Najdi forum

Splash Forum Style.Over.Net Nega, ličenje in style nega kože po 35.letu

nega kože po 35.letu

Hialuronska kislina ni dobra za vse vrste kož, za nekatere je lahko celo škodljiva. Tako kot mlečna kislina ali retinol. Najprej ugotovite kakšne vrste kožo in potrebe imate, najbolje pri dobrem dermatologu, na podlagi tega se odločite za ‘zdravljenje’.

Najvec steje genetika!
Drugo je ciscenje in dobra hidriranost!
Tretje prehrana!

Vse te kremice in ostale pidalije so samo podpora, ki vcasih pomaga, vcasih ne, vcasih pa celo skoduje!

Od 30 do 40 sem 80% za kozo uporabljala samo vodo! Milo obcasno, kremo pa le takrat, ko je bila koza bolj obremenjena.
Pri 30ih sem v eni zeliscni lekarni poslusala eno zensko in ta je razlagala, da mora koza delat sama in da otrebuje podporo edino v izrednih razmerah in tega sem se drzala do 40ih.

Po 40. so nastopile spremembe, tako da zdaj uporabljam vec krem izmenicno skoraj vsak dan, a se vedno ne vsak dan in veckrat si cistim kozo z milom, a spet ne vsk dan. Kreme imam cimbolj ‘navadne’, vecinoma razne Nivea, uporabljam glede na letni cas in potrebo koze.
Cistilnih vodic ne uporabljam, ni potrebe, imam navaden tonik za obcasno uporabo, ker te cistilne vodice niso najboljsa stvar za kozo, je tonik veliko bolj prijazen.

Pri 47ih imam gube okoli oci, ki so vidne, ko se napudram, drugace so zelo blage in na celu imam gubo nad obrvjo, ki jo ocitno prevec dvigujem 🤔😁 Moja koza je za moja leta lepa, ni sijoca kot pri 20ih, je pa v primerjavi z vrstnicami odlicno ohranjena.
V prid mi dela genetika, ker moja starsa sta imela se v starost ohranjeno kozo, pijem veliko navadne vode in dokaj zdravo jem, kar tudi nekaj steje.
Da bi morala imeti 10 preparatov za kozo, priznam, da bi se cisto zgubila in bi na koncu raje imela gube, kot pa polno omarico kremic in ostalih pidalij.

Botox + mezoterapija + filerji + laserji

Če imaš dovolj IQ in časai, vse našteto ni potrebno.

poleg dobre genetike uporabljam samo še mrzlo vodo … zjutraj in zvečer + dobro obrišem z grobo brisačo, potem pa na vlažno kožo dam še ognjičev macerat in to je to. že 15 let … včasih cel teden ne dam na kožo nič, včasih z ledeno kocko pomasiram … naravno 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Do 45. leta nisem vedela kaj so gube. No do sedaj 47. se je pa že kakšna smejalna pojavila. Imam kožo po mami, torej z geni povezano. Imam lepo kožo. Pri ene 20ih sem začela uporabljati kreme na osnovi čebeljih produktov. Sedaj že neka časa uporabljam Cera di Cupra. Edina, poleg Medexove za obraz, da me ne peče okrog oči. Prva mi bolj odgovarja, ker se lepše vpije in je bolj mazljiva.

za kožo je treba skrbeti pri 20 ne pri 30-35
pa 4d s hialuronom je nateg.
nobena krema ne bo zbrisala gub,nategnila koze.
bistvo krem je vlazenje koze.
pa vsak dan je treba uporabljati sončno kremo + ostala nega.

Umivanje z neznim cistilom in vlazenje koze je zelo pomembno npr. serumi s hijaluronsko kislino in ceramidi, cez pa dobra dnevna ali nocna krema. Pocasi zacni uvajati retinol ki regenerira kozo in gladi gube ter vitamin c serume ki bledijo pigmentne madeze, rdecico… in pa seveda botox ki je najucinkovitejsi od vsega, nekje 3krat na leto. Ce bos to upostevala bos v pol leta sijala. Najboljse, da povprasas v lekarni, da ti malo bolj razlozijo in predstavijo izdelke. Kupovati pa se bolj splaca preko interneta iz tujine. Vse sreco!


dej ne nabiji no.
pri 40 ima že vsaka gube.
lica so že povešena,gubice povsod.če jih pa ti nisi videla je pa ze druga pesem.
malo si poglej kakšen članek kako staranje poteka in ne mi o tem da si pri 45 izgledala kot vsaka 20 letnica…
nazolabialne gube ima vsaka 35 letnica.lica so že povešena…pri enih več pri drugih malo manj a so….
da o smejalnih sploh ne govorim…
ter seveda čelo,med obrvmi…

Uf, koliko maž:) Voda, vrtnični tonik in arganovo olje je pri meni v uporabi. Pa niti ne vsak dan, čez vikend počivamo:)

Vprašanje za vse, ki uporabljate kreme s faktorjem: kje pa delate, da potrebujete dnevno kremo s faktorjem?

odgovoriti.
pri 41ih nič. do 41 nič. zadnjič me je mami vprašala, kdaj, če sploh, sem se namazala s kako kremo odkar me je ona nehala mazat hahahhha. odgovor NE.
sem vsak dan na kolesu ne glede na vreme, temperature.
voda minimalno in to je to.
bojda za svoja leta odlično izgledam (dajo mi okoli 30), verjetno pa res imam kako gubico 😉 kot je ena gor omenila da jo zih vsaka ma samo js je ne vidim.
in ne to ni zafrkancija 😉

vidim da me po 40 čakajo presenečenja. predvsem pa sem ugotovila da zelo veliko prišparam na času in denarju.


preberi si malo o staranju.
sončni zarki so tudi,ko sonce ne sije.
in sonce je najhujši sovražnik kozi,staranju.
zato moraš vsak dan uporabljati sončno kremo.tudi pozimi.

Jaz sem stara 39 let in res brez gubice na obrazu, koža lepa napeta…. Tisti, ki ne vejo koliko sem stara, pravijo da zgledam 30, največ do sedaj sem dobila 32 let…. Ampak, ko jim povem, da bom kmalu 40 so šokirani. Skrivnosti sploh ni…. Uporabljam vlažilno kremo. Uporabljala sem niveo, loreal, pa lidlovo, hofrovo, afrodito… Sedaj pa sem začela uporabljat Loreal aloe water hydra genius. To uporabljam zjutraj, pred spanjem pa se namažem z domačo kremo, ki je narejena iz medu, voska, kamilice in olivnega olja. Zjutraj imam tako mehko, napeto, gladko kožo in ni suha. Nimam nobenih mozoljev. Pijem veliko vode, dan začnem z vodo. Voda je zelo pomembna za kožo. Čiščenje kože pa kar lidlov make up remover-mleko na pumpico, potem pa se umijem še z trdim milom in to je to.


dej ne nabiji no.
pri 40 ima že vsaka gube.
lica so že povešena,gubice povsod.če jih pa ti nisi videla je pa ze druga pesem.
malo si poglej kakšen članek kako staranje poteka in ne mi o tem da si pri 45 izgledala kot vsaka 20 letnica…
nazolabialne gube ima vsaka 35 letnica.lica so že povešena…pri enih več pri drugih malo manj a so….
da o smejalnih sploh ne govorim…
ter seveda čelo,med obrvmi…
[/quote]

Ti si misli, kar želiš. Piši v svojem imenu in ne posplošuj.

Tako stresno odzivanje, kot si ga dala, pa slabo vpliva na kožo. :))))))


spet ena ki ne vidi svojih gub.
tudi ženske pri 30 imajo že gube kaj šele pri 40.
poglej si kakšno sliko 20 in 40 letnice pa boš na daleč videla razliko.
nobena krema koze ne napne…na padajte na te fore no…
napeta goza pri 40.zaradi kreme…smeh…

Ti si misli, kar želiš. Piši v svojem imenu in ne posplošuj.

Tako stresno odzivanje, kot si ga dala, pa slabo vpliva na kožo. :))))))
[/quote]
ne posplošujem.samo spoznam se na staranje.
vem kakšen je postopek staranja.
tko da ne mi o tem da nimaš pri 40 ene same gube…
koza se poveša mazanje s kremami gor ali dol.
že ko se rodimo nam je staranje usojeno in da tle ženske govorijo da pri 40 nimajo ene same gube-gube različnih vrst je nemogoče,sori.


ne posplošujem.samo spoznam se na staranje.
vem kakšen je postopek staranja.
tko da ne mi o tem da nimaš pri 40 ene same gube…
koza se poveša mazanje s kremami gor ali dol.
že ko se rodimo nam je staranje usojeno in da tle ženske govorijo da pri 40 nimajo ene same gube-gube različnih vrst je nemogoče,sori.
[/quote]

Eni tako, drugi tako. Je brezpredmetno nadaljevati, ker malo po svoje zavijaš glede mojega zapisa.
Lahko se nekdo spozna tudi na hrano, pa to ne pomeni, da bodo zaradi tega vsi debeli ali vsi vitki. Eni tako, drugi drugače.
Podala sem odgovor na avtoričin post. Ti ga pa lahko mečkaš, da bo ja zguban, pa spet ne bo šlo skozi, niti splošno. :))))))))
Lahko pa odpreš novo temo, kot praviš, glede na splošno poznavanje fiziologije kože.
Lep dan. 🙂


preberi si malo o staranju.
sončni zarki so tudi,ko sonce ne sije.
in sonce je najhujši sovražnik kozi,staranju.
zato moraš vsak dan uporabljati sončno kremo.tudi pozimi.
[/quote]

Glede na splošno pomanjkanje vitamina D in delovnikom, kjer smo v veliki večini čez dan v zaprtih prostorih (vsaj v najbolj sončnih urah od 11-14.) močno dvomim, da vse potrebujete dnevne kreme s faktorjem. Pozimi pa še toliko manj, ker dnevne svetlobe skoraj ne dosežeš: zjutraj že mogoče, popoldne, ko je pa že ob odhodu iz službe tema, pa še manj.

In ne verjamem, da je sonce po 16.uri škodljivejše od kemije v kremah, ki jo imamo na obrazu več kot 8 ur.

Glede na splošno pomanjkanje vitamina D in delovnikom, kjer smo v veliki večini čez dan v zaprtih prostorih (vsaj v najbolj sončnih urah od 11-14.) močno dvomim, da vse potrebujete dnevne kreme s faktorjem. Pozimi pa še toliko manj, ker dnevne svetlobe skoraj ne dosežeš: zjutraj že mogoče, popoldne, ko je pa že ob odhodu iz službe tema, pa še manj.

In ne verjamem, da je sonce po 16.uri škodljivejše od kemije v kremah, ki jo imamo na obrazu več kot 8 ur.
[/quote]
poglej si kdaj kakšno mnenje strokovnjaka.vsi pravijo,da je potrebna sončna krema vsak dan.
bodo pa ja vedeli.
daj si delati analizo koze pa boš videla kakšne poškodbe imaš od sonca.
pozimi tudi če ni sonca sijejo sončni žarki.
se ti vidi da nimaš pojma o škodljivem sevanju.
po je sonce rabiš uvb zaščito
ko pa ni sonca pa uva zaščito.


poglej si kdaj kakšno mnenje strokovnjaka.vsi pravijo,da je potrebna sončna krema vsak dan.
bodo pa ja vedeli.
daj si delati analizo koze pa boš videla kakšne poškodbe imaš od sonca.
pozimi tudi če ni sonca sijejo sončni žarki.
se ti vidi da nimaš pojma o škodljivem sevanju.
po je sonce rabiš uvb zaščito
ko pa ni sonca pa uva zaščito.
[/quote]

Nisem še zasledila mnenja strokonjakov, da je vsak dan potrebna dnevna krema s faktorjem. Eno je vikend smučanje v visokogorju ali pa pohod. Večina nas je v času med 11. in 14.uro v zaprtih prostorih, kjer ni nobene potrebe po nanašanju kemije na naš največji organ.

Kaj pa če imaš kožo poškodovano ravno zaradi dnevnega nanašanja kemije?

Nisem še zasledila mnenja strokonjakov, da je vsak dan potrebna dnevna krema s faktorjem. Eno je vikend smučanje v visokogorju ali pa pohod. Večina nas je v času med 11. in 14.uro v zaprtih prostorih, kjer ni nobene potrebe po nanašanju kemije na naš največji organ.

Kaj pa če imaš kožo poškodovano ravno zaradi dnevnega nanašanja kemije?
[/quote]
se premalo zanimaš za nego koze.
non stop govorijo o škodljivosti sonca.
in vsaka KVALITETNA krema ima zaščitni faktor.
če bi jih uporabljala bi vedela.


se premalo zanimaš za nego koze.
non stop govorijo o škodljivosti sonca.
in vsaka KVALITETNA krema ima zaščitni faktor.
če bi jih uporabljala bi vedela.
[/quote]

No no, takšno posploševanje ni zdravo;)
In ni res, da govorijo o škodljivosti sonca, govorijo o škodljivosti pretiravanja na soncu – je razlika.
Če ima krema zaščitni faktor, še ne pomeni, da je kvalitetna. In definitivno ne uporabljam krem z dodano kemijo.

Preberi si malo o posledicah pomanjkanja vitamina D.

No no, takšno posploševanje ni zdravo;)
In ni res, da govorijo o škodljivosti sonca, govorijo o škodljivosti pretiravanja na soncu – je razlika.
Če ima krema zaščitni faktor, še ne pomeni, da je kvalitetna. In definitivno ne uporabljam krem z dodano kemijo.

Preberi si malo o posledicah pomanjkanja vitamina D.
[/quote]
nič ne škodi kozi bolj kot sonce…


nič ne škodi kozi bolj kot sonce…
[/quote]

Puder in krema z vso kemijo po 10ur dnevno je slabše. Na soncu nisi celo leto 10ur dnevno.

Meni se je koža najbolj izbolšala, ko sem spremenila tudi prehranjevalske navade. Poleg rednega umivanja obraza, uporabe izdelkov za nego kože, ki mi dejansko ustrezajo, sprememba diete, da bolj uravnovešeno jem, sem sedaj tudi preizkusila kolagen (cemio gams, še kaj spremeni). Seveda moraš uporabljati tudi SPF vsak dan, ker večino kožnih problemov izhaja iz tega. Začni z izdelki za nego obraza in spremembo dijete vglavnem.

New Report

Close