Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nevzgojeni mulci

Nevzgojeni mulci

Nekje med 3 in 5 letom se razvije Frontalni korteks in so otroci več kot usposobljeni nadrzorovati se.
Do takrat pa jim morajo pomagati starejši: starša.
[/quote]

verjetno nimaš še otrok
čelni reženj se najbolj razvija v puberteti, pri nekaterih ljudeh se dokončno razvije do 30tega leta.

še odgovor na temo … ja, mene tako obnašanje zelo moti. na srečo pri nas nikdar ni bilo ne zjanja, ne metanja po tleh in podobnih scen… smo pač taka, bolj mirna in na izi familija 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Čudno, takšnih družin ne poznam. Živimo v manjšem bloku, kjer je sicer veliko otroškega živžava, a na srečo ne takšnega, kot je pri vas.

verjetno nimaš še otrok
čelni reženj se najbolj razvija v puberteti, pri nekaterih ljudeh se dokončno razvije do 30tega leta.

še odgovor na temo … ja, mene tako obnašanje zelo moti. na srečo pri nas nikdar ni bilo ne zjanja, ne metanja po tleh in podobnih scen… smo pač taka, bolj mirna in na izi familija 🙂
[/quote]

Premalo točno zapisano.. razvoj je nekje do 5 leta starosti takšen, da omogoča nadzor emocij v civilizirani obliki.
Seveda so izjeme.. kot različni karakterji itd.

A v povprečju, z dobrim vzgledom staršev otroci do 5 leta zmorejo marsikaj, kar razvajeni “ne-zmorejo”.

Dovolj je primerjava mestnih otrok in podeželskih..

De omnibus disputandum..

Se bere kot zgodba fensi blokovskega naselja. Prijetno lene, fine, visoko izobrazene mame se doma po kavcu svaljkajo in opravljajo, par popolnoma podivjanjih mulcev prve triade pa terorizira celotno naselje. Cele dneve dretje, brcanje zoge v vrata in nadlegovanje ostalih otrok. Je pa treba razumet, da imajo mame ekstremno tezke sluzbe izven gospodarstva in ko pridejo domov zgodaj popoldne enostavno ne zmorejo sfolgat razvajenih sonckov.

Mi ostali, z lepo vzgojeno mladino pa tega ne razumemo, ker
VPISI RAZLOG
VPISI IZGOVOR

Taki starši niso dorasli svojemu otroku. Niso dorasli,niso zreli,zato sploh ne vedo,da je njihovo početje moteče, kretensko,idiotsko,debilno. Se ne zavedajo,da so kretenski,debilni starši.

Premalo točno zapisano.. razvoj je nekje do 5 leta starosti takšen, da omogoča nadzor emocij v civilizirani obliki.
Seveda so izjeme.. kot različni karakterji itd.

A v povprečju, z dobrim vzgledom staršev otroci do 5 leta zmorejo marsikaj, kar razvajeni “ne-zmorejo”.

Dovolj je primerjava mestnih otrok in podeželskih..
[/quote]
ponavadi svoje pisanje podkrepiš z linki in mems-i … tokrat pa blefiraš in posplošuješ 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


ponavadi svoje pisanje podkrepiš z linki in mems-i … tokrat pa blefiraš in posplošuješ 🙂
[/quote]
Tudi vaših ni ravno veliko.

Vendar je težko podati link na oddajo National Geographica, katerega naslova se ne spomniš več točno. Je šlo pa za nevro-kirurga, ki je raziskoval nasilje.
Obiskal oni festival v Andih, kjer so ljudje celo leto ne-nasilni.. tisti dan, pa se stepejo z dovoljenjem celotne skupnosti, tudi do smrti.

In prav tam je bilo pojasneno: Kdo je najbolj nasilno bitje na tem planetu?
3 letniki, ker jim frontalni korteks (še) ne deluje. Da se možgani razvijajo še naprej.. vemo.
Gre pa za to, da nekje do 5 leta je dovolj osnov, da ne potrebujejo izbruhniti za čisto vsako sprdačino.. in gre iskati vzroke v vzgoji – fobijah staršev, kot pa fizičnih lastnostih možgan.

De omnibus disputandum..

Nekje med 3 in 5 letom se razvije Frontalni korteks in so otroci več kot usposobljeni nadrzorovati se.
Do takrat pa jim morajo pomagati starejši: starša.
[/quote]

ampak svet ni idealen, če pogledaš te “slavne” ljudi od igralcev do politikov kolikor jih pa ima razviti Frontalni kotreks. Juncker npr. pijan ko mavra paradira ne vrhu EU, a se ti zdi da se je sposoben kontrolirati?
https://klip.si/video/video-juncker-tako-pijan-da-ni-mogel-niti-hoditi-poglejte-si-posnetek


Tudi vaših ni ravno veliko.

Vendar je težko podati link na oddajo National Geographica, katerega naslova se ne spomniš več točno. Je šlo pa za nevro-kirurga, ki je raziskoval nasilje.
Obiskal oni festival v Andih, kjer so ljudje celo leto ne-nasilni.. tisti dan, pa se stepejo z dovoljenjem celotne skupnosti, tudi do smrti.

In prav tam je bilo pojasneno: Kdo je najbolj nasilno bitje na tem planetu?
3 letniki, ker jim frontalni korteks (še) ne deluje. Da se možgani razvijajo še naprej.. vemo.
Gre pa za to, da nekje do 5 leta je dovolj osnov, da ne potrebujejo izbruhniti za čisto vsako sprdačino.. in gre iskati vzroke v vzgoji – fobijah staršev, kot pa fizičnih lastnostih možgan.
[/quote]

o čelnem režnju na netu dobiš veliko napisanega, mogoče si kaj prebereš, da boš vedel o čem sploh govoriš. če nimaš lastne izkušnje je še toliko težje razumeti.
redko lepim linke, ampak ok .. https://www.vecer.com/mozgani-najstnikov-delujejo-samo-na-pol-6243912 https://sl.wikipedia.org/wiki/Veliki_mo{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEgani

ti mešaš trmo, ki s čelnim režnjem nima kaj dosti skupnega … tisto je razvojna faza pri treh letih, ki se včasih ponovi pri petletnikih.

da bi pa kar takole na počez potegnil črto med mestne in podeželjske otroke, kot pišeš zgoraj … no, to pa je res zanimiva trditev (posploševanje), s katero se seveda ne morem strinjat 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

o čelnem režnju na netu dobiš veliko napisanega, mogoče si kaj prebereš, da boš vedel o čem sploh govoriš. če nimaš lastne izkušnje je še toliko težje razumeti.
redko lepim linke, ampak ok .. https://www.vecer.com/mozgani-najstnikov-delujejo-samo-na-pol-6243912 https://sl.wikipedia.org/wiki/Veliki_mo{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEgani

ti mešaš trmo, ki s čelnim režnjem nima kaj dosti skupnega … tisto je razvojna faza pri treh letih, ki se včasih ponovi pri petletnikih.

da bi pa kar takole na počez potegnil črto med mestne in podeželjske otroke, kot pišeš zgoraj … no, to pa je res zanimiva trditev (posploševanje), s katero se seveda ne morem strinjat 🙂
[/quote]

Se ne bi mogla bolj strinjati, včasih ga SV tudi mimo pihne.

o čelnem režnju na netu dobiš veliko napisanega, mogoče si kaj prebereš, da boš vedel o čem sploh govoriš. če nimaš lastne izkušnje je še toliko težje razumeti.
redko lepim linke, ampak ok .. https://www.vecer.com/mozgani-najstnikov-delujejo-samo-na-pol-6243912 https://sl.wikipedia.org/wiki/Veliki_mo{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEgani

ti mešaš trmo, ki s čelnim režnjem nima kaj dosti skupnega … tisto je razvojna faza pri treh letih, ki se včasih ponovi pri petletnikih.

da bi pa kar takole na počez potegnil črto med mestne in podeželjske otroke, kot pišeš zgoraj … no, to pa je res zanimiva trditev (posploševanje), s katero se seveda ne morem strinjat 🙂
[/quote]
Poglejte si izvrstno oddajo BBCja na to temo: Child of our time

Vodi jo Robert WInston, nevrokirurg.. ki je vodil tudi druge poljudno znanstvene oddaje o možganih in kako jih Homo Sapiens uporablja..

CHILD OF OUR TIME
je longitudinalna študija, ki je spremljala 25 otrok nekje od njihovega rojstva (povečini l.1999 in 2000 – torej milenijci).
Vsega skupaj 11 sezon, 31 oddaj. Do sedaj.. študija se namreč nadaljuje.

V zadnji se razliočni strokovnjaki glede otroškega razvoja vsedejo za okroglo mizo in debatirajo o razlikah v letih, razvoju možgan, vliva okolja, nekoč in danes.

Vse kar sem zapisal, je ponovljeno v oddaji. Podeželski otroci imajo npr. Še vedno radij gibanja, igre in raziskovanja tako kot nekoč: nekaj 10km. Mestni nekaj 100m.
Tudi domača opravila se bistveno razlikujejo med vaškim in mestnim prebivalstvom.. kjer pa za vaško prebivalstvo ne moreš šteti ljudi, ki na vasi spijo, dejansko pa živijo mestno življenje (služba v mestu).
Vas torej, v smislu kmečkega življenja torej.

Sklicevanje na lastno avtoriteto je pa eden najslabših argumentov. Moja realnost, ne kroji realnoisti drugih. Ad hominem itak bazira na tem.. in je tudi ne-argument.
Otroci so pač eden boljših zrcal naše starševske vzgoje, ki sicer je prepletena tudi z genetiko, vendar boljši, ko je naš starševski stil, lažje bo premagoval različnosti.. se prilagajal tako razvoju, kot individumu.
O nevzgojenih mulcih, pa je še najbolji oni stari vic:
“Vstopi na mestni avtobus mamica s sinčkom. Le ta se vsede nasproti stareješe gospe in takoj začne brcati vanjo. Ko se starejša ženska obrne na mamo, da naj mu to prepreči, ji mamica takoj zabrusi, da naj pusti otroka na miru, ker gre za ‘svobodno vzgojo’ – torej nič, kar bi ona starka lahko razumela.
Pride naslednja postaja, vstane panker, pljune v obraz oni mamici, ki seveda ob tem čisto znori.
Pankič pa se ob sestopu obrne v avtobus in reče: ‘Sem svobodno vzgojen, nič kar bi vi razumeli.’

Pankiču, ne mulcu frontalni korteks še ni bil razvit. Pri ostalih je bil.

De omnibus disputandum..


Poglejte si izvrstno oddajo BBCja na to temo: Child of our time

Vodi jo Robert WInston, nevrokirurg.. ki je vodil tudi druge poljudno znanstvene oddaje o možganih in kako jih Homo Sapiens uporablja..

CHILD OF OUR TIME
je longitudinalna študija, ki je spremljala 25 otrok nekje od njihovega rojstva (povečini l.1999 in 2000 – torej milenijci).
Vsega skupaj 11 sezon, 31 oddaj. Do sedaj.. študija se namreč nadaljuje.

V zadnji se razliočni strokovnjaki glede otroškega razvoja vsedejo za okroglo mizo in debatirajo o razlikah v letih, razvoju možgan, vliva okolja, nekoč in danes.

Vse kar sem zapisal, je ponovljeno v oddaji. Podeželski otroci imajo npr. Še vedno radij gibanja, igre in raziskovanja tako kot nekoč: nekaj 10km. Mestni nekaj 100m.
Tudi domača opravila se bistveno razlikujejo med vaškim in mestnim prebivalstvom.. kjer pa za vaško prebivalstvo ne moreš šteti ljudi, ki na vasi spijo, dejansko pa živijo mestno življenje (služba v mestu).
Vas torej, v smislu kmečkega življenja torej.

Sklicevanje na lastno avtoriteto je pa eden najslabših argumentov. Moja realnost, ne kroji realnoisti drugih. Ad hominem itak bazira na tem.. in je tudi ne-argument.
Otroci so pač eden boljših zrcal naše starševske vzgoje, ki sicer je prepletena tudi z genetiko, vendar boljši, ko je naš starševski stil, lažje bo premagoval različnosti.. se prilagajal tako razvoju, kot individumu.
O nevzgojenih mulcih, pa je še najbolji oni stari vic:
“Vstopi na mestni avtobus mamica s sinčkom. Le ta se vsede nasproti stareješe gospe in takoj začne brcati vanjo. Ko se starejša ženska obrne na mamo, da naj mu to prepreči, ji mamica takoj zabrusi, da naj pusti otroka na miru, ker gre za ‘svobodno vzgojo’ – torej nič, kar bi ona starka lahko razumela.
Pride naslednja postaja, vstane panker, pljune v obraz oni mamici, ki seveda ob tem čisto znori.
Pankič pa se ob sestopu obrne v avtobus in reče: ‘Sem svobodno vzgojen, nič kar bi vi razumeli.’

Pankiču, ne mulcu frontalni korteks še ni bil razvit. Pri ostalih je bil.
[/quote]

vzorec 25tih otrok je (pre)majhen, ne rečem da izsledki ne bodo korektni … točni pa sigurno ne.
ker sem mestni otrok, ki že celo odraslo življenje živi na vasi si upam napisat, da trditev o mestnih in podeželjskih otrocih ne drži … verjetno v nekem delu že, ampak da bi pa z gotovostjo rekel kako je oz. ni … tega ne moreš.
ti pišeš o kmečkih ljudeh, ampak po vaseh je pravih kmečkih življenj v resnici zelo malo … vedno manj.

in tvoj “vic” … brez komentarja 🙂
se pa strinjam s tem, da so otroci najboljše ogledalo ravno nam, staršem … če si upamo vanj pogledat 🙂

jaz sem sicer komentirala tvoje pisanje o čelnem režnju, za katerega si trdil, da se razvije do petega leta … podatek ni bil pravi in to je vse, na kar sem želela opozorit

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


Poglejte si izvrstno oddajo BBCja na to temo: Child of our time

Vodi jo Robert WInston, nevrokirurg.. ki je vodil tudi druge poljudno znanstvene oddaje o možganih in kako jih Homo Sapiens uporablja..

CHILD OF OUR TIME
je longitudinalna študija, ki je spremljala 25 otrok nekje od njihovega rojstva (povečini l.1999 in 2000 – torej milenijci).
Vsega skupaj 11 sezon, 31 oddaj. Do sedaj.. študija se namreč nadaljuje.

V zadnji se razliočni strokovnjaki glede otroškega razvoja vsedejo za okroglo mizo in debatirajo o razlikah v letih, razvoju možgan, vliva okolja, nekoč in danes.

Vse kar sem zapisal, je ponovljeno v oddaji. Podeželski otroci imajo npr. Še vedno radij gibanja, igre in raziskovanja tako kot nekoč: nekaj 10km. Mestni nekaj 100m.
Tudi domača opravila se bistveno razlikujejo med vaškim in mestnim prebivalstvom.. kjer pa za vaško prebivalstvo ne moreš šteti ljudi, ki na vasi spijo, dejansko pa živijo mestno življenje (služba v mestu).
Vas torej, v smislu kmečkega življenja torej.

Sklicevanje na lastno avtoriteto je pa eden najslabših argumentov. Moja realnost, ne kroji realnoisti drugih. Ad hominem itak bazira na tem.. in je tudi ne-argument.
Otroci so pač eden boljših zrcal naše starševske vzgoje, ki sicer je prepletena tudi z genetiko, vendar boljši, ko je naš starševski stil, lažje bo premagoval različnosti.. se prilagajal tako razvoju, kot individumu.
O nevzgojenih mulcih, pa je še najbolji oni stari vic:
“Vstopi na mestni avtobus mamica s sinčkom. Le ta se vsede nasproti stareješe gospe in takoj začne brcati vanjo. Ko se starejša ženska obrne na mamo, da naj mu to prepreči, ji mamica takoj zabrusi, da naj pusti otroka na miru, ker gre za ‘svobodno vzgojo’ – torej nič, kar bi ona starka lahko razumela.
Pride naslednja postaja, vstane panker, pljune v obraz oni mamici, ki seveda ob tem čisto znori.
Pankič pa se ob sestopu obrne v avtobus in reče: ‘Sem svobodno vzgojen, nič kar bi vi razumeli.’

Pankiču, ne mulcu frontalni korteks še ni bil razvit. Pri ostalih je bil.
[/quote]

MC ti je lepo povedala, čelni reženj se dokončno razvije nekje do začetka dvajsetih let, o tem pa že ptiči čivkajo in to neodvisno od tega, ali je otrok mestni, vaški ali nekje na cesti v Indiji.

vzorec 25tih otrok je (pre)majhen, ne rečem da izsledki ne bodo korektni … točni pa sigurno ne.
ker sem mestni otrok, ki že celo odraslo življenje živi na vasi si upam napisat, da trditev o mestnih in podeželjskih otrocih ne drži … verjetno v nekem delu že, ampak da bi pa z gotovostjo rekel kako je oz. ni … tega ne moreš.
ti pišeš o kmečkih ljudeh, ampak po vaseh je pravih kmečkih življenj v resnici zelo malo … vedno manj.

in tvoj “vic” … brez komentarja 🙂
se pa strinjam s tem, da so otroci najboljše ogledalo ravno nam, staršem … če si upamo vanj pogledat 🙂

jaz sem sicer komentirala tvoje pisanje o čelnem režnju, za katerega si trdil, da se razvije do petega leta … podatek ni bil pravi in to je vse, na kar sem želela opozorit
[/quote]
Ne morete komentirati oddaje, ki je niste videli. Lahko bi, če ste kaj drugega že videli od Robert WInstona.

Oddaja se ne povezuje izključno na omenjenih 25 otrok, temveč na druge longitudinalne študije, kot tudi krajše eksperimente.
Ker 25 otrokom lažje sledimo, je potem tudi lažje povezovati širša sodobna dognanja glede razvoja otrok, možgan in ostalega.. ker vidiš pač na konkretnem primeru.

Glede frontalnega korteksa, sem pa že. Ponavljam: Premalo točno zapisano.. razvoj je nekje do 5 leta starosti takšen, da omogoča nadzor emocij v civilizirani obliki.
Seveda so izjeme.. kot različni karakterji itd.

A v povprečju, z dobrim vzgledom staršev otroci do 5 leta zmorejo marsikaj, kar razvajeni “ne-zmorejo”.

Dovolj je primerjava mestnih otrok in podeželskih..

De omnibus disputandum..

Drugače, kar se tiče vzgoje in vpliva na “nevzgojenost” pa je dobra Biblija:
Družine in kako v njih preživeti, Robert Skynnerja in John Cleesa (zaradi slednjega tudi silno zabavno branje).

Kako deluje um? Steven Pinker.

De omnibus disputandum..

Uff.. še eno preprosto vprašanje, je glede nevzgojenih mulcev.

Kje bo večja verjetnost, da bodo mulci nevzgojeni:
– pri enem samem otroku, edinčku
– dveh (“standard”)
– več otrocih?

De omnibus disputandum..

ni odvisno od števila, ampak od staršev.
Recimo če pogledam v Slo populacijo, ki je slavna zaradi števila otrok, bi rekla, da so zelo razpuščeni in hitro na drugi strani zakona.

Matematični izračun ni mogoč. Formuliraj drugače.

Matematični izračun ni mogoč. Formuliraj drugače.
[/quote]

Je mogoč.

Evolucijsko gledano je bilo imeti enega otroka visoko rizično. Zato so običajno takšnega edinčka pazili kot punčico v svojem očesu. Posledice so znane. Zato stereotip edinček-razvajenček še vedno vstraja.

Da imamo le po dvoje ali manj otrok, je posledica sodobnega časa, predvsem dosežek zadnjega stoletja: ANTIBIOTIKI.
Pred tem se je investiralo v več otrok.. posledično se je že pozornost matere obračala proti najmljašemu.. in torej nisi mogel biti VES čas pozornosti.

Pri dveh otrocih, starša še lahko izvajata “helikopteriranje” – vsak od njiju visi nad enim od njih.

V trenutku, ko je otrok več.. tri ali več.. helikopterji propadejo.. otroci niso pod konstantnim nadzorom.. ne zmore se več permisivnosti.. ustvarja se red.

Tako, da če želiš imeti po tri otroke, moraš živeti menage-a-trois.. z dvema ženskama. Da potem še lahko sončke nadziramo po cel dan.

Aja, pa s sodobno špijunsko opremo – ljubkovalno poimenovano “Pametni telefon” se tudi lahko ves čas nadzira otroke v starejšem odbobju (ko jih ne izgubijo na vsakem vogalu). Žal nam družba (še) ne dopušča, da bi otrokom pripeli pasje elektronske ovratnice.. pravilno: elektronski otroški čuvaj.. da bi lahko imeli tudi statistiko vsega početja, kaj gledajo, vidijo itd.

Ivrstno prikazano v BLACK MIRROR seriji.. 4 sezona, 2 del.. epizoda poimenovana: Arkangel

Zdaj.. manjka samo še AI, ki bo namesto tebe starša lahko nadzoroval VSE otroke.. potem bomo spet lahko imeli velike družine.. kjer bo vsak otrok pod nadzorom.

Ampak je družbeni paradoks, da so otroci pod vedno večjim nadzorom (še Veliki Brat, George Orwella se ne bi sramoval), hkrati pa so vedno bolj “nevzgojeni”.

Le zakaj?
🙂

De omnibus disputandum..

malo stopi iz svojih okvirjev. Obstajajo starši, ki samo seksajo in delajo otroke, potem jim je pa figo mar za njih. so do konca razpuščeni, brez omejitev, ker se starim ne da, hitro zapadejo v seks, droge in alkohol in na koncu v zapor. bo šlo?

Ja, mene bi motilo, če bi mi non stop norela po stanovanju. Že dejstvo, da so CEL DAN v zaprtem prostoru, kot piše v uvodu, me zmoti. Ampak skoraj ne verjamem, da je tako, da jih imajo skoz notri. Ponavadi so otroci vsaj polovico dneva ali v šoli ali v vrtcu, popoldne pa vsaj eno uro ali dve zunaj. Jaz imam dva zelo živahna otroka. 5-letniku lahko že kaj dopovem, 2-letniku pa zelo malo. Ko je utrujen ali pa zelo razposajen, tudi udarja, nori, meče igrače. Starejši se pa tudi trmari, vpije, kdaj vrata zaloputne. Ampak to je del odraščanja. Smo veliko zunaj, kjer lahko kričita, tekata, sta razposajena, ves čas prepevata, govorita, se smejeta. Jaz sem vesela, da sta tako polna življenja. Pa tudi – to so otroci. Nekateri so bolj živahni, eni pa samo molče sedijo, kamor jih daš. Večinoma ob živahnih otrocih zavijajo z očmi taki, ki so brez energije, ki jih vse moti, še sami sebi grejo na živce. Take vidiš na daleč 🙂 Tisti ta tihi in mirni so pa kao pridni. Za otroka NI normalno, da je pri miru ali da je tiho. JE normalno, da je živ, da rabi gibanje, da preizkuša meje. Vzgoja otrok je težka in vsak se trudi po svojih močeh. Starši, ki se pa ne, pa verjetno tudi sami niso imeli bleščečega vzora pri svojih starših in ne znajo. Težko je to razumet, če nisi starš. Ali pa če nisi imel nikoli nobenih težav pri vzgoji, ker imaš “pridnega” otroka. Se pa lahko pojavijo zato kasneje.

New Report

Close