Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek "Neposrečeni otroci"

"Neposrečeni otroci"

Zelo ozkogledo posploševanje.
Ok, mogoče ne bo ravno lepotica, a je bolje da je povprečnega videza, kot da je podedovala npr.genetske “slabosti” staršev (npr.skolioza, slaba kvaliteta zob, las, alergije, astma ali še kakšne hujše dedne anomalije), za katere sem prepričana, da nimaš pojma, da ju starša lahko imata. Da ne govorim o temperamentu ipd.
Tako, da, videz je lahko še najmanjši problem.

Zelo ozkogledo posploševanje.
Ok, mogoče ne bo ravno lepotica, a je bolje da je povprečnega videza, kot da je podedovala npr.genetske “slabosti” staršev (npr.skolioza, slaba kvaliteta zob, las, alergije, astma ali še kakšne hujše dedne anomalije), za katere sem prepričana, da nimaš pojma, da ju starša lahko imata. Da ne govorim o temperamentu ipd.
Tako, da, videz je lahko še najmanjši problem.
[/quote]

Res je. Povprečni ljudje stavijo vedno samo na videz, ker jim videz pomeni alfa in omega. Videz je vedno na zadnjem mestu. Ne zamenjujte zdaj neurejenost, ki je problem v psihi in duševne težave. In spet smo pri zdravju. To je najpomembnejše na svetu fizično in psihično zdravje torej da imamo podedovano tudi dobre gene. Ko imamo psihično zdravje imamo vsaj petdeset procentov možnosti, da imamo tudi karakter dober.
In s temi lastnostmi pa lahko spreminjamo svet. Kaj meni nuca lep videz, če sem na znotraj vsa razbolela in imam slabe gene. Nič zapadeš v alkohol, tablete……

Da gre za provokacijo je jasno.
Ampak, če ravno govorimo o tem: zelo majhen, res majhen procent ljudi je resnično grdih. Za tiste manj privlačne (teh je ogromno) pa vedno obstajajo rešitve. Moški lahko ogromno naredijo z izbiro pričeske, telesno aktivnostjo (da so mišičasti, športna postava)… Sploh pa zanje lepota ni tako zelo pomembna. Po mojih izkušnjah je manj privlačnim moškim lažje, saj lahko ogromno (več kot ženske) skompenzirajo z primernim obnašanjem, humorjem, pogovorom…
Pri ženskah ti pa lahko ponudim le citat: “Resnično grda ženska ne obstaja, samo lena”. Ženska lahko z ličili, pričesko, oblačili, dobro postavo naredi čudo. Če obraz ni ravno ekstremno, grozljivo grd (takega še nisem videla), potem se že nekaj da spacati z seksi postavo in primernimi ličili. Torej nekaj dela je potrebno vložiti pa gre. Drugače pa je za žensko, če želi uspeti v modnem svetu najbolje, če je visoka, suha in ima čim bolj prazen, dolgočasen obraz, saj se na takem da največ ustvarjati z ličili in je primerna za visoko modo.
Se moramo pa zavedati, da je lepota minljiva. Na koncu življenja ostane le še lepa notranjost, saj vse ostalo zbledi. Do 30. leta je skoraj vsaka na svoj način privlačna, po 30. zapadejo večinoma v neko povprečje, po 45. pa lepote pri večini ni več veliko (leta, gube, počasnejša presnova, nabiranje kilc…). Vsaj klasične lepote ni več, a ljudje postanjo lepi na drugačen način, ki pa ga tisti, ki obsojate že videz otrok ne boste nikoli razumeli.

Spet eno samo sprenevedanje. Dejstvo je, da kot tudi vsi odrasli niso lepi, tudi vsi otroci niso. In jaz priznam, da mi je včasih kak dojenček (ali otrok), res prav grd (ampak v tem primeru tudi starša nista ravno cvet lepote). To je dejstvo in tisti, ki trdite da so vsi otroci lepi – lažete.

Klasična lepota je večna.

Če je deklica povprečnega videza, bo morda srečnejša od kakšne, ki je lepša. Zaradi povprečnega videza ji druge ženske ne bodo zavidale, v službi jo bodo prav tako resneje jemali, ker ji ne bodo očitali, da želi s pomočjo lepote uspeti. Moški ji bodo lažje pristopili, ker se je ne bodo bali kot npr. kakšne lepše ženske. Skratka, lahko da bo njen “slabši” izgled zanjo plus.

Vse to je res, ampak ni o tem debata.
Ne vem zakaj je enim tako bogokletno izreči da je nekdo grd.
So lepi ljudje, so grdi in so povprečni. To je dejstvo.

Pa že s tem da opozarjata na to, kako bo kot odrasla lepotica ali uspešna, daje vedeti da obstaja tudi drugi pol temu.
Res ne razumem tega sprenevedanja.

Brez veze, lepota je v očeh opazovalca.
Kitajcem so bile majhne noge čudovite, Vaš link, afričanom podaljšani vratovi, plošče v usticah, …

Kar je res je res, niso vsi otroci lepi! Sosedova punčka je bila prav grda: debela ,pegasta… sedaj je v mojih očeh lepotica, neverjetno kaj nekaterim naredijo leta!

Če je dobra oseba po srcu, to prav gotovo izžareva in to je tista prava lepota.
Ti, ki si povprečna, pa izžarevaš hudobijo in si na pogled prav grda.
Res je narava s tabo grdo poigrala.

Samo ponavadi bi morala biti prej lepa, da ga ulovi, hehehe.

Pride sine domov iz šole in prijoka k mamici:
” Mami, mami… zakaj sem jst takšen?”
“Mulc bodi tiho, ti ne veš kak žur je bil. Še dobr, da ne lajaš.”

jaz krula, mož grbav, otroci pa manekeni.

New Report

Close