Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nič nisem dobila za trud in za spomin

Nič nisem dobila za trud in za spomin

Za to razočaranje vas žensk je krivo to,da vedno nekaj pričakujete. Pa darilo za rojstni dan, pa darilo za valentinovo, pa darilo za materinski dan, pa darilo za dan žena, pa darilo za obletnico, pa darilo ob rojstvu otroka pa ob zaroki pa ob poroki pa bla bla sigurno sem kakšen dan pozabil vmes. Kaj pa moški dobi od vas? Darilo za rojstni dan,na mučenike se dandanes redkokatera spomni čeprav gre za dan enakovreden dnevu žena na katerega redkokateri pozoren moški ne pozabi. Ampak razlika je v tem,da moški niti ne pričakujemo,da bomo karkoli dobili in zato tudi nismo razočarani,ko ne dobimo. Zakaj taki materjalizem ne razumem. Darila se nebi smela meriti v vrednosti € ampak tisti pravi vrednosti. Kaj je lepšega,če se moški naprimer potrudi za valentinovo in npr. Odpelje otroke v varstvo k svojim staršem in doma pripravi svoji ženi kosilo/večerjo,vročo penečo kopel z svečkami, da si oba tisti dan vzameva čas za razvajanje drug drugega,čas,ko sma sama,čas za naju,čas,ki ga drugače ob vseh obveznostih in otrocih nimava ni to več vredno od vsakega darila kupljenega z denarjem?

Nehajte preveč pričakovat in ne boste razočarane.

Pa spomnite se,da so od marsikoga babice ali pa prababice rojevale na njivi in po rojevanju mogle naprej delati to je bilo njihovo darilo. Ve imate partnerja v oporo, sicer ne moremo rojevati namesto vas ampak skoraj,da čutimo vašo bolečino ob rojevanju,ko smo prisotni. Bodite hvaležne za to,da imate takšnega partnerja to je vsa vrednost vsega.

Odgovor na objavo uporabnika
Razočaranje, 11.07.2022 ob 10:05

Za to razočaranje vas žensk je krivo to,da vedno nekaj pričakujete. Pa darilo za rojstni dan, pa darilo za valentinovo, pa darilo za materinski dan, pa darilo za dan žena, pa darilo za obletnico, pa darilo ob rojstvu otroka pa ob zaroki pa ob poroki pa bla bla sigurno sem kakšen dan pozabil vmes. Kaj pa moški dobi od vas? Darilo za rojstni dan,na mučenike se dandanes redkokatera spomni čeprav gre za dan enakovreden dnevu žena na katerega redkokateri pozoren moški ne pozabi. Ampak razlika je v tem,da moški niti ne pričakujemo,da bomo karkoli dobili in zato tudi nismo razočarani,ko ne dobimo. Zakaj taki materjalizem ne razumem. Darila se nebi smela meriti v vrednosti € ampak tisti pravi vrednosti. Kaj je lepšega,če se moški naprimer potrudi za valentinovo in npr. Odpelje otroke v varstvo k svojim staršem in doma pripravi svoji ženi kosilo/večerjo,vročo penečo kopel z svečkami, da si oba tisti dan vzameva čas za razvajanje drug drugega,čas,ko sma sama,čas za naju,čas,ki ga drugače ob vseh obveznostih in otrocih nimava ni to več vredno od vsakega darila kupljenega z denarjem?

Nehajte preveč pričakovat in ne boste razočarane.

Pa spomnite se,da so od marsikoga babice ali pa prababice rojevale na njivi in po rojevanju mogle naprej delati to je bilo njihovo darilo. Ve imate partnerja v oporo, sicer ne moremo rojevati namesto vas ampak skoraj,da čutimo vašo bolečino ob rojevanju,ko smo prisotni. Bodite hvaležne za to,da imate takšnega partnerja to je vsa vrednost vsega.

Oh dej no, katera kaj pričakuje? Dvomim da katera sploh kaj. Če dobi šopek rož je že čudež in tega se vse zavedajo. Pa tudi finančno je to metanje denarja, ko je družinski budget že tako obremenjen z vsemi otroškimi zadevami. Jaz bi bila razočarana, če bi zapravljal za neumnosti, do katerih mi takrat niti ni. Ženska po porodu potrebuje predvsem pomoč in razumevanje, podporo, ljubezen, da si fizično in psihično opomore in da se privadite kot družina na novo situacijo in navade, ritem. To je vse. Kakšna darila..

nikoli ne bom razumel “moških”, ki pošiljajo svoje žene na masažo k pravim moškim.

ko je jaz ne bom sposoben več sam dobro zmasirat ji bom dal prosto pot, da si bo sama kaj boljšega izbrala …

Odgovor na objavo uporabnika
Jao, 11.07.2022 ob 10:11

Oh dej no, katera kaj pričakuje? Dvomim da katera sploh kaj. Če dobi šopek rož je že čudež in tega se vse zavedajo. Pa tudi finančno je to metanje denarja, ko je družinski budget že tako obremenjen z vsemi otroškimi zadevami. Jaz bi bila razočarana, če bi zapravljal za neumnosti, do katerih mi takrat niti ni. Ženska po porodu potrebuje predvsem pomoč in razumevanje, podporo, ljubezen, da si fizično in psihično opomore in da se privadite kot družina na novo situacijo in navade, ritem. To je vse. Kakšna darila..

Ja ok ti očitno ne ampak očitno ene pričakujejo vedno nekaj materjalnega jim te nematerjalne stvari,da se moški trudi biti najboljši partner in oče otroku ne pomenijo veliko. Zato ja o tem ravno pišem tebi so očitno pomembne te stvari veliko žensk,ki jih poznam pa ima pred očmi same diamantne prstane, ogrlice skratka en kup stvari,ki jih,ko se jih naveličajo spravijo potem tam v en predal iz katerega tega darila nikoli več ne vzamejo to je žal reala v današnjem svetu. Me pa veseli,da je tebi še uspelo ostat normalna.

Saj je dovolj, da je otroka naredil, kaj bi še imele?? Vam materialskam ni nikoli dovolj.

točno tako je, kot je napisala. Razočaranje je posledica prevelikih pričakovanj. Seveda se nanaša na tiste, ki so razočarane oziroma ki so pričakovale in dobile darilo, ne pa o vseh. Če ti ne spadaš med omenjene, ne pomeni, da to ne drži.

Starejša kot sem, bolj mi je ogabno to mišljenje, da ti nekdo MORA nekaj dati. Pa ni važno, ali tu govorimo o darilu za rojstni dan ali dedovanju. Seveda je lepo, če ti nekdo pokaže hvaležnost ali te preseneti z darilom, ni pa nihče DOLŽAN. Porod je nekaj najbolj naravnega na tem svetu. Ženske to delajo tisočletja, z darili ali brez.

Če želiš, da te časti in obdaruje, stegni jezik in mu to pač povej, kako naj sicer on to ve.

Saj zato sem omenila Jovano. Na tiktoku mi je vrglo ven njen intervju kako mora mož kupiti ženi ob porodu stanovanje v centru, avto in rolex. Pa saj ko jo vidiš in poslušaš, ti je jasno kakšna je in take, če nisi materijalist, ne greš poročiti in oploditi. Dejstvo. No, ona je slavna pa javna oseba, pa je še toliko bolj provokativna v izjavah, a tudi med normalnimi smrtniki se točno ve kam katera cilja. Če se pališ na takšno žensko, čigar želje poznaš že pred otrokom, je tudi upravičeno njeno pričakovanje. Take jasno izrazijo svoje želje in so seveda kasneje razočarane.

Zato se s takimi ne družim, niti želim imeti opravka. Jaz sem bolj za podpalubje, pa tudi če bi imela milijone na računu. Ali pristno življenje ali raje nič. Denar in bogastvo pa še nikogar niso zares osrečili, razen materijalistk, pa še to zelo časovno omejeno. Kaj pa potem? Da ji vesolje kupiš, bo premalo. Da ne bom pristranska, isto velja za moške. Lahko ima najlepšo žensko na svetu, pa se bo vedno našla lepša s katero jo bo prevaral. To so ta sorta ptičev.

Odgovor na objavo uporabnika
Jao, 11.07.2022 ob 16:58

Saj zato sem omenila Jovano. Na tiktoku mi je vrglo ven njen intervju kako mora mož kupiti ženi ob porodu stanovanje v centru, avto in rolex. Pa saj ko jo vidiš in poslušaš, ti je jasno kakšna je in take, če nisi materijalist, ne greš poročiti in oploditi. Dejstvo. No, ona je slavna pa javna oseba, pa je še toliko bolj provokativna v izjavah, a tudi med normalnimi smrtniki se točno ve kam katera cilja. Če se pališ na takšno žensko, čigar želje poznaš že pred otrokom, je tudi upravičeno njeno pričakovanje. Take jasno izrazijo svoje želje in so seveda kasneje razočarane.

Zato se s takimi ne družim, niti želim imeti opravka. Jaz sem bolj za podpalubje, pa tudi če bi imela milijone na računu. Ali pristno življenje ali raje nič. Denar in bogastvo pa še nikogar niso zares osrečili, razen materijalistk, pa še to zelo časovno omejeno. Kaj pa potem? Da ji vesolje kupiš, bo premalo. Da ne bom pristranska, isto velja za moške. Lahko ima najlepšo žensko na svetu, pa se bo vedno našla lepša s katero jo bo prevaral. To so ta sorta ptičev.

Za @razočaranje

Odgovor na objavo uporabnika
Razočarana T, 08.07.2021 ob 15:25

Pred dvema mesecem sem rodila. Porod je trajal 25 ur. Mož je bil z mano samo zadnje tri ure. Vse porodnice so od partnerjev in možov dobile pozornosti, nekaj za v spomin, na primer ogrlico, prstan, eno je tip kar v porodnišnici zaprosil, pa neke bone za masaže in razvajanja. Jaz nisem dobila nič, razen moža z hudim mačkom, ki je smrdel kot umazana vinska klet. Saj ne rečem, da ni dober, pa pozoren je za rojstni dan, vsi ostali dnevi pa mu ne grejo dobro od rok. sem tudi malo prijateljice vprašala , če so kaj dobile od možov, pa kar v večino so.  To me res boli, ker  jaz nisem dobila nič. Ne vem a je mož tak runkel ali pa sem jaz tako malo vredna? A je to običaj, da moški ženski kaj podari za porod?

 

Bodi vesela, da je vsaj pot do porodnišnice našel.

Kaj se pritožuješ? Nisi prej vedela kakšen je?

Tomaž Gorec http://www.tomazgorec.si http://www.zasluzek.org https://www.facebook.com/Potovanja.Podjetnistvo/

To je neka štajerska navada očitno. Pri nas na obali ni tega, da bi se prav pričakovalo neko darilo. Mogoče kak ganjen tip kaj kupi ženi, ampak da bi to bil običaj, prvič slišim.

Povej mu, da bi bila vesela darila ob rojstvu vajinega otroka, ki te bo vedno spominjal na ta dogodek. Pa tudi, da nisi vesela, da ga je preveč popil, ker to ni dobro.

Presprosta beseda in želja vse je poštimano. Ne samo misliti in hrepeneti. Mož ne bere misli. Vse dobro. Blagoslovljen dan.

Napil se ga je verjetno kar je ponavadi obicaj ko se dobi otroka..in kaj tu slabega. Te pa bodite same.babe zarukane

Odgovor na objavo uporabnika
Najlepše darilo, 08.07.2021 ob 18:44

Je bil otrok. Karkoli bi mi takrat prinesel bi bilo “manj”, tako da.. ne nisem za to obdarovanje. Sploh pa ne ob rojstvu. Zakaj zapravljati brez veze za darila tudi nikoli nisem razumela. Ko kdo kaj potrebuje, takrat se kupi in to je to. Če zaviješ ali ne je pa meni popolnoma vseeno.

itak, da bi bilo manj. Do konc zivljenja od tega dne dalje, bo cisto vse manj. To pa ne pomeni, da si ne zasluzi sopka za hvaleznost, ker je to prestala. Tak komentirate samo tiste, ki iscete opravicilo, da se moz nikoli ne spomnina take stvari. “Ni mi vazno darilo za rd, samo da je z mano. Vseeno mi je za dan zena, samo da smo kosilo, ki sem ga skuhala, skupaj pojedli. Valentinovo je ameriski komercialni praznik!”
vse to drzi! Drzi pa tudi, da lep sopek v hoferju, stane 3 €. Tak da ne bluzite, da vas to nebi razveselilo. Za pir in cigarete pa imajo dedci! “Nekaj malega pa si ja lahko privosci”, ne??

Kaj zdaj hočeš še darilo ali kaj? Grdo od njega, da je bil prisoten samo zadnje 3h… Ampak materializem v zvezi s porodom pa ne razumem… Oziroma mi meji na neumnost… Kaj potem dec dobi masažo jajčk in nov grill? Ste smešni…

Torej ti zagovarjaš materializem  z rojstvom otroka? To je ameriški in balkanski običaj… Jaz tudi nikakor ne mislim Karkoli kupovat… Razen za med in po za razvajat. Potem, ko jo pripelješ domov pa lepo skrbiš zanjo. Darilo za porod… Kaj potem dec tudi dobi masažo jajčk in nov gril, ker ga je naredu? In to vse v svetu enakosti in spoštovanja…

 

Pri Slovencih to ni navadi. Zabava pred rojstvom otroka za mamico in zabava , ki jo organizira očka na dan rojstva otroka.  Razne zlate Rinke, to so cefurska posla.

Sej si dobla froca. To je dost

Drolje razvajene. Rojstvo je vasa glavna bioloska naloga. In pol bi mele neka darila… A ve ga tudi date možu ker vam je dal plemenito seme?

Moj oče in mati sta se kmalu razšla, z njim sem imela zelo malo stikov, ko pa sem bila stara 15 let je oče umrl. Pred nekaj leti pa mi je mama podarila neko njeno staro zlato zapestnico in mi povedala, da ji jo podaril moj oče ob mojem rojstvu. Bila sem zelo presenečena in mi ob tem dejstvu veliko pomeni.

Rodila si! Kaj ni to zadosti? Ka zaj ti more ded celo cvetličarno prnest pa z fanfarami ltebi prit? Naj zapije otroka da bo zdrav! Tak so moški od sreče tak zmedeni da nevejo ki se jih glava drži. Moj je tud obakrat brez pozornosti prišo pa kaj pol. Ka bik kravi ko teli prnese kaj?

Nimam otrok in od partnerja ne pričakujem nič. Mi je prav zoprno, ker imam rojstni dan kmalu in nimam želja. Hočem pa druge vrste pozornost.

Ta tip je verjetno alkoholik. Samo zatiskaš si oči.

Vsakemu svoje… čestitke mali kepici pri lahkih korakih na ‘tejle’ naši zemljici…

D.

Kako ste ene zarukane, itak da se spodobi, da tip kupi ženski pozornost, ker je 9 mesecev nosila njegovega otroka, žrtvovala zdravje, kariero itd itd itd. Jaz bi pričakovala kar konkretno darilo, ne pa da pride v porodnišnico pjanec praznih rok. Smo v letu 2022, kje ste odraščale, na njivah a kaj, plele noseče, rodile pod hruško pa gremo naprej seno grabit. Kdor je zarukan, ostane vedno zarukan.

Prvic slisim za nekaj tako butastega. Te ji lahko ček napisem, ce hoce placilo.

New Report

Close