Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus neupoštevanje izolacije in karantene

neupoštevanje izolacije in karantene

Poznam kar nekaj ljudi, ki ne upoštevajo izolacije ali karantene. Nekateri celo hodijo v službo, ker jim je direktor rekel naj kar pridejo.

Ne razumem kako so lahko tako neodgovorni. Drugi ne povejo s kom so bili v stiku, tako da tistim sploh ni treba v karanteno. Spet drugi karanteno preživljajo pri svoji punci ki ni okužena in hodi v službo,ceprav tam ni prijavljen. Saj ni cudno da je toliko okužb.

Ima me, da bi jih kar prijavila, a se bojim da tudi to ne bi učinkovalo. Je kdo ze koga prijavil? So prišli preverit?

Odgovor na objavo uporabnika
besna, 24.01.2022 ob 10:22

Poznam kar nekaj ljudi, ki ne upoštevajo izolacije ali karantene. Nekateri celo hodijo v službo, ker jim je direktor rekel naj kar pridejo.

Ne razumem kako so lahko tako neodgovorni. Drugi ne povejo s kom so bili v stiku, tako da tistim sploh ni treba v karanteno. Spet drugi karanteno preživljajo pri svoji punci ki ni okužena in hodi v službo,ceprav tam ni prijavljen. Saj ni cudno da je toliko okužb.

Ima me, da bi jih kar prijavila, a se bojim da tudi to ne bi učinkovalo. Je kdo ze koga prijavil? So prišli preverit?

Prijavi! Zakaj ne bi?

Tud jaz, ampak drzim se pravila nisem jaz gestapo, jaz ne ovajam ljudi. Nisem si jaz zmislila kod (beri okuzen sem ampak kar ne vejo, jih ne boli), cistijo naj tisti, ki so vse skupaj posvinjali.

nova
Uredništvo priporoča

Kje si bila pa prej, pred leti, ko ni bilo korone, si bila tudi tako dosledna, ko si bila prehlajena, da si se izogibala ljudem?!

Ker mogoce si ti res imela le prehlad, nekdo drug, s slabsim imunskim sistemom, se je oa nalezel od tebe in oblezal za dalj casa, morda celo v bolnici!

Prej te pa ni motilo, da kdo kiha, smrka in kaslja po svetu?!

Taki, ki se obracate po vetru in nimate nobenih higienskih norm od prej, ste najhujsa vrsta podgan!

Naj prej malo osnov. Karanteno lahko preživljaš kjerkoli, tudi v tujini. V bistvu moraš samo navest naslov kjer boš. Ostali ki živijo z osebo, ki je v karanteni, karantene nimajo. Lahko brez problema hodijo naokrog. Je tudi polno izjem od karantene.

Na to kdo je koga da je bližnji stik ti nimaš vpliva. Če ni ravno ožji družinski član ali sodelavec v isti pisarni, na to nima vpliva niti NIJZ.

NIJZ je s karantenskimi odločbami tako v zaostanki, da se ti karantena že zdavnaj isteče preden dobiš odločbo. Izjeme so samoprijave v karanteno. To odločbo dobiš v 1 dnevu.

Če ljudje v izolaciji hodijo v službo, mirne vesti prijaviš anonimno. Inšpektorji sigurno pridejo.

Lih to sm dons študirala kam prjavt? Zakaj? Zato ker sm žleht 😉

Odgovor na objavo uporabnika
Neprijavljena, 24.01.2022 ob 17:59

Naj prej malo osnov. Karanteno lahko preživljaš kjerkoli, tudi v tujini. V bistvu moraš samo navest naslov kjer boš. Ostali ki živijo z osebo, ki je v karanteni, karantene nimajo. Lahko brez problema hodijo naokrog. Je tudi polno izjem od karantene.

Na to kdo je koga da je bližnji stik ti nimaš vpliva. Če ni ravno ožji družinski član ali sodelavec v isti pisarni, na to nima vpliva niti NIJZ.

NIJZ je s karantenskimi odločbami tako v zaostanki, da se ti karantena že zdavnaj isteče preden dobiš odločbo. Izjeme so samoprijave v karanteno. To odločbo dobiš v 1 dnevu.

Če ljudje v izolaciji hodijo v službo, mirne vesti prijaviš anonimno. Inšpektorji sigurno pridejo.

No, to da ostali, ki živijo z okuženim niso v karanteni, pač ni res. V karanteni niso samo, če so preboleli pred manj kot 45 dnevi ali so polno (3x) cepljeni.

Ma da bi mene prijavila te najdem slej kot prej potem pa ne bodo samo Mateja iskali v Srbiji ampak tudi tebe pri nas.

Jaz imam modela, oba okužena, oddajata apartmaje, povsod hodita brez makse in se družita z gosti.  Sta pač prodajalca koronce. Eni so opokani al pa že nesramni, če pomislimo na tiste, ki jo ne prenesejo najboljše.

Se pa sprašujem, a če takole nekoga okužijo, pa umre, a jim je tud tko ravno? Pa tile anticepilci, pri nas jih je že nekaj šlo, pol pa tisti, k so mu sedaj dve leti ploskali na vse anticepilske objave, ja ne morjo se načudit in objokat smrt. A prej, k so mu pa ploskal, da se ni šel cepit, pa niso pomislili, da lahko nekdo umre? Sam zato, ker sta vaška čistilka in vzgojiteljica daleč najpametnejši bitji na zemlji. Tolk k onidve vesta, ma tud medicina ne ve. Čudn da pol ne znata pomagat, k kdo gre.

Jz sem okuzen

Doma reku da sem na dopustu.

Ce bi povedu da sem okuzen,bi me fotr prefuku ker bi mogu bit v karanteni zarad mene. In poslusu bi kje sem hodil.

Tk da sem na dopustu

Nijz pa reku da sta starsa na dopustu v bosni.

Brt pa v lj na faxu .da je ostal.

Dejmo neki razcistit. Ce hoce necepljeni povsod hodit rabi hitri test (uradno). V primeru, da je pozitiven ima vsaj 50 posto, da mu pokaze plus. Isti moment ne more vec nikamor, ce je poz. Vrata zaprta.

S cepljenimi je druga pesem. V primeru da mu hitri test (narejen doma, ker uradnega ne rabi) pokaze plus gre se vedno lahko kamor hoce. Vprasanje je kdo raznasa brez, da bi mu kdo vrata zaprl. Se bo treba kar sprijaznit, da so s temi kodami naredili veliko sranje.

Moje mnenje je da se karantene skor nihče ne drzi. Zakaj? Povsod je ista gneča kot vedno. Trgovina dopoldan polna. Pa ne mi rect da se ne bi moralo pozmat

ZAposleni v zdravstvu, socialnem varstvu, šolstvu , nismo več v karantenah.

Preboleli in 2krat cepljeni, prav tako ne.

 

Prijavljala bi za kaj? Ljudje morajo biti doma v karanteni, zaradi tretjega prehlajenega. Precepljeni ljudje so doma, delajo necepljeni! Najbrž si že dolgo v pokoju, ne delaš, zato nimaš stika s trenutno realno sliko, pa ti grejo neumnosti po glavi. Raje pojdi kvačkat, boš prej s tem rešila svet.

Ti kar prijavljaj, anonimno seveda, saj ste taki strahopetci po naravi. Pogum kokoši. Ti pa garantiram nekaj. What goes around, comes around ali po domače karma.

Čudno prečudno, še nobena trgovka iz Mercatorja, Tuša, Lidla ni umrla. Pa je dnevno izopstavljena gužvi. Da ne govorim kolikokrat sem že videla, da je kdo kihnil, ko sj je potegnil masko dol. Upokojenec seveda!

V bankah pa bog ne daj brez pct-ja. Še v skafandrih bi te pričakali.

In pol se najde, ki bi anonimno prijavljal. Provokator ali pa Micka.

Pri nas na firmi, če kdo na samotestiranju doma ugotovi, da je +, dobi direktivo:” Če ti nič ni, bodi tiho pa pridi delat.”

Saj se že vsem po spisku trapast zdi zaradi prehlada doma ostajat.

Tudi jaz ne bom upoštevala če bom na pcr pozitivna.Celi teden sem v tesnem stiku z okuženo osebo doma.Cel teden sem na testih negativna.Sem šla še na pcr in če bom po sedmih dneh slučajno pozitivna me noben več ne zaustavi.Normalno se bom gibala na okoli,šla v trgovino kjer ni pogoj pct….

A si prebrala zmazek, ki si ga napisala???

A misliš,da bom zdrave otroke zapirala med štiri stene. V šoli je bil vedno nekdo + tako da je avtomatično šel cel razred v karanteno, zdej se gre v karanteno šele po potrditvi  + 30% vseh učencev. In tako pri treh otrocih izračunaj kolikokrat od septembra bi za vikend lahko kam šli oz.koliko so ti otroci sploh lahko vzunaj???? Nič ane. Če vam ni jasno debili zabiti, ker drugega niste, letos otroke zapirajo med štiri stene s šolanjem prek zooma. Lansko leto, ko si bile šole zaprte so vsaj ven lahko hodili, zdaj pa skoz te grozne karantene. Pa še podatek, ki  bo debile prevzel. Vsi otroci, ki so bili + na teh testih niso razvili niti najmanjšega ptehlada, nič jim ni bilo prav tako ne staršem.

Nam se v teh dveh letih ni uspelo okužiti, čeprav smo se 2 leti nazaj  igrali na igriščih, kljub temu da je bilo to strogo ptepovedano, ker je virus živel 47 dni na igralih in je bil smrtno nevaren. Igrišče, klopce vsak dan polimane, da se ne smejo koristit, mi starši smo pa vsak dan s škarjami hodili na igrišče in rezali une trakove dol. Kakšen nateg, kaj vse so vas nategovali in vas še vedno nategujejo. Dajte si plastično vrečo čez glavo, le tako boste varni in sevefa skafander.

O bog kaj ta zemlja nosi

Odgovor na objavo uporabnika
Lpi, 24.01.2022 ob 19:18

Jz sem okuzen

Doma reku da sem na dopustu.

Ce bi povedu da sem okuzen,bi me fotr prefuku ker bi mogu bit v karanteni zarad mene. In poslusu bi kje sem hodil.

Tk da sem na dopustu

Nijz pa reku da sta starsa na dopustu v bosni.

Brt pa v lj na faxu .da je ostal.

👍👍👍

Daj vstreli se da nem jaz poisko.
koji kurac te pa briga zdravje drugih!! Poskrbi za svoje zdravje možganov sam enkrat bi me prijavla pa bi ti vse prste polamo na rokah in nogah ce bi se pa kaj sikala bi se ti pa jezik odrezo. Prokleta fausija gamatska zapri se nekam 10m pod zemljo pa bo mir!!!!

Brigaj se za sebe,pa tiho lažje….

Zanima me, kdo belezi podatke, kako bolani so trgovci in koliko jih umre. Nisem zasledila te statistike in bi vas prosila za vir, hvala.

New Report

Close