Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nesreča, on brez zdravstvenega zavarovanja

Nesreča, on brez zdravstvenega zavarovanja

komu ti to pišeš – avtorici?

Hvala za odgovore. Sem avtorica. Nimamo toliko premoženja, da bi lahko plačali vse stroške.

Na zavod se še nisem obrnila – predvsem zato, ker razmišljam o eni stvari. Moji prijatelji imajo firmo in bi bili pripravljeni moža za nazaj zavarovati kot njihovega delavca. Če sem prav razumela, se da to narediti, da prijaviš delavca v zavarovanje za nazaj. Ali je to sploh možno, ali lahko kdo prijavi da je to goljufija? Vem da ne bo dosti, a bo vsaj obvezno zavarovan.

helikopter je bil 12 let nazaj račun za 17 minut leta in reanimacije, ki žal ni uspela, 2800€, kljub uradnim zavarovanjem osnovno+dodatno sem plačala račun v celoti.

praviš,da ne boste plačali, Hja nisi na Balkanu, ce si modra poklici zzzs in morda ti bodo prisluhniti in ga zavarovali za nazaj, morda, vsaj obvezno,za dodatno boste pa itak morali plačati, ..
.

Avtorica, zelim vam cimboljso resitev nastale situacije, predvsem pa vse dobro vasemu mozu.

Vsak državljan Slo MORA imet urejeno OBVEZNO zdr.zav. Če tega nima, ga zavarovalnica terja za nazaj.
On se vrjetn lahk zavaruje tud na način, ki ga omenjaš, ali pač preko tebe, če je zdaj uradno brezposeln, ker če se ne motim, praviš, da v Italiji še nima urejenih vseh papirjev, ampak mislm, da bo to veljal OD DNEVA, ko se bo zavaroval.
Če se ne motim, se je par let nazaj, ko si poravnal dolg za nazaj, si lahk zaprosil za povračilo stroškov. Če to še velja, ne vem.
Skratka, na tvojem mestu bi ga TAKOJ zavarovala, pa tud osebno (da bi bilo čimprej rešen) šla po evropsko kartico. Vsaj to dvoje morte uredit!

Delodajalec ga za nazaj ne more zavarovati, ne nosijo se vec papirji na ZZZS, ampak se ureja prek e-vem aplikacijr.

Mogoce, ampak res samo mogoce, bi ga lahko ti prijavila za nazaj v zavarovanje prek sebe kot druzinskega clana. Pa se brezplacno je (zato ne razumem, da tega nista uredila takoj).

Moj znanec se je doživel srčni napad v tujini. Bil je brezposelen, brez zavarovanja. Bil je pripeljan
na urgenco in bil 2 dni na opazovanju. Plačal ni nič, ker je bila storitev urgentna!

Kako da ne more? Seveda se da. Tako kot ga lahko za nazaj odjaviš (ne dolgo nazaj na Tedniku, kjer so delavce odjavili za pol leta nazaj) ga lahko tudi prijaviš. Za 14 dni ziher ja, ker smo mi enega…..


V tujini ti nič ne pripada, če nimaš doma urejeno vsaj osnovno zdravstveno zavarovanje in urejeno modro kartico za tujino. V Nemčiji ali Italiji plačaš stroške tudi za osnovo, če modre kartice ni. To da mu pripada zdravljenje v urgentnih situacijah še ne pomeni, da tega kasneje pri neurejenem statusu ne bo potrebno finančno povrniti. Pripada mu zdravljenje, vendar če se izkaže, da nima urejene modre kartice ZZ, potem bodo naknadno terjali povrnitev stroškov – tudi za urgentno zdravljenje. Ne igrajte se s tem!
[/quote]

Tako je – mi smi imeli pred leti v Franciji en zaplet z otrokom; je bil prepeljan z rešilcem v Necker Enfants otroško bolnišnico v Parizu ( urejeno smo imeli vso zdravstveno dokumentacijo imeli s seboj vse, številke, originale, kontaktne številke in so komplicirali – da oni s Slovenijo nimajo nič podpisano, so trdili….. :)))))). Otrok hospitaliziran na urgentnem oddelku, opazovanje 2 dni, spremljanje zdravnika. Na koncu so nam hoteli izstaviti samoplačniški račun v znesku 6700 eur. Smo klicali na ZZZS, so dali navodila, naj po faksu pošljejo vso dokumentacijo, pa so še komplicirali, so hoteli keš na roke, niti plačila s kreditno kartico niso hoteli sprejeti. SMO biliprijazni, a vztrajni, da sporazum mednarodnega zdravstvenega zavarovanja velja in da uveljavljamo iz pravice iz tega naslova.

Francozi so se hoteli kar naredit “francoze” in niso nič hoteli slišati o sporazumu mednarodnega zdravstvenega zavarovanja ( modra kartica). So hoteli keš, takoj. In je šlo v stilu barantanja – na koncu smo se zdilali za 300 eur + da oni pošljjo potem še dokumentacijo z računom za 6700 eur na slovenski ZZZS. Šele potem so nas spustili.
[/quote]

No, za to se lahko zahvališ samo našim, ker traja in traja in traja, da nakažejo denar, ki ga dolgujejo tujim bolnicam, zato pa tam potem toliko komplicirajo.

Helikoptersko reševanje v Avstriji stane pa 5000€. Sem videla račun na lastne oči.

Pa kaj ti pišeš? Kaj si neumno? Niti en dan se ne sme biti brez zavarovanja, ti pa tu govoriš da te za en mesec ‘zašijejo’? Kdo te zašije? Država, bolnišnica, ki hoče stroške pokrite? ZZZS? Ne! Zašil se je tale gospodič lepo čisto sam. Meni je kristalno jasno, da tudi če grem samo čez mejo v avstrijo, brez zavarovanja pač ne grem, pa če je to samo en dan. Ti pa o enem mesecu tu. Draga šola, ni kaj, kriva sta si pa dotična čisto sama.

Ostali, ki predlagate razne golufije, pa: Bodite tiho tudi takrat, ko vas država goljufa. Saj ste isti.
[/quote]

Kaj se ti name spravljaš? Saj sem samo vprašala!! Kaj pa je en mesec neplačanega zavarovanja??
Lohk si nekje zadržan, lohk na dopustu, lahko……..svašta!! In ne plačaš pravočasno položnice!
A kar odpikan si?? Prej pa vse urejeno? Niti opomina ni?

Je pa tako! Res se ne spoznam na zavarovanja v tujini. Jebbeš potem tako EU.
Kaj misliš, da ima vsak, ki gre po nakupih v Trst, Celovec……. modro kartico, zavarovanje za tujino?? In se ti naredi prom. nesreča na poti…….. si v riti???!
Tega zavarovanja, kaj šele, da bi narod vedel ……….. sem garant, da nima 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naših drž.! 🙁

Sicer pa z zanimanjem berem temo. Prvič slišim marsikaj. Ker pri nas itak še sami ne vedo, kaj vse moramo in kaj je veljavno…………. pessda, več čas eni hakelci! 🙁

Avtoričini družini pa iz srca želim vse dobro!

Takoj na pristojno enoto ZZZS – urediti obvezno zdravstveno zavarovanje. Upam, da dodatno zdravstveno zavarovanje ima mož urejeno. Upam, da boste uspešno rešili ta problem.
Možu želim čimprejšnje in čim boljše okrevanje. Želim vam veliko moči in vse dobro.

Pa kaj ti pišeš? Kaj si neumno? Niti en dan se ne sme biti brez zavarovanja, ti pa tu govoriš da te za en mesec ‘zašijejo’? Kdo te zašije? Država, bolnišnica, ki hoče stroške pokrite? ZZZS? Ne! Zašil se je tale gospodič lepo čisto sam. Meni je kristalno jasno, da tudi če grem samo čez mejo v avstrijo, brez zavarovanja pač ne grem, pa če je to samo en dan. Ti pa o enem mesecu tu. Draga šola, ni kaj, kriva sta si pa dotična čisto sama.

Ostali, ki predlagate razne golufije, pa: Bodite tiho tudi takrat, ko vas država goljufa. Saj ste isti.
[/quote]

Kaj se ti name spravljaš? Saj sem samo vprašala!! Kaj pa je en mesec neplačanega zavarovanja??
Lohk si nekje zadržan, lohk na dopustu, lahko……..svašta!! In ne plačaš pravočasno položnice!
A kar odpikan si?? Prej pa vse urejeno? Niti opomina ni?

Je pa tako! Res se ne spoznam na zavarovanja v tujini. Jebbeš potem tako EU.
Kaj misliš, da ima vsak, ki gre po nakupih v Trst, Celovec……. modro kartico, zavarovanje za tujino?? In se ti naredi prom. nesreča na poti…….. si v riti???!
Tega zavarovanja, kaj šele, da bi narod vedel ……….. sem garant, da nima 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naših drž.! 🙁

Sicer pa z zanimanjem berem temo. Prvič slišim marsikaj. Ker pri nas itak še sami ne vedo, kaj vse moramo in kaj je veljavno…………. pessda, več čas eni hakelci! 🙁

Avtoričini družini pa iz srca želim vse dobro!
[/quote]

Je pa malo razlika, če samo ena položnica ni plačana (ker to še vedno lahko plačaš naknadno) in če zavarovanje sploh ni urejeno. Za mene je to pač neodgovorno.

Avtorica….

Če je mož obvezno zavarovanje imel prekinjeno, mu je ZZZS njegovega kraja po 7. dnevih poslal opomin in POZIV, da si takoj uredi obvezno osnovno zdravstveno zavarovanje – to je preverjen podatek. To zavarovanje je obvezno za vse državljane republike Slovenije in kaznivo, če tega ne urediš.
Žal je tvoj mož verjetno to obvestilo ignoriral, in mislil, saj ne bo nič, saj sem zdrav itd itd. Tega, daje zavarovanje DOLŽAN urediti, verjetno ni resno jemal.
Zdaj je,kar je.
Za nazaj se ne da uredit ničesar bo treba plačat, čeprav je urgenca. takoj jutri pojdi na ZZZS in uredi zavarovanje za naprej, da bo vsaj to urejeno. Glede plačila že nastalih stroškov pa se poskusi dogovorit za obročno odplačilo.
Šola za drugič, da se pošte oz. opominov iz ZZZS ne ignorira.
Možu želim čimprejšnje okrevanje.

Kar se tiče zgornjega, ki sprašuje, kdo je plačal za zdravljenje beguncev, plačnik je bil Ministrstvo za zdravje. Delam v medicini in vse kopije zdr. dokumentov smo morali redno pošiljati na Ministrstvo.

Hvala.

Ni mi pa jasn, zakaj so zbrisal vprašanje glede plačila zdr storitev beguncem?

Pa kaj ti pišeš? Kaj si neumno? Niti en dan se ne sme biti brez zavarovanja, ti pa tu govoriš da te za en mesec ‘zašijejo’? Kdo te zašije? Država, bolnišnica, ki hoče stroške pokrite? ZZZS? Ne! Zašil se je tale gospodič lepo čisto sam. Meni je kristalno jasno, da tudi če grem samo čez mejo v avstrijo, brez zavarovanja pač ne grem, pa če je to samo en dan. Ti pa o enem mesecu tu. Draga šola, ni kaj, kriva sta si pa dotična čisto sama.

Ostali, ki predlagate razne golufije, pa: Bodite tiho tudi takrat, ko vas država goljufa. Saj ste isti.
[/quote]

Kaj se ti name spravljaš? Saj sem samo vprašala!! Kaj pa je en mesec neplačanega zavarovanja??
Lohk si nekje zadržan, lohk na dopustu, lahko……..svašta!! In ne plačaš pravočasno položnice!
A kar odpikan si?? Prej pa vse urejeno? Niti opomina ni?

Je pa tako! Res se ne spoznam na zavarovanja v tujini. Jebbeš potem tako EU.
Kaj misliš, da ima vsak, ki gre po nakupih v Trst, Celovec……. modro kartico, zavarovanje za tujino?? In se ti naredi prom. nesreča na poti…….. si v riti???!
Tega zavarovanja, kaj šele, da bi narod vedel ……….. sem garant, da nima 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naših drž.! 🙁

Sicer pa z zanimanjem berem temo. Prvič slišim marsikaj. Ker pri nas itak še sami ne vedo, kaj vse moramo in kaj je veljavno…………. pessda, več čas eni hakelci! 🙁

Avtoričini družini pa iz srca želim vse dobro!
[/quote]

Pa ves, da nas je kar nekaj, ki si vsako leto narocimo ZZZS kartico za tujino (je brezplacna) in imamo sklenjeno letno turisticno zavarovanje za tujino…

NELOGIČNOSTI post_id=11709181 time=1496338972]
Avtorica….
—————————————————————————————
Če je mož obvezno zavarovanje imel prekinjeno, mu je ZZZS njegovega kraja po 7. dnevih poslal opomin in POZIV, da si takoj uredi obvezno osnovno zdravstveno zavarovanje – to je preverjen podatek. To zavarovanje je obvezno za vse državljane republike Slovenije in kaznivo, če tega ne urediš.
Žal je tvoj mož verjetno to obvestilo ignoriral, in mislil, saj ne bo nič, saj sem zdrav itd itd. Tega, daje zavarovanje DOLŽAN urediti, verjetno ni resno jemal.
……………………..

Kako veš, da je ignoriral? Koliko časa ima, da po POZIVU, da uredi? Ne mi lapat, da takoj!
‘Takoj’ ne obstaja!!! Je en mesec?? Avtorica pa itak govori o enem mesecu………… ali enem in pol!!
—————————————————————
Zdaj je,kar je.

Nič ni, kar je – je!! Če bi bil to en okravatan kuraaac, bi ga brez skrbi potegnili iz dreka!!
………………………………………………………
Za nazaj se ne da uredit ničesar bo treba plačat, čeprav je urgenca. takoj jutri pojdi na ZZZS in uredi zavarovanje za naprej, da bo vsaj to urejeno. Glede plačila že nastalih stroškov pa se poskusi dogovorit za obročno odplačilo.
Šola za drugič, da se pošte oz. opominov iz ZZZS ne ignorira.

Jebbem ti šolo, ki jo narod plačuje že več kot 25 let oblastnikom!!! :(((

Tudi za nazaj – za en kurčččev mesec (ali dva) se da – mora uredit. Samo prav se moraš pisat??? Ali pa naletet na uradnico, ki ni robot! Pa brez izigravanja, kriminala, basanja v žepe……….. samo človečnost!
Človečnost, ki jo v mnogoterih primerih spozna šele sodišče v Bruslju. Je pa težka jebba, da pridemo do tega. Plača VSE raja! 🙁

Ne lapajte tra la la – ker ste VSI na stolčkih že čist zarukani!

Kaj se ti name spravljaš? Saj sem samo vprašala!! Kaj pa je en mesec neplačanega zavarovanja??
Lohk si nekje zadržan, lohk na dopustu, lahko……..svašta!! In ne plačaš pravočasno položnice!
A kar odpikan si?? Prej pa vse urejeno? Niti opomina ni?

Je pa tako! Res se ne spoznam na zavarovanja v tujini. Jebbeš potem tako EU.
Kaj misliš, da ima vsak, ki gre po nakupih v Trst, Celovec……. modro kartico, zavarovanje za tujino?? In se ti naredi prom. nesreča na poti…….. si v riti???!
Tega zavarovanja, kaj šele, da bi narod vedel ……….. sem garant, da nima 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naših drž.! 🙁

Sicer pa z zanimanjem berem temo. Prvič slišim marsikaj. Ker pri nas itak še sami ne vedo, kaj vse moramo in kaj je veljavno…………. pessda, več čas eni hakelci! 🙁

Avtoričini družini pa iz srca želim vse dobro!
[/quote]

Pa ves, da nas je kar nekaj, ki si vsako leto narocimo ZZZS kartico za tujino (je brezplacna) in imamo sklenjeno letno turisticno zavarovanje za tujino…
[/quote]
Avtorica se opravičujem da uletavam v temo, ampak mogoče še komu prav pride: kakšna je razlika med brezplačnim zavarovanjem za tujino na ZZZS ali Coris denimo? Ker prva varianta je zastonj, vse ostale so plačljive. Imata isto kritje?
Hvala za pojasnilo.

Čim prej preveri pri ZZZS kaj se da narediti in kakšen je postopek.

“Yes, if the stones that we walked on could talk, they would surely tell our story.” ― Nico J. Genes

Če imate prijatelje s firmo, naj ga zaposlijo za nazaj, se da, 1000 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Javite se njihovem računovodji in boste uredili.
Bolj je problem, če je slučajno prekinil dodatno zdravstveno zavarovanje.

Coris in ostala komercialna zavarovanja krijejo npr.helikopterski prevoz, zivljenjsko nenujna zdravljenja …. ZZZS kartica samo izkazuje, da je v maticni drzavi oseba zavarovana in krije zivljenjsko nujna zdravljenja.

Kaj se ti name spravljaš? Saj sem samo vprašala!! Kaj pa je en mesec neplačanega zavarovanja??
Lohk si nekje zadržan, lohk na dopustu, lahko……..svašta!! In ne plačaš pravočasno položnice!
A kar odpikan si?? Prej pa vse urejeno? Niti opomina ni?

Je pa tako! Res se ne spoznam na zavarovanja v tujini. Jebbeš potem tako EU.
Kaj misliš, da ima vsak, ki gre po nakupih v Trst, Celovec……. modro kartico, zavarovanje za tujino?? In se ti naredi prom. nesreča na poti…….. si v riti???!
Tega zavarovanja, kaj šele, da bi narod vedel ……….. sem garant, da nima 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naših drž.! 🙁

Sicer pa z zanimanjem berem temo. Prvič slišim marsikaj. Ker pri nas itak še sami ne vedo, kaj vse moramo in kaj je veljavno…………. pessda, več čas eni hakelci! 🙁

Avtoričini družini pa iz srca želim vse dobro!
[/quote]

Pa ves, da nas je kar nekaj, ki si vsako leto narocimo ZZZS kartico za tujino (je brezplacna) in imamo sklenjeno letno turisticno zavarovanje za tujino…
[/quote]

Jaa :-)) ti, ki se celo valjaš na Hrvaškem v vikendici. Pa pozimi smučarija v IT, A, ŠVica…. pa to.

Ne mi nabijat! A misliš, da ima zavarovanje mama z Robanovga kota, ki gre po nakupih v sosednje države 4 x na leto? !!! Pa en oča, ki gre 2x na leto na Madžarsko?
Pa ena bejba, ki gre v Trst?

Jaz razumem vse, ki gredo na Tajsko, po sanjskih otokih, safari v Afriki……… ! Vse jasno. Pa vas, ki imate vikendice po Dalmaciji in tam preživiš pol leta.

V bistvu se vsak igra ‘z življenem in premoženjem’, če greš v štacuno v Italijo, Avstrijo……!!

Pa ves, da nas je kar nekaj, ki si vsako leto narocimo ZZZS kartico za tujino (je brezplacna) in imamo sklenjeno letno turisticno zavarovanje za tujino…
[/quote]
Avtorica se opravičujem da uletavam v temo, ampak mogoče še komu prav pride: kakšna je razlika med brezplačnim zavarovanjem za tujino na ZZZS ali Coris denimo? Ker prva varianta je zastonj, vse ostale so plačljive. Imata isto kritje?
Hvala za pojasnilo.
[/quote]

…mednarodno turistično zavarovanje (Coris, Triglav…….) zavaruje za primer nezgode in nujnega zdravljenja, prevoza v domovino…..) v cca 52 državah, s katerimi ZZZS nima pogodbe ( npr.Tajska….), vendar je potrebno nadaljevati zdravljenje v domovini, saj krije le do določenega zneska…..

Imela pred mesecem podobno stanje.
1. Če ob prijavi zrav.zavarovanj na obrazcu posebej ne označiš, da te naj obvestijo o poteku, te ne obvestijo, ampak si po zakonu dolžan sam pazit na iztek in se pravočasno zavarovati kot občan, kmet, drugi. član, sociala… Zdr.zavarovanje je obvezno in si ga dolžen imet.
2.Jaz trapa sem spregledala, da mi je zdr.zavarovanje poteklo prvi teden v mesecu. Okoli 25.v mesecu se mi je hudo poškodoval otrok. So me na urgenci opozorili takoj, otroka so sprejeli, jaz pa sem tekla na ZZZS. Si mislim ok en dan stroškov požre, dobra šola… Pa me je referentka zavarovala kot občana+otroke. Pove znesek. Hočem plačat in pove, da bo položnica naslednji mesec. Vprašam od kdaj velja in pove, da od dneva ko mi je poteklo, ker je še vse v istem mesecu. Tako, da mi je veljalo dejansko 3 tedne za nazaj. In to za borih 25 eur.
3.jutri takoj na ZZZS in hitro poravnati dopolnilno na Vzajemno. Šele potem razmišljaj o kaznivih fiktivnih zaposlitvah.

New Report

Close