Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “Neljubke” navade…

“Neljubke” navade…

Se mi zdi, da to še ni tako hudo.
Ko pridejo malčki in malčice v puberteto, ko bojo postali kao pametni, pol bo šele obup.

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Pričkanje dvojčkov za igrače, ki jih imata celo TONO.
Ampak oba se prav v istem trenutku odločita za isto.

Jakobove “neljubke” navade: s sendička poje vedno samo salamo in pri kosilu samo meso. Živi v nekem svojem svetu in ga je potrebno za vsako stvar vprašat vsaj 10 krat.

Patricijine “neljubke” navade: pritiskanje na nosek male sestrice, odvezovanje pasa v sedežu, nedruženje s sovrstniki. Zelo rada pa se druži z odraslimi. Imam 1000 vprašanj in je zelo brihtna punčka. Vse jo zanima.

Zaline “neljubka” navadica: ko jo dam spat se rada igra z mojimi prsti. Do tu je vse uredu. Ampak kaj ko zelo uživa, ko mi svoje drobne nohtke zapiči v prst oz. v pod noht. Mamico pa ful boli : (

Tina

Pri nas sta dve punci 15let in 10, ki ne moreta druga z drugo, ene brez druge pa tudi ne:)) Čeprav tavelika pride samo za vikend(je v dijaškem domu) se cel vikend tepejo, upijejo da je groza.
Ubogajo sploh nič:(( Zgleda da sem jih slabo vzgojila.Ja preveč popuščam to bo:((
Kot kaže tuddi tamal ne bo nič boljš ,saj ga že zdaj razvajam da je joj:))
Velik smo same krive za otrokove neljubke navade; pa kaj ;;
itak nam prehitro uidejo.

Trmica…ki se sprevrže v “norenje” že za zelo majhno malenkost 🙂 Npr. gremo ven in jaz ji nastavim rokav bundice, ki je najbližje njeni roki ona pa se v zadnjem trenutku obrne in poskuša zatlačiti drugo (napačno roko) v rokav. In jaz, ne, drugo roko (čisto mirno) in ona Neeeeeeee! in na tla polirat parket!!!! Joj, saj vem, da močno čusteven škorpijonček, toda pri takšnih malenkostih, pa me včasih spravi kar v obup 🙁 Vse je ne, ne bom! Mislim, da nas bodo sosedje kmalu prijavili na CSD, ker skoraj vedno kriči, kot bi jo iz kože dajal, ko jo previjamo :-))) Uh, enkrat bo to minilo, kajne?

Jakob piska, ko kaj ni po njegovo, ali točno tako in v tistem trenutku, ko si je on zamislil. Piska kot kakšen ranjen pingvin (čeprav ne vem kako to v resnici izgleda), ampak mene spravi popolnoma na rob živčnega zloma.
Petra trmari, tako da se spremeni v narobe obrnjeno črko C (zelo izboči trebušček, medeničko potisne naprej, rokice iztegne predse, kot kakšna beračica), pri tem spodnjo čeljust potisne naprej in joka. Uh, groza….dva piskača.

Pa naš mlajši se je spomnil, da zna oponašat “jok”, ki ga sicer sproducira recimo pri padcu (vsak jok ima čisto svoj ton in vedno vem, kdaj je treba letet, kdaj pa se ne mudi tako zelo). No, in se je naučil sproducirat tistega “za letet” in ga uporablja čisto za zabavo. In sem že ene parkrat priletela do njega, on pa se reži kot pohan maček.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

:))) Sicer je naš 5-mesečnik še premali, da bi lahko govorili o navadah ali da bi se sploh zavedal, da to ni prav … ima pa “navado” ko papamo kako kašo za kosilo … prvič … skoz vreščio zraven, ko mama zajema hrano, kot da ne bi jedel najmanj 1 teden časa … in drugič!!! … ko je najbolj umazan okol ust in ima še entolko hrane v ustih se on na lepem zmisli, da bi pa dal rokico v usta in potem se seveda obriše ob rokav na sveže preoblečene majčke. :))))))))))))))))))))))))))

Je pa pri nas začela sedaj faza, ko meče tolče ob stvari, z stvarmi in seveda te iste stvari morajo seveda letet po tleh, da jih mami lahko pobere. :))) In zraven se seveda smeji, kot da bi bilo nevem kako smešno. :)))))))

Mateja, to je tako, kot bi govorila o naši (tudi to, zakaj in kdaj to počne)… Običajno jo prepričujem in dopovedujem in “vzgajam”, da tako ne gre, pa bla, bla, bla, na koncu običajno vedno obe jokava, pa se objemava itd., ko nimam živcev, pa jo primem in nesem v drugo sobo, ji rečem, da takega vreščanja nihče od nas ne more poslušat, naj pride ven, ko bo nehala (nekaj v tem stilu). Ko zaprem vrata se običajno tresem ko šus in se tresem do takrat, ko konča. Ker nikoli ne vem, koliko časa bo vztrajala…

Vreščanje sem odpravila z grožnjo, da ga bom po riti, da se bo imel za kaj dreti. Pa v svojo sobo in podobno. Ponavadi pa otrok tako ne uboga, dokler ne vidi, da misliš resno, ko se že vstaneš, črno gledaš, iščeš kuhlo,…

hehe bgv…

itak, da je smešno, če pa non-stop pobiraš za njim :))))))

Joj, naš se pa začne takoooooooooooooo dreti, ko kaj ni po njegovem. Takrat izusti samoglasnike vse en za drugim. :))) Priznam pa, da se morava z možem včasih hitro skriti, da ne bi videl, da padava dol od smeha ob tem. Je včasih prav simpatičen, hi hi hi. Sicer se pa tudi včasih že dogaja, da se naredi francoza…

Ampak take jih imamo itak najraje, a ne? Danes sem padla dol od ponosa, ker je zdaj pa res že redno začel pospravljati za sabo (in tudi za nama, priznam) – papirčke nosi v koš, pa si obriše nosek (o kvaliteti obrisanega pa kdaj drugič :))) in vrže robček v koš, pa pomaga mi postlati postelji (čeprav mi gre včasih ob pomoči kar na jok ;-))), pa pometa,… Da ne bo samo “neljuba” navada na tapeti, hi hi hi.

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

No ,naš 10 mesečnik pa ko je na Prima Pappa stolčku zmeče vse dol.Še posebej mu je zdaj všeč , ko tako zaropota ,ko sem tepih odstranila,ker mi je bolj higijenski parket:))
Pa ko ga previjam ,se mi stalno zvija k vtičnici-no morm rečt ,da zdaj že malo manj ,ker ve da ne bo uspel, ker ga prej potegnem stran .Ga takoj zašetkam ,ko malo okoli švigne s pogledom ..)):))
Pa v postelci (če ni ravno preveč zaspan) ko gre spat brca tolko časa da se odkrije ,pol me pa pokliče .. no zakriči:)) Pa ga zadekam ,da se ne more premaknt ,pa zaspi.,:))
Pa zadnje 14 dni se mi zmeraj nekaj pači( razen ,ko je zello lačen) ,ko mu hočem dat jest ..potem pa vstrajam in vse poje::))
Ko ga hočem počesat s krtačo ,jo tako hitro zagrabi ..in da v usta ::)))

Drugače je pa angelček ,se vse čas smeje in vriska ,se poskuša pogovarjat..))

Sem pa pozabila na cel kup neljubkih navad, ki me dnevno spravljajo v jezo (in posledično temu imam večjo rit :)))

Ena teh navad je npr., da vztrajno zmeče vse cunje ven iz garderone omare, ali pa iz štenderja. Pa, da vklaplja pralni stroj in obrača gumbe na njem. Pa, da odpira hladilnik in pred njim meditira, ker ne ve, kaj bi. Pa, da mi stalno daje (kadar je bos) nogice pod nos, češ, da naj rečem “U, šmrdi, šmrdi”. Pa da mi stalno izika kable iz laptopa in čaka vsak trenutek (moje ali moževe) nepazljivosti in šiba na miško (računalniško). Pa ena teh stvari je, da mu je zadnje čase všeč gledati v WC školjko, kaj se dogaja. Ali pa, ko sem na WCju jaz (ali mož), da uleti v kopalnico in potem bi on to opazoval… Zadnje čase se odvajamo od tega, da bi se na mizi v kuhinji lahko sedelo. Pa še kaj bi se našlo, hi hi hi.

:)))

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Hja! Upam, da to ne bo navada. Najin soncek je star 8 mesecev in grizeeee, ko je zaspan in ko je vesel??!! Scipaaaa in pri tem se se smeje in vresci, da kar poka. Ha, se to! Skripa z zobmi, to pa komaj prenasam!!!!!Aaaaa!

LP
Tamy

Tole grizenje nasega tamalega je tudi ubijalsko. Par tednov nazaj me tako savsnil cez majico na roko, da imam se danes brazgotino, pa fino me je do krvi in lepo se mi je zagnojilo…
Zdaj me ze spet dva dni skusa grizt – zgleda, da vsakic, ko mu rinejo ven zobki.
Kaj naj se naredim, se mi ne sanja, saj me ta vecja dva nista grizla…
Lp, Mateja

Moja je rada grizla,; pa sem jo 2x po ustih (rahlo, toliko, da je vedela, da ni to prav, da grize) in ti povem, da ne grize več! Proba, jaz pa samo s prstom požugam, in si premisli!

Tale nas tamali je neustrasen, ti povem. Vcasih se kao lepo stisne k meni in me nemarno obgrize…
Saj sta me tud ta vecja dva kdaj probala . ampak 2x, 3x, pa sem “zaropotala” in je bil mir.
Zgleda, da bo ta hujsi razbojnik, ker uziva tudi v divjem metanju vsega zivega. Ce se razsuje, pa se toiko bolj.
Zdaj hoce stat na stolu in pikat solato – fino, a je tolk divji, da kar bezimo pred vilico! Danes sem ze dobila sus – sicer ne nameren, ampak…
Lp, Mateja

hehe…. jaz ravnokar skušam to odvaditi našega pasjega dojenčka :))))))))))))

khm, jaz ji dam kar palico, ki so jo otroci prinesli iz gozda…. verjetno to pri otroku ne bo ravno v pomoč ;)))))))

Joj, nas komaj caka, da ugasne TV ali racunalnik, mi spolira kuhinjske predale, pa stroji so tudi nadvse glavni! Samo, da kaj ropota, loputa…
Zono scetko je ze namocil v WC, kar naprej mu pulim metlico iz rok…

Na koncu je pa tolk besen, da me prav naklofa!
Vcasih me res ze prav iz tira vrze….ne vem, kako na grdo ne mores takega kratkohlacnika, …. Mocan je pa, da je joj.
Njegova trma in uzaljenost nimata meja – cist se mu zmesa, vresci in opleta….tole bo se hudo!
Lp, Mateja

Ne, mislim, da ne! naš kuža pa je že starček, tako, da on ne grize, ampak, kar pobegne pred hčerko….

pameten pes :)))))

si predstavljaš, da sem slišala (pri svojih treh otrocih), da bi si lahko namesto pasjega dojenčka omislili človeškega? :))))))))))))

pa sploh niso otroci forsirali nakupa psa, ampak – mami 😉

kera mami?

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

No in? na delo!

je že vse narejeno :)))))

še mož je posode pomil :))

eh, bogve katera :))

New Report

Close