Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nemške črke na tipkovnici

nemške črke na tipkovnici

Prosim za pomoč, tisti, ki veste: Pišem prošnjo za delo v Avstriji, kot natakar. Žal ne znam napisati črk z umlautom in tudi šarfes es ne. Hvala vnaprej

Umlaut je AltGr + tipka, na kateri je vprašaj, nato napišeš u: ü. Za “šarfes” s pa napiši dva ss: strasse recimo. Če pišeš pa v Wordu, imaš pa verjetno pod posebnimi znaki to. Jaz imam Word 2007 in imam to črko pod simboli.


Žal mi ne rata. Po tvoji razlagi mi ne uspe.

nova
Uredništvo priporoča

Kako ne? Stisneš tipko AltGr in jo držiš stisnjeno, medtem stisneš tipko s vprašajem. Potem napišeš u ali o in bosta gor dve piki 🙂

kaj, a umlaut?

β ü

potem jih pa kopi pejstej od tukaj.

Aja, tisti “dvojni s” je pa na mehkem ć,vsaj pri meni.
Ravno tako AltGRE držiš in napišeš “ć”

Nastavi tipkovnico na nemščino. Spodaj desno klikneš SL (slovenščina), ti odpre, greš na nastavitve in dodaš nemščino (DE).

Evo ti vse črke, pa jih kopipejstaj:

äöü

ÄÜÖ

ß

Mi je uspelo, hvala!


Žal mi ne rata. Po tvoji razlagi mi ne uspe.[/quote]Probaj shift in prvo tipko, tisto pred 1. Ti dve stisneš hkrati, potem pa še “o” ali pa “u” in imaš umlaut.

ß pa tako, da stisneš “Altgr” in tipko kjer je “ć”

na tipkovnici stisnite alt gr in vprašaj, ter črko nad katero naj bo umlaut.

Tole je pa super info, res hvala vsem za umlaut in šarfes s.

vtipkaj type german letters. Da ti nemsko tipkovnico.

Najlažje je pa, da si dodate nemško tipkovnico v Windows okolje. In potem preprosto preklapljate (kot jaz sedaj).

Č, Č, Ž, Š, Đ so pač potem drugače zasedene. Za orientacijo:

[attachment=0]hzlOhfHAdi.png[/attachment]

Vztrajaj! .

Jaz umlaut dobim s hkratnim pritiskom tipk Ctrl + Alt + ?. Za tem pa pritisnem črko, na kateri želim, da se umlaut pojavi. ß dobim s pritiskom na Ctrl + Alt + Ć.
Upam, da bo pomagalo.

čujte to meni ne dela tako sem poskusila vendar še zmeraj mi ne uspe

 

New Report

Close