Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nesposobna zenska :-))

Nesposobna zenska :-))

V soboto smo se z mojima deklicama preselile in sedaj se mi postavlja nekaj vprasanj, s katerimi nisem imela nikoli opravka in nimam pojma, kako je prav: v stanovanju imamo termoakumulacijsko pec. Ali je pametneje, da jo vklapljam samo ponoci, ko je poceni tok, in takrat dam na full? Ali pa je mogoce bolje, da je stalno vzgana na 1-ki. In bojler za vroco vodo – isto vprasanje: naj bo stalno odprt ali naj ga odpiram samo po 22.00 uri in do jutra? Ali bo v tem primeru voda ostala topla do vecera? Hvala za pomoc in lep dan zelim.

Jaz bi termo peč polnila ponoči do fula na ta poceni tok,čeprav ne vem, če ne bo pri tem vremenu prevroče.
Pri bojlerju je pa tako, vprašanje, koliko litrov ima in koliko porabite.

Nimam pojma, koliko litrski je bojler. Moram preveriti. Rabimo pa le za tisto tusiranje zvecer, cez dan nas skoraj ni doma… Sigurno ne porabimo toliko vode, kot jo drzi.

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da je poceni tok samo v soboto in nedeljo. Vsaj tako se že nekaj časa govori.

Mi imamo bojler prižgan non-stop na E funkciji. Se mi zdi, da je bolje, če vodo non-stop dogreva, kakor da bi pustila, da se čisto ohladi in potem prižgala samo za tuširanje. Tudi vodovodar nam je tako svetoval.

LP

IrenaK

Poceni tok je vsak dan med deseto zvečer in šesto zjutraj ter celo soboto in nedeljo.
z.

Tudi jaz sem slišala, da je poceni tok samo ob sobotah, nedeljah in praznikih, tako da se ne da več “šparat”.

Poceni tok je ponoči in celo soboto in nedeljo.

Za termoakomulacijsko peč je verjetno najbolje, da jo polniš ponoči na toliko, da vam ni prevroče (brez ventilatorja), pa samo občasno podnevi, če rabiš.

Če rabiš toplo vodo zvečer, je možno, da se ti bojler ohladi čez dan. Malce poskusi. Drugače ga pa prižgi recimo dve ure preden rabite toplo vodo in imej sicer ugasnjenega.

Ani,
poceni tok je sicer res v soboto in nedeljo, vendar tudi ponoči (se mi zdi, da od 22.00 – 6.00).

Mehurček,
pri nas doma bojler vklapljamo izključno ponoči, verjetno bi isto naredila za termoakumulacijsko peč.
Še prej pa preveri, če imaš doma za elektriko res višjo in nižjo tarifo. ;)))))
(Mi jo imamo namreč samo v bloku oz. stanovanju, v hiši je nimamo. Odvisno pač kakšen števec imaš.)

Sicer pa več informacij najdeš na:

ali

Lep pozdrav,
*n.*

Moj mož je električist in se na te stvari spozna in je rekel, da mora bit bojler skoz prižgan, da se voda samo dogreje ne pa popolnoma ohladi in spet v celoti ogreva, kar nastane, če bojler ugašaš. Za termoakomulacijsko pa nimam pojma.

Termoakumulacijsko peč smo vedno polnili samo ob “poceni” toku – smo imeli zvezano tako, da se je avtomatično vklopila, ko se je “poceni” tok vklopil (no moja starša imata to še vedno, samo mene že nekaj let ni več tam:) ) Saj ti ime – akumulacijska – pove, da se nekaj akumulira = v tem primeru toplota.

Razen, če ni prav zelo mrzlo, ni treba na full, ker vam bo prevroče.
Odvisno pa sveda od moči peči – po domače – od velikosti peči. Ta manjšo smo vedno polnili na “2”, ta veliko pa na “1”.

Če te zebe, daš na izpihavanje, drugače ni potrebe.

Bojler pa je vedno prižgan zaradi istega razloga, kot je že “gala” napisala.
Pa ne na ful!

LP K

Termoakumulacijska peč ‘požre’ ogroooomno štroma. Tako, da je najbolj preračunat kdaj se ti najbolj splača – in pa zadevo sprobat. Najprej ponoči, če pa vas bo potem čez dan zeblo, pa itak ni druge kot tudi čez dan.

Boljer je najbolje, da je ves čas prižgan, ker tako pokuri najmanj. Ni mu treba segrevati vsakič vsega, pač pa samo dogreva, kar je nižji strošek. Pa tudi za sam grelec je bolje, da ni nekaj časa zelo obremenjen, potem pa spet nič. Sigurno!

Po mojem boš kar OK odgovor dobila, če se obrneš koga na AURE (Agencija za učinkovito rabo energije). Mislim, da imajo tudi neko svetovanje za gospodinjstva, pa kakšen splošen članek okrog takih stvari se tudi najde.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Pa še drugi koristni članki so na tej strani

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

New Report

Close