Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nemški bokser

Nemški bokser

Pozdravljeni,

v naši psarni imamo vrhunsko leglo nemških bokserjev. Stari so 5 tednov. Na voljo še ena samiča in trije samčki.
Več info na 041 370 199.

Meta

Kolikor je meni znano s enapiše katera psarna,vzreditelji itn.
žalostno,da že pri 5 tednih prodajate

Mar ni po pravilniku o varstvu hišnih živali tako, da smejo psi od psice šele po osmem tednu starosti?

nova
Uredništvo priporoča

Meni osebno je nenavadno, da se nek vzreditelj promovira preko takega foruma. Večina vzrediteljev nas ima spletno stran, na kateri so vsi podatki o psički in plemenjaku(tako zdravstveni, potrebni izpiti, različni tekmovalni, razstavni dosežki), s slikicami mladičkov, označenih z posebnimi ovratnicami in že pod sliko napišemo spol, porodno težo.

Če so psi rodovniški, je leglo objavljeno tudi na straneh KZS. Če ni rodovniško, potem upam, da imate kljub vsemu zdravstveno pregledane starše, da mladički ne bodo imeli gensko prenosljivih bolezni – že tako so bokserji zelo bolna pasma, žal med pasmami poznanimi z res veliko tumorji, alergijami…

Mladičkov se pred dopolnjenim 8 tednom ne oddaja, do takrat pa jih morate vsaj trikrat razglistiti, cepiti prvič (če psičke nimate cepljene proti nalezljivim boleznim, pa celo dvakrat) in čipirati na svoje ime.

In dobri vzreditelji imamo ponavadi mladičke rezervirane še preden sploh parimo. Predlagam vam, da date oglas na mojpes.net, ki je pasji forum…

no, zdej pa veš vse kako bi morala pse prodajat 🙂

verjetno določeni mislijo, da psa kar prodaš v parih dneh, ko objaviš oglas … da ljudje na veliko spremljajo legla in imajo pod kontrolo vse in ti brez težav lahko prodaš 10 al koliko je mladičev v leglu boksarja?

no, jaz ti želim, da jim čimprej najdeš tople domove … če ne gre drugače seveda tudi preko MONa 🙂

Pozdravljeni,

vsi napadi so nepotrebni. Psarna je http://www.vonertabox.si/page/pageID=13.
Najdete nas tudi na KLNBS.
Mladički se bodo oddajali po 12.1.2014, objava je tukaj zato, da če si jih dko želi ogledati me naj kontaktira.

Se opraavicujem.
Meta

Kolikor je meni znano s enapiše katera psarna,vzreditelji itn.
žalostno,da že pri 5 tednih prodajate[/quote]

Prodajajo jih lahko že tudi preden se rodijo! Le zakaj ne?? Kaj bi naj bilo tukaj žalostno???

Kolikor je meni znano s enapiše katera psarna,vzreditelji itn.
žalostno,da že pri 5 tednih prodajate[/quote]

jaz sem jih začela prodajat takoj ko smo dobili rezultate ultrazvoka

a kje piše da jih pri 5 tednih oddaja?????

Torej že prej ste prodali mladičke,ostali so samo še te.
Super vzreditelj !

No, upam da vam je ga. Meta zaprla umazana usta!
Res ne vem, zakaj je potrebno iti takoj v napad.

In ja, novo leglo se včasih oglašuje še pred paritvijo samca in samice.

Pri nas so imeli novi lastniki rezervirane svoje kosmatinčke še pred kotitvijo, dobesedno se je slišalo pokanje zamaškov šampanjca, ko smo jih poklicali in obvestili, da je njihov novi član pricvilil na svet.

Obiskovali so jih vsak vikend, slikce so pa itak vsakodnevno letele po mejlih. Še sedaj, po treh letih imamo redne stike z vsemi.

Morda še informacija, da smo oglaševali tudi na Bolhi, od šestih psičkov so štirje našli lastnike prav preko tega oglaševalskega portala.
Ljudje pač v strica googla odtipkajo ” leglo, pasma, mladički, prodaja” ter nato pregledajo zadetke. Ponavadi so bolj obiskani portali tudi aktualnejši.

Torej že prej ste prodali mladičke,ostali so samo še te.
Super vzreditelj ![/quote]

ja mi smo jih prodali še preden so bili skoteni a veš in nobeden ni ostal ko so bili skoteni

Torej že prej ste prodali mladičke,ostali so samo še te.
Super vzreditelj ![/quote]

ja mi smo jih prodali še preden so bili skoteni a veš in nobeden ni ostal ko so bili skoteni[/quote]

Jaz sem eno od psic “rezervirala” cca 3 leta pred želeno paritveno kombinacijo.
Ravno zaradi super vzrediteljev v bistvu.

ja mi smo jih prodali še preden so bili skoteni a veš in nobeden ni ostal ko so bili skoteni[/quote]

Jaz sem eno od psic “rezervirala” cca 3 leta pred želeno paritveno kombinacijo.
Ravno zaradi super vzrediteljev v bistvu.[/quote]

Točno tako.

Vsako leto parite isto psico. Očitno maste pse res samo za služenje. V tem letu dva zaporedna legla????? od leta 2012 kar 4 legla????? Upam vsaj da opravite vse preglede in da so psi resnično zdravi.

Z isto psico? Bo treba bolje pogledat imena in datume.

Montessa Siodma Mila je psica

Kaj imate vzreditelji od tega, da plodite svoje živali vsaj 1x letno, nato pa mladiče prodajate? Za denar že vem. Kaj vas še žene k temu? So vam mladički tako kjut, potem ko malo zrastejo, pa več ne in jih vseh pač nemorete obdržati? Vam je pasma tako všeč, da jo želite čimbolj razširiti? Uživate v tekmovanjih, na nastopih in razstavah? Še kak razlog?
Samo vzreditelji prosim. Ostali ne odgovarjajte, ker samo domnevate.

Pozdravlejni vsi,

naša psička Atiya Aisha von Erta box je imela pri 2, 5 leta sedaj prvo leglo.Vsi, ki ne veste kako zgleda, da dobite vzrejno dovoljenje, si prosim to preberite. Sama si takrat, ko sem psičko kupila, nisem predstavljala, da bi imela leglo, vendar je psička izredno lepa in vsaj enkrat smo ji omogočili, da ima potomce. Tudi samec (oče od mladičev) je od priznane psarne Atena s dream. Ne govoriti kar nekaj na pamet, prosim. Pa še to, ne nimam mladičkov zaradi denarja, niti slučajno, vložek v njo za leglo bo precej večji kot bo zaslužek od prodaje mladičkov. Edino kar si zelim, da bodo zdravi in da dobijo ljubeč dom.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav,
Meta

Mene pa zanima, zakaj imajo nerodovniške psice nenačrtovana in načrtovana legla brez vsakršnih predhodnih pregledov in zakaj se nihče ne sekira, če pri njih ni omejitve ali kontrole tudi, če kotijo po 3x letno. In zakaj je še vedno sprejemljivo, da se mladiče iz teh legel, ki ne gredo “v promet” pač žive zakoplje,odloži na kakšnem voglu, flikne v reko ali pač podavi. Aja, ti so iz gole ljubezni, saj res…
In me zanima, kako boste to zagovorniki takih legel reševali po 1.1.2015, ko stopi v veljavo nova uredba… Boste take pse še štepali, jih kupovali, posvajali, boste tiste, ki jih še niste zavedli v CRP enostavno počili po glavi ali kako boste reševali ta problem, ki to za vas ni?

Kaj pa psička Montessa Siodma Mila ima zdaj že tretje leglo? In upam,da tudi zadnje. Psice se ne pari ker je izredno lepo, res da je to tudi en dejavnik in ne glavno, predvsem kakšno je njeno zdravje, srce, kolki….in podobno. Tukaj se gre za rodovniške pse, ker če ljudje kupujejo rodovniške pse, zahtevajo da je pes zdrav. Par znancev je kupilo rodovniške pse in vsi so imele krajšo življenjsko dobo od običajno. vsi so imele neke bolezni, katere bi se dalo že ob parjenju na njih vplivat, oziroma takšnih psov enostavno več ne pariš.

Pozdravljeni,

to se tudi sama sprasujem in zgrozim se, ko vse to spremljam v zivo ali na internetnem omrezju. Sama sicer hranim in pomagam brezdomnim zivalim kajti nic krive se znajdejo na ulici in vedno vec jih je.
Predvsem lastnikom, ki dopuscajo to moznost paritve in mladice fliknejo na ulico, v smetne kante, reke, potoke, gozdove, ceste je potrebno nabiti visoko kazen. Ne pa , da vso breme teh ubogih nic krivih psickov pade na pescico dobrih ljudi.

Meta

So na cesti rodovniške živali?

Pozdrav,

ja Montesa ima verjetno zadnje leglo. Če dobro pogledate lastniki nismo isti, je pa moja Atiya njena potomka. Za vzrejno dovoljenje je potreben skrben zdravniški pregled pri licenčnemu veterinarju. Sama sem jo peljala na vet. kliniko Trstenjak v Lj. Pregledajo srce, kolke, hrbtenico.Potem sledi še zunanja ocena in pa obvezen je BB-H izpit.
Ne na ulici res ni rodovniških psov, razen kje na jugu, kjer zavržejo ostarele lovske pse. Zalostno.

Veš, kaj je žalostno? Da ljudje enostavno ne vidijo porekla psov na cesti in v zavetiščih in da še vedno tumbajo o leglih iz same prečiste ljubezni med raznimi mešanci ipd.
Pa nisem vzrediteljica, imam pa vsa leta tako rodovniške pse kot pse iz zavetišč, pse iz ulice in iz raznih odvzemov.
In, ja, po cca 20+ letih ukvarjanja s problematiko vem, kaj in o čem govorim.

Še vedno me zanima, ker se nihče ni dotaknil te teme – boste pred 1.1. imeli vse poštimano, kot je treba ali bomo spet pse iz kontejnerjev pobirali? Časa namreč počasi zmanjkuje…

New Report

Close