Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nihče me nima rad

Nihče me nima rad

nisi v iluziji ampak si human in dober. Bravo.


Jaz bi najraje videl, da bi se vsi ljudje razumeli med sabo.

Hmmm, mogoče je pa to problem. Živim v iluziji.
[/quote]


Če rečem nekreativnost, me boš pustil pri miru?


Morda. Hvala za kompliment. Tudi tebi se vidi, da imaš željo pomagati. Očitno še nismo povsem izumrli. 🙂

Ce si dobra oseba, te ima Bog rad… Na mjega se nasloni…v muslimanskem svetu velja pravilo, da je ta svet le postaja, kjer izkazujemo svojo dovroto ter zlo…Nagrada oz kazen sledi po smrti.. To je smisel zivljenja… Drugega smisla ni…slisi se kot neki fanatik ali pravljica ampak je na vso sreco resnicno…


To menda res drži, sem slišal že večkrat. Ampak meni je to izredno težko. Imam se za slabega in nevrednega človeka, tehtne osnove za takšno razmišljanje pa praktično ni. Značajska posebnost.
[/quote]

Zaciklal si se v lastni zanki samoopazovanja. Zamenjaj okolje, zamenjaj dejanja in zamenjal boš misli. Pozabi nase, nehaj se opazovati in šele takrat se boš našel. Človek se najde šele ko pozabi nase. Včasih je za to potrebna naravna katastrofa, vojna, neka huda življenjska preizkušnja, brca… Skratka fokus je treba od sebe obrniti ven, v svet. Meni so potovanja in menjava okolja velikokrat pomagala, da sem zopet zadihal s polnimi pljuči.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Takšna pač sem. Nočem poniževati ampak hočem pokazati, da smo vsi enaki pod enim Soncem, v enem Vesolju.


Morda. Hvala za kompliment. Tudi tebi se vidi, da imaš željo pomagati. Očitno še nismo povsem izumrli. 🙂
[/quote]

dober zapis imaš, ki osveži um:

(zamenjaj okolje, zamenjaj dejanja in zamenjal boš misli)

Zaciklal si se v lastni zanki samoopazovanja. Zamenjaj okolje, zamenjaj dejanja in zamenjal boš misli. Pozabi nase, nehaj se opazovati in šele takrat se boš našel. Človek se najde šele ko pozabi nase. Včasih je za to potrebna naravna katastrofa, vojna, neka huda življenjska preizkušnja, brca… Skratka fokus je treba od sebe obrniti ven, v svet. Meni so potovanja in menjava okolja velikokrat pomagala, da sem zopet zadihal s polnimi pljuči.
[/quote]


Če rečem nekreativnost, me boš pustil pri miru?
[/quote]

Ne 🙂

Kaj je kreativnost ?

Si vis pacem, para bellum.


Bog ne obstaja, žal. To življenje je vse, kar imamo.


Tole je pa odlična analiza s konkretnimi nasveti, lepa hvala. Mislim, da je to točno tisto, kar potrebujem.

kreativnost je ustvarjalnost. Kreativnosti v teh čudnih časih primanjkuje ne samo posameznikom temveč tudi državam.

Ne 🙂

Kaj je kreativnost ?
[/quote]

Joj, prehitri ste zame. 🙂

Se oglasim še malo jutri.

Hvala za pogovor. Lepe sanje vsem.

tudi meni se zdijo misli od ” miles” dobre, poživljajoče. Očitno so te osvežile in naj ti pomagajo, da najdeš odriv v nove zmage!


Tole je pa odlična analiza s konkretnimi nasveti, lepa hvala. Mislim, da je to točno tisto, kar potrebujem.
[/quote]

Prični dober dan in naj se ti življenje polepša! Eno je, dajmo se obvarovati slabega in uživajmo s tem kar imamo, lahko pa zgradimo še več. Srečno!


[/quote]
Nisem vprašal tebe.

Njemu sem se posvetil, ne mešaj se zraven. Mi bo sam povedal, kaj si ON predstavlja kot kreativnost. Splošno definicijo znam tudi jaz v leksikon pogledat.

Si vis pacem, para bellum.

nisem pogledala v leksikon, vem kaj je kreativnost in pravim, da se ni treba zapičiti v nekoga, poglej raje stanje po svetu in ti bo jasna kolektivna raven vseh.


Nisem vprašal tebe.

Njemu sem se posvetil, ne mešaj se zraven. Mi bo sam povedal, kaj si ON predstavlja kot kreativnost. Splošno definicijo znam tudi jaz v leksikon pogledat.
[/quote]


[/quote]

Fant med vrsticami prosi za pomoč.

Kaj ti ni jasno?

Si vis pacem, para bellum.

Tak si, kot moj bivši. Vsi vsega krivi… neprijazni… samovšečni… izkoriščevalski… On pa dobrotnik vsem, ponižen, prijazen…
V resnici je pa oseba, ki oddaja tako negativno energijo, da bi jo lahko rezal, če si v njegovi bližini.
Se pa, seveda, zelo smili sam sebi, ker je svet do njega tako nepravičen, da ga drugi ne razumejo, ne marajo… in se ne obnašajo tako, kot želi on.
In seveda: On bi samo rad, da bi se vsi imeli radi.

ti si pa svetnica? Haha!


Morda imava samo smolo z ljudmi v najini okolici. Čeprav se na smolo nikoli nisem želel izgovarjat.

Pa te jaz vprašam, kako si kaj? Iskreno me zanima.
[/quote]

Jaz že nekaj časa razmišljam, da bi odprla temo na to temo, ampak kot vidiš na tem forumu vsakega avtorja napadejo. Jaz sem bila v otroštvu psihično in fizično zlorabljena, tega sploh ne bi vedela, če mi določena oseba ne bi povedala, ker je videla. Seveda sem ves čas čutila, da nekaj ni ok, sem imela (imam) posledice ampak nisem vedela zakaj. No ker o tem nisem razmišljala nekih posebnih težav nisem imela, do lanskega leta, ko so se vse stara rane odprle… lansko leto sem tudi prvič povedala to nekomu in seveda so mi rekli naj se komu zaupam, naj o tem govorim itd. Komu? Steni? Že to, da sem sploh govorila o najtežji stvari v svojem življenju je bilo zame preveč, ne vem kaj več bi morala sploh še povedat, da bi se kdo zmenil za to. Jaz imam včasih občutek, da so nekateri ljudje kot roboti-pritisneš gumb in govorijo, govorijo, govorijo, gumba za udejanjenje svojih lastnih besed pa nimajo.
Lansko leto sem spoznala tudi osebo, ki je o meni lagala, se me hotela na vsak način znebiti, govorila, da sem moteča itd. Danes pa hoče biti z mano prijateljica. S kakšnim namenom? Dobrim sigurno ne. Da sem to sploh napisala je pa samo zato, ker sem po vsem tem v tako slabem stanju kot še nikoli nisem bila in se počutim tako samo kot se še nikoli nisem.

Jaz že nekaj časa razmišljam, da bi odprla temo na to temo, ampak kot vidiš na tem forumu vsakega avtorja napadejo. Jaz sem bila v otroštvu psihično in fizično zlorabljena, tega sploh ne bi vedela, če mi določena oseba ne bi povedala, ker je videla. Seveda sem ves čas čutila, da nekaj ni ok, sem imela (imam) posledice ampak nisem vedela zakaj. No ker o tem nisem razmišljala nekih posebnih težav nisem imela, do lanskega leta, ko so se vse stara rane odprle… lansko leto sem tudi prvič povedala to nekomu in seveda so mi rekli naj se komu zaupam, naj o tem govorim itd. Komu? Steni? Že to, da sem sploh govorila o najtežji stvari v svojem življenju je bilo zame preveč, ne vem kaj več bi morala sploh še povedat, da bi se kdo zmenil za to. Jaz imam včasih občutek, da so nekateri ljudje kot roboti-pritisneš gumb in govorijo, govorijo, govorijo, gumba za udejanjenje svojih lastnih besed pa nimajo.
Lansko leto sem spoznala tudi osebo, ki je o meni lagala, se me hotela na vsak način znebiti, govorila, da sem moteča itd. Danes pa hoče biti z mano prijateljica. S kakšnim namenom? Dobrim sigurno ne. Da sem to sploh napisala je pa samo zato, ker sem po vsem tem v tako slabem stanju kot še nikoli nisem bila in se počutim tako samo kot se še nikoli nisem.
[/quote]

velik,velik korak je že da si tkole na forumu začela pisat. Sigurno bo kdo kaj še vskočil in napisal. jaz ti pa svetujem,psihoterapija je draga. Je pa to idelna rešitev. Če imaš denar,si plačaj psihoterpevta,jaz osebno ti predlagam Daniela Fiket Klarič. (poguglaj). če denarja za psihoterapije ni,nč hudga. veliko nas je takšnih. Začni po korakih izpovedovat svoje težave,vprašanja,misli,na tem forumu psihoterapije:
Vaš link https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=533%5B/url%5D
Sicer traja kakšne 14 dni da psihoterapevt odpiše,ampak je vredno počakat,je pa zastonj.
če boš uspela vzpostavit z njim prijetno debato,povprašaj ga še za kakšno knjigo,čtiva o psihični zlorabi je veliko (in fizični). za začetek,čist tko za brezveze si vzemi v knjižnici od Natasche Kampucsh knjigo in izpoved. Bi bila fajn iztočnica da vidiš koliko hudo bi res lahko bilo pa ni bilo tako. kasneje naj ti psihoterapevt predlaga kaj. navsezadnje pa lahko vsak teden tukaj,anonimna odpreš temo,kakor da bi pisala dnevnik,o svojih občutkih,mislih,o težavah ki te spremljajo.. morda ne bo nihče komentiral,ta forum je glup,ampak bo ti pa občutno odleglo. Tle gor serjejo vse živo,nevem zakaj ne bi tudi ti pisala kar te teži. Srečno!

feeling, da tudi mene me. Pa je boljše, pa je slabše. Kaj je res bo razkrilo božje kraljestvo. Tukaj je težko razumeti.

Dodaj sliko, da nam olajšaš delo. Si poskusil/a uporabiti deodorant in ustno vodico?


Smisel življenja?
[/quote]

… je zaključiti cikel rojstev in smrti.
Tako da, pazi na svoje misli, besede in dejanja.

Ejga, ampak ta očala ti pa res pašejo. 💛

New Report

Close