Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nerodno jima je zaradi mene

Nerodno jima je zaradi mene

Oče sem postal pri 44 letih. Prej ni šlo. Sedaj imam 13 in 12 let stari hčerki, ki jima je zaradi mene zelo nerodno. Žena dela v zdravstvu in ima ubijalski urnik, zato ju ne more vedno razvažati okoli prijateljev, dejavnosti in podobnega. Mene odklanjata, rajši kam ne gresta, kot da bi moral jaz ponju. Zadnjič sem slišal njun pogovor iz katerega sem razbral, da mi po videzu nič ne manjka, za svoja leta naj bi celo kar vredu zgledal, stil oblačenja štima in še par drugih stvari tudi. Problem so moja leta. Očetje njunih prijateljev so bistveno mlajši in jaz zgledam vmes kot dedek, kar pa je nerodno saj taki dedki ne seksajo več. Ko bi se rad z njima pogovoril se mi izmikata. Preden vpletem ženo, bi rad sam z njima poklepetal. No, sedaj vsaj vem kam pes taco moli, dolgo sem se samo spraševal. Ne vem pa kako se lotiti teme kot je spolnost z takima smrkljicama. Malo sem lesen pri takih stvareh, rad pa bi ravnal prav. Z idejami na plan, dobri ljudje!

 

 

Pred 50 leti sem se rodila očetu tvojih let, 43 jih je imel, mama 32.

Nikdar, ampak nikdar mi leta mojih staršev niso pomenila nič.

Sama sem imela otroke od 22 do 25, starši vrstnikov mojih otrok so bili vsaj 10 let starejši od naju z možem, nekateri precej več. Bi jim moralo biti nerodno?

 

Ne vem, kako naj pristopuš, a mislim, da le ni poanta v tvoji starosti, ampak v tvojem obnašanju.

ne zaradi tebe… zaradi drugih jima je nerodno.

a ne ucite otrok da naj se ne ozirajo na mišljenje drugih??? naj ne bodo sužnji tega… veš… slabo češ proči tako…

pa še nekaj je…

npr moja Mati je moja Mati… pa kakva god da je.

jo izberem pred bilo kom. njo postavim prvo.

reci jima da naj ne postavljajo misljenja drugih ali pa nekih laznih prijateljstev pred familijo. pa kake mate to???

 

 

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Oče209, 28.03.2022 ob 18:31

Oče sem postal pri 44 letih. Prej ni šlo. Sedaj imam 13 in 12 let stari hčerki, ki jima je zaradi mene zelo nerodno. Žena dela v zdravstvu in ima ubijalski urnik, zato ju ne more vedno razvažati okoli prijateljev, dejavnosti in podobnega. Mene odklanjata, rajši kam ne gresta, kot da bi moral jaz ponju. Zadnjič sem slišal njun pogovor iz katerega sem razbral, da mi po videzu nič ne manjka, za svoja leta naj bi celo kar vredu zgledal, stil oblačenja štima in še par drugih stvari tudi. Problem so moja leta. Očetje njunih prijateljev so bistveno mlajši in jaz zgledam vmes kot dedek, kar pa je nerodno saj taki dedki ne seksajo več. Ko bi se rad z njima pogovoril se mi izmikata. Preden vpletem ženo, bi rad sam z njima poklepetal. No, sedaj vsaj vem kam pes taco moli, dolgo sem se samo spraševal. Ne vem pa kako se lotiti teme kot je spolnost z takima smrkljicama. Malo sem lesen pri takih stvareh, rad pa bi ravnal prav. Z idejami na plan, dobri ljudje!

 

 

Kakšno zvezo ima to s seksom?

Jaz sem star 40, pa zaenkrat ne izgledam kot dedek 🙂. Čeprav moja dvanajstletnica včasih na polno kroži z očmi in je mnenja, da sem preveč staromoden in pogosto slišim besedi; očiiii, nooo 🙂.

si napisal zelo malo o tem kakšen odnos imaš sicer do njiju,

bi se pa vseeno strinjala, kar ti je nekdo že napisal, da ni poanta v tvojih letih,

ampak v tvojem obnašanju do njiju.

že to, da hčerkama praviš smrklji, kaže na tvoj neljubeč odnos.

da pa si potem kot oče, ne upaš imeti nekega odkritega pogovora z njima…

pa da se si dolgo spraševal kaj je narobe…

ja, že dolgo je narobe, pa ne to, kar ti misliš.

navadno se take stvari potem rešujejo na psihoterapiji.

dober lastnik ma dobrega psa… sepravi slab ma slabega…

meni da kdo reče čez moje.. pa to sploh ni debate.

Meni je pa huje kot očeta v letih videti nosečo žensko, ki je v čez npr 40. Je pa odvisno od tvoje energije, videza in še česa. Pa punci sta zdaj najbolj dovzetni za mnjenje okolice. Ne sekiraj se.

ma itak je fejk tema…

Odgovor na objavo uporabnika
Božo, 28.03.2022 ob 21:52

ma itak je fejk tema…

Ne razumem zakaj bi bila to fejk tema? Nimaš svojih otrok ali pa se še nisi srečal z najstništvom. Mojima sinovoma je bilo nerodno, ker sem si nehala barvati lase in hodim po svetu sivolasa, ker ne uporabljam make upa, kot večina mamic njunih prijateljev in sošolcev. Nerodno jima je ker je moj stil oblačenja bol na hipi varianto ampak to so pač najstniki.

Mah ne sekiraj se. Punci sta v občutljivem obdobju. Dalaj kot si delal do sedaj, daj jima par življenskih resnic razloži in furaj dalje. Če se boš zaradi najstnic sekiral se boš hitreje postaral. 😉

Odgovor na objavo uporabnika
no, 28.03.2022 ob 18:56

si napisal zelo malo o tem kakšen odnos imaš sicer do njiju,

bi se pa vseeno strinjala, kar ti je nekdo že napisal, da ni poanta v tvojih letih,

ampak v tvojem obnašanju do njiju.

že to, da hčerkama praviš smrklji, kaže na tvoj neljubeč odnos.

da pa si potem kot oče, ne upaš imeti nekega odkritega pogovora z njima…

pa da se si dolgo spraševal kaj je narobe…

ja, že dolgo je narobe, pa ne to, kar ti misliš.

navadno se take stvari potem rešujejo na psihoterapiji.

In to si spoznala od 1 njegovega posta? Ma ti si vseved!

Kaj ima cela zadeva opraviti s seksom oz. zakaj bi se o seksu z njima pogovarjal?

Čisto premalo ste napisali, kakšen odnos imate sicer, koliko in kako se pogovarjate, sodelujete… kakšen odnos imata hčerki z mamo, koliko ji zaupata. Četrtega otroka sva imela: jaz stara 44, mož 49.  Sin je star 12 let.  Oče je njegov zvesti partner pri športu: downhill, namizni tenis, nogomet, ure in ure… z mano pa se sin raje pogovarja “resne teme”: politika, demokracija, vojna, odnosi, begunska kriza, kriza vrednot, ipd. Tudi pri ostalih otrocih je bilo dokaj podobno. O spolnosti pa so so odprto razpravljali vsi, pač odvisno od značaja in prirojenega temperamenta otroka. Da bi vas hčeri odklanjali “zgolj” zaradi starosti se mi zdi skrajno nenavadno, še zlasti ob vedenju, da se rojstva otrok pomikajo v pozna trideseta in štirideseta in da najbrž še zdaleč niste edini oče, ki je star čez 50 let.

 

Pri svojih letih bi lahko upošteval, da sta najstnici; da je dejansko večina staršev njunih vrstnikov 15let mlajših, in da pri 44ih običajno zanosijo ponesreči v drugem zakonu. Malo ženo vprašaj ali so starši od sošolcev ponovno zibali polbratce in polsestre. Boli. Najstnici sta, njuni vrstniki tudi.

 

Pač dovolj si star, da bi lahko sočustvoval in pač požrl, da je najstnicami nerodno. Vsaj jasno toliko ti je jasno, da jima ne greš razlagati o svojem spolnem življenju.

 

Ko bosta dovolj stari, jima pač obrazloži okoli tega kar si imel z neplodnostjo – čez 10let?

Pa BTW sekanje staršev je ogabno, misel na mehaniko svojega spočetja je ogabno. To je normalno tekom življenja. Tebi je verjetno tudi ogabno “v živo” si predstavljati kako sta te starša delala. Pri 12-13 je nekako prvič “spolna vzgoja”, kjer je seks predstavljen kot spočetje otroka.

Bodi odrasel pa pač razumi kako je za njiju. Če ti je težko: predstavljaj si podroben nasvet tvojega očeta kaj tvoji mami paše v spalnici… To punci zdaj še meljeta, da sta se rodili, ker sta starša seksala, plus grdi pogledi vrstnikov z 10let mlajšimi polbratci in polsestricami, s katerimi je dokončno razpadla možnost, da se starša pobotata.

Ta del je najhujši – zdaj je tisti “čas” ko se veliko njunih vrstnikov bori s posledicami “prepirov staršev”.

Ma daj no daj. Ljudje imajo otroke pri različnih letih. Nekateri že pri 30. letih zgledajo stare. Mislim pa, da danes ima vse več ljudi otroke starejši.

Odvisno je tudi, kako zgledaš. Sicer pa, saj nismo vsi manekeni.

Pa ob psovanju hčer s smrkljama – sram naj te bo. Malo se zamisli, ali prej ni šlo, ali je pri 44ih preveč šlo in je tvoje očetovstvo nezasluženo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ženska256, 28.03.2022 ob 21:47

Meni je pa huje kot očeta v letih videti nosečo žensko, ki je v čez npr 40. Je pa odvisno od tvoje energije, videza in še česa. Pa punci sta zdaj najbolj dovzetni za mnjenje okolice. Ne sekiraj se.

 

HALO??? Vse več nas je, ki iz različnih razlogov zanosimo po 40. letu. Povečini pa se do teh let tudi marsikaj naučimo in porihtamo pri sebi. Pa še bolj mladostni smo ponavadi.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Boris03, 28.03.2022 ob 18:53

Jaz sem star 40, pa zaenkrat ne izgledam kot dedek 🙂. Čeprav moja dvanajstletnica včasih na polno kroži z očmi in je mnenja, da sem preveč staromoden in pogosto slišim besedi; očiiii, nooo 🙂.

Če bi dobro prebral ter izračunal, je avtor star vsaj 57, tako da se verjetno ne more kosat s tvojimi 40imi leti in je res že videt dedek.

Kar je tudi res. Eni mislite, da se otroke lahko ima kadarkoli in ne pomislite, da jih bo potem sram z vami naokoli hoditi, ker bodo vsi mislili, da so z dedkom. In tista vprašanja “a je to tvoj dedek?” pač bolijo.

Avtor…en predlog: tko omeni hčerkama, da če bi želele še kakšnega bratca al sestrico…pa glej njun odziv in tudi njima bo vse jasno 😁😄 pa javi haha

Kakšna butasta tema. Ja leta so kriva. Ne ti. Ne to da misliš da tvoje hčere razglabljajo o tvojem spolnem življenju. Creep. BTW moj oče je bil istih let ko me je imel, pa me enkrat v življenju ni bilo sram zaradi njega. Najboljši oče kar si jih lahko zamislim. Vsi moji prijatelji so ga oboževali. Je pa res da ni bil creeeeeep.

Ja res uboga da ti je hudo. Meni je pa hudo za otroke, ki imajo glupe starše. Kaj čve zdej? Skupino za jokat ker nam je hudo ustanovit?

Moja hči ima 5 let in jaz 48. V vrtec jo vozim jaz, pa sem prepričan, da sem med ostalimi starši, ki pripeljejo svoje otroke skorajda najboljšega izgleda, čeprav so vsi bistveno mlajši. Starši pridejo v trenirkah, neurejeni. Mamice skoraj vse prekomerno prehranjene, očeti tudi. Ne razumem, kje naj bi bila težava

“NO”,

oh ti pa tvoja psihologija o kateri nimaš pojma.

Napisal jima je ljubeče “smrkljici” a zate je to že resen problem. Bog ne daj, da bi pri tebi doma kdo kletvico izrekel a ne.

Nič ni neobičajnega če je najstnikom nerodno zaradi njihovih staršev. To je faza v odraščanju. Meni bi bilo naprimer zlo nerodno, če bi bil jaz najstnik in ti moja mama.

Ti pa že kar psihoterapijo priporočaš.

Bo treba še kaj bolj resnega prebrati ne samo neumnosti iz Mohorjeve založbe.

Nič čudnega, da boš končala s starimi klerikalkami v rutah v cerkvenih klopeh. 🙄

Človek iz muhe delaš slona. To so najstniki. Vsak ga po svoje malo biksajo. Povej jima, da si njun fotr če je to njima všeč ali ne, da ju imaš rad in da tega tvoja leta ne spremenijo. Morda se kdaj vključi aktivno v kakšne njune dejavnosti kjer sodelujejo tudi drugi očetje, da bosta videli, da nise še za med staro šaro.

New Report

Close