Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nekaj mi pri tej zadnji akciji nabiranja denarja ( 70 000€ ) za odkup hiše ni čisto jasno?

Nekaj mi pri tej zadnji akciji nabiranja denarja ( 70 000€ ) za odkup hiše ni čisto jasno?

A si pobegnilo iz kakšnega zavoda, ali si samo pozabilo vzet tabletko?
Res imaš svobodo govora, nimaš pa kulture in empatije!
[/quote]

Poleg patetike zdaj zganjaš še srednji spol in “pozabilo vzet tabletko”. Manjka ti samo še “bo šlo?” in boš dosegla maximum Mon domet.

Poleg patetike zdaj zganjaš še srednji spol in “pozabilo vzet tabletko”. Manjka ti samo še “bo šlo?” in boš dosegla maximum Mon domet.
[/quote]

Ti že veš…………………………………….


Lahko otroka prepusti strokovni oskrbi? In gre v službo kot večina ljudi, ki odgovorno skrbi zase in svojo družino? A ne, tega pa seveda ne.

nova
Uredništvo priporoča

Bravo, vse znalica!!!

Nič ti ni jasno kdo sem. Svoje zgodbe nisem nikoli javno obešala, ker se enostavno bojim takšnih zlobnih jezikov, kot ste tu gor!!!! Ker pač vidite samo tisto kar vam paše! Ste huje kot dohtarji. Kako, da nimate zelo uspešnih svetovalnic???? Takrat bi bila pred vašimi vrati gužva in tu gor nebi imele časa toliko srat….

Ne vem, kdo si ti, da lahko sodiš kaj ta mama dela ali bilo kdo drug! Če si tako pametna, bi šla do nje in njej osebno dala nasvet. Ne pa, da tukaj gor ropočeš, da se skoraj razpočiš! In kdo pravi, da je samo tvoja resnica taprava? Kako ti veš, da tej mami ni žal, da se je v določenih stvareh odločila kot se je? In kaj lahko danes pri svojih 50 spremeni? Ti veš, kaj ona v srcu nosi in kakšne bolečine ji to povzroča? Ti veš, kaj je ona kot otrok doživljala, da se je odločala tako kot se je? Kaj ti veš, kako se je nekdo obnašal nekdo nekoč do nje. In je ona takrat sklenila, da ona pa takšna ne bo do svojih otrok? Pismo, samo tisto je pravo, kar ste si ve zamislile!???? Ja, resnično iz vas veje faušljivost, pokvarjenost in nesprejemanje drugače misličih! Živi in pusti živeti!!!!

Ženska je denar dobila, dobila ga je od dobrih ljudi, vi ostali pa jo pustite na miru!!!
[/quote]
Nihče ni omenil, da si javno obesila svojo zgodbo, to si ti rekla ne jaz.
Sama se iz posta v post izdaješ.
Moja menja in vse ti še enkrat ponovim je bilo javno napisano. Ker se je špekuliralo, da je tudi ta mamica bila takrat na forumu si je lahko prebrala vse kar ji je bilo predlagano, povedano, mnenja, zgražanja in kmalu po tem se je začelo dodajat stvari v javnosti.

Pljuvat po nekaterih (kar je iz zdravstva), kako ne bi poskrbeli za tega otroka je skrajno patetično in bolano do amena, ki ga premorete le nekateri, kjer zagovarjate pokvarjenost.
V Sloveniji je kar hočeš takih primerov in ta mamica ni osamljena pri nas, ampak so starši, kjer dajo otroka v zavod, da ima ustrezno nego in se mu ponudi čim več za njegovo dobrobit, za vikende in kake popoldneve pa peljejo otroka domov.
Take odločitve kot so bile so pač bile in posledice je treba sprejeti. Ne govorim ti nič o preteklosti, ki jo ima, ker me to ne zanima, ampak o sedanjem trenutku in kako sedaj stvari pelje. Ona je mama dvema otrokoma in ob taki situaciji se težko posvetiš toliko drugemu otroku, kot bi si jo on želel, saj ima njegov sorojenec, glede na videno in slišano prioritete ob vsakem trenutku.

Da boš bolje razumela, ker je videt, da si zelo čustveno zapletena v to zgodbo ti bom zelo nazorno povedala, da ne zgrešiš bistva.
Mati je dobila veliko vsoto denarja, kjer je odkupila delež hiše, ki je bil na dražbi. Kar je pa viška denarja, ki je bil zbran ob MEDIJSKO IZPOSTAVLJENEMU INVALIDNEMU SINU, pa bi lahko namenila za njega (tudi za brata!), saj so ljudje darovali zaradi njega. Mati pa bo ta denar investirala v cegle in strešnike namesto v svoja otroka in jim kaj privoščila. Najmanj bi ljudi bolelo pri tej zgodbi, če bi rekla, višek denarja, ki je bil zbran bo šel za kake ekstra terapije in skombinirat rehabilitacije s skupnimi počitnicami.

Potem smo pa mi žleht, če rečemo, da stvari, ki so bile donirane zaradi otroka, naj se tudi za njega porabi?


Nihče ni omenil, da si javno obesila svojo zgodbo, to si ti rekla ne jaz.
Sama se iz posta v post izdaješ.
Moja menja in vse ti še enkrat ponovim je bilo javno napisano. Ker se je špekuliralo, da je tudi ta mamica bila takrat na forumu si je lahko prebrala vse kar ji je bilo predlagano, povedano, mnenja, zgražanja in kmalu po tem se je začelo dodajat stvari v javnosti.

Pljuvat po nekaterih (kar je iz zdravstva), kako ne bi poskrbeli za tega otroka je skrajno patetično in bolano do amena, ki ga premorete le nekateri, kjer zagovarjate pokvarjenost.
V Sloveniji je kar hočeš takih primerov in ta mamica ni osamljena pri nas, ampak so starši, kjer dajo otroka v zavod, da ima ustrezno nego in se mu ponudi čim več za njegovo dobrobit, za vikende in kake popoldneve pa peljejo otroka domov.
Take odločitve kot so bile so pač bile in posledice je treba sprejeti. Ne govorim ti nič o preteklosti, ki jo ima, ker me to ne zanima, ampak o sedanjem trenutku in kako sedaj stvari pelje. Ona je mama dvema otrokoma in ob taki situaciji se težko posvetiš toliko drugemu otroku, kot bi si jo on želel, saj ima njegov sorojenec, glede na videno in slišano prioritete ob vsakem trenutku.

Da boš bolje razumela, ker je videt, da si zelo čustveno zapletena v to zgodbo ti bom zelo nazorno povedala, da ne zgrešiš bistva.
Mati je dobila veliko vsoto denarja, kjer je odkupila delež hiše, ki je bil na dražbi. Kar je pa viška denarja, ki je bil zbran ob MEDIJSKO IZPOSTAVLJENEMU INVALIDNEMU SINU, pa bi lahko namenila za njega (tudi za brata!), saj so ljudje darovali zaradi njega. Mati pa bo ta denar investirala v cegle in strešnike namesto v svoja otroka in jim kaj privoščila. Najmanj bi ljudi bolelo pri tej zgodbi, če bi rekla, višek denarja, ki je bil zbran bo šel za kake ekstra terapije in skombinirat rehabilitacije s skupnimi počitnicami.

Potem smo pa mi žleht, če rečemo, da stvari, ki so bile donirane zaradi otroka, naj se tudi za njega porabi?
[/quote]

Kako se ti ljubi pisati vsa ta čreva? Pa še funkcionalno nepismena si! Zakaj ne odgovoriš na tisto, kar te sprašujem?
Samo zato, ker si ne priznaš, da nisi merodajna, da nekoga sodiš in mu nabijaš svojo resnico!?? Kdo bo nosil posledice njenih odločitev? Kdo nosi sedaj posledice njenih odločitev? KAJ HUDIČA TE BRIGA, KAJ DELA ONA S TEM DENARJEM? In kakšno izobrazbo imaš, da si tako sposobna, da je edino tvoj nasvet pravilen? Nisem te spraševala, kaj bi ona morala naredit!!! Spraševala sem te, zakaj se čutiš poklicano, da sodiš njene odločitve in zakaj si jemlješ pravico, da tako dolgo ropočeš o tem? Nimaš svojega življenja? Nimaš svojih nikjer, da bi lahko njih vzgajala in “prevzgajala”??? Se ti ne pustijo?

Svoje mnenje si povedala že takrat prvič….pa res ni treba dva meseca gonit eno in isto, če vidiš, da te veliko ljudi ne jemlje resno!!! Veš kaj pravijo…..luštno je s tujim ku…. mahati po koprivah!
Je tvoje življenje popolno? Ti misliš, da nebi nekdo spremenil kaj v tvojem življenju? Špekuliraj ti s svojim življenjem, druge pusti pri miru!

Še enkrat ti povem, da se popolnoma nič ne izdajam. Pa tudi, če bi se? Sem naredila kaj slabega, da bi se morala skrivat?


Lahko otroka prepusti strokovni oskrbi? In gre v službo kot večina ljudi, ki odgovorno skrbi zase in svojo družino? A ne, tega pa seveda ne.
[/quote]

Kako veš, da bi edino takšna odločitev ji bila najboljša? Povej kakšno izobrazbo imaš in kakšne izkušnje? Misliš, da imaš pravico nekomu vsiljevati svoje rešitve? Res bi rada vedela, kakšno življenje imaš ti, pa, da potem nekdo drug pove, kaj bi vse v njem spremenil…Kolk si stara?
Še tebi povem, luštno je s tujim ku…..po koprivah mahat!!!


Lahko otroka prepusti strokovni oskrbi? In gre v službo kot večina ljudi, ki odgovorno skrbi zase in svojo družino? A ne, tega pa seveda ne.
[/quote]

Ma kaj blodiš. Tebi se zdi neodgovorno, če želi doma skrbeti za sina. A veš, da to je odgovorno? Gospa dobiva dodatek za nego na domu. Tako, da je še boljše, da je doma. Plače dandanes so, kakršne so, delo je, kakršno je. Jaz mislim, da se je bolje odločila, ko se je odločila, da bo doma in da bo skrbela za sina.

Jaz mislim, da se je bolje odločila, ko se je odločila, da bo doma in da bo skrbela za sina.[/

Vsak se lahko sam odloči kar mu paše. Ampak da druge fehtari, da financirajo njegove odločitve je pa nesramno. In naivno od tistih, ki to finančno podpirajo.

Tale Helenca je prvovrstna manipulatorka. Najbrž se ji kar smeje, ko vas je tako dobro našponala.

Kako je fehtala? Kolikor sem jaz kje videla in brala, je samo PROSILA!!!!!

In kaj potem, če se ona sedaj smeji? Jaz ji privoščim, da si končno uredi življenje! Zakaj je manipulatorka? Saj nikomur ni stala s pištolo za vratom? Dobri ljudje smo pač odprli svoje denarnice! Eni več, drugi manj….vsak pa sigurno toliko, da mu tisti podarjeni denar ne predstavlja izgube eksistence!!!!

Res ne razumem ljudi kako ste lahko tako brez empatije!


V Sloveniji je trenutno 1.032 000 zaposlenih + 620 000 upokojencev, če ne veš vsakemu upokojencu se od pokojnine odvede za zdravstveno zavarovanje v povprečju 40€ mesečno, govorim o povprečju, vse do dobra 2 milijona slovencev je mladina torej nekje + – 400 000
Če malo posplošimo je cca 1 600 000 ljudi, ki plačujejo slabih 32€ mesečno dopolnilno zavarovanje, znaš izračunat koliko je to vsak mesec denarja, ki gre zavarovalnicam, ljubica ne plačuješ ti za nikogar temveč samo za sebe in toliko kot plačuješ toliko boš dobila, ko boš enkrat upokojena, ravno tako vsak upokojenec danes dobi točno toliko kolikor je v času zaposlitve odvajal niti € več ali manj, tako da to tvoje kako ti plačuješ za druge je laž, davkoplačevalci smo vsi od zaposlenih do upokojencev, vse kar kupim je obdavčeno in gre državi razen, če ti misliš, da upokojenci kupujejo vse brez davka in jih ti častiš.
[/quote]
Realnih davkoplačevalcev je toliko kolikor jih dela v zasebnem sektorju in služijo denar na prostem trgu vse ostalo je samo kroženje denarja iz enega v drug žep.Nekdo ki dela v JU in plača davek in ga nato dobi nazaj v obliki plače in krog se nadaljuje.

ako je fehtala? Kolikor sem jaz kje videla in brala, je samo PROSILA!!!!!

In kaj potem, če se ona sedaj smeji? Jaz ji privoščim, da si končno uredi življenje! Zakaj je manipulatorka? Saj nikomur ni stala s pištolo za vratom? Dobri ljudje smo pač odprli svoje denarnice! Eni več, drugi manj….vsak pa sigurno toliko, da mu tisti podarjeni denar ne predstavlja izgube eksistence!!!!

Res ne razumem ljudi kako ste lahko tako brez empatije!
[/quote]
dobrodelne organizacije v bistvu zlorabljajo ljudi,ker se financirajo na račun njihovih žalostnih življenskih zgodb.Kako je mogoče da je vsako leto na svetu več revežev in lačnih ljudi,če se pa nameni toliko denarja v dobrodelne namene?.V dobrodelnih organizacijah vsako leto ponikne na milijarde evrov v zasebne žepe.A to se vam zdi pa moralno in etično?

Kako je fehtala? Kolikor sem jaz kje videla in brala, je samo PROSILA!!!!!

In kaj potem, če se ona sedaj smeji? Jaz ji privoščim, da si končno uredi življenje! Zakaj je manipulatorka? Saj nikomur ni stala s pištolo za vratom? Dobri ljudje smo pač odprli svoje denarnice! Eni več, drugi manj….vsak pa sigurno toliko, da mu tisti podarjeni denar ne predstavlja izgube eksistence!!!!

Res ne razumem ljudi kako ste lahko tako brez empatije!
[/quote]
Problem te akcije jst vidim v tem, da so bile začetne informacije popolnoma drugačne kot kasneje, šlo se je za odkup 2/3 hiše, ki naj bi bila v lasti bivšega, kasneje se je pojavil njegov stečaj in odkup terjatev, še kasneje pa dodatno poplačilo kredita 80 000€ in sedaj kot berem še obnova hiše, samo še nabirka za bazen manjka pa bo akcija popolna.
Kar se tiče empatije pa mislim, da bi ti morala nasloviti svoj post na drug naslov, če govorimo o empatiji potem bi po moje bilo zelo pozitivno od te gospe, da se zahvali za 70 000€ kolikor je bil prvi znesek, ki naj bi ga potrebovala, višek, ki ni majhen pa bi šel še veliko takim pomoči potrebnim, če gledam pa celotno akcijo in vsoto, ki je bila nabrana pa najprej pomislim, koliko družinam bi se s to vsoto pomagalo, meni osebno je taka vsota ( 150 000€) absolutna previsoka za pomoč eni družini, vsaj 30 družinam bi razdelitev te vsote krepko pomagala, če drugega ne bi vseh 30 družin imelo rešeno plačilo položnic za celo leto kar je kar konkretna pomoč, to je zgolj moje mišljenje!

Kako se ti ljubi pisati vsa ta čreva? Pa še funkcionalno nepismena si! Zakaj ne odgovoriš na tisto, kar te sprašujem?
Samo zato, ker si ne priznaš, da nisi merodajna, da nekoga sodiš in mu nabijaš svojo resnico!?? Kdo bo nosil posledice njenih odločitev? Kdo nosi sedaj posledice njenih odločitev? KAJ HUDIČA TE BRIGA, KAJ DELA ONA S TEM DENARJEM? In kakšno izobrazbo imaš, da si tako sposobna, da je edino tvoj nasvet pravilen? Nisem te spraševala, kaj bi ona morala naredit!!! Spraševala sem te, zakaj se čutiš poklicano, da sodiš njene odločitve in zakaj si jemlješ pravico, da tako dolgo ropočeš o tem? Nimaš svojega življenja? Nimaš svojih nikjer, da bi lahko njih vzgajala in “prevzgajala”??? Se ti ne pustijo?

Svoje mnenje si povedala že takrat prvič….pa res ni treba dva meseca gonit eno in isto, če vidiš, da te veliko ljudi ne jemlje resno!!! Veš kaj pravijo…..luštno je s tujim ku…. mahati po koprivah!
Je tvoje življenje popolno? Ti misliš, da nebi nekdo spremenil kaj v tvojem življenju? Špekuliraj ti s svojim življenjem, druge pusti pri miru!

Še enkrat ti povem, da se popolnoma nič ne izdajam. Pa tudi, če bi se? Sem naredila kaj slabega, da bi se morala skrivat?
[/quote]

Ljudje z ranjeno dušo niso hudobni! Se strinjam.

Očitno pa zmorejo biti zelo napadalni, poniževalni in agresivni.
Kako to vem?
Ti si šolski primer.
Prebrala sem vse tvoje poste (do sedaj) iz katerih buta ven vsa potlačena agresija.
Ne želim te prizadeti, tole sem ti napisla dobro namerno, da ti odprem oči.
Srečno.

Popravek. Sem napačno zapisala. Pravilno je …
*Ljudje z ranjeno dušo niso pokvarjeni.*

samo še nabirka za bazen manjka pa bo akcija popolna

Ha, ha… V primeru da bo bazen zunaj lahko zberemo še za džakuzi. In se hkrati zgržamo čez tiste trdosrčneže, ki ne bodo nič prispevali.


Problem te akcije jst vidim v tem, da so bile začetne informacije popolnoma drugačne kot kasneje, šlo se je za odkup 2/3 hiše, ki naj bi bila v lasti bivšega, kasneje se je pojavil njegov stečaj in odkup terjatev, še kasneje pa dodatno poplačilo kredita 80 000€ in sedaj kot berem še obnova hiše, samo še nabirka za bazen manjka pa bo akcija popolna.
Kar se tiče empatije pa mislim, da bi ti morala nasloviti svoj post na drug naslov, če govorimo o empatiji potem bi po moje bilo zelo pozitivno od te gospe, da se zahvali za 70 000€ kolikor je bil prvi znesek, ki naj bi ga potrebovala, višek, ki ni majhen pa bi šel še veliko takim pomoči potrebnim, če gledam pa celotno akcijo in vsoto, ki je bila nabrana pa najprej pomislim, koliko družinam bi se s to vsoto pomagalo, meni osebno je taka vsota ( 150 000€) absolutna previsoka za pomoč eni družini, vsaj 30 družinam bi razdelitev te vsote krepko pomagala, če drugega ne bi vseh 30 družin imelo rešeno plačilo položnic za celo leto kar je kar konkretna pomoč, to je zgolj moje mišljenje!
[/quote]

Podpis.
Zdaj bomo lahko videli, ali ima gospa Čampa tudi veliko srce in bo “višek” zbranega denarja porazdelila med sebi “ enake “ , ki so tudi potrebi finančne pomoči.
S tem PLEMENITIM dejanjem ali NE dejanjem bomo dobili marsikateri odgovor!

Ko odprem tale post, se mi prikaže pod sorodne vsebine z rdečimi črkami napisano:
“15 let varčevala in imava 70,000 €, kaj naj kupiva?”

15 let odrekanja in varčevanja za 70.000 €!


Ja 15 let sta varčevala in sedaj imata 70 000€ pač približno po 400€ mesečno sta privarčevala, ni slabo 🙂


Nehaj, ker to kar pišeš ni res!
Ta dva starša vozita otroka na še dodatne terapije v zavod, da sta otroku pomagala, ker toliko stvari je pokrito preko ZZZS-ja, če želiš pa kaj več, pa ni.
Malo prosim, da podajate točne podatke, ko pišete o določenih stvareh.

Si kdaj bila v Soči v Ljubljani? A sploh veš kako zgleda ta bolnica in kako delajo s temi otroci tam, da pišete neumnosti?
[/quote]

Kaj od tega, kar sem napisala, ni res? Konkretno napiši.


SRAM VAS JE LAHKO VSEH SKUPAJ, KI TRDITE, DA SE V ZAVODIH NE POSKRBI DOVOLJ ZA OTROKE, KI TAM BIVAJO.
Bila in videla, ter spoznala zavod od znotraj in meni nihče ne bo rekel, da za te otroke ne poskrbijo in ne delajo lepo. Še kako zelo prijazni so in ko si tam se ti zdi, da so vsi kot ena družina. V Soči imajo tudi bazen kamor vozijo tudi te otroke na hidroterapijo pa me zanima koliko takih hidroterapij je ta mamica privoščila svojemu otroku? Koliko in kako kvalitetno izvaja zdr. terapije?
Kot drugo kar si velja zapomnit je to.
STARŠ SI ZA CELO ŽIVLJENJE NE GLEDE NA TO, TUDI ČE JE OTROK V ZAVODU SI STARŠ IN SKRBIŠ ZA NJEGA. Ga ne zapustiš! Ta mama ima možnost vsakodnevnih obiskov pri njemu v zavodu in tudi možnosti ga odpeljat domov, ko ima čas.
Stvari v tem prispevku niso bile realno prikazane in zato se ljudje jezijo. Sprašujem se samo, kako bo imela sama obraz stopit pred dotične zdravnike in zdravstveno osebje, ko jih je postavila v tako negativno sliko iz njene strani.
[/quote]

Koliko otrok, tako hudo prizadetih, kot je njen sin, si imela možnost spremljati na daljši rok?
Kako je lahko za nepokretnega bolje poskrbljeno tam, kjer je ena negovalka na 5 ali 10 otrok, kot pri mami, ki je otroku na voljo 24 ur na dan?

Koliko otrok, tako hudo prizadetih, kot je njen sin, si imela možnost spremljati na daljši rok?
Kako je lahko za nepokretnega bolje poskrbljeno tam, kjer je ena negovalka na 5 ali 10 otrok, kot pri mami, ki je otroku na voljo 24 ur na dan?
[/quote]
Poznam primere in to so tudi ljudje v mojem krogu. Staši, ki imajo otroke v teh zavodih in jih tudi peljejo domov.
Taki hudi primeri so v Stari Gori v stari stavbi v prvem nadstropju, ko si tolk pametna in si prej nekje omenjala Staro Goro.

Kaj od tega, kar sem napisala, ni res? Konkretno napiši.
[/quote]
Lahko ti zelo konkretno napišem, lahko tudi potegnem ven vse tvoje dopise, ki jih imam shranjene v mapi, ter jih skeniram in tle gor javno zalepim, če že hočeš.
Pomagala sem ti kolikor sem mogla, ter ti stala ob stani kolikor sem le upala in te usmerjala.

Da se ti je godila krivica pa sem v mojem prvem postu to tudi napisala. Ti jasno dala vedet, da je tvoja zgodba popolnoma drugačna od te tukaj.
Za razliko od vsega tega je to, da si se na mrtvo borila za svojo hči skozi zdravstveni sistem, kjer ti je dotična zdravnica dr. Schara hudo nagajala in onemogočala operacijo tvojega otroka v tujini. Najet si morala kredit, da ste izvedli operacijo pri dr. Parku. Po vseh mnenjih tujih strokovnjakov, ki si jih dobila so bila ta, da tvoja hči potrebuje intenzivne terapije oziroma dr. Dobbs je dodal, da bi potrebovala agresivne fizoterapije in vsi so bili menja, da vsaj 5x na teden. Prvi mesec si jo vozila v ZD na fizoterapije, nato si bila v Soči in potem se je začelo zapletat, ker niso mogli dobit toliko terminov fizoterapij, kot jih je priporčal zdravnik in od tu dalje ste šli kot samoplačniki.. Hudo si se jezila, zakaj tvoj otrok ne more dobit vse te terapije v Soči, ki ji zelo koristijo. Citiram tvoj del stavka:
In mi je povedano, da več kot bo Miša imela terapij, boljši bo napredek. Zato se doplačujejo fizioterapije, hodi na fitnes, telovadi doma. Vse skozi igro, da se razumemo, otroka ne mučimo.
Niso bila samo polena pod noge iz strani zdravstva, ampak tudi tle na tem forumu so te popljuvali po dolg in počez. Postavila sem se zate in takrat zahtevala, da se teme zaklepajo in tudi brišejo, saj so bile žaljivke grozljive, predvsem opazka, da si dvolična oseba, ko se gre za tebe. Spomnim se tudi, da sem se obrnila telefonsko na Primoža takrat.

Danes pa….
Po vsem tem času, že pri prvi odprti temi v tej zadevi ti lahko povem to, da očitno si bila ti tista, ki si razpihovala gnev tukaj gor, tudi mene si osebno žalila (pa me ne gane), ter zagovarjala to zbiranje denarja in sama težila, da v tem zavodu otroku ne bo bolje. Zdaj v tej drugi temi, pa to kar neumorno ponavljaš, čeprav si sama bila hudo glasna in udrihala po vseh, ko tvojemu otroku to ni bilo omogočeno, ker bi ji to zelo pomagalo.
Torej imaš dvoličen obraz in dvojna merila. Če se gre za tvojega otroka, je bilo to zdravljenje v Soči super koristno in je prav, da se mu da čim več, ko se gre za druge je pa dobra domača nega!?!?!?

Zdaj ti bom pa jaz Iskreno v fris povedala
Taki kot si ti, ki si skozi vse svoje poste povedala, kaka oseba si in to dokazuješ že kar nekaj časa bi se lahko zamislila sama nad sabo z vso svojo agresijo in nepremišljenim pisanjem.
Ljudje radi pomagajo in darujejo, a igrate se z dobrosrčnostjo in empatijo ostalih ljudi, ki bodo enkrat rekli dosti je tega in ne bodo več pomagali, ker se vidi izkoriščanje sistema.
Previdna bodi, ker v tem kolesju si tudi SAMA!!!!

Jp. Lepo je pomagati nekomu, ki je v težavah. Ampak tole zlorabljanje dobrodelnosti ima tudi drugo plat in sicer to, da bodo ljudje zaradi takih, ki to zlorabljajo nehali pomagati tudi pravim revežem. In zato je vas tukaj, ki zagovarjate take zlorabe lahko samo sram, ker v končni posledici delate škodo pravim revežem.

Nasploh je šla tale patološka skrb za male sončke čisto predaleč. In kaj potem če mulc ne bi v zavodu imel kar najboljše oskrbe??? Hudega mu tam ne bo, življenje pa tudi ostalim ni postlano z rožicami, da bi se zdaj razdajali zato, ker neka bankrotirana mama hoče le najboljše za svojega sončka, zraven pa zase še celo bajto… Ne nas met za norca.


Problem te akcije jst vidim v tem, da so bile začetne informacije popolnoma drugačne kot kasneje, šlo se je za odkup 2/3 hiše, ki naj bi bila v lasti bivšega, kasneje se je pojavil njegov stečaj in odkup terjatev, še kasneje pa dodatno poplačilo kredita 80 000€ in sedaj kot berem še obnova hiše, samo še nabirka za bazen manjka pa bo akcija popolna.
Kar se tiče empatije pa mislim, da bi ti morala nasloviti svoj post na drug naslov, če govorimo o empatiji potem bi po moje bilo zelo pozitivno od te gospe, da se zahvali za 70 000€ kolikor je bil prvi znesek, ki naj bi ga potrebovala, višek, ki ni majhen pa bi šel še veliko takim pomoči potrebnim, če gledam pa celotno akcijo in vsoto, ki je bila nabrana pa najprej pomislim, koliko družinam bi se s to vsoto pomagalo, meni osebno je taka vsota ( 150 000€) absolutna previsoka za pomoč eni družini, vsaj 30 družinam bi razdelitev te vsote krepko pomagala, če drugega ne bi vseh 30 družin imelo rešeno plačilo položnic za celo leto kar je kar konkretna pomoč, to je zgolj moje mišljenje!
[/quote]

Točno tako!
Že moralno sporno je, da sploh pričakuje več.
U iber hvaležna bi morala biti za ta znesek.
Kar ga je več, gre avtomatično nazaj darovalcem, oz.naj oni odločijo, katere družine naj ga dobijo.
To, da se sedaj s temi donacijami izigrava še nekakšne njihofe finančne špekulacije, je prvovrstno manipuliranje s strani organizatorjev.
Na tem primeru se jasno vidi, kako se dela s podarjenimi sredstvi, ko upravičeni dobijo drobtinice, glavnico pa pobašejo mafijci.
S tem mislim na visoko zveneča imena naše estrade, ter koritarje.


Poznam primere in to so tudi ljudje v mojem krogu. Staši, ki imajo otroke v teh zavodih in jih tudi peljejo domov.
Taki hudi primeri so v Stari Gori v stari stavbi v prvem nadstropju, ko si tolk pametna in si prej nekje omenjala Staro Goro.
[/quote]

Stare gore nisem omenjala jaz.
Ti otroci, ki jih ti poznaš, sodijo med te najhujše primere?
Sicer pa tudi jaz poznam tak primer in je z otrokom zdaj, odkar je v zavodu, neprimerno slabše. Poznam pa tudi obraten primer, ko je bil s strani stroke odpisan: da ne bo nikoli hodil, govoril, se sporazumeval in da bo itak umrl še pred puberteto. Ta oseba je zdaj že odrasla, hodi ob opori in se sporazumeva, razume, kar mu poveš, in celo izgovori nekaj besed. Ampak če ne bi starši šli z glavo skozi zid in zahtevali, iskali zanj vse mogoče in nemogoče, bi bil seveda nekje v zavodu kot rastlina. Bil je v domači oskrbi.

New Report

Close