespoštljiv odnos do nje in do tistih, ki smo jo obiskovali. Nobene prijaznosti, empatije, kot bi delal z vrečo krompirja. Menim, da izgovor, da ni kadra, tu ne vzdrži, saj takega kadra ne potrebujemo, ker dela škodo najbolj ranljivim in meče slabo luč na vse zdravstvene delavce, ki svoje delo dobro in skrbno opravljajo. To prav gotovo ni osamljen primer zato me zanima, če ima še kdo med vami tako nečloveško izkušnjo s travmatološke klinike v Ljubljani.

jaz lahko povem izkušnje ko sem tam bila na praksi mnoga leta nazaj.. sestre  so bile zelo arogantne.. tudi po drugih oddelkih, kjer smo imeli prakso, pa to je bilo dobesedno vsepovsod.. zato pa nisem v teh vodah, ker tam vlada preveč nestrpnosti, nesočutja, arogance, vzvišenosti.. če si čuten človek je grozno v takem delat.. pač bolniki so že tako in tako prestrašeni zaradi zdravstvenih zadev, potem pa doživijo še tako obnašanje-nedopustno. zelo slabo izkušnjo sem imela na novi otroški kliniki v lj. ko se dobesedno na nemočne otročke spravljajo, ma sem mislila da se bom tam stepla z prasico..

Nimam izkušnje.

Si pa tako ravnanje zasluži vsaj direktno pritožbo – tudi z imenom in priimkom dotičnega – vodstvu klinike in varuhu pacientovih pravic.

Ali ima kdo izkušnje z medicinskim bratom Damjanom Mencingerjem iz travmatološke klinike iz Ljubljane?

Hudo mi je, ko to berem. Ubogi pacienti, ki morajo prenašat tak odnos od osebja.

Piši pritožbo na UKC in konkretne osebe, lahko tudi v medije… Tega bo vedno več, ker se taki, ki so slabi zaposleni zdaj skrivajo za vlogami žrtev, ker jim itak vsi hvalnice pojejo kako so ubogi obremenjeni, itd…

Tisti, ki so arogantni in nesramni po naravi to zdaj izkoriščajo, zato je treba jasno povedati, da imamo tudi slabe kadre v zdravstvu in da nobena obremenitev, manjko kadra za to ne sme in ne more biti izgovor. Pika

Pišeš o Traumatološki kliniki ali oddelki za traumalogijo v UKC?

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 09.05.2024 ob 16:03

Nimam izkušnje.

Si pa tako ravnanje zasluži vsaj direktno pritožbo – tudi z imenom in priimkom dotičnega – vodstvu klinike in varuhu pacientovih pravic.

Se v celoti strinjam z Rokom. Obvezno pritožba na varuha pravic bolnikov in tudi na samo vodstvo klinike.

Dokler se boste pritozevali in godrnjali samo na forumu, se ne bo nic zgodilo. Pritozba vodji sester, na upravo bolnice, varuhu pacientovih ravic, v medije. Sele ko bo dovolj takih pritozb, se bo zacelo spreminjati. Zabelezite datum in cas dogajanja in ime sestre/ brata. Ne bodite tiho.

Dajte se umirit. Ker naslednji v medijih boste vi. Najprej bo z imenom učiteljica v šoli,  potem zdravnica, potem šofer avtobusa, ker bo slabo speljal ovinek, potem bo …

Na licu mesta zahtevajte pogovor z nadrejenim, z glavno medicinsko sestro, s predstojnikom oddelka.

Šele nato javno poveste ime in priimek tega človeka, ker če ste zdaj po nedolžnem očrnili njegovo ime, se vam lahko obeta tudi tožba.

Samo kot zanimivost. Ko sem na obisku pri babici, ji sama zamenjam plenico, ki jo tudi sama kupim. Sicer pa lahko tožite ZZZS, ker plača samo 3x dnevno menjavo plenice. Zjutraj, opoldne, zvečer. Preverite sicer, če info drži.

Glejte, pritožiti bi se morali varuhu pacientovih pravic, ali pa zdravniku, ki je bil zadolžen za paciente. Tako ravnanje ni sprejemljivo.  Nerganje po forumu ne pomaga nič. Treba je konkretno ukrepati.

Jaz osebno lahko pohvalim šempetrsko bolnišnico. Leta 2019 sem imela operacijo na roki, dve leti nazaj pa na kolenu. Sestre so bile res zlate. Zdravniki tudi prijazni in strokovni. Po operaciji kolena sem morala ležati in sestre so mi prinesle kahlo takoj, ko sem zaprosila. Nikoli jih ne pozabim.

Pritožbena pot je najprej k vodji oddelka – medicinski sestri in nato k zdravniku, ki je vodja oddelka.

Če bi varuh človekovih pravic odgovarjal za vsako ne zamenjano plenico… si predstavljate?

A kaj bi vi naredili, če vam rečejo,  da lahko menjate le 3 plenice na dan na osebo?

Komu se boste pritožili? Sv Petru?

 

Odgovor na objavo uporabnika
56, 09.05.2024 ob 18:55

Pritožbena pot je najprej k vodji oddelka – medicinski sestri in nato k zdravniku, ki je vodja oddelka.

Če bi varuh človekovih pravic odgovarjal za vsako ne zamenjano plenico… si predstavljate?

A kaj bi vi naredili, če vam rečejo,  da lahko menjate le 3 plenice na dan na osebo?

Komu se boste pritožili? Sv Petru?

 

A kaj bi vi naredili, če vam rečejo,  da lahko menjate le 3 plenice na dan na osebo?

Rekel bi da kupim svoje plenice in jih prinesem in če lahko zamenjajo, ko je bolnik  dreku in jih pokliče, da se mu zamenja plenica. A da ni njihovo delo 4x menjava, ker je plačan za 3x? Ne, ni! Gre zgolj za to, da imajo premalo plenic.

Mene je na abdominalni kirurgiji nadrla glavna sestra, češ, če bi malo pazili, kaj jeste, vas ne bi bilo.treba operirat. (Op.: ona je bila precej obilna).

Meni se je pa žolčnik vnel zaradi stresnih dogodkov… No, ni se mi ljubilo pregovarjati z njo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
jup533, 09.05.2024 ob 19:00

A kaj bi vi naredili, če vam rečejo,  da lahko menjate le 3 plenice na dan na osebo?

Rekel bi da kupim svoje plenice in jih prinesem in če lahko zamenjajo, ko je bolnik  dreku in jih pokliče, da se mu zamenja plenica. A da ni njihovo delo 4x menjava, ker je plačan za 3x? Ne, ni! Gre zgolj za to, da imajo premalo plenic.

Glavno da je za vso korupcijo in bajne plače dohtarjev😡🤮

Verjetno taki na ić.

Vse je treba snemati in dati v javnost.

Varuh ne more rešiti nič, lahko le prebere pritožbo in jo da v predal, tako kot vse druge.

Zaposleni  (zdravniki, glavna med. sestra) na travmi bodo ščitili nasilneže, ker so to njihovi sodelavci – videno pri bolnici v Polju ali pred kratkim na nevrološki kliniki.

Zase vem, da praga bolnice (NOBENE) brez vklopljenega telefona ne vstopim.  Posnamem vse pogovore z zdravniki in osebjem, če bi bila potreba pa vklopim v prihodnosti tudi kamero.

Dovolj je zajebancije.  Plačani so zato, da delajo  s pacienti kot z ljudmi in ne kot z živalmi!  Pika!!!!

 

Pričakujmo vse slabše razmere. Bolnišnični kader brez empatije, zlovoljen (po svoje celo razumem), vse manj denarja za material in tudi vse slabšo medicinsko obravnavo. Denarja bo vse manj. Kam se steka, pa lahko vsak dan beremo.

Odgovor na objavo uporabnika
ne bodite tiho, 09.05.2024 ob 18:08

Dokler se boste pritozevali in godrnjali samo na forumu, se ne bo nic zgodilo. Pritozba vodji sester, na upravo bolnice, varuhu pacientovih ravic, v medije. Sele ko bo dovolj takih pritozb, se bo zacelo spreminjati. Zabelezite datum in cas dogajanja in ime sestre/ brata. Ne bodite tiho.

Toćno tako, z imeni in priimki prijavite.

Odgovor na objavo uporabnika
dovolj zajebancije!, 09.05.2024 ob 19:33

Vse je treba snemati in dati v javnost.

Varuh ne more rešiti nič, lahko le prebere pritožbo in jo da v predal, tako kot vse druge.

Zaposleni  (zdravniki, glavna med. sestra) na travmi bodo ščitili nasilneže, ker so to njihovi sodelavci – videno pri bolnici v Polju ali pred kratkim na nevrološki kliniki.

Zase vem, da praga bolnice (NOBENE) brez vklopljenega telefona ne vstopim.  Posnamem vse pogovore z zdravniki in osebjem, če bi bila potreba pa vklopim v prihodnosti tudi kamero.

Dovolj je zajebancije.  Plačani so zato, da delajo  s pacienti kot z ljudmi in ne kot z živalmi!  Pika!!!!

 

A z zivalmi se pa lahko dela grdo? Bedak! Tudi zivali so ziva bitja!

Odgovor na objavo uporabnika
Viki354, 09.05.2024 ob 15:57

Moja žena je bila zaradi težke poškodbe v nesreči nekaj časa hospitalizirana na travmatološki kliniki v Ljubljani. Bila je popolnoma odvisna od pomoči drugih, v plenicah, ni mogla sama pit in se tudi ne premikat. Človek bi pričakoval, da se osebje težjim pacientom še bolj posveti, predvsem pa, da je prijazno in pripravljeno pomagati nemočnim in jim dati osnovno človeško dostojanstvo. Žal je naša izkušnja popolnoma drugačna. Ne samo, da ji niso menjali plenic, tudi po večkratnih klicih, da je bila v blatu dve uri, tudi, če sem na obisku prosil, da se zamenja plenica. Medicinski brat (ki je še posebej izstopal po neprijaznosti in aroganci) si je dovolil tudi zelo grobo ravnanje, osorne besede in zelo nespoštljiv odnos do nje in do tistih, ki smo jo obiskovali. Nobene prijaznosti, empatije, kot bi delal z vrečo krompirja. Menim, da izgovor, da ni kadra, tu ne vzdrži, saj takega kadra ne potrebujemo, ker dela škodo najbolj ranljivim in meče slabo luč na vse zdravstvene delavce, ki svoje delo dobro in skrbno opravljajo. To prav gotovo ni osamljen primer zato me zanima, če ima še kdo med vami tako nečloveško izkušnjo s travmatološke klinike v Ljubljani.

napiši kateri oddelek , katera soba, stara  travma, nova travma 4. nadstropje, oddelek a ali b?

Ja in kaj bo? Bojo človeka premestili na drug oddelek? Ga odpustili, ker jih že tako primanjkuje? Da drugič ženska še plenice ne bi dobila, ne samo da je ne bodo previli?

Odgovor na objavo uporabnika
Viki354, 09.05.2024 ob 16:46

Ali ima kdo izkušnje z medicinskim bratom Damjanom Mencingerjem iz travmatološke klinike iz Ljubljane?

velik suh, malo siv, tega misliš?

New Report

Close