Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Neokrnjena narava, kje jo vidite?

Neokrnjena narava, kje jo vidite?

Prijatelj ima kmetijo na 900 m n.m. Mimo vodi priljubljena planinska pot. Pohodniki parkirajo na zasebnem zemljišču, ob poti, v gozdu. Ob lepem vikendu se nabere do 200 vozil. Ko odidejo, moj prijatelj vzame grablje in lopato ter pospravi “parkirišče” (ki to ni). Za “ljubitelji planin” ostanejo človeški in pasji dreki, usrani in smrkavi papirnati robčki, plastika. Ni da ni. Pred nekaj tedni se mu je ena mestna “dama” usrala pred čebelnjak.
Kdo je zdaj tu problem: kmetje?
In še: ali veš, kako dolgo se v naravi razkraja papirnat robček?
Če bi vedela, kje stanuješ, bi prišla pred tvojo hišo in tam pustila “kakšen papirnat robček in ožgan kos lesa”. Mogoče bi to napravil še kakšen nepovabljen obiskovalec; pa da vidimo reakcijo!
[/quote]

Pri teh zadevah… je problem samo lokacija, točno pred njegovimi vrati.
To so neobzirni ljudje.

Naravno gledano… vse našteto – razen plastike – ni problem. Tudi robčki in papir … so celuloza. Razpade.
Ožgan kos lesa tudi.

Se pravi, da jih bo9lj malo poznaš. Kmetij pač.
Si pa “na liniji”, to pa. Večina meščanov sovraži kmete.

In še to: svinjajte meščani pred svojim pragom; na površinah (travniki, gozdovi), ki niso vaša last, pa tega ne počnite. In svojim pasjim ljubljenčkom ne dovolite, da serjejo na zemljišču, ki ni vaše. Drek poberite in odnesite domov ter ga vrzite v ustrezno kanto za odpadke – ne mečite vrečk s pasjimi dreki v gozd ali v bližnji potok. Bo šlo?
[/quote]

Jaz mečem v potok v katerega je speljana kanaliizacija bližnjih hiš. Smrdi ko kuga. Če so tam lahko človeški dreki, žajfe in detergenti, ne vem zakaj ne bi smel biti pasji drek. Ali pa tisti grabni ob njivah, tja se zliva vse od gnojnice do škropiv, a pasji drek bo pa onesnažil?! Ma ne me farbat.

Se pravi, da jih bo9lj malo poznaš. Kmetij pač.
Si pa “na liniji”, to pa. Večina meščanov sovraži kmete.

In še to: svinjajte meščani pred svojim pragom; na površinah (travniki, gozdovi), ki niso vaša last, pa tega ne počnite. In svojim pasjim ljubljenčkom ne dovolite, da serjejo na zemljišču, ki ni vaše. Drek poberite in odnesite domov ter ga vrzite v ustrezno kanto za odpadke – ne mečite vrečk s pasjimi dreki v gozd ali v bližnji potok. Bo šlo?
[/quote]

Ma daj prodajaj svoje buče komu drugemu. Poznam jaz dobro, kako se dela na kmetih. Toliko kemije in ostalih strupov kot zlije en velik kmet v naravo jih ne 1/4 Viča toliko. Življenje v mestu je mnogo bolj “ekološko” kot življenje na kmetiji pa obračaj kakor hočeš. Že zakonodaja o svinjanju kmetov je nikakva.

Jaz mečem v potok v katerega je speljana kanaliizacija bližnjih hiš. Smrdi ko kuga. Če so tam lahko človeški dreki, žajfe in detergenti, ne vem zakaj ne bi smel biti pasji drek. Ali pa tisti grabni ob njivah, tja se zliva vse od gnojnice do škropiv, a pasji drek bo pa onesnažil?! Ma ne me farbat.
[/quote]

V moji vasi so vse hiše priključene na občinski kanalizacijski sistem; v potok se ne zliva nobena kanalizacija. Enako velja za vse druge vasi v občini. Tisti, ki stanujemo v oddaljenih vaških zaselkih, pa imamo male čistilne naprave – v skladu z občinskim odlokom.
Glede škropiv obstajajo strogi predpisi in obvezna inšpekcijska kontrola. Se zgodi kdaj tudi malomarnost, ampak v tem primeru povzročitelju sledi kazen.
Ne vem, v kakšnem malomarnem okolju ti živiš, ampak v naši občini je tako.
Sicer pa ponavljam: svinjaj po svojem, po tujem pa nikar.

da je sadje škropi vsakih 14 dni je znotraj predpisov in kontrol, ravno tako futranje živine z raznimi pripravki, ki niso h od hrane. Samo primer. Pa niso kmetje krivi, oni samo morajo slediti industrializaciji hrane in zahtevi po poceni hrani.

A daj, včasih so brez vseh škropiv in vsega preživeli, sicer so pridelali neredno glede na letino pa vseeno so preživeli. Danes me pa noben ne bo preživel, da kmetje delujejo ekološko. Lahko delujejo po predpisih, to pa še ne pomeni, da je tudi ekološko. Če zlije vsako leto tisoče litrov pesticidov, herbicidov in ostale brozge po trave, ob tem še zalije s tonami silaže, vozi se v starih dizel traktorjih, ki puščajo olje vsepovsod. Noben me ne bo prepričal da je to ekološko.

A daj, včasih so brez vseh škropiv in vsega preživeli, sicer so pridelali neredno glede na letino pa vseeno so preživeli. Danes me pa noben ne bo preživel, da kmetje delujejo ekološko. Lahko delujejo po predpisih, to pa še ne pomeni, da je tudi ekološko. Če zlije vsako leto tisoče litrov pesticidov, herbicidov in ostale brozge po trave, ob tem še zalije s tonami silaže, vozi se v starih dizel traktorjih, ki puščajo olje vsepovsod. Noben me ne bo prepričal da je to ekološko.
[/quote]
Saj vam ni treba kupovat hrane,, če tako to vidite, vsak si jo lahko pridela sam. Sploh ni pomambno, naš kmet, tuj kmet, pri nas imamo recimo bistveno bolj strogo državno zakonodajo glede škropiv od ostalih evropskih držav, tako mimogrede.

To kar nekateri pišete ni na nivoju odraslega človeka, to je eno. Drugo je pa, da bi res bilo nujno potrebno na nek način omejit množice ljudi iz mest, ki se valijo “nazj k naravi”, ker je to moderno, naredijo pa ogromno škode že s samim tacanjem povsod in vznemirjanjem živali.


Saj vam ni treba kupovat hrane,, če tako to vidite, vsak si jo lahko pridela sam. Sploh ni pomambno, naš kmet, tuj kmet, pri nas imamo recimo bistveno bolj strogo državno zakonodajo glede škropiv od ostalih evropskih držav, tako mimogrede.

To kar nekateri pišete ni na nivoju odraslega človeka, to je eno. Drugo je pa, da bi res bilo nujno potrebno na nek način omejit množice ljudi iz mest, ki se valijo “nazj k naravi”, ker je to moderno, naredijo pa ogromno škode že s samim tacanjem povsod in vznemirjanjem živali.
[/quote]

Problem je, ker je Slovenija totalno neprimerna za kmetijstvo razen ravninskega dela, tam pa grejo gradit avtoceste in Magne… En kmet v hribih pridela tako malo hrane in tako onesnaži vse naokrog, da veliko bolj podpiram industrijsko proizvodnjo hrane ter grem kupit zelenjavo v Hofer.

Na dolgi rok je to veliko bolj ekološka smer, tudi GMO hrana je bolj ekološka kot da se vsak japak zmisli da bo kmetoval in pri tem onesnaži naš gorski svet.

Ma polno je smeti v gozdu. Od pločevink, pir, plastika sokovi. Ljudje morajo pač nekje živeti. To je res…Potrebno je miselnost spremeniti, do narave, živali….morja…ne vem je to težko razumeti, da te zemlja hrani in reke, dajo vodo. Kar je edina potreba za človeka in še to uničuje. Samo to in bo narava takoj zadihala…

New Report

Close