Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Nevzgojeni vaši sončki in odnos do soljudi.

Nevzgojeni vaši sončki in odnos do soljudi.

Ja itak. Otroc pa vsi debeli, motorični debili in stalno na igricah, a ne? Ne hvala, raje vidim, da brca plastenko zunaj na poti v fitnes center ali odbojko in da kdaj pa kdaj razmišlja s svojo glavo in komu tudi pokaže sredinca, če je treba.
[/quote]

Dobro razmišljaš. Moraš pa vedet: vse se vrača, vse se plača.

Glede teme pa: ogromno je otrok, ki niso deležni primerne vzgoje. Danes je npr. čist normalno, da nekam greš, pa se zraven tebe poči familija, ki ne zna svojih otrok spravit v red, pa mu v roke potisne telefon. Pa mulc bulji v telefon (risanke, igre, karkoli), ki je seveda vključen na precejšnjo glasnost. Kaj mam jaz s tem mulcem, da moram poslušat njegove risanke ? Ljudje so egoistični, da imajo mir jih ne briga, če gredo še 10-im zraven na živce.

Ja avtorica teme, niso ti dali podpore.

Dejstvo je tudi, da te stil pisanja in besedišče izdajata 😛 😛 😛
[/quote]

Dejstvo je, da si ostala brez argumentov.

Če prav razumem debate teče okoli nevzgojenih najstnikov, kar avtorica tudi izpostavlja v temi. Kaj si ti razumela, ne vem.
Če tvoji najstniki nimajo pri teh letih že svoje družbe in so brez telefonov….potem so tvoji otroci ziher posebni sončki, a ne?
[/quote]

Haha, ponovno preberi celo temo. Ti bo vse jasno.
Nagradno vprašanje: Kdo je avtor teme?

Ja avtorica teme, niso ti dali podpore.
[/quote]

Glede na današnjo mladino in njihovo vzgojenost, je bilo pričakovano.

Za moj okus so bili to zelo verjetno devetošolci, ki so imeli danes zaključek osnovnega šolanja.
In ja, se spomnim ene vrste objestnosti , ko smo bili mi na tem. Ne sicer nesramnosti, ampak to je bil recimo dan, ko smo risali “plakate” in jih nalepili na razred, na katerih smo si prvič, bolj ali manj nerodno privoščili tudi razrednika in učitelje

Potem niste bili normalni najstniki. Vsak najstnik misli, da je svet njegov, vsak najstnik je malo podivjan in tudi kaj ušpiči, ja, tudi če se dobro zaveda, da dela narobe. Fantje so prav tako kleli, to je bilo pa ja imenitno in “odraslo”, punce smo prav tako glasno cvilile in se smejale ter afnale, ker smo s tem zbujale pozornost, predvsem pri fantih in to nam je seveda bilo všeč. Vsak od nas je bil malo predrzen, saj je s tem pridobil priznavanje in občudovanje vrstnikov. Tako je bilo, je tudi danes in vedno bo. Da ste bili vljudni angelčki, bolj pametni od odraslih, ti ne verjamem, ali pa kot rečeno, niste bili normalni.

Se pa v določenih stvareh strinjam s tabo. Smetili nismo. Starši, profesoriji itd. so imeli eno avtoriteto in tudi če jih nismo ravno spoštovali, smo se jih vsaj dovolj bali in jih upoštevali, ker smo se zavedali posledic nasprotnega. Saj ni šlo toliko za to, da bi nas bolj brigalo kot današnjo mularijo, le bolj se nas je dalo krotiti, ker smo imeli tudi dolžnosti, ne samo pravic. Nas je pa tak način prisilil, da smo nekoč dejansko prišli do tega, da je tako res prav in smo se s pravili začeli tudi strinjati, ne samo jih po sili razmer upoštevati. Današnja mularija bo do tega prav zaradi prevelike svobode težje prišla, ker pravil enostavno ne poznajo ali pa se jih uči, da je itak vseeno, ali se jih upošteva ali ne. Zakaj bi se torej začeli z njimi nekoč strinjati, če ni v tem nobenega plusa?
[/quote]

Podpis!!

Ja avtorica teme, niso ti dali podpore.
[/quote]

Nisem avtorica teme.

Sem mama dveh, oba sta že polnoletna.

Moje odraščanje je bilo, milo rečeno, intenzivno. Veliiiiiko bolj, kot odraščanje mojih otrok.
Počeli smo VSE.

Ampak, ko sem to brala, sem bila prepričana, no sem še vedno, da opisuješ skupino otrok iz šole s prilagojenim programom, takšnih, ki niso tam toliko zaradi zmanjšanih sposobnosti že v osnovi, ampak predvsem zaradi vzgojne zanemarjenosti. Takšni s socialnega dna.
Ker opisano obnašanje ni samo najstniška podivjanost, vandalizem, ampak je neumno. Butasto.

Pa smo, saj pravim, tudi mi počeli vse sorte bedarij. Ampak očitno še pri bedarijah obstajajo nepremišljene in skrajno neumne; opisane so vsekakor drugo, sama pa kaj takega še nisem doživela.

Škoda, da si posplošila to kar na “sončke” nasploh, upam trditi, da večina ni takšnih.

Haha, ponovno preberi celo temo. Ti bo vse jasno.
Nagradno vprašanje: Kdo je avtor teme?
[/quote]

Ena in ista oseba, ok. Toliko bolj grozljivo odkritje. Tvoji najstniki se družijo s tetami in nimajo mobilcev. Samo to lahko rečem. Wtf?

Nisem avtorica teme.
[/quote]

Mentaliteta je identična. Za zjokat.

Zakaj posplošila. So otroci in so sonca. Po tvojem zapisu lahko sklepam, da ti doma nimaš sonc:)

Mentaliteta je identična. Za zjokat.
[/quote]

Hvala bogu, da nisem edina s tako mentaliteto. Da se še kdo najde, ki je istega mnenja in da je čas, da se kaj ukrene na tem področju, saj gre družba samo navzdol. Meni se joka zaradi tega.
Če ti vidiš napredek v naši družbi, ko vidiš koliko vandalizma, pokvarjenosti in nesramnosti v naši mladini, si res naivna. To gre samo še dol, dol v nižine.

Hvala bogu, da nisem edina s tako mentaliteto. Da se še kdo najde, ki je istega mnenja in da je čas, da se kaj ukrene na tem področju, saj gre družba samo navzdol. Meni se joka zaradi tega.
Če ti vidiš napredek v naši družbi, ko vidiš koliko vandalizma, pokvarjenosti in nesramnosti v naši mladini, si res naivna. To gre samo še dol, dol v nižine.
[/quote]

Tudi meni gre na jok, ko te berem.

Takšni najstniki so produkti permisivne vzgoje in otroci “moj otrok je popoln” in “moj pa že ni tak” mam in očetov.
Starši zresnite se, zadnjič sem v h&m-u v Supernovi doživela en kup razvajenih sončkov z mamami in očeti, ki so ali ignorirali izpad in kupovali dalje ali neuspešno z objemanjem in prošnjami poskušali umiriti otroka. Vzgaja se v zgodnjem otroštvu, pri 15ih je prepozno.
Verjamem, da je avtorico šokiralo, mene ne čudi in še več bo takšnih otrok in najstnikov, dokler starši ne odrastejo in začnejo zahtevati red in obnašanje po bontonu od svojih otrok (in ga tudi sami osvojijo, ker roko na srce, mnogi odrasli so tudi nevzgojeni).

Obstaja nek čuden pojav. Najbolj se spoznajo na vzgojo prav tisti, ki sami nimajo otrok. Vse vejo, vse znajo. :))))

Ena in ista oseba, ok. Toliko bolj grozljivo odkritje. Tvoji najstniki se družijo s tetami in nimajo mobilcev. Samo to lahko rečem. Wtf?
[/quote]

Bolje s tetami in brez mobilca, kot z mobilcem in slabo družbo.

Nimaš kej, cerkev je rabila 2 tisoč let, da je iz opice naredila človek (beri etika in morala, 10. zapovedi ). Ne v 1. dnevu, ampak tekom celih 2000 let. Ljudje so pač le ljudje in nič drugega. So bili vzponi in padci.
Komunizem pa je rabil le 50 let, da je iz človeka naredil opico.

Nikoli ne bomo, kot naprednejša rasa “sorodna človeku”, ki nam je dala 10. zapovedi. Seveda je ta rasa kriva, ker nas je hotela neumne….. in smo neumni. Zabiti krettteni, to je človek in nič ddrugega. Žal. Tisti, ki misli, da je pameten, ta je najbolj neumen.

Dejstvo je, da si ostala brez argumentov.
[/quote]

Dejstvo je, da se ne da argumentirat z nekom, ki otrok nima.
Avtorica, najprej rodi, potem pa še vzgoji par otrok in se bomo lahko pogovarjali naprej.

Obstaja nek čuden pojav. Najbolj se spoznajo na vzgojo prav tisti, ki sami nimajo otrok. Vse vejo, vse znajo. :))))
[/quote]

Povem ti, obstaja tudi en čuden pojav, ko se starši s svojimi otroki ne ukvarjajo. Jih zasipajo z materialnimi dobrinami, samo da imajo mir. Ko se pojavijo težave, so vsi drugi krivi, samo oni ne. In to samo pelje v propad družbe.

Dejstvo je, da se ne da argumentirat z nekom, ki otrok nima.
Avtorica, najprej rodi, potem pa še vzgoji par otrok in se bomo lahko pogovarjali naprej.
[/quote]

Ti spet zmanjkuje argumentov. Jaz še kako vzgajam. Problem je, ker ti svojih ne. In ker si sedaj tako nemočna, iščeš razne izgovore, da bi mi lahko trdila, da imaš ti prav in da se jaz motim.
Sprijazni se! Današnji mladini primanjkuje vzgoje doma, ker starši zanje nimajo časa. Vzgajata jih internet in nasilne videoigrice. Te pa ne postavljajo meja.

Povem ti, obstaja tudi en čuden pojav, ko se starši s svojimi otroki ne ukvarjajo. Jih zasipajo z materialnimi dobrinami, samo da imajo mir. Ko se pojavijo težave, so vsi drugi krivi, samo oni ne. In to samo pelje v propad družbe.
[/quote]

Sploh ni res. So že zdavnaj potrdili, da ni vse od vzgoje odvisno kako bo človek deloval v družbi. Primer. Trije otroci v eni familiji z enako vzgojo. Dva uspešna, tretji luzer in pokvarjenec, da mu ni para. Celo nekaj serijskih morilcev izhaja iz odličnih družin. Pisala bi ti lahko cele romane, zakaj ni vse v vzgoji. Na žalost premalo bereš, da bi nam solila pamet. Ti lahko nabijaš svoje dalje, ma ne prepričaš z ničemer.

Ti spet zmanjkuje argumentov. Jaz še kako vzgajam. Problem je, ker ti svojih ne. In ker si sedaj tako nemočna, iščeš razne izgovore, da bi mi lahko trdila, da imaš ti prav in da se jaz motim.
Sprijazni se! Današnji mladini primanjkuje vzgoje doma, ker starši zanje nimajo časa. Vzgajata jih internet in nasilne videoigrice. Te pa ne postavljajo meja.
[/quote]

Saj v resnici dobro hočeš, ampak nisi realna.

Ti spet zmanjkuje argumentov. Jaz še kako vzgajam. Problem je, ker ti svojih ne. In ker si sedaj tako nemočna, iščeš razne izgovore, da bi mi lahko trdila, da imaš ti prav in da se jaz motim.
Sprijazni se! Današnji mladini primanjkuje vzgoje doma, ker starši zanje nimajo časa. Vzgajata jih internet in nasilne videoigrice. Te pa ne postavljajo meja.
[/quote]

Ti se sebe ne znas vzgojit!
Trolas po forumih!
Le kje so tvoji starci zavozili?!

Sploh ni res. So že zdavnaj potrdili, da ni vse od vzgoje odvisno kako bo človek deloval v družbi. Primer. Trije otroci v eni familiji z enako vzgojo. Dva uspešna, tretji luzer in pokvarjenec, da mu ni para. Celo nekaj serijskih morilcev izhaja iz odličnih družin. Pisala bi ti lahko cele romane, zakaj ni vse v vzgoji. Na žalost premalo bereš, da bi nam solila pamet. Ti lahko nabijaš svoje dalje, ma ne prepričaš z ničemer.
[/quote]

Trije otroci v eni familiji z enako vzgojo imajo lahko različno obravnavo s strani staršev, druge sovrstnike, drug čas. Tehnologija se tudi razvija s svetlobno hitrostjo.
Še nekaj. Kaj so zate odlične družine? Bogate? Tiste ki otroku nudijo vse materialno? To ni vzgajanje. Otrok potrebuje ljubezen, občutek varnosti. Varen pa se počuti, ko ima občutek, da ima postavljene meje. Če živi v kaosu, tega občutka ni. Pa mi povej, kakšen občutek dobiš, ko odpreš internet in se ti odpre vsa črna kronika? Kakšen občutek imaš, ko odpreš računalnik in se ti junaki v videoigri streljajo in šprica kri?
In kdo si, da bi lahko pisala romane o vzgoji? Psiholog? Sociolog? V kaj se razumeš?

New Report

Close