Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nedelje spet delovne

Nedelje spet delovne

Tebe pa rada berem v različnih temah. Tvoji pogledi in način razmišljanja so mi zelo všeč.

Ne bluzi, banke so odprte od pon do petka, veliko je takih ki ne uporablja spletnega bančništva, sploh upokojenci. Če greš pa ti na vsake toliko časa na banko in je ravno prazna, še ne pomeni da zapirajo poslovalnice

dorm: a RES? Kako to, da so potem še po dnevniku poročal, ko so zapiral banke 🙂 🙂 🙂

Očitno ne tako zelo hudo, da bi se morala v nedeljo zabavati na račun tega, da drugi delajo. Tako kot ti naprimer. Mi ni treba bežat iz praznega stanovanja v trgovino v “družbo”. Mi je lepše doma v družbi moje družine.
[/quote]

v trgovine se ne hodi druziti ampak nakupovati.
tudi v gostilne se ne hodi druziti.vsaj jaz ne.
vse tiste trgovke ki so toliko proti nedeljam da bi bile z druzinami cele vikende visijo na facebooku.
preverjeno…

Saj tudi trgovine kar naprej zapirajo. Jo ravno odprejo, pa že zapre. Kako to, če so pa tako nujne in obiskane? Besede lastnice trgovine v eni od qlandij: če bi lahko sama odločala, bi v nedeljo bilo zaprto, ker se ljudje samo sprehodit pridejo, ne po nakupih. Zato imam samo brezvezen strošek, ker plačam delace, da tu stojijo brez dela.

v trgovine se ne hodi druziti ampak nakupovati.
tudi v gostilne se ne hodi druziti.vsaj jaz ne.
vse tiste trgovke ki so toliko proti nedeljam da bi bile z druzinami cele vikende visijo na facebooku.
preverjeno…
[/quote]

In kje si ti to preverila? Za vse trgovke v Sloveniji? Če to počneta tvoja soseda Lojzka in sestrična od tvoje tete Mici, še ne pomeni, da to počnejo vse. V trgovinah se nakupuje, osamljeni pa se tam zamotite. Zato pa si tako proti zapiranju. Ne preneseš misli, da bi v nedeljo vsi drugi pohajali s svojimi dragimi, ti pa se ne bi imela kam dat.

Razen zdravstvenih delavcev sem takoj za, da se nedeljsko delo ukine za vse ostale službe, ki jih naštevaš. Ker le te za razliko od zdravstva nikakor niso nujne. Ali pa delat vsi. Tudi ti.
[/quote]

Res? Samo zdravstveni delavci naj delajo ob nedeljah? A avtobusi in vlaki naj pa ne vozijo in naj ljudje ob nedeljah pač nikamor ne potujejo?
Kaj pa gasilci in policaji? Naj noben objekt ne zagori ravno v nedeljo? Naj ne bo na nedeljo nobene prometne nesreče ali vloma oz. kriminala?
Kaj pa receptorji v hotelih, sobarice, kuharji, natakarji v hotelih? Naj se ljudje čekirajo v hotele na druge dni, ne pa na nedelje?

Sem trgovka in raj delam v nedeljo, kot skoraj vsi sodelavci pri nas. Smo taki z otroci in tudi brez nekateri. Za enako delo sem tisti dan plačana več. Zakaj enim tako gre v nos to, da nam hočejo to vzet? Če sam toliko služiš, da se ti ne pozna ta denar, čestitam, a meni pa se. In nekdo mi hoče to odvzet. Verjetno en ki ima polno malho vsega in raje pametuje o prostih nedeljah.

Res? Samo zdravstveni delavci naj delajo ob nedeljah? A avtobusi in vlaki naj pa ne vozijo in naj ljudje ob nedeljah pač nikamor ne potujejo?
Kaj pa gasilci in policaji? Naj noben objekt ne zagori ravno v nedeljo? Naj ne bo na nedeljo nobene prometne nesreče ali vloma oz. kriminala?
Kaj pa receptorji v hotelih, sobarice, kuharji, natakarji v hotelih? Naj se ljudje čekirajo v hotele na druge dni, ne pa na nedelje?
[/quote]

Preberi natančno, kaj sem napisala. Bistvo sem ti označila in dodatno podčrtala. Bo šlo? Od nujnih služb med temi, ki jih ti omenjaš, pa so gasilci in policija. Vse ostalo pa ja, lahko bi ukinili. Vlake, avtobuse, letala…… Bi se pač čekirala druge dni v hotelih, kje je problem? Hrana? A bi te ubilo, če bi en dan jedla sendvič? Če pa že dlakocepiš, pa povej, kaj je bolj izvedljivo: da si ti špežo v trgovini nabaviš vnaprej čez teden še za nedeljo, ker veš, da bo zaprto, ali d ati natakar v hotelu že v soboto postreže vsa meni, da te na mizi počaka do naslednjega dne, ko bo imel prosto? Pokažite vsaj malo zdravih možganskih celic, pa ločite, kaj je nujno in kaj ne, kaj zlahka opraviš druge dni in česa ne moreš. Zakaj pa na banki, pošti, itd. ne zahtevaš dežurstva za nedeljo? A tam pa lahko zrihtaš vse med tednom?

Draga moja. Znam z denarjem. Če ne rabim tistih dodatnih 50€, še ne pomeni, da ne znam z denarjem. Otrok nimam, pa že zdaj ne objavljam selfijev iz parka. Pač ne rabim delat v nedeljo. Sem glih tako preskrbljena. V naši poslovalnici nobena noče delat ob nedeljah, tako kot berem, da si želijo to vse v drugih trgovinah.

Res? Samo zdravstveni delavci naj delajo ob nedeljah? A avtobusi in vlaki naj pa ne vozijo in naj ljudje ob nedeljah pač nikamor ne potujejo?
Kaj pa gasilci in policaji? Naj noben objekt ne zagori ravno v nedeljo? Naj ne bo na nedeljo nobene prometne nesreče ali vloma oz. kriminala?
Kaj pa receptorji v hotelih, sobarice, kuharji, natakarji v hotelih? Naj se ljudje čekirajo v hotele na druge dni, ne pa na nedelje?
[/quote]

Proizvodni delavci so pa spet skoz padli.

ne verjemi vsaki novici ki jo slišiš na tv, pejdi v real life. Sem iz manjšega kraja, dve različni banki, nobena se ne zapira, kot navajaš. Upokojenci bi ga tu fejst nasrkal, 80letnik pač ne obvlada spleta kot 30letnik

Poglej stwvilo zaprtih poslovalnic dh in nlb

je pa en plus odprtih nedelj, ljudje se bolj porazdelijo in je posledično manjša gužva. manj verjetnosti za širjenje koronavirusa.

New Report

Close