Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Nespodobno povabilo

Nespodobno povabilo

Prijateljčki dragi, na POP-u sem videla
napoved filmov v mesecu decembru in
med njimi je tudi film z Robertom Redfordom,
Nespodobno povabilo. Uf, dober film z dobro
poanto, film za videti. Nikarte ga zamuditi, bomo
potem o tem “nespodobnem povabilu” kakšno
resno zapisali, prav?

Sicer pa ni potrebno čakati filma, če ga je kdo že
videl, lahko o tem razmišlja že danes?

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

A to,ko grešš za money veselo v funy? A je to to?

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

To je to, ko sta se fant in dekle (če nista bila
mož in žena, sem pozabila) odločala, ali bi
dekle sprejelo povabilo za seks, saj bi s tem
rešilo ne vem kako velike probleme in težave,
ki sta jih imela. Ugotavljala sta, da to, ko bi se
z nekom ljubila brez čustev, pač ne bi zanju
pomenilo take katastrofe, bi si pa močno opomogla……

Dober film, o tej temi smo razpravljali že nekje drugje, sem tam že podala svoje zelo obširno mnenje, če se bo razvila tudi tukaj, ga bom prenesla sem, pa da vidimo ……

In muca, še nekaj. V torek je v tistih resničnih zgodbah film, ki GA NE SMEŠ GLEDATI, RES GA NE SMEŠ (pismo, zdaj šele ga boš, ane ???). Resno ti povem, POT K LUČI – (jaz sem ga gledala pod drugim naslovom POT K SVETLOBI). Film je prehud za tvoje ubogo milo, nežno in preobčutljivo srce. In mamica si, ki tudi trpi zaradi bolezni svojih malčkov. Zato si filma raje ne oglej, ne povzročaj si trpljenja, ne trpi brez potrebe, ker je film dejansko tak, da dotolče. Jaz sem še par dni hodila okrog kot mesečnica. Res je preveč kruto zate. Poslušaj moj nasvet in takat raje pridi na net, ali pa perilo likaj !!!!!
Drugače boš spet čisto out!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

To je to, ko sta se fant in dekle (če nista bila
mož in žena, sem pozabila) odločala, ali bi
dekle sprejelo povabilo za seks, saj bi s tem
rešilo ne vem kako velike probleme in težave,
ki sta jih imela. Ugotavljala sta, da to, ko bi se
z nekom ljubila brez čustev, pač ne bi zanju
pomenilo take katastrofe, bi si pa močno opomogla……

Dober film, o tej temi smo razpravljali že nekje drugje, sem tam že podala svoje zelo obširno mnenje, če se bo razvila tudi tukaj, ga bom prenesla sem, pa da vidimo ……

In muca, še nekaj. V torek je v tistih resničnih zgodbah film, ki GA NE SMEŠ GLEDATI, RES GA NE SMEŠ (pismo, zdaj šele ga boš, ane ???). Resno ti povem, POT K LUČI – (jaz sem ga gledala pod drugim naslovom POT K SVETLOBI). Film je prehud za tvoje ubogo milo, nežno in preobčutljivo srce. In mamica si, ki tudi trpi zaradi bolezni svojih malčkov. Zato si filma raje ne oglej, ne povzročaj si trpljenja, ne trpi brez potrebe, ker je film dejansko tak, da dotolče. Jaz sem še par dni hodila okrog kot mesečnica. Res je preveč kruto zate. Poslušaj moj nasvet in takat raje pridi na net, ali pa perilo likaj !!!!!
Drugače boš spet čisto out!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Aha..sem gledala ja…..a zdej pa moj komentar..no tkole:

Ma zame ni denarja s katerim,me lahko kupiš! Čisto res ne….naj bom še v takih škripcih,si takega povabila ne bi dovolila..Nikoli!!Jaz sem tak človek,da četudi bi imela ogromno denarja,se nebi obremenjevala z njim,tudi ko ga nimam dovolj štrikam na vse možne načine in lej ga zlomka rata pulover!Meni so v živlenju pomembne tiste majhne drobne stvari,ki imajo prednost pred materialnimi dobrinami..Sem pa eno naivno ženšče,ki kljub letom svojim in kljub vsem kar je doživela..še vedno verjame in stoji za temi besedami….
Sem ženska,ki je močno čustveno bitje…Da bi se s kom zapletla,mora že močno osvojiti moje srce.In če že osvoji moje srce,potem je hudo hudo…Igrati ne znam,pretvarjati se tudi ne….
Jaz bi situacijo rešila drugače….denar se da pošteno zaslužiti,kljub temu da goniš metlo po cele dneve….ali ribaš sekrete posrane….mi vseeno ostane dostojanstvo ženske!da bi ga prodala za denar no wey…

Bljek,da bi kar tako šla z nekim sluzavcem..bljek blkej.gulp!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Punca moja, ne gre pri tem za sluzavca, pri tem
gre za človeka, ki je prav tako v neki življenjski stiski,
ko razrešuje vprašanje: da ali ne ! Njemu, ki ima
toliko denarja, da ne ve kam z njim, je poglavitno in
v tem hipu največji in najpomembnejši problem –
ugotoviti, ali je za denar res možno dobiti vse ????

V tem filmu, pazi dekle, pa igra tega norega bogataša
še RR, kar tudi nekaj pomeni, kajne? !!! ???

Sorry, šalo na stran, ampak, ta bogataš namreč ugotovi,
da se že dolgo ni tako od srca smejal – tudi to mu je “kupil
denar”, da se že dolgo dolgo ni tako zelo zabaval in bil tako
strašansko in nepopisno vesel, tudi to mu je z dekletom, ki
je šlo z njim za denar “kupil denar”, da že dolgo dolgo ni čutil
v sebi toliko zadovoljstva in sreče, tudi to mu je “kupil denar”,
da …… ne govorim o tem, da on sam daleč od tega, da bi že
ob prvem srečanju z dekletom, kateremu je ponudil “nespodobno
povabilo” takoj legel v posteljo in seksal ……. ne, mislim, da si je
s tem dekletom želel zgolj in le rešiti dilemo: ali je možno za
denar res kupiti VSE !!! Tudi ljubezen ….ej, na to pridemo kasneje!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ma oki,,jest k sm bolj tupa…me tisti dec ne zanima kej dosti…Bistvo jest dojemam drugače…
Maš pa prav Marija sigurno to tvoje bolj drži,jest pa na to gledam tako kot sem napisala…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ne, ne, ne muca, nikar tako. Oglej si film,
potem pa bova debatirati. Ne želim biti ne
preveč zadrta v razmišljanju, niti ne preveč
svobodna, ker življenje prinese nekaj, kar
vsa moja prepričanja, vse moje lepe želje po
“čistosti” obrne na glavo, ne želim pa v teh
trenutkih biti svetohilnska in ne želim gledati
na življenje kot na ozko naravnano pot, ker je
ovinkov in stezic in vsega, ki so pozstavljene izven križišča in zapeljejo ……v gmajno …… pa potem spet najdemo pot na glavno cesto ……toliko, da si ne upam in ne želim misliti o tem, ker bi se zapletla v lastna razmišljanja. Da, prav imaš, ko odgovarjaš sogovornku tomiju, da je tudi moker poljube že varanje …… in prekleto prav, ko razmišljaš o tem, kaj je do tega pripeljajo, koliko ima človek pri vsem tem, ko do tega pride še možnosti vplivati nase in na svoja dejanja, ali ima sploh dovolj moči upreti se temu ….. in koliko se moraš in smeš pri vsem “počutiti krivega”, če imaš izrazite želje po tem, da bi ti nekdo izkazal pozornost, ti dejal, da si prijetna sogovornica, ti povedal, da lepo dišiš, da imaš globoke in lepe oči, da se v njih zrcali tvoja duša…. boš ostala čisto mirno pri vsem tem? In se ti bodo pri vseh teh rečeh po glavi podila razmišljanja o vsem tem, ali se te da “kupiti” ali ne???? Ja, za prijeten klepet se da kupiti marsikoga, če ne razmišlja o tem, v kaj se klepet lahko sprevrže…. A o tem imam spet svojo teorijo, o tem v družbi ob srečanju! Ne zagovarjam varanja, da se prav razumemo, zgolj razmišljam o tem, kam pripelje človeka po letih in letih zakonskega življenja njegovo razmišljanje, njegove tihe želje, njegovo pogrešanje tistega, kar se smatra za samo po sebi umevno, njegovo iskanje nežnosti in pozornosti, ki se v določenem obdobju nekam skrije, nekam ponikne, nismo ga lačni, potem pa z vso silo ponovno izbruhne na dan, mi pa se sprašujemo, kaj se je z nami zgodilo, da si tega ponovno želimo in kako do tega priti, ker je to treba spet na določen in razumljiv način pokazati, dopovedati, iskati, vsi pa niso takega mišljenja in razmišljanj, kot smo mi in nam tega ne znajo več ponuditi? Kako v njih vzbuditi podobne želje, kot jih imamo sami, podobne želje po ugoditvi ???

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Jep verjela ali ne film sem gledala..ampak si ga takole v to smer razlagam,kot sem napisala..ti si ga drugače…
Mislim,da je v tem filmu gledalcu zmeraj ponujeno,da misli in razmišlja vsak po svoje…In prav v tem filmu se mi zdi,da je nakazanih več poti..eno sem izbrala jaz..O tej sem tudi pisala..maš pa prau da bi se dalo debatirat še o marsičem..pri tej priliki bi lahko poudarila tudi to..velikokrat slišim,berem..kako toži predvsem ta mladina..ojoj imel sem neko skrito željo,odkril sem jo punci…njej to sprva ni bilo všeč,zdej pa samo še sanja o teh stvareh..itd inp..To se pravi..butec je tisti,ki nekoga sili v nekaj brez premisleka,še večji butec,ker se ne zaveda posledic oz.težav,ki lahko zaradi tega nastopijo..Nekaj podobnega sporoča tudi ta film…No pa ne me zdej …..je to samo moje mnenje,ki ga ne vsiljujem nikomur a vidim ga tako….
In še nekej na koncu…iskrica med tema dvema je preskočila..in to je eden večjih problemov,dvomim da bi se to zgodilo brez tega,kajti ženske smo do posteljnih stvari zelo močno čustvene..in brez čustev takih stvari ne moremo”opraviti”!!! Moški pa lahko…eko¨!

Marija,kar napiši še naprej kaj si misliš..pa tudi drugi naj se vključijo…malo za spremembo bi bilo lepo debatirati malce na daljše poste..kajne? Me zanima kaj mislijo drugi……

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Vidiš muca, ta film resnično ponuja toliko
razmišljanja in toliko različnih pogledov na vso
zadevo, da si ga je vredno ogledati tudi večkrat.
Na nekem drugem mestu za klepetanje sem
bila nekoč pravzaprav izzvana, da tako rečem,
da povem . In takrat in tam v tisti klepetalnici
sem o tem in v sklopu teme za klepetanje, ki je bilo bolj vprašanje glede tega, za koliko denarja bi kdo ……., no, takrat sem razmišljala takole, kot je spodaj navedeno, sem kar prenesela semkaj to moje mnenje. Morda me bo zdaj kdo našel izmed tistih, s katerimi klepetamo tam oz. smo klepetali, ker zdaj ni več popularno, pa nič ne de. Moje mnenje je tako, tukaj sem marija, tam sem marija, tukaj mislim tako, tam mislim tako. Torej, če ti je zanimiva ta tema in razmišljanje o njej, si preberi še eno plat mojega razmišljanja (vmes so bila zapisana imena, sem jih izbrisala, da se ne bi spraševali, kdo je kdo in kje je ta sogovornik …..):

Tako, prijateljica, pa so mi moji prsti ubrali Ravelov Bolero po tej tipkovnici in sledijo mojim mislim. Upam, da te ne bom razočarala z mojim razmišljanjem? Da ne bom morda izpadla kot plehka in prodana duša??
Film “Nespodobno povabilo” sem si ogledala dolgo časa nazaj, v resnici že malo pozabila na vse skupaj, spomnim se le pretresljivosti stiske teh dveh ljudi, ki sta bila pred odločitvijo, pomembno odločitvijo, od katere je bilo nekaj močno odvisno …
Praviš, da je bilo bistvo filma v tem, da je RR dal toliko denarja za seks zato, da je pokazal, da je denar tudi nad “ljubeznijo”. Da, tudi sama sem bistvo filma razbrala v tem in žal še v nečem …… v tem, da ima denar moč kupiti katerega koli človeka, ki je v stiski, da denar lahko kupi človeka, ki je padel na dno … kljub vsemu pa le ne more kupiti njegove duše.
Lahko bi zdaj napisala, da se nikdar ne bi ljubila za nobeno vsoto, niti za pol tolarja, niti za premoženje tega sveta … pa ne bom tega napisala, ker mi moji nazori in prepričanja tega ne dovolijo napisati. Ne napišem rada besede NIKOLI, ker se ta takoj sprevrže v … “zdaj”, “pravkar”, v zarečeno … O tem, kdaj, zakaj bi se ljubila za določeno vsoto, pač ne razmišljam. Razmišljam zgolj o ljubljenju, v katerega vložim vse, kar lahko vložim, o ljubljenju, kjer se predaš do tiste podrobnosti lastnega samega sebe, ko ni pravzaprav partnerju kaj več dati, kot zgolj le še domiselnost in lepoto tega čina … Ko na ta način poveš partnerju koliko ti pomeni, ko mu pač ponudiš vse, kar mu je ponuditi možno … in to, žal nima cene. Človeška duša nima cene.
Ampak …..
Razmišljam pa seveda tudi s tisto pametjo, ki pač nima veze s čustvi, ki jih je treba kdaj pa kdaj izklopiti. Vzemimo hipotetično primer, da bi bil partner (ki mi pomeni zelo veliko, vse?, je moja luč življenja, brez njega si življenje težko zamišljam!) hudo bolan in da je njegovo zdravstveno stanje in vzpostavitev normalnega življenja (izven vozička, aktivno življenje ipd.), pogojeno z denarjem, ki bi mu to omogočilo? Menite, da ne bi bil tudi partner sam pripravljen za to, da bi živel s svojo družico normalno življenje storiti čisto in popolnoma vse, bil v dani situaciji pripravljen tudi na sprejetje “nespodobnega povabila”, pri čemer zdaj ne govorimo “o samem ubogem milijonu tolarjev!”, ampak o denarju kot denarju …?? Mislim, da bi v tem primeru oba partnerja gledala na pridobitev denarja po poti nespodobnega povabila zgolj kot na ene vrste izmed mnogih možnosti “zaslužka” , ki ga človek v stiski pač zagrabi, da reši sebe in še koga. Bi bila v tem primeru to žrtev? Po mojem mnenju ne, kvečjemu velikanska pridobitev z malo, čisto malo pameti in z zaceljivo prasko… rano, ki bi jo čas zacelil, ko bi se partnerja lahko vživela v normalno življenje in ko bi vedela, da je bilo dano v “uporabo” le telo, duša in čustva so ostala tam, kjer jim je bilo mesto. In ko bi partner lahko okusil tisto vrsto življenja, ki bi mu drugače nikoli ne bilo dano?
Čutim vaše zgražanje nad mojim razmišljanjem? Čemu? Mar ne služijo ljudje tudi na tak način? Ali ni bolj prostiruiran način služenja prodaja svojega znanja in sposobnosti iz dneva v dan za male pare, komajda za preživetje? Ampak, ljudje, za drugače nedosegljiv cilj, kot s sprejemom ustrezne cene, bi marsikdo razmislil o tem, verjemite. Vsaka ženska bi to storila, če bi bilo od tega odvisno zdravje, življenje njej dragega človeka, bodisi partnerja, bodisi otroka, zase ne, zase zagotovo ne! Saj pravijo, da cilj posvečuje sredstva, mar ne? Vprašanje pa seveda je, ali bi res kdo to naredil zgolj in samo zaradi denarja? Menim da ne, so pa seveda tudi izjeme. Jaz najbrž tega ne bi bila sposobna narediti samo za denar in ga ne bi sprejela, ker se brez trohice čustev in kančka simpatije pač ne bi mogla ljubiti, če ne bi šlo za to, da bi mi tak način ljubljenja prinesel življenja z zdravim partnerjem, če bi si tega on sam želel, ne le jaz……o čemer sem razmišljala poprej. Najbrž bi tudi partner kdaj kasneje, ko bi zaživel v kvalitetnem aktivnem življenju na tak način razmišljal in ne jemal “načina zaslužka” za zlo, ki bi mu uničilo življenje, ampak bi ga mu kvečjemu ponovno dalo?
Ampak ….
Predpogoj je seveda, da bi moral biti vključen v ta čin zgolj in le razum s končnim ciljem. In če dodam (da ne bom izpadla “prodajalka ljubezni”) samo še misel: kaj počno ženske, katerim ljubimec podarja vrednosti v zlatu, ogrlice, jih vodi v prestižne restavracije, jim podari pelc plašč, kupi avto??? Kaj počno dandanes ženske, ki vzamejo na stanovanje “začasnega partnerja”, da lažje poravnavajo visoko stanarino?
Žal je denar res nad vsem, predvsem pa nad stisko malega človeka!!!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

New Report

Close