Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nesposobni upravnik ali pa noče?

Nesposobni upravnik ali pa noče?

koga briga tvoj popis..

za menjavo upravnika je dovolj že podpisov lastnikov, ki imajo več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} delež v večstanovanjski stavbi.[/quote]
Imam v lasti 55{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lastništva, kaj pa zdaj stric?[/quote]

Odpoved lahko poda tudi upravnik. V zadnjem času se to kar pogosto dogaja pri manjših objektih, ki terjajo nesorazmerno veliko vloženega časa in dela, saj nastaja upravniku čista izguba. Za stanovalce je lahko to kar neprijetna situacija.

Daj povej en primer, da odstopi upravnik.

Upravnik dobi (orenk porcijo) keš vsak mesec, če kaj dela ali nič. Vsi pa jamrajo, kako garajo…… V resnici pa za večino objektov samo kasirajo – ker vsi plačujemo samo pošiljanje položnic!
Če pa pride do kakšnih večjih/obnovitvenih del na bajturinah ima pa (siromak) res mal več terenskega dela in lobiranja.

Daj povej en primer, da odstopi upravnik.

Upravnik dobi (orenk porcijo) keš vsak mesec, če kaj dela ali nič. Vsi pa jamrajo, kako garajo…… V resnici pa za večino objektov samo kasirajo – ker vsi plačujemo samo pošiljanje položnic!
Če pa pride do kakšnih večjih/obnovitvenih del na bajturinah ima pa (siromak) res mal več terenskega dela in lobiranja.[/quote]

Mi smo star blok, vsako stanovanje ima individualno urejeno ogrevanje, vodo in smeti plačujemo direktno komunali, za večje investicije sami zbiramo ponudbe, smo zelo aktivni in veliko stvari poštimamo sami … Na desetih položnicah od dvanajstih na leto sta dve postavki: skupna elektrika in delo upravnika. Na ostalih dveh sta dimnikar, pregled gasilskih aparatov in deratizacija. Za to dobi 200 evrov na mesec oziroma 2400 evrov na leto.
Ko smo menjavali streho, je zavlačeval dve leti in smo ga morali na kolenih prosit – vsi smo bili za, našli smo svojega izvajalca, denar je bil zbran, on je pa forsiral svojega (seveda, provizija) … Noro res.

O tem sem že pisal: pretežni del “keša”, ki ga plačujete upravniku, ta nakaže naprej za plačila računov dobaviteljev. Poglejte postavke na položnici:
odvoz smeti – ni upravnikov denar, nakaže ga komunalnemu podjetju
poraba vode – nakaže dobavitelju vode
vzdrževanje dvigala – nakaže serviserju

Upravnikov zaslužek je samo postavka “upravljanje”, ki je v povprečju 6 ali 7 € na stanovanje. Od manjšega objekta zasluži včasih manj kot 50 € na mesec. Če mora za ta denar vložiti v objekt 10 ur dela za urejanje medsosedskih sporov, dobimo urno postavko, ki ne pokrije ničesar.

Primerov, ko je upravnik podal odpoved in nihče drugi ni želel prevzeti, je kar nekaj. Verjetno pa razumete, da jih ne morem razkrivati.


Mnogo hjuše še pride. Začel sem z drobnarijami, katere so tudi pomembne za življenje v skupni harmoniji.[/quote]

vilid ti si car, dam ti prav… kar lepi to fotko, naj ve da mora to kramo pospraviti, packa nemarna.

jst bi ji ta voziček nekam zataknila …. al pa enga tomosa zraven parkirala – tak da bi mogla voziček dvignit ČEZ mojga tomosa!

če drugač ne gre, pa se pejmo tko …

maš dobre živce prenašat eno leno nezaposleno babo s to njeno kramo …. si se vprašal kaj bo pred vrati ko njen froc ne bo več rabil vozička?
ti jst povem: kolo, rolka, pa kup krame zraven … sej vendar, moramo razumeti da se mora froc igrati, anede? …. pa da mamica nima časa pospravljat, pa da ma ful dela k ma ful frocovja …..
aja, pa da ne boš mislil da vozička ne bo več … :-)))) ha, ha, spet bo voziček, boš videl … len folk, brez šihta, na socialnih podporah,…. taki majo otroke na cca 1,5 let ….. še bojo šli živci, boš videl…


Imam v lasti 55{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lastništva, kaj pa zdaj stric?[/quote]

Odpoved lahko poda tudi upravnik. V zadnjem času se to kar pogosto dogaja pri manjših objektih, ki terjajo nesorazmerno veliko vloženega časa in dela, saj nastaja upravniku čista izguba. Za stanovalce je lahko to kar neprijetna situacija.[/quote]
Upravnik lahko tudi sam prekine pogodbo sklenjeno med etažnimi lastniki. Ne vem, kaj mu je toliko všeč na meni, da se on ne odloči za to potezo? Mu dišim jaz ali denar?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/


Mnogo hjuše še pride. Začel sem z drobnarijami, katere so tudi pomembne za življenje v skupni harmoniji.[/quote]

vilid ti si car, dam ti prav… kar lepi to fotko, naj ve da mora to kramo pospraviti, packa nemarna.

jst bi ji ta voziček nekam zataknila …. al pa enga tomosa zraven parkirala – tak da bi mogla voziček dvignit ČEZ mojga tomosa!

če drugač ne gre, pa se pejmo tko …

maš dobre živce prenašat eno leno nezaposleno babo s to njeno kramo …. si se vprašal kaj bo pred vrati ko njen froc ne bo več rabil vozička?
ti jst povem: kolo, rolka, pa kup krame zraven … sej vendar, moramo razumeti da se mora froc igrati, anede? …. pa da mamica nima časa pospravljat, pa da ma ful dela k ma ful frocovja …..
aja, pa da ne boš mislil da vozička ne bo več … :-)))) ha, ha, spet bo voziček, boš videl … len folk, brez šihta, na socialnih podporah,…. taki majo otroke na cca 1,5 let ….. še bojo šli živci, boš videl…[/quote]
Vsega sploh nisem povedal. Soseda ima še enga otroka, kateri ima lepo igračo, kamion, kateri je tudi stal pred vhodom v klet. Te fotografije nimam, jo pa bom dobil, ko je kamijon pustila na hodniku v kleti.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Vilid! Priznaj, da si se slinil okoli te sosede in te je čevljala. Zdej pa vohljaš in vohuniš za njo….. Trpiš ko žvau, k dobi obiske. Hodiš prisluškovat. Zmrzuješ pri odprtih oknih, samo da slišič njen orgazmični stok, ki bo moral biti namenjen tebi.

V tem vozičku bi se moral vozit tvoj potomec………… buuuuuuuuuu! Vrata in domofon kontroliraš 25/7.

VILID!!! PRIZNAJ!

Če bi bila jaz ta soseda, bi snela VHODNA vrata s pantov! ITAK SI TI NAMESTO VRAT, PSA, NAJ NAJ VARNOSTNE SLUŽBE, KJE JE ŠELE TEHNIKA.

Vilid! Priznaj, da si se slinil okoli te sosede in te je čevljala. Zdej pa vohljaš in vohuniš za njo….. Trpiš ko žvau, k dobi obiske. Hodiš prisluškovat. Zmrzuješ pri odprtih oknih, samo da slišič njen orgazmični stok, ki bo moral biti namenjen tebi.

V tem vozičku bi se moral vozit tvoj potomec………… buuuuuuuuuu! Vrata in domofon kontroliraš 25/7.

VILID!!! PRIZNAJ!

Če bi bila jaz ta soseda, bi snela VHODNA vrata s pantov! ITAK SI TI NAMESTO VRAT, PSA, NAJ NAJ VARNOSTNE SLUŽBE, KJE JE ŠELE TEHNIKA.[/quote]
Zaradi ljubega miru pred teboj priznam, pa čeprav ni res-:)))

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Daj povej en primer, da odstopi upravnik.

Upravnik dobi (orenk porcijo) keš vsak mesec, če kaj dela ali nič. Vsi pa jamrajo, kako garajo…… V resnici pa za večino objektov samo kasirajo – ker vsi plačujemo samo pošiljanje položnic!
Če pa pride do kakšnih večjih/obnovitvenih del na bajturinah ima pa (siromak) res mal več terenskega dela in lobiranja.[/quote]

V tej temi je že vse, kar je bilo pametnega potrebno povedati, povedal @K. , katerega komentarje zelo cenim in vsakokrat z veseljem preberem.

No, @milostljiva, sem eden izmed tistih, ki je dal zadnjo odpoved manjšemu objektu (kakšnih štirinajst dni nazaj), v katerem so vsi redno poravnavali svoje obveznosti. Letni bruto prihodek 1 200,00€.

Sem upravnik, ki ni želel prevzeti objekta, kateremu je dal odpoved drug upravnik. Letni bruto prihodek 3 654,00€.

So pa seveda upravniki, ki so sposobni “požrti tudi svoj d….k” (kot zlahka sklepam o upravniku, ki ga tule omenja @vilid v svojih prostih spisih). Ampak, to niso upravniki, ampak neke smetiščne slinaste in zdrizaste naplavine, ki s svojim vztrajanjem v naši dejavnosti le-to degradirajo in mečejo slabo luč na vse tiste, ki si želimo delati dobro.

upravljanje objektov Mag dom,
Gorazd

New Report

Close