Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nedeljski dnevnik

Nedeljski dnevnik

Tisti, ki berete časopis Nedeljski dnevnik. Ali se vam ne zdi, da je padel pod nivo povprečnega bralca. S tisto rubriko Butik-ND se grejo nek ceneni bulvarski tisk, ki presega vse meje kulturnega oglaševanja.
Tite nagice, saj ne vem ali so naravne ali ne.
Pa tisto vulgarno pisanje-Resno z vEsno, Blondinke med seboj.
Vse to je cenena škart roba, ki ne spada v časopis takega kova kot je Nedeljski dnevnik ampak v cenene rumene žajfnice.
Se vam ne zdi ?

Ocitno nizko cenijo svoje bralce. V obupu zaradi naklade poskusajo..spomni jih,da ni tako.

Ta cajtng je začel izhajati pred kakimi 40 leti. Prebral sem kake 3 prve številke, potem sem ga kupil še enkrat pred 20 leti in potem nikoli več. Ta cajntg je za nerazgledano, polpismeno rajo. Zelo dobro manipulira z ljudmi in jih pridobiva za ničvrednosti.
https://twitter.com/BojanPozar/status/848498659562008576

Nadeljski, je za tiste z nizkim IQ. Žaljiv, kvazi smešen, reklama za par ljudi…

Nekaj novinarjev objavlja prav dobre prispevke. Zagotovo je treba pohvaliti Antona Vrnavo, Brane Šalamon…Prispevki, ki opisujejo življenje Slovencev po svetu, so ogledalo družbe v Sloveniji. Tudi Povabljeni ste na kavo ima v redu goste.
Ampak nekatere rubrike z Butik ND na čelu je pa res treba izločiti. Kajti prav ta meče slabo luč na vsa časopis.

Brala sem ga dobrih 20 let nazaj.
Spomnim se teh časov. Takrat mi je bil “zakon” in prav z veseljem sem čakala novo številko. Veliko dobrih rubrik je bilo…pravni nasveti, domača lekarna( recepti iz vseh mogočih področij), vedno je bila predstavljena neka aktualna tema, intervjuji…Men osebno je bil zelo zelo ljub takrat.
Kako je danes..ne vem in me niti ne zanima. Verjamem, da je čas naredil svoje, in da ga je morda nekoliko “povozil”.
Moji starši so ga kupovali do prvih let od uvedbe evra. To se pa spomnim, ker sem takoj na začetku dobila 60 evrov za pravilno izpolnjeno križanko..sem bila prvič pa zadnjič izžrebana, hehe:)

Pred mnogo leti, ko sem bila še v osnovni in srednji šoli, mi je bil to drugi najljubši časopis. Prvi je bil Politikin Zabavnik, potem Nedeljski. Kar nekaj let sem bila tudi naročnik, dokler nisem ugotovila (pred 20 leti), da to ni več to, da so padli v rumeni tisk. In od takrat ga več ne berem.

Razlika 20 , ali več let nazaj in sedaj je zelo velika. Še vedno je nekaj dobrih prispevkov, reportaž, ostalo je pa kar nekaj, neko mašilo, da ima časopis dovolj strani. Škoda. Meni se je včasih to zdel tak zanimiv, lahkotnejši (a ne plehek, lahek) časopis.

ND, Dnevnik in podobno; pa kdo sploh še bere te rdeče anarhistične nebuloze? Naklada jim pada, kot kamen, časopis je primeren le še za kurjavo.
Preko takšnih medijev želijo prati možgane ljudem, pa jim že zdavnaj ne ratuje več.
Enako je z Mladino

Se bom odjavila.

Ta cajtng je začel izhajati pred kakimi 40 leti. Prebral sem kake 3 prve številke, potem sem ga kupil še enkrat pred 20 leti in potem nikoli več. Ta cajntg je za nerazgledano, polpismeno rajo. Zelo dobro manipulira z ljudmi in jih pridobiva za ničvrednosti.
https://twitter.com/BojanPozar/status/848498659562008576%5B/quote%5D

ta cajteng je začel izhajati pred kakimi 54. leti.
zadnjih petintrideset let ni vreden, da bi ga uporabil namesto toaletnega papirja…

Ni uporaben za toaletni papir, ampak nekateri novinarji, ki ga ustvarjajo pa pišejo čisto kul prispevke.


Takrat, ko je začel izhajati, sem pisal na uredništvo in se malo ponorčeval iz imena za cajtng. Vem, da sem napisal, da bi bil v ponedeljek ponedeljski in tako naprej. In to je moralo biti leta 1971. Ta bi izšel 1963 pa nikakor ne . Takrat je bil Ljubljanski dnevnik (današnji Dnevnik), Ljudska pravica in Slovenski poročevalec sta se dve leti prej združila v Delo, mladi Šetinci so bili še majhni (bili so moji sosedi v bloku), televizija je delala prve korake (od leta 1958, ob torkih ni bilo programa), partija pa je držala jekleno roko nad mediji.
Kakor rečeno, na Nedeljskega sem gledal in še gledam s prezirom. To je cajtng za topoumne ljudi, ki se pustijo z najbolj perfidnim novinarskim fintam indoktrinirati.

PS
Morda pa v kolofonu Nedeljskega piše, kdaj točno je začel izhajati. Zdaj ne poznam nikogar, ki bi bil naročen nanj, da bi lahko pri njem prebral kolofon.


Takrat, ko je začel izhajati, sem pisal na uredništvo in se malo ponorčeval iz imena za cajtng. Vem, da sem napisal, da bi bil v ponedeljek ponedeljski in tako naprej. In to je moralo biti leta 1971. Ta bi izšel 1963 pa nikakor ne . Takrat je bil Ljubljanski dnevnik (današnji Dnevnik), Ljudska pravica in Slovenski poročevalec sta se dve leti prej združila v Delo, mladi Šetinci so bili še majhni (bili so moji sosedi v bloku), televizija je delala prve korake (od leta 1958, ob torkih ni bilo programa), partija pa je držala jekleno roko nad mediji.
Kakor rečeno, na Nedeljskega sem gledal in še gledam s prezirom. To je cajtng za topoumne ljudi, ki se pustijo z najbolj perfidnim novinarskim fintam indoktrinirati.

PS
Morda pa v kolofonu Nedeljskega piše, kdaj točno je začel izhajati. Zdaj ne poznam nikogar, ki bi bil naročen nanj, da bi lahko pri njem prebral kolofon.[/quote]

leta 1963 res ni začel izhajat, kakšno leto prej sem ga že bral, ko ga je bilo res vredno brati.
leta 1971 pa ga že ni bilo več vredno vzet v roke…

Se strinjam z vsem zgoAJ napisanih. Naročenega je imela že mama, sedaj jaz 36 let.
Super je bil v času, ko nismo imeli TV in spleta. Sedaj ga je pa še mama pri 90 odpovedala. Le jaz še ne, ker mi včasih časopisni papir prav pride.

Vsi, ki ste zapisali, da je Nedeljski začel izhajati v 60. letih, imate prav. Jaz pa sem se zmotil, ker sem napisal, da je začel izhajati 1971

7. januar 1962
Izide prva številka Nedeljskega dnevnika, časnika, ki ga danes prebira več kot pol milijona Slovencev. Prvi glavni in odgovorni urednik daleč najbolj priljubljenega časopisa v Sloveniji je bil Miloš Mikeln.
https://www.dnevnik.si/dd (Nekje na sredini strani)

natančno tako.
mislim to, da je začel izhajat po novem letu pred dobrimi petinpetdesetemi leti.
tisto o pol milijona je pa loooooovska.

sicer pa ti očitno nisi veliko na MON-u.
tu namreč do danes še nihče ni priznal, da se je zmotil.
kaj šele, ker je lagal…

New Report

Close