Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nenehno kritizerstvo partnerja

nenehno kritizerstvo partnerja

Sam tako ti bom rekel, neverjetno si tečna in vsiljiva. Hočeš takoj vse in težiš tipu. On se ti pa evidentno upira. Ti si pa vse skupaj vzela zelo občutljivo in popolnoma drugače interpretirala

Hvala vsem, zanimive odgovore ste dali.
Posebej hvala ‘moralistu’ in tudi ostalim, ki ste rekli, naj se zamislim sama nad sabo.
Nekako lahko rečem, da nisem ravno mila ovčka, ki bi tiho in mirno prenašala vse manipulacije. Povem ven, jasno in glasno. A kaj, ko na poziv k temu, da bi se pogovorila, samo obleži na kavču in nakaže naj grem, da bo imel mir.
V času, ko je on gradil hišo, sem jaz večinoma skrbela za najine 3 male otroke, 2 v šoli , 1 v vrtcu. Kuhala in skrbela za stanovanje. Takrat sem si res mislila, naj zida v miru, saj se trudi za vse nas. Po vselitvi v hišo, pa se zadeva malo spremeni.
Kritizerstvo in pametovanje mislim, da je prinesel iz izvorne družine, kjer vedno dobijo nekaj, da se pokomentira in pametuje, kako bi se kaj moralo narediti.

Ja pač povej mu svoje, sam najedat mu pa lahko nehaš. Sploh ti ni nikjer rekel, da tega ne bo naredil. Ampak točno takrat ko ti hočeš, pač tega ne bo naredil. In to da vse vzameš tako osebno je za odnos strup

daxse oglasi kakšna pametna monklja ki bo ugotovila da je bajto zidal samo zato da je lahko nekam bežal in da mu ni bilobtreba poslušat njenih kapric

crknem v takem odnosu,da moramo tako živite do konca življenje.
V dvoje ti mora biti bolje,sicer je bolje biti sam.
Oba se morata prilagajati,se spoštovati,sodelovati…
Če tega ni,niti pogovora,to zame ni nič.,tega ne rabim.
Človek se razvija,oblikuje celo življenje.In res,na začetku smo zaljubljeni,se zaposlimo s tem in onim,ko pa tega ni,pride včasih huda resnica na plano.
In vsi živimo le 10x.
Vsak si izbira svojo pot.
Amen.

Probudila sam se. Umila se brzo, pomuzla krave, dala jesti kokošima
i zečevima, izgnala koze i krave na pašu.
Probudila sam djecu, napravila im doručak, spakirala ih za školu,
odvezla ih u školu, pokosila travu.
Otišla sam na posao, posvađala se s nadređenim, izbacila ga van iz
ureda, obračunavala putne naloge zarađivala novce, zaradila novce.
Došla sam kući, iscijepala metar drva, skuhala ručak, podigla djecu
u školi, nahranila ih, prijavila porez na dobit, išla u polje obraditi
kupus i krumpir do mraka, stigla na frizuru.
Vratila sam se kući, ugnala krave i koze u štalu, spremila večeru,
obnovila osiguranje za auto, nahranila djecu, okupala ih, stavila ih
u krevet, oprala mašinu veša, platila račune putem net bankinga,
pregledala poštu, objesila veš, pojela koru kruha s maslom i medom.

Kad sam se konačno spremila krenuti leć’, pade mi na pamet:
”AJME UŽASA! Moj muž! Cijeli dan leži na kauču neizjeban!!!’

Hormoni so mu popustili. Komot je ratal. Dokej pogosta zadeva. Tudi iz ženske strani.
Zadnji čas da se vsedeta in si povesta vsak svojo resnico. Ter poizkusita najti rešitve (kompromis). Brez obtoževanja. Kako vidita situacijo in kako mislita da bi jo lahko izboljšala. Ponavljam brez obtoževanja in igranja žrtve.
Če se mu zdi pa to nepomembno in mu je tako ok je pa pač na tebi kakšno življenje boš imela v prihodnosti. Meni osebno to ni odnos mož žena ki bi bil sprejemljiv. Sem odraščala v družini kjer sta se starša imela rada in spoštovala. In tak odnos hočem tudi jaz. Ti se moraš pa sama odločit kaj ti je sprejemljivo in kaj ne. In če se nič ne spremeni in se odločiš ostati v takem odnosu pač poskrbi zase in za otroke. Ne išči pozornosti od nekoga, ki ti jo očitno ni več zmožen dati. Pač ni več zaljubljen in se obnaša kot kreten. Verjetno se sploh ne zaveda kaj s tem počne. Očitno ni ravno čustveno odrasel nikoli, po tvojem pisanju sodeč. Sploh del kjer pišeš da se nikoli iz srca ne smeje je meni osebno grozen. Kaj pa druga čustva zna pokazati? Predvidevam da ne. Žalostno.

Lepo se mi zdi, da tisti, ki izhajajo iz normalnih družin, kjer se vsi normalno pogovarjajo in spoštujejo, to tudi nadaljujejo. To vidim tudi v službi- tisti, na katerih doma niso vpili, tudi tukaj ne prenašajo, da se z njimi pometa in prav je tako.

Mislim, da me je imel rad, dokler je trajalo. Lepo sva se imela začetnih nekaj let.
Drugače pa je zelo racionalističen. Na primer – če bi nam povozilo mačka, bi on rekel: ”Jeb.ga, tako je pač življenje.’ In mislim, da bi tak način prenesel tudi na vse ostalo (če bi, na primer mene pobralo ;))

Sem že parkrat, ko sva bila v taki situaciji rekla, ”lej, če hočeš se lahko tudi tako greva, ti meni grdo, jaz tebi. Tudi tako si lahko urediva življenje. Lahko izbirava, lahko se imamo lepo ali pa tudi ne.” Malo se je takrat zamislil, nekaj časa je držalo, potem je spet privrelo ven tisto njegovo kritizerstvo.

On je mnenja, da je naredil hišo, se pri tem nagaral in da je zdaj čas, da leži na lovorikah.
Otroci so postali malo samostojni, on je mnenja, da je čas, da se malo spočije in oddahne.

Okrasni vrt pred hišo. Ne dovoli, ni mu v interesu kupiti zemljo za vrt. Ne, zadosti jo bomo dobili ob manjšem izkopu za hišo. Razporedim zemljo, kar jo je, ni ravno na debelo, kot bi moralo biti.
Ne dovoli ti kupiti zemlje? Kako imata urejene finance? Tudi meni mož za marsikateri nakup sitnari, a ga preslišim, obrnem na hec.

Želim zasejati travo, še preden gremo na morje, da preprečim vnos zemlje, ki bi jo nosili otroci v bajto in da, nihče ne bo hodil po njej vsaj nekaj dni. Noče mi pomagati ,kljub moji prošnji, ker je preveč utrujen.
To gledam tako: tis si želiš lepo travco in forsiraš, da se to uredi. Njemu ta travca ne pomeni čisto nič. Meni, da se kar sama ukvarjaj s travco, če želiš imeti brezhibno okolico. On je svoje oddelal v hiši in hoče zdaj uživat.

Kritizira, kritizira… da zakaj ravno zdaj, naj ga počakam, da bova uredila, ko bo on na volji.
Uredim po svoje, po najboljših močeh. Trava mi je precej dobro zrasla (vreme je bilo naklonjeno), še sosedi opazijo.
On pa, joj, če bi to jaz delal, bi bilo perfektno narejeno.
Hi hi samo nasmehnem se ob taki provokaciji in mu odvrnem, da res škoda, da ni on tega uredil, ker zna bolje.

Ni mu v interesu urediti zalivanje vrta. Ne, baba nosi vsak večer vodo na vrt, saj ni treba meni. Zalivaj mi paradajze.
Ti reče baba? No, tukaj pa alarm!
Če samo noče sodelovati, ga skušaj razumet, da mu domača zelenjava nič ne pomeni.

Pride mimo sosed, ki mu je crknil traktor, še tisto sekundo poskoči, komaj je čakal, da gre lahko pomagat.
Seveda, sosed se mu zahvali in ga pelje na pivo. Ti pa mu takoj po opravljenem delu predstaviš nove projekte. Zamisli se nad seboj:)

”Poglej, sončnice se majejo v vetru. Priveži jih, da se ne zlomijo’, ležeč na ležaniku pred hišo.
Takšne opazke preslišim in kričim iz druge sobe nazaj: Kaj praviš?! Ne slišim?!
Se ne prepiram, samo ignoriram.. Ali pa v hecu: ja gospod direktor:) Takoj, ko operem 16 žeht perila in zribam celo hišo, bom ob treh ponoči še vaše dragocene sončnice imobilizirala.

”Če hočete imet jagode, jih zalivaj.”
Tu mu dam prav.

Rečem mu, če lahko speče že prej narezan krompir za pomfri, ter popati pecivo v pečici, medtem, ko bo spekel roastbeef. Seveda jaz medtem ne ležim na kavču.
Čez 15 minut me kliče na pomoč, naj vendar že pridem dol, da on ne more več, ker je v kuhinji 50 stopinj.
Ga povsem razumem. Preveč si ambiciozna za njegov okus. Pomfri je tvoja želja. njemu bi bil dovolj kos kruha. In v tej vročini. Popoldne sem v najhujših dneh postregla samo lubenico:)

V soboto zjutraj, ko čistim kuhinjo, imam žehto, sesam stanovanje… je LAČEN. Pripravljeno imam testo za palačinke, rečem, no, pa ti jih speči. Speče 2 palačinki, se sliši mastno preklinjanje, saj se mu prismojajo. Ne bom stal tukaj pol ure (zapravljal čas s peko). A jaz, mama, pa lahko?
Povem, da delam in da bo kosilo kasneje. Nimam pripravljenega testa in ne dajem navodil, kaj naj naredi. To se navadno slabo konča. Počakam, kaj bo sam predlagal, če mu dam predlog, sem potem jaz kriva.

”A bova kaj zamenjala olje v tvojem avtu? Itak je tako škart, da bolj ne more biti.”

Gremo nekam po kosilu, vroče je. Jaz predlagam reko, ki je pol ure oddaljena. Za spremembo, drugače hodimo 20 minut daleč.
‘Tja pa jaz že ne grem. Potem me pa kar tu odloži.”
Težava je v tem, da bi se morala dogovoriti, kam greste že prej, ne šele v avtu.

Pridemo domov s kopanja, brisače mokre za pospravit, kopalke, hrana… odloži v kuhinjo na sredino mize in mokre kopalke so gor celo noč.
Nič katastrofalnega.

On se uleže ob 19h na kavč in pravi, to je to.
Nič grešnega.

Moj zaključek: tvoj mož je delal na bajti, zdaj hoče pa malo uživat. Vse kaže na to, da slabo prenaša vročino, kar mu ni zameriti, sploh če je starejši od tebe. Predlagam, da si izbereš le nekaj stvari, ki ti jih je pomembnih in vztrajaš, da sodeluje pri tem. Za ostalo ga pusti na miru in mu ne utrujaj ves čas, da bi sodeloval pri projektih, kjer si ni želel sodelovati. Če se mu vrt in trava nič ne pomenita, le ležalnik, ga ne sili. Vprašaj ga, ali ga delo na vrtu sploh veseli. Mogoče to ni njegov projekt, ampak tvoj? Nekako tako, kot bi si jaz umislila nov hobi in potem možu težila s svojim hobijem. Te sicer spoštuje? Kako je skrbel za otroke, ko so bili majhni? Kaj njega veseli in kaj si želi? kako intimno življenje? Mogoče ima on skrivne projekte, si želi potovati, uživati, piti pivo s tabo v senci? Ti pa le delo, delo, delo…

M ribca, hvala za ta tvoj malce komični komentar. Sem se prav nasmejala.

Detajlno preberem, ko pridem domov.

Ja, ni idealen, ampak ti tudi nisi. Dejansko sploh nimata velikih problemov, samo manjše, ampak ne dvomim, da vama jih bo ratalo povečati v ogromne, dokler se ne bosta spičila na smrt.

Treba se bo nehat sekirat za vsako malenkost, ti se nauči tudi noge v dat v luft in ga ignorirat. Glede nekaterih stvari ima prav. Če hočeš zalivalni sistem, si ga naštimaj, če hočeš jagode, si jih zalivaj, tako kot imaš ti prav, da če hoče privezane sončnice, si jih naj priveže, pa če hoče palačinke, naj si jih speče. Dejansko en drugega zaradi istih stvari pikata, največji problem imata samo v tem, da si en nekaj želi, pa drugega gnjavi, naj tisto nardi. Malo bolj samostojna in neodvisna bodita drug od drugega, ker zdaj si hodita po stopalih drug drugmu, naučita se bit tudi kdaj tiho.

Lepo se naučita in držita tega OBA: če hočeš kaj narejeno, naredi sam, potem ko je narejeno, pa tudi ne kritiziraj, če si sedel na riti, razen če te kdo vpraša za mnenje. Eno samo pravilo pri vama: DO IT YOURSELF.

Za tisto zemljo pa tudi ne vem, kaj hočeš od njega. Spokaj se v avto, naloži, pripelji. Imaš svoj denar ali si sirota jerica, pa ti on odmerja žepnino?

Jaz iz prebranega razberem samo, da mu greš na živce.

Ja, pa on njej tudi. Pa roko na srce, tudi meni gresta na živce oba po prebranem.

Kdo ti ga je izbral?
a ga nisi sama… 😛

Je bil veno tak al sedaj postaja vse hujši odkar je s tabo? Očitno slabo vplivaš nanj zato sebe vprašaj kaj je narobe s tabo.


eni ste neverjetni kakšnih manipulacij ste sposobni.

Ne pospravljaj za njim in ne delaj na njegovo komando. Ko reče za privezat paradajze ali zalivat ali kaj že, mu povej da si utrujena in da ne moreš. Ne vem pravzaprav zakaj in žehtaš in kuhaš in pospravljaš in zemljo in travo rihtaš in paradajz zalivaš in avto rihtaš. To ni zdravo. Pusti možu, da kaj uredi sam,svoje delo pa zmanjšaj. Morda preveč nergaš. Naj na vrtu večinoma dela sam ali pač ne sadite zelenjave, če niste sposobni . Moraš pa nehat ti odločat o vsem, kar se pa on ne strinja pa ihtavo naredit sama.

Ne pospravljaj za njim in ne delaj na njegovo komando. Ko reče za privezat paradajze ali zalivat ali kaj že, mu povej da si utrujena in da ne moreš. Ne vem pravzaprav zakaj in žehtaš in kuhaš in pospravljaš in zemljo in travo rihtaš in paradajz zalivaš in avto rihtaš. To ni zdravo. Pusti možu, da kaj uredi sam,svoje delo pa zmanjšaj. Morda preveč nergaš. Naj na vrtu večinoma dela sam ali pač ne sadite zelenjave, če niste sposobni . Moraš pa nehat ti odločat o vsem, kar se pa on ne strinja pa ihtavo naredit sama.

Jah jebiga je pa samozavesten, da mu je dovolj vseeno…


eni ste neverjetni kakšnih manipulacij ste sposobni.
[/quote]
Kaj je tu manipulacija?

A si slišalo, da drugih ne moreš spreminjat, da lahko spremeniš samo sebe?
Pa tisto, da je vsak svoje sreče kovač?

Torej?

Naj sama spremeni svoj odnos do njega in se bo tudi on spremenil.
Zakaj je tak?
Ker mu sama vse to dopušča.

Itak odnos gradita dva in sta oba odgovorna zanj.
Predvidevam, da ga je izbrala sama, kam je gledala, če je res tako slabega izbrala?
Ali se je nemara z leti poslabšal….

Sploh pa, če je sosedu traktor popravil naj pa še njeno “mašinco” porihat, da ne bo okol jokala kako je slab, samo naročilo naj izreče v njemu razumljivem jeziku…

To je res. Eni mislijo, da če vse naredijo, da so sposobni, ampak v odnosu dveh je dejansko to nesposobnost. Saj tisti, ki dela vse, to ne dela za zadovoljstvo, pač pa iz neke druge potrebe, katere pa z delom itak ne poteši. Na koncu sledi nezadovoljstvo in posledično iskanje krivde pri partnerju, ker (kao) nič ne pomaga.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Super odgovori 🙂

😀
😀

Dobra! :)))

Kaj pa on kle kritizira? Sam reku je sa bi bla trava voljs ce bi jo on posadu. Kritiziras ga pa ti. Men se zdi si prevec mahnjena na pospravljanje in urejanje. Ne znas pocivat. Probi enkrat. Vlez se na kavc in pocivej. Potem pa opazuj kaj bo naredil on. Lahko je res prevec utrujen. Ti si mama on pa oce. A ne sodeluje pri vzgoji? Ce ne zakaj ne. A se mora mogoce non stop nekaj dogajat. Si ne vzamete dneva samo za lenarjenje?

Drugo ima. Sigurno.

New Report

Close