Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nepremičninske agencije – navadni prevaranti

Nepremičninske agencije – navadni prevaranti

Tudi tega nista povedali, da sosedu zgoraj spušča, da spodaj iz garaž ropota, neznosen ropot.

Stanovanje realno ni vredno niti polovico cene, ki sem jo plačala. 🙁

zakaj pa ne na agencijo??
Sori, agencija j etočno vedela, kakšno stanovanje je želela: Agencija je zato dolžna preveriti, ali je vse tako, kot bi moralo biti. Žal pa so to sami voluharji, ki jih zanima samo ali bodo dobili tistih par 1000 n aračun. Ostalo se jim gladko fučka. Tudi jaz bi bolje naredila brez naše nepremičninske agencije, ki je celo prikrivala, da lastnik sedi!

Aha, na začetku jeseni, ko je bilo še toplo bi agencija mogla vedeti, če radiatorji ne funkcionirajo? Če imaš tako majčkeno stanovanje kot trdiš, potem je strošek radiatorja zanemarljiv.

In po tvoje naj agencija krije stroške, če sosedi nad tabo zamaka, če prav razumem….

Srečna moja agentka, da te je zgrešila. Res.

večje laži pa še nisem slišal…ajaja

Jaz mislim, da je pomembno, da ti lastnik in agencija povesta, ali je ogrevanje ali ga ni. A tebi se to zdi nesmiseln podatek in bi pozimi z veseljem ugotovila, da radiatorji ne delujejo, da so tople le vodilne cevi? Zeblo bi te kot pri norcih, zbolela bi… A ti si vesel/a, ko te zebe in zboliš zaradi tega?

Kdo je rekel, da agencija naj krije stroške zamakanja? Ne, hišnik mi je povedal, da je tej lastnici že zamakalo, kar sta mi z agentko zamolčali.

To je zavajanje in na podlagi goljufije je to stanovanje prodala. Skritih napak je skoraj nešteto.

Agencije bi samo služile na podlagi prevar. Enkrat mora nekdo narediti tem agencijam konec in naj se jih ukine že enkrat, ker samo lažejo. Služijo na račun prevar in tudi tvoja kolegica je najbrž taka, zato pa jo tako vneto tukaj zagovarjaš.

Mene so pa nategnili zaradi zgornje sosede. Krava cel dan nabija glasbo in hodi ko slon. Kuzla nevzgojena! Vrat ji bom zavila!

Zakaj ne poveš katera agencija je bila to? V Mariboru vem za eno veliko prevarantko ampak se sedaj ne morem spomniti imena, zavaja kupce načrtno skupaj s prodajalcem, prikriva napake, daje neresninčne podatke, goljufa celo pri varščini…
Sama imam pa izredno dobre izkušnje z agencijo Cekov in ti jo priporočam tudi v prihodnje.
Ti pa povem, da lahko uveljavljaš odpravo tako imenovanih prikritih napak, ki si jih opazila kasneje. Jaz sem naprimer opazila, da ne dela zvonec in je bivša lastnica morala po posredovanju agencije zvonec popraviti.
Tale tvoja agentka, a je mogoča majhna in debela in zelo kriči???

Glede poštenosti nepremičninarjev lahko povem tole: sem šla enkrat slučajno mimo parcele, ki se prodaja zaradi problemov, ki jih kot soseda dobro poznam. In sem slišala žensko, kako je nekemu paru brez sramu v obraz lagala ne samo, da je vsa infrastruktura urejena (ni vode; kompleksen problem, ki ne bo kmalu rešen, če sploh bo), ampak celo, da je asfaltiranje v načrtu krajevne skupnosti “za letos”, kar je bila namerna debela laž, nikakor pomota. Brez asfalta pa je parcela v snegu nedostopna, ker je na takem terenu.

Mah, prekleti kapitalizem, ki nas sili v to, da nekomu prinesemo okrog za življenjske prihranke in temu se reče delovna uspešnost.

nekatere tukaj res ne razumem…kaj ste res tako zabiti al kaj?če kupuješ nepremičnino jo kupuj v jesenskih in zimskih dnevih!na splošno stare gradnje! Zakaj???
tukaj se pokažejo napake:ali kje zamaka,ali so okne fuč,ali je stanovanje plesnivo,itd,itd…
v toplih dnevih se stanovanja zračijo in so napake skrite…malarija skrije vse…
In še enkrat:ko kupuješ se pozanimaš tudi sam,kako in kaj,…očitno nekateri kupujete na horuk…
pol pa jok…

radiatorji hladni preveri ali jih je potrebno prezračit.

Čakaj malo, si bila gluha slepa in nerpištevna, ko si si ogledala kvartir??? Madona, saj ne kupiš kile kofeta, valja si pogledaš ornk, kaj kupuješ!?!? Vprašaš sosede, če je treba, postaviš zasedo in opazuješ okolico. Če si pa tako naivna, da kupiš nekaj za par 10.000 € po 3 petminutnih ogledih, ni kriva agencija – ampak samo sama!! Hrup sigurno ni od včeraj, vse drugo pa tudi ne. Se bojim, da te nekaj drugega matra….

Kupila sem stanovanje. Trikrat sem si ga ogledala – bil je mir in tišina. Očitno so se s taglasnim sosedom zmenili, da naj stiša muziko v času prodaje. In jo očitno je. Prvi dan vselitve pa veselica. Celonočno nabijanje glasbe. Sedaj je tako več ali manj vsak dan. Prekleta banda nevzgojena socialna! Te socialce nevzgojene bi vse dala pred zid! Cele dneve doma, nič ne delajo, nabijajo muziko in zganjajo depresijo!

Samo to vam povem, da zaradi nekaterih agentov, ki so res slabi in nepošteni in še nekateri,ki delajo brez licence NE MORETE za vse agente reči da so prevaranti in nepošteni!!!!!

če imaš glasnega soseda ponoči, potem pomaga samo policija. pri nas je zdaj mir.

v MB vem, da ko so magadenski gaj prodajali, so tudi kupcem govorili, da bodo pekarno zaprli. pekarna še vedno obratuje, lastniki novih stanovanj pa klicarijo policijo vsakič ko je kak žur. samo pekarna je bila prva tam (za tiste, ki en vete, to je kot metekova v lj) in kaj jo bodo zdaj preselili?? seveda ne.

splača se vzeti na ogled kakšnega gradbenega inženirja, sami ga plačajte. on bi take zadeve opazil. včasih se človek preveč navduši nad samo idejo selitve in lastnega doma, pa potem nisi pozoren.
jaz bi tako stanovanje prodala, morda ga kupi ta ki stanuje pod tabo. tudi če bi imela izgubo. bolje da se ga čim prej znebiš. ni vredno tvojih živcev!!!

Še enkrat, da pojasnim stvari.

Na hrup, nedelovanje radiatorjev in posledično vlago ter zamakanje iz zgornjega stanovanja nisem bila opozorjena.

Torej, stanovanje so mi prodali na podlagi prevare?

Pa še v svarilo vsem “ta pametnim”, ki obsojajo mene kot kupovalko stanovanja. To se lahko že jutri zgodi tudi vam, pa vprašanje, če boste takole odreagirali.

Si odzračila radiatorje? Saj veš, da moraš to narediti pred vsako kurilno sezono v bloku, ne?

Zdaj si brezposelna, malo več doma in te vse moti, pa še kredit je visok. Hrup s ceste čez dan te pa res ne bi smel motiti. Prej si bila v službi, pa ga nisi slišala. Za radiatorje si za božjo voljo, če sama ne znaš, pripelji enga majstra, da ti jih porihta, verjetno je not zrak ali kaj takega, če praviš, da so dovodne cevi tople. Ker premalo kuriš imaš vlago, še okna ti bodo splesnila. To ne bo krivda agencije. Stanovanje moraš zdaj vzdrževat sama. Položnice bi ti morala lastnica pač pokazat zimske, ne samo poletnih. S sosedom, ki mu zamaka, se moraš pa zmenit. Nam je tudi zamakalo od nas k spodnjemu sosedu, ki je takoj na vrata trkal, smo pač popravili cev, čeprav nismo naredili remonta, je vsaj prišel vodovodar in popravil, da več ni zamakalo, možno pa pač je, da bo še kdaj, ker je cev še stara.

Je pa res, ko kupuješ staro, moraš biti zelo previden. Pa novogradnje niso nič boljše.

Jaz tvoje zgodbe ne kupim. Najprej je bil hrup iz dleavnice ali garaž, zdaj so hrupni sosedje, radiatorji enkrat ne delajo, drugil jih ne moreš odpret, trejič le poveš, da jih ne odpriaš, ker gretje stane ipd fore. Očitno imaš največji problem sama s sabo, ker misliš, da si kupila stanovanje in ti zdaj ni treba nič več plačevat in počet. Če zganjajo hrup sosedje, se pokliče policijo, če je treba 10x. Ko bodo 2 x plačali globo, bo mir, preverjeno, sploh če so socialci, ker jim kazni, ki jih ne morejo plačat, pišejo na stanovanje. Če hočeš imet toplo, boš pač poklicala servis ogrevanja in ugotovila, zakaj ne greje, kot bi po tovje moralo. Zamakanje, če sploh gre za zamakanje, se ureja z upravnikom itd. Skratka – migat bo treba in reševat probleme, ne pa jokat po forumu in krivit druigh za drek, v katerega si se sama spravila.

Upravnik glede tega ne naredi nič, preverjeno iz prve roke. Če sosedu dol visi, ga lahko samo tožiš. Potem pa hodiš na sodišče še dvajset let.

Ni čudno, da smo Slovenci tam, kjer smo.

Vsi samo slabo privoščijo, obsojajo, ker si brezposeln, obsojajo, če hočeš pravico in samo obsojajo kupovalko zato, ker sem bila kao neumna, ker sem to kupila. Jaz sem za stanovanje pošteno plačala, v zameno pa dobila kaj? A vi pravite temu poštena storitev, če ti nekdo v obraz laže?

Dokler bomo Slovenci imeli tako miselnost, nas bodo še kar kradli in goljufali naprej.

Z nekaterimi se zato ne bom več ubadala.

Radiatorji so prižgani, ampak dejansko ne grejejo. Tople so le cevi. Pristojna oseba mi je povedala, da se ne dajo odzračiti, ker so prestari.

Če bi bila jaz agentka, poštena agentka, bi povedala, da so radiatorji nedelujoči in se morajo nujno zamenjati. Vprašala sem ob ogledu za morebitne pomanjkljivosti.

Upam, da nismo še kot v Rusiji, da bom morala kmalu imeti za vsako sleherno ureditev zadeve zraven odvetnika. Potem res več ne živimo v varni državi, pač pa v državi goljufov, ki goljufive agente še podpirajo.

Ko boš prodajala, prodaj ravno prek te nepremičninske agencije, oni ti bodo stanovanje najboljše prodali.
Čeprav jih ne maraš.

Pa še nekaj tistim, ki kar nekaj govorijo in se naslajajo nad tujo nesrečo.

Kontaktirala sem vse pristojne – nadzornika, upravnika, hišnika. O vsem dogajanju sem obvestila.

to popolnoma ni res….če ti zamaka upravnik ne stori ničesar…pri nas se je stvar hitro rešila glede tega problema…
“Ogoljufana”
in kakšen je bil odgovor ali reakcija?

no pa še nekaj…in zakaj koj k.u.r.a.c. si sama šla na ogled stanovanja in ga potem tudi kupila,če nimaš pojma o takih stvareh??kaj ti je tak težko blo kakšnega prijatla zraven vzet?ali pa najet kakšnega gradbenika???
ne,meni se žal kaj takšnega ne more zgodit,gradbeništvo je moje področje,žal…

New Report

Close