Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nihče nama nima pravice soditi, nihče!

Nihče nama nima pravice soditi, nihče!

Namen mojega zapisa je, da vam odprem oči in vam povem, da se brigajte zase. Zanj sem se odločila, ker sem dnevno izzzvana in res se mi ne ljubi več razlagati vsakemu posebej. Ok?

Sva ponosna DINK. Oba z možem sva stara 37 let in sva izbrala ta življenjski slog in ne, nisva vrsta ljudi, ki so »poročeni s kariero,« midva preprosto uživava na obeh področjih, karieri in osebnem odnosu, za katerega si ne predstavljam, da bi bil mogoč, če bi morala toliko energije in časa posvetiti otroku. Nisva sebična posameznika, samo ne predstavljava si, da ne bi vsega svojega časa posvečala samo en drugemu in najinim razvadam. Ne razumite me narobe. Otroke imava oba rada, ampak življenja z njimi pač ne vidiva.

Ljubiva življenje, ki si si ga ustvarjava in na tej poti se neizmerno zabavava.  Nama je najpomembnejše, da se počutiva izpolnjena, kar pa za najine prijatelje, ki so že starši, ne moreva ravno trditi.

Sama imam precej divjo osebnost in sem uživačica, vzgajati in skrbeti za otroka  pa se mi zdi prevelika odgovornost in navsezadnje tudi breme.

Vsi nama govorijo, da sva nora in sebična in da bova obžalovala. Ne razumem kaj bi lahko obžalovala in če bova, bova midva nosila posledice.  Res me pogreje, ko se ljudje vtikajo v naju in naju zaslišujejo kdaj bo naraščaj, kot da se svet vrti samo okrog otrok.

Iskreno me zanima, vas vaši otroci izpolnjujejo, so vam v radost in veselje. Mislite, da bodo na stara leta skrbeli za vas? Če je vaš odgovor ja, potem ste sebični vi, ne jaz, ki se za otroke zavestno nisem odločila.

Ne morem VRRRRjeti, kako super temo sem odprl.❗❗❗

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👹👹👹👹👹👹👹, 15.12.2022 ob 02:08

Ne morem VRRRRjeti, kako super temo sem odprl.❗❗❗

Kaj je ubogi debilko BTDT, ti je dolgčas? Si oblečen v žensko spodnje perilo ko to pišeš ti ubogi zavrženi incel? Samo vprašam glede na to kolikokrat pišeš kot ženska.

nova
Uredništvo priporoča

U, fensi, Dual Income No Kids se pa res sliši povsem drugače kot denimo preprosto  “sva par brez otrok”.

Ne razumem komu je zapis namenjen, domnevam da tistim, ki so v vajini bližino, torej jima povej, kar si napisala in pika.

Ljudje vedno govorijo – in kaj potem. Če stojiš za tem, kar počneš, se te mnenje nekega xy ne bi smelo dotakniti.

Mogoče si res uživačica, na prvo žogo pa deluješ kot nevrotična in rahlo arogantna prenapetnica.

Sama otrok nimam zato, da bi skrbeli zame in delam na tem, da si bom lahko na stara leta privoščila plačano pomoč.

Tvoje življenje, tvoja odločitev. A misliš, da si središče sveta, da se bo kdo ukvarjal s tabo?

Povej to staršem, prijateljem, sorodnikom in znancem. Nas ne zanima.

Sicer imam otroke, ampak mi je jasno, da iz lastnega egoizma in ne zato, ker sem želela svetu pridodati naraščaj. Ti pa jih pač iz lastnega egoizma nočeš imeti. Imaš pravico, ne vem pa, zakaj to razlagaš neznancem.

Odgovor na objavo uporabnika
Ponosna DINKica, 15.12.2022 ob 01:42

Namen mojega zapisa je, da vam odprem oči in vam povem, da se brigajte zase. Zanj sem se odločila, ker sem dnevno izzzvana in res se mi ne ljubi več razlagati vsakemu posebej. Ok?

Sva ponosna DINK. Oba z možem sva stara 37 let in sva izbrala ta življenjski slog in ne, nisva vrsta ljudi, ki so »poročeni s kariero,« midva preprosto uživava na obeh področjih, karieri in osebnem odnosu, za katerega si ne predstavljam, da bi bil mogoč, če bi morala toliko energije in časa posvetiti otroku. Nisva sebična posameznika, samo ne predstavljava si, da ne bi vsega svojega časa posvečala samo en drugemu in najinim razvadam. Ne razumite me narobe. Otroke imava oba rada, ampak življenja z njimi pač ne vidiva.

Ljubiva življenje, ki si si ga ustvarjava in na tej poti se neizmerno zabavava.  Nama je najpomembnejše, da se počutiva izpolnjena, kar pa za najine prijatelje, ki so že starši, ne moreva ravno trditi.

Sama imam precej divjo osebnost in sem uživačica, vzgajati in skrbeti za otroka  pa se mi zdi prevelika odgovornost in navsezadnje tudi breme.

Vsi nama govorijo, da sva nora in sebična in da bova obžalovala. Ne razumem kaj bi lahko obžalovala in če bova, bova midva nosila posledice.  Res me pogreje, ko se ljudje vtikajo v naju in naju zaslišujejo kdaj bo naraščaj, kot da se svet vrti samo okrog otrok.

Iskreno me zanima, vas vaši otroci izpolnjujejo, so vam v radost in veselje. Mislite, da bodo na stara leta skrbeli za vas? Če je vaš odgovor ja, potem ste sebični vi, ne jaz, ki se za otroke zavestno nisem odločila.

Pravilna odločitev, enostavno nisi material za starša.

Pa halo, who gives a fuck?

 

Ne vem no, a ste res tako mentalno ubogi, da mislite, da se kdo ukvarja z vami in vasimi eseji o tem, zakaj nimate otrok? Kdo vas pa sodi, zaboga? Svoje zivljenje in odlocitve boste sodili/presojali sami, ob izteku le tega. Alzo?

Se odgovor na tvoje vprasanje. Nama so najini otroci v najvecjo radost in veselje. In ne, ne pricakujeva, da bodo na starost skrbeli za naju. Imava na sreco tako financno situacijo, da bova najverjetneje uspela poskrbeti sama.

 

 

S kakšnimi ljudmi se to družite, da vam najedajons tako osebnimi vprašanji? Mi2 sva se več let borila z neplodnostjo, a tega nisva razlagala okoli, verjetno so vsi mislili, da nočeva otrok (zgledalo je, da ful uživava, potujeva, si privoščiva), pa naju ni nihče prepričeval. Poznam tudi nekaj parov “DINK” , pa ne vrtam in sprašujem zakaj.

Odgovor na objavo uporabnika
Nitine, 15.12.2022 ob 07:20

S kakšnimi ljudmi se to družite, da vam najedajons tako osebnimi vprašanji? Mi2 sva se več let borila z neplodnostjo, a tega nisva razlagala okoli, verjetno so vsi mislili, da nočeva otrok (zgledalo je, da ful uživava, potujeva, si privoščiva), pa naju ni nihče prepričeval. Poznam tudi nekaj parov “DINK” , pa ne vrtam in sprašujem zakaj.

Moja sosolka enako proljenje.

Pri 38 jo tip pusti in gre k noseci brezposelni ljubici – fucka se njemu ce bo imel dual income ali bo solo provider.

Sosolka ima sedaj enega za moje pojme luzerja in pri 42 hodi po umetnih oploditvah.

Jaz takim zgodbicam ne vrjamem…razen ce bo jo slisala od para nad 75+

avtor teme.., ne peni se.. Eni imajo recimo otroke zato, da 15 v mesecu plačo dobijo.., ti jo dons pač ne boš, ker uživaš brez, če jo pa boš bo pa treba to obravnavat v parlamentu, druge ni..

Mene otroci izpolnjujejo, so moj smisel življenja. Biti mama je največji dar in blagoslov zame. Ostalo kar lahko in kolikor lahko. Ne zanimajo me pa neznanci in njihove odločitve glede otrok, niti se v tuja življenja vtikam ali sprašujem kaj in kdaj, kako bodo živeli. To je pa res bedasto. Povej tistim, ki se vtikajo, da imajo dovolj velik prag za pometat pred svojo bajto in če nimajo bolj pametnega dela, naj se lotijo čiščenja. Vedno ima človek kaj za pospravit ali počistit doma. Pa v duši tudi. 🙂

Ne razmišljam o starosti na tak način, že jutri ni nikomur obljubljen. Bo kar bo. Vem, da si toliko za naprej ne morem načrtovati, ker se svet spreminja s svetlobno hitrostjo in je vprašanje kaj bo. Mi je pomembno, da se imam sedaj lepo in uživam, dokler sem pri moči in zdravju, v starosti pa… Obstaja rešitev za vse. Ne bi se obesila otrokom za vrat, res pa je, da marsičesa ne moreš predvideti. Se spomnim ene sosede, ki je živela zelo dolgo, je pa bila mentalno odsotna prav tako zelo dolgo in ni mogla več odločati o sebi. So jo dali v dom in je po nekaj mesecih umrla. Torej eno je kaj in kako bi jaz, drugo pa kar se bo dejansko zgodilo. Sem pa otroke vzgojila tako, da vedo kaj si želim, v primeru različnih scenarijev in vedo, da kot nepokretna, neprisebna ne želim živeti, ker to zame ni dovolj za obstoj. Da se ne morem popraskati, če me hrbet srbi in to povedati, je zame in mojo senzoriko prehudo. Raje me ni.

Se pa s tem ne ukvarjam več kot je nujno potrebno, ker uživam v trenutku, ki mi je dan. Z ljudmi, ki so trenutno ob meni. Meni za srečo dovolj.

Butare

Potem se pa lahko kasneje zgodi, da se ženska počuti že malo staro za otroke, desc si pa čez noč najde drugo in jo oplodi in tako dobi potomca. S tisto, ki je pa prej čas preživljal pa, kot da nič ni bilo.

Ona pa se sekira ker je živela v neki iluziji sistemski kako moraš lajf žvet in ostaja sama brez potomcev, ki bi jo imeli radi in ji bili uteha na stara leta.

Lahko pa obratno pa tipa zadane kot strela in si babanca čez noč najde druzga kar naenkrat si želi otroke se oplodi in na novo zaživi z novo familijo. Desc pa že mal v letih pa nobene ne zanima in tako ostane brez potomstva.

Jah vse sorte je lahk. Ves čas si lahko ustvarjamo neke iluzije. Ne vemo kaj bomo pogrešali čez deset let. Morda nekaj že za vse pa ne vemo. Poleg tega nihče ne ve ali bo še deset let, petdeset let ali pa morda samo nekaj ur.

 

Ja saj.Tako kot Petar Grašo in Daniela.

No, pa spet nekaj novega vem … tale kratica … DINK … prvič slišim … kot da živim pod kamnom 🙂 ali pa se res premalo ukvarjam z drugimi.

V glavnem, hvala za še en kamenček v moaziku moje splošne izobrazbe.

Drugače pa … ne vem, zakaj se mora avtorica ven metat na nekem forumu. Kot da res koga to zanima. Kot komu paše, jaz pravim.

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 15.12.2022 ob 06:54

Pravilna odločitev, enostavno nisi material za starša.

Saj večina ni material za starše. Pa jih naštepajo, ker so jih tudi sosedje, znanci…in potem jih rinejo povsod čim dlje od sebe, da jih ne motijo. Babicam, tetam, pred TV, računalnik… Potem pa naj jih prevzgajajo učiteljice, vrtec, šola, država… Avtorica je odgovorna in je sprejela pravilno odločitev.

Se pa hitro vtaknejo v druge in jim pametujejo…npr. ker imajo ljubico.

Mi2 sva brez otrok, pa ne, ker bi si to želela, enostavno ni šlo.

AMPAK – NIKOLI naju ni nihče vprašal, kako to, da sva brez otrok. Nikoli.

Pa sama nisva nikoli razlagala, kaka je situacija, ali je to najina izbira ali ne gre. Tudi o splavih nisva nikomur razlagala, veva samo mi2.

NIKOLI nisva slišala vprašanja, kdaj bodo otroci ali pa da sva sebična, ker jih nimava. Res nikoli.

 

Sem moški, sedaj star 49 let. Jaz sem bil recimo da porocen s svojo kariero. Zenske sem vedno imel, pa ne samo eno hkrati. Sam nisem bil DINKY, ce vzamemo Double Income, kot recimo kalkulacijo dvojne dobre place za nase razmere. Jaz sem res sluzil, pa ne zaradi tega ker bi bil jaz tako presneto pameten ali sposoben, ampak taksne prilike (popolnoma legalne) so se pac pokazale, da bi se recimo temu lahko klasificiral za nase razmere kot HINKY (H=hundred).

Videl sem cel svet, zabaval sem se z zenskami vseh barv las in oči ter videl sem vse mozne (in tudi grozne!) oblike dojk in vagin.

Pol, kar naekrat, mi je postalo dolgčas. Pri 43. sem se poročil zelo na hitro in pri 44. postal oče. Izbira matere ni bila ravno odlična. Otrok je pa popoln. Sedaj sem ločen in fokus mojega življenja je pomladek. Lahko rečem, da še nikoli v življenju nisem bil tako srečen. Delati meni že dolgo ni treba več, finančno bi se lahko upokojil že pri 34.ih, če bi želel. Delam, ker je to moja navada, ampak delam samo takrat kot jaz to hočem. Časa za otroka imam kolikor si ga pač želim vzeti in si ga velikodušno jemljem.

Jaz lahko rečem, seveda samo zase, da je to zame bil največji dobitek, ki sem si ga lahko želel. Denar, kariera, potovanja, avtomobili, nepremičnine in vse ostale materialne stvari mi niso nikoli dale tega, kar mi da moj otrok.

Meni je otrok nekaj najlepsega, kar se mi je zgodilo.

 

Ce ti cutis drugace, ok. Ne ogrozas niti mene niti mojega otroka.

 

Je odgovornost, ki se ji izogibas, hb si to dojela predno si otroka sploh imela. In te razumem. Sama sem rodila v nekem drugem, stabilnejsemin varnejsem casu in me blazno skrbi, kako bo v tem svetu za mojega otroka. Mislim, da v trenutnih razmerah tudi sama ne bi imela otroka.

živi kot ti paše.

nikomur nisi dolžna otroke rodit. bolje kak otrok manj na svetu, kot eden preveč

Tistih par težakov, ki mi je težilo s tem, da je treba imeti otroke, mi je uspelo zelo hitro utišati. Pa ne sodim med najbolj brihtne. Tako da, ne vem, kako tebi, ki obvladaš razne kratice, kariero in še kaj, ne uspe.

Ostali so pa itak dali mir.

V bistvu je tako že zdavnaj čas, da se človeštvo neha tako brezglavo razmnoževat, ker svet poka po šivih. Več ljudi, več dreka se ustvari, bolj je vse onesnaženo… Si ne upam niti zamisliti, kakšno shit življenje bodo imeli tisti čez 50, 100 in več let.

Tako, kot te lahko razveseli lasten otrok in tako, kot si lahko zaradi njega v skrbeh in žalosten NE MORE KUPITI NOBEN DENAR NA SVETU!

Že sedaj se odloči, da pri 60 ne boš depresivna in zajedljiva, ko se ne boš mogla več ukvarjati s hobby, ko te na šithu nobeden ne bo več hotu pogledat v zadnjico in ko se boš zavedla, da si zamudila trenutek, da preneseš svoje gene naprej.

Noben NE SODI. SAMO povemo pa ti!

ja in???

 

A zato rabiš sem pisat?

Imamo v pisarni tri večno samske brez otrok

1 mlado punco, ki ima resnega fanta

ostali smo z majnimi otroci.

 

 

Tile samski z leti razvijajo neke fobije in histerije in je vedno bolj obup delat z njimi – tudi stranke se pritožujejo.

Punca je umirjena zaenkrat še – čakamo, kdaj bo šla na porodniško.

Ostali pač furamo nekak – z onimi tremi histeriki delamo pač v rokavicah, med sabo se pa razumemo čisto fajn.

Pa še orientiranost na firmo in delo – tile samski so zadnje čase nonstop po bolniških.

New Report

Close